Novosibirsk – Magnitogorsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:2 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:1 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 3:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 3:2 (po pr.)
CSKA Moskva – Petrohrad 1:4 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 2:4 (kon.)
HC Dinamo Minsk
3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 25.02.2020, 17:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.

Lokomotiv Jaroslavl (24-9-4-23, 161:143, 11. místo)

Hosté skončí v Západní konferenci bez ohledu na výsledky posledních dvou kol šestí a play-off zahájí nejspíše v Helsinkách. V závěru základní části Lokomotiv po výbuchu s CSKA 0:4 vyhrál nad Viťazem 5:1 a v Omsku fotbalově 1:0. Vítězná rána obránce Nakládala se odrazila do sítě o výstroj clonícího Averina.
    Kanadské bodování klubu vede Denis Alexejev (6+29) před Stéphanem Da Costou (14+20).

Dinamo Minsk (10-3-11-36, 128:224, 24. místo)

Běloruský klub uzavírá tabulku KHL se zdaleka nejpropustnější obranou (druhá nejhorší Riga dostala o 42 gólů méně). A právě na lotyšského jmenovce ztrácí 4 body, takže se poslednímu místu vyhne jen plným ziskem v závěrečných dvou zápasech.
    V pátek inkasovalo Dinamo debakl 1:8 od CSKA Moskva, v neděli odehrálo mnohem lepší zápas v Kazani. Na ledě dalšího favorita Bělorusové ještě ve 48. minutě vedli o dva góly, ale nakonec si připsali pátou porážku v řadě poměrem 4:5.
    Nejproduktivnějším hráčem klubu je po odchodu Teemu Pulkkinena do Dynama Moskva Ryan Spooner (9+24).

Vzájemné zápasy

Všechny tři letošní duely vyhráli hokejisté Jaroslavle – doma 6:3 a 4:1, v Minsku 3:2 po prodloužení. Z běloruské metropole odjížděl Lokomotiv s prázdnou v únoru 2017, od té doby pokořil domácí čtyřikrát po sobě.

Česká stopa

Jakub Nakládal (JAR) 47 / 6+11

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Minsk: Karnauchov (Taylor) – Děrjabin, Gragnani, Elliott, Děnisov, Jevenko, Znacharenko, Jerjomenko, Morrow – Dadonov, Kitarov, Paré – Spooner, Pavlovič, Prince – Martynov, Anosov, Drozdov – Stefanovič, Kosticyn, Kovyršin.

Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Isajev) – Markov, Nakládal, Afanasjev, Kronwall, Sidorov, Savčenko, Kalinin – Pääjärvi, Lander, Averin – Tkačov, Děnisenko, Da Costa – Iljenko, Svitov, Kudrjavcev – Daryin, Ivanov, Běljajev – Kraskovskij.

Rozhodčí: Gofman, Ovčinnikov – Maximovskij, Judin.

00:01

0:40
    Domácí Kitarov po rychlé kličce střílel zprava, Lazušin betonem vyráží až do ochranné sítě.

1:00
    Zakázané uvolnění dnes červeno-bílých hokejistů Jaroslavle.

1:50
    Ryan Spooner opravdu školácky promarnil samostatný nájezd. Dostal se za obranu, prostoru měl jako při trestném střílení, ale puk si nechal sjet od hokejky a vůbec nezakončil.

4:46
    Po delší pasáži uprostřed kluziště dostal puk do jízdy na levém křídle hostující Kudrjavcev a bekhendem vyzkoušel domácího brankáře.

5:49
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Averin po rychlém přechodu do útočného pásma udržel kotouč mezi třemi protihráči a z jeho zpětné přihrávky těžil JAKUB NAKLÁDAL. Český reprezentační obránce přes obránce prostřelil Karnauchova. Asistence: Jegor Averin.
    5:49 Jakub NAKLÁDAL - 0:1

6:19
    Běloruský celek zavezl kotouč do brankoviště Lokomotivu a donutil Lazušina zalehnutím přerušit hru. Následuje první komerční přestávka.

6:42
    Ofsajd je pískán hráčům Dinama Minsk.

8:15
    Domácí útočník Prince vypomohl při výpadu hostů a bekhendem vyhazuje zpátky do středního pásma.

8:44
    Zakázané uvolnění domácích.

9:06
    Grigorij Děnisenko objížděl útočné pásmo a hledal skulinku v minské obraně. Po jeho narážečce nepropálil houštinu těl Da Costa.

11:05
    Domácí při dalším náporu Lokomotivu stěží vyhazují do středního pásma, vystřídat stále nemohou.

11:49
    Roman Savčenko na modré čáře naznačil golfák, místo toho však nabízel kotouč spoluhráči u tyče na teč. Jeho úmysl se nesetkal s pochopením a u puku jsou hráči Minsku.

12:36
    Útočné pásmo vybojovali po delší době domácí, vhazovat se bude po druhé reklamní pauze.

13:35
    Poslední klub KHL působí v ofenzívě hodně bezradným dojmem, i teď Paré pouze nahazuje kotouč za bránu.

13:52
    Teprve třetí minská střela na bránu, všechny vyslali obránci. Lazušin rozklekem vyráží Děrjabinův pokus od modré čáry.

14:28
    Čárového rozhodčího Maximovského trefil nastřelený puk bolestivě do čelisti a jeho kolegové přerušují hru.

14:44
    Arbitr si postižené místo zaledoval a statečně pokračuje ve své práci. Po buly ve středním pásmu zaútočili domácí a Kitarov přinutil k zákroku brankáře Lazušina.

15:55
    Stéphane Da Costa hledal prudkou křížnou přihrávkou Landera, domácí brankář dobře přečetl hru a do přihrávky vložil svou širokou hůl.

17:04
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Princovo zakončení zpoza brány prošlo Lazušinovi mezi betony a brankář hostů nevěděl, kde má puk. ALEXANDR PAVLOVIČ měl lepší přehled a došťouchl zblízka za brankovou čáru. Asistence: Shane Prince, Ryan Spooner.
    17:04 Alexandr PAVLOVIČ - 1:1

18:35
    Hraje se bez střelby, střídají se jen nahození, která snadno sbírají zadní řady obou klubů.

19:29
    Krásně přebruslil celé kluziště domácí Shane Prince, jenže parádní akci zakončil z úhlu jen do Lazušinova betonu.

19:45
    Gól do šatny střílí z mezikruží PAVEL KUDRJAVCEV. Gólovou střelu mu připravil elegantním průnikem Svitov. Asistence: Alexandr Svitov.
    19:45 Pavel KUDRJAVCEV - 1:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Díky gólu Pavla Kudrjavceva do šatny vyhráli úvodní část hokejisté ruského celku. Skóre otevřel český obránce Jakub Nakládal, v 18. minutě se Bělorusové radovali z vyrovnání zásluhou pohotového došťouchnutí Alexandra Pavloviče, ale poslední slovo měli hosté.
    Dinamo Minsk inkasovalo 226. branku v základní části, čímž stanovilo nový nechtěný rekord ligy.

Střely na bránu 6:7, bez vyloučení.

Další třetina začne přibližně v 18:01.

20:01

20:01
    Domácí nastoupili do druhé třetiny se změnou v bráně, Karnauchova střídá Taylor.

21:33
    Domácí hokejisté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

22:38
    Forčekující Ryan Spooner vystihl rozehrávku hostů zpoza brány a zblízka zkusil vymíchat Lazušina. Jaroslavl nebezpečnou chvilku přestála, ale vhazovat se bude v jejím pásmu.

23:02
    Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Ivan Drozdov – 2 min., vražení na hrazení).

23:49
    Magnus Pääjärvi po rychlé narážečce pálil z dobré pozice příklepem vedle a domácí vyhazují.

25:01
    V závěru přesilovky nastřelil Nakládal po výměně puku s Kronwallem na modré čáře jen brusle clonícího hráče Dinama.

26:00
    Sidorov objížděl bránu Dinama, před bližší tyčkou ovšem zabrzdil a nabídl nečekanou zadovku Kudrjavcevovi. Jeho střelu zblízka řeší zalehnutím kotouče Danny Taylor.

26:43
    Po zastaveném průniku hostujícího mladíčka Daryina je vyhlášena reklamní přestávka.

27:11
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., hrubost).

28:18
    Minutu domácím v přesilovce trvalo, než zavezli kotouč do útočného pásma. Od Spoonera se přes Parého kotouč dostal na levý kruh a Vladislav Jerjomenko prudkou ranou bez přípravy umožnil vyniknout Lazušinovi.

29:11

29:40
    Dinamo vyhrálo buly a od modré čáry prudce pálil do Lazušinova betonu Pavel Děnisov.

30:18
    Iljenkova nenápadná střela zprava se od brusle jednoho z minských zadáků odráží těsně vedle.

31:51
    Kitarov po přechodu útočné modré čáry zadovkou nabil Dadonovovi, který netrefuje bránu.

32:19
    Diváci v běloruském hlavním městě nejsou ochuzeni ani o bitku, kterou rozpoutali Anton Lander a Pavel Děnisov. Oba dostávají po 2 minutách za hrubost.

33:41
    Při hře 4 na 4 si nabruslil zprava krátkým obloukem mezi kruhy Ryan Spooner a jeho prudký švih likviduje výborným postřehem Alexandr Lazušin.

34:13
    Další dobrá příležitost minských hokejistů. Gragnani hodil kotouč do tandemu Pavlovičovi, který bekhendovým blafákem nepřekonal Lazušinův beton.

34:35
    Mohutný nápor "zubrů" pokračuje i s pěti bruslaři na obou stranách. Landerův pokus z úhlu uvízl pod betonem jaroslavelského brankáře a troufalého zakončovatele pak před bránou zboural debutující obránce Kalinin.

36:24
    Nadějný útok Dinama se rozbil a Stefan Elliott měl co dělat, aby odpálením vyhozeného puku zastavil hrozící nájezd.

37:13
    Kitarov tvrdou střelou z jedničky z úhlu těsně minul branku poslední dobou velice pasivního Lokomotivu.

39:05
    Vyloučení v týmu Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., vražení na hrazení).

39:43
    Hostům se nedaří založit přesilovkovou kombinaci, naopak musejí pro kotouč na vlastní polovinu kluziště.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Prostřední část gól nepřinesla, nejtěsnější vedení pasivně hrajících hostů přestálo i sérii šancí Bělorusů, kterou odstartovalo současné vyloučení ve 33. minutě. Ve třetí třetině čeká Jaroslavl ještě minuta a pět vteřin z početní převahy.

Střely na bránu 9:3 (celkem 15:10), vyloučení 3:2, bez využití.

Další třetina začne přibližně v 18:52.

40:01

41:05
    Vyloučenému Znacharenkovi se otevřela dvířka z trestné lavici právě ve chvíli, kdy GRIGORIJ DĚNISENKO zakončil přesnou střelou zápěstím k bližší tyči rychlou souhru hostujícího útočného tria. Asistence: Vladimir Tkačov, Stéphane Da Costa.
    41:05 Grigorij DĚNISENKO - 1:3

41:38
    Odpovědět mohl okamžitě Kosticyn, který mířil z úhlu do bližší šibenice a hosty zachránila spojnice tyčí!

43:21
    Domácí pokračují v náporu, Gragnani měl spoustu prostoru na levém kruhu, jeden z obránců mu padl do střely a tak musel kanadský obránce mířit pod víko. Lazušin efektně zasáhl lapačkou.

45:14
    Igor Martynov projel jaroslavelskou obranou, Lazušina zblízka bekhendem nepřekonal. Nepovedlo se to ani po pár vteřinách zprava Kitarovovi.

45:34
    Setrvalý tlak konečně přinesl "zubrům" úspěch, zblízka protlačil kotouč za čáru po krátkém slalomu jejich nejproduktivnější hokejista RYAN SPOONER. Asistence: Marc-André Gragnani.
    45:34 Ryan SPOONER - 2:3

45:47
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitri Děrjabin – 2 min., držení).

46:39
    Nahození od modré čáry ukryl v lapačce Danny Taylor.

47:37
    V závěru oslabení ujel do brejku Kovyršin, jeho střela švihem vyletěla Lazušinovi od vyrážečky obloukem do výšky.

47:47

48:42
    Premiérový zásah v KHL si při svém druhém startu připisuje devatenáctiletý ALEXANDR DARYIN. Na bránu se rozjel bez podpory spoluhráčů, od puku ho neodstavili dva protihráči a napodruhé dotáhl do konce blafák po ledě. Asistence: Michail Běljajev, Georgij Ivanov.
    48:42 Alexandr DARYIN - 2:4

50:44
    Domácí hokejisté válčí o puk v rozích útočného pásma, Spoonerovi je však pískána přihrávka rukou.

51:41
    Za jaroslavelskou obranou se náhle zjevil Kosticyn, z výborné palebné pozice však nezakončil přesně.

52:26
    Kontaktní gól dává po ledě mezi gólmanovy betony kanadský obránce STEFAN ELLIOTT, kterého na útočný výlet vyslal přesným pasem Spooner. Asistence: Ryan Spooner.
    52:26 Stefan ELLIOTT - 3:4

53:27
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ryan Spooner – 2 min., sekání).

54:35
    Magnus Pääjärvi kroužil s kotoučem na holi, pak jej raději předal na modrou čáru obráncům, pokus Andreje Markova zpacifikoval bez potíží Taylor.

55:00
    Nakládal si najel od modré až na značku pro vhazování, ale vystřelit si netroufl.

55:27

56:40
    Domácím se konečně podařilo založit rychlý protiútok. Prince hezkou žabičkou uvolnil Morrowa, který střílí zápěstím přímo do postoje brankáře Lazušina.

57:33
    Po střele obránce Jevenka neměl brankář Lokomotivu kotouč pod kontrolou, dříve však u něj byli hostující obránci.

58:48
    Trenér Minsku odvolal brankáře, ale špatné střídání hned za osm vteřin trestá bekhendem od mantinelu do prázdné brány ARŤOM ILJENKO. Asistence: Jakub Nakládal, Alexandr Svitov
    58:48 Arťom ILJENKO - 3:5

59:35
    Taylor je zpátky v bráně a chytá tvrdý projektil Antona Landera.

59:50
    Dnešní utkání sleduje 6567 diváků.

Šestá porážka v řadě kolo před koncem definitivně potvrdila poslední místo běloruského zástupce v letošním ročníku KHL. Po bezbrankové prostřední části padlo v závěrečné třetině hned pět branek, Minsk se dvakrát dostal na kontakt, soupeře dnes přestřílel, ale rozhodla vyšší produktivita Jaroslavli.
    229 obdržených branek Minsku stanovilo nový nechtěný rekord dějin ligy a to ještě Dinamo jeden zápas čeká. Dvěma body se na tom podílel i český reprezentační obránce Jakub Nakládal.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 28:23, vhazování 23:35, hity 17:5, čas v útoku 10:38-10:54, vyloučení 5:2, bez využití.

Česká stopa

Jakub Nakládal (JAR) 1+1, 4 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 22:44 (19:36:46)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 18. Pavlovič (Prince, Spooner), 46. Spooner (Gragnani), 53. Elliott (Spooner) – 6. Nakládal (J. Averin), 20. Kudrjavcev (Svitov), 42. Děnisenko (Tkačjov, S. Da Costa), 49. Daryin (Beljajev, Ivanov), 59. Iljenko (Nakládal, Svitov)

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (21. D. Taylor) – Děrjabin, Gragnani, Elliott, Denisov, Jevenko, Znacharenko, Jerjomenko, Morrow – Dadonov, Kitarov, Paré – Spooner, Pavlovič, Prince – Martynov, Anosov, Drozdov – Stefanovič, A. Kosticyn, Kovyršin.
    Lokomotiv Jaroslavl: Lazušin (Isajev) – Markov, Nakládal, Afanasjev, Kronwall, Sidorov, Savčenko, Kalinin – Pääjärvi, Lander, J. Averin – Tkačjov, Děnisenko, S. Da Costa – Iljenko, Svitov, Kudrjavcev – Daryin, Ivanov, Beljajev – Kraskovskij.

Rozhodčí: Gofman, Ovčinnikov – Maximovskij, Judin