Kolín B – Kralupy n. Vltavou 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
SC Kolín B
3:4 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
HK Kralupy nad Vltavou
Sobota 29.02.2020, 19:00 • Zimní stadion Kolín • Krajská liga: Středočeský kraj • 2. kolo

Vítejte u online přenosu 2. utkání předkola play-off středočeské krajské ligy mužů, v němž rezervní tým druholigového SC Kolín vyzve na svém ledě mužstvo s třetí nejlepší obranou základní části HK Kralupy nad Vltavou.
    Kolínští mají dnes nůž na krku. První zápas na kralupském ledě byl dlouho vyrovnaný, necelých 5 minut před koncem 3. třetiny ale využil Jan Háva dvojnásobnou přesilovou hru a vsítil vítěznou branku, která Kralupanům zajistila v sérii na 2 vítězství vedení 1:0 na zápasy. Dnes tak už v případě výhry mohou slavit postup do čtvrtfinále.
    Pokud se tak stane, určí Kralupům příštího soupeře výsledek série mezi Čáslaví a Benešovem, na základě něhož se potkají buď s Rakovníkem či dle aktuálního vývoje pravděpodobnější Mladou Boleslaví.
    Stejně tak by výsledek čáslavsko-benešovské série určil soupeře i pro Kolín, pokud by se mu sérii podařilo otočit. Na východočeský tým by čekal těžký souboj s vítězem základní části Černošicemi či rivalem s nejlepším útokem soutěže z Poděbrad.
    Zda dnes Kralupy sérii ukončí či se jí Kolínu podaří vrátit na půdu soupeře, sledujte od 19:00.

SC Kolín B: Martínek (Hermann) – Křeček, Zugar, Vaněk, Sladký, Švanda, Skokan – Kadlec J. st., Kadlec J. ml., Kadlec A., Pešek, Hyšpler, Spitzer, Zheliznyak, Ježek, Pecka

HK Kralupy nad Vltavou: Exner (Kresta) – Verbík R., David, Cafourek, Verbík J., Prášek, Klapka – Řehák, Kaprál, Student – Litera, Soukup, Bradáček – Šarše, Háva, Roubal

Rozhodčí: Radek Jecelín — David Labuta, Jan Raška.

Obě mužstva už mají za sebou své předzápasové pokřiky a na ledě je vše připraveno pro úvodní vhazování.

00:01

0:26
    Kralupy vyhrály úvodní vhazování a drží se na puku, ale rozehrát kloudnou akci se jim nedaří. Domácí vstoupili do utkání hodně aktivně a nepříjemným forčekingem dělají Kralupanům problémy.

1:38
    Tým Kolín B právě vstřelil branku!
    Domácí jdou hned z kraje utkání do vedení. Hyšpler vybojoval kotouč, předal Zugarovi, který vyslal na Exnera střelu, jíž tečoval MARTIN JEŽEK a usměrnil do kralupské sítě. Asistece: Radan Zugar, Jiří Hyšpler

3:23
    V příležitosti se ocitl Student, ale bohužel pro hosty byl v ofsajdovém postavení.

4:17
    Po střele Bradáčka přerušuje hru domácí brankář Martínek.

6:18
    Kralupy teď zamkly svého soupeře v jeho vlastním pásmu. Martínek po jednom z nahození chytá puk do lapačky a přerušuje hru.

6:47
    Roman Verbík zpoza vlastní brány hledá spoluhráče.

6:54
    Jiří Exner chytá střelu Zheliznyaka a rozhodčí přerušuje.

7:01
    Tomáš Klapka odstavil soupeře od puku a zakládá útok.

7:16
    Tomáš Klapka se nyní těžce zvedá z ledu po hitu soupeře u zadního mantinelu a drží se za rameno.

8:15
    Exner vyráží ramenem do rohu prudkou střelu Peška.

8:42
    Kralupy právě vstřelily branku!

Máme vyrovnáno! Jan Háva doslova protlačil kotouč do útočného pásma, kde byl soupeřem od puku nedovoleně odstaven. Faul zůstal bez povšimnutí rozhodčího a o osudu akce tak rozhodla karma. Puk se objevil před odkrytou klecí na holi DAVIDA BRADÁČKA a ten pohotovou střelou zavěsil pod víko. Asistence: Jan Háva, Tomáš Soukup.

8:52
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za sekání odchází na trestnou lavici Jakub Šarše.

10:52

11:56

Kralupy jdou do vedení! Jakub Kaprál zavezl puk do útočného pásma, kde ho převzal Ota Řehák a předal na Davida na modrou. Ten poslal prudkou střílenou přihrávku na před brankou na teč připraveného ROBINA STUDENTA, který puk nejprve netrefil, ale urputnou bojovností ho nakonec vybojoval a z bezprostřední blízkosti prostřelil překvapeného Martínka. Asistence: Ota Řehák, Jakub Kaprál.

14:08
    Po doteku puku s ochrannou sítí za Martínkovou bránou přerušuje rozhodčí Jacelín hru.

14:30
    Robin Student prodlužuje Davidovo nahození do útočného pásma a Jakub Kaprál sprintuje pro puk.

15:05
    Zakázané uvolnění Kolína. V posledních minutách mají více ze hry jednoznačně Kralupy.

15:12
    Miloslav Cafourek vyslal od modré dělovou střelu na Martínkovou bránu a trefil tyč!

15:33
    Kolín si zahraje další přesilovku. Za sekání odchází na trestnou lavici Tomáš Soukup.

16:05
    Jakub Kaprál ve středním pásmu zachytil kolínskou rozehrávku, popojel za modrou čáru a prověřil Martínkovu pozornost. Kralupy zatím zvládají oslabení na výbornou.

17:06
    Kralupanům se zkomplikuje situace. Po souboji u mantinelu zůstává na ledě ležet Antonín Kadlec a rozhodčí uděluje 2 trestné minuty + desetiminutový osobní trest Tomáš Roubalovi za vražení na hrazení. Kralupy budou hrát 27 sekund ve třech.

17:33
    Hosté ve čtyřech.

17:58
    Jiří Exner likviduje tvrdý pokus Bohumila Sladkého.

19:06

19:34
    Karty se obrátí. Dvě trestné minuty inkasuje domácí David Švanda a přesilovou hru si zahrají Kralupy.

19:47
    Neustálou koncentraci teď prokázal náhradní brankář Hermann, který zachytil do své lapačky kotouč mířící mimo mantinely.

20:00

Máme za sebou první část tvrdého souboje mezi hosty z Kralup a domácím Kolínem, který dnes musí vyhrát, aby si udržel naději na postup do další fáze soutěže. Dle toho také do utkání vstoupil a už ve druhé minutě otevřel brankový účet. Od té doby ovšem otěže zápasu převzali Kralupané, kteří byli až do sirény i přes dvojnásobnou domácí přesilovku lepším mužstvem a zaslouženě vedou po brankách Studenta a juniorské posily Bradáčka 2:1.
    2. třetina začne přibližně v 19:48.

20:01

20:34
    Kralupané se usazují v útočném pásmu a formují se do přesilovkové formace.

21:34

21:48

V přesilové hře už to hosté nestihli, ale Tomáš Soukup se protlačil v útočném pásmu až před brankoviště, kde byl odstaven jedním z domácích obránců. Volný puk před brankářem Martínkem dojel střelec JAN HÁVA a procedil ho výstrojí domácího brankáře až do jeho branky. Asistence: Tomáš Soukup, Miloslav Cafourek

22:40
    Domácí ovšem záhy odpovídají a dostávají se znovu na kontakt. Po Peškově přihrávce vypálil nejzkušenější mazák nejen kolínského mužstva, ale dost možná i celého českého hokejového světa JIŘÍ KADLEC starší a propálil kralupského brankáře. Asistence: Lukáš Pešek, Jiří Hyšpler

25:12
    Osmačtyřicetiletý Kadlec znovu v šanci. Tentokrát ovšem z dorážky jen bekhendem prohnal puk Exnerovým brankovištěm.

26:14
    Jakub Kaprál se objevuje v mladé kralupské lajně vedle Soukupa s Bradáčkem.

26:42
    Po Hávově pokusu přerušuje kolínský brankář Martínek hru.

27:10
    Střela od modré Bohumila Sladkého končí v lapačce Jiřího Exnera.

27:51
    Kolín se usazuje v útočném pásmu, Kralupy se nemohou vymanit z tlaku.

29:05
    Tomáš Klapka zakládá útok a předává na Hávu. Jeho střelu blokuje domácí bek a kotouč končí v ochranné síti.

29:41
    Robin Student bojuje u mantinelu za Martínkovou brankou o puk.

30:51
    Kaprálova přihrávka nenašla Soukupovu hůl a čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění.

32:29
    Domácí brankář vyjel mimo branku, kde se potkal s kapitánem kralupského týmu a těžce se zvedá.

33:39
    Na ledě se přiostřuje. Rozhodčí Jecelín nechal hru pokračovat po několika ostřejších zákrocích a tak berou zodpovědnost do vlastních rukou hráči. Velká ramena ukazoval nejmladší z Kadleců Antonín, načež dostal od svého otce Jiřího Kadlece staršího kázání a musel zmlknout. Na ledě se momentálně udělují tresty.

33:40
    Tresty uděleny. 2 minuty na hrubost dostávají na každé straně po dvou hráčích. Na té kralupské Robin Student a David Bradáček, za Kolín trest odsedí Antonín Kadlec a Lukáš Skokan. Pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.

36:08
    Zakázané uvolnění domácích.

36:21
    Kolín vyhazuje na další zakázané uvolnění.

37:21
    Ota Řehák ve velké šanci! Domácí obrana na vytáhlé kralupské křídlo trochu pozapomněla a Řehák se řítil sám na domácí branku. Ondřej Martínek ale proti jeho forhendovému blafáku předvedl výstavní zákrok.

38:43
    Antonín Kadlec zůstává ležet na ledové ploše a rozhodčí Jecelín posílá urostlého kralupského obránce Romana Verbíka na trestnou lavici. Přesilovka pro domácí.

39:23
    Vhazování před domácí bránou.

39:41
    Kralupy se osvobozují.

39:55
    Tvrdá rána pro Kralupy. Do mezikruží si vybruslil VASYL ZHELIZNYAK, zamířil a trefil přesně k levé Exnerově tyči. Kralupský brankář přes stínícího hráče neměl šanci cokoliv vidět.

40:00

Rychlou brankou na začátku třetiny poslal Jan Háva kralupské mužstvo do dvoubrankového vedení a vše nasvědčovalo hladké cestě za postupem. Na branku ovšem dokázal velmi rychle odpovědět Jiří Kadlec starší a po brance do šatny z hole Vasyla Zheliznyaka se bude ve třetí části začínat odznovu. Úvodní vhazování 3. třetiny proběhne přibližně ve 20:39.

40:01

40:23
    Střela Jakuba Kaprála se neujala a Bohumil Sladký otáčí hru.

41:20
    Kralupský štírek Tomáš Soukup protančil až za domácí bránu, kde puk předával na brankoviště, ale tam nikdo ze spoluhráčů nečekal.

41:48
    Martínek přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

41:55
    Josef Spitzer se teď pokusil poslat na párek Tomáše Klapku, ale mladý kralupský obránce se nachytat nenechal a domácí akci likviduje.

43:01
    Jakub Kaprál v přečíslení dvou na jednoho vypálil na Martínkovu klec, ale bránu přestřelil.

44:19
    Tribunami to jen zahučelo po další střele Zheliznyaka, po níž se rozvlnila levá boční síť Exnerovy brány. Kolínský útočník jí naštěstí pro Kralupy trefil jen z boku.

45:07
    Přesilovka pro Kralupy. 2 trestné minuty dostává kolínský Jan Vaněk za napadení.

46:05
    Roman Verbík poslal napříč pásmem přihrávku na Otu Řeháka, který si puk srovnal a zápěstím vypálil. Puk jen lízl horní tyčku.

47:07

47:08
    Kralupský brankář Jiří Exner se potřeboval po delší době nečinnosti trochu zahřát a tak se vydal skočit si rybičku pro vyhozený puk do rohu kluziště. Exner rozehrává útok.

48:15
    V přečíslení dvou na jednoho unikali otec Jiří Kadlec se synem Antonínem na kralupskou bránu, načež nejmladší z Kadleců vypálil mezi Exnerovy betony. Kralupský brankář kotouč ukrývá a přerušuje hru.

50:20
    Jiří Exner znovu přerušuje dalším jistým zákrokem.

50:52
    Jan Háva byl málem znovu hrdinou. V mezikruží dojel odražený kotouč a tvrdě vypálil. Puk se zastavil na brankovišti, kde si ho málem domácí obránci sami dorazili do vlastní brány.

52:04
    Od Romana Verbíka se kolínské nahození z rohu kluziště odrazilo do betonu kralupského brankáře, který musí černou pryž chvíli hledat. Rozhodčí přerušuje.

52:47

53:04
    Josef Spitzer nezpracoval přihrávku a čárový rozhodčí píská Kolínu další zakázané uvolnění.

53:26
    Skupinka domácích fanoušků se v posledních minutách třetí třetiny probouzí a svádí fanouškovský souboj s kralupskou výpravou.

54:25
    Ota Řehák ve středním pásmu zachycuje kolínskou rozehrávku a přenáší hru do kralupského útočného pásma.

54:33

54:40
    Další zakázané uvolnění Kolína.

55:47
    Jan Háva v další obrovské příležitosti! David Bradáček ho šikovnou žabičkou vyslal do úniku, z mezikruží vystřelil na vzdálenější tyč, ale kralupskému útočníkovi další branka není přána.

56:59
    Hru přerušuje ofsajd kolínského mužstva.

57:55
    Jakub Kaprál protečoval do útočného pásma.

58:45
    Po přihrávce Hávy z rohu kluziště pálí tvrdou střelou Jakub Verbík! Martínek puk ukrývá ve své výstroji.

59:05
    Další šance Jana Hávy zůstává nevyžita.

60:00

Po třech třetinách svítí na tabuli nerozhodný stav 3:3 a po úpravě ledu tak bude drama pokračovat desetiminutovém prodloužení. Jediná branka rozhodne o tom, zda Kolínu skončí sezóna, nebo se série přestěhuje zpátky do Kralup. Prodloužení začne přibližně ve 21:23.

60:01

60:50
    Jiří Kadlec starší rozehrává útok zpoza vlastní brány.

61:10
    Kolín má problémy s kralupským forčekingem a nedaří se mu rozehrát.

61:52
    Martin David propadl a kolínský útočník se řítil sám na Exnera. Skvěle se ale vrátil Tomáš Soukup, kterým se vrhl na led a špičkou hokejky mu odpálil kotouč z hole.

62:30
    Kolín se usazuje v útočném pásmu a hledá cestu k bráně.

62:49
    Romanu Verbíkovi v úniku ve finální fázi sjíždí kotouč z hole a kolínský brankář zasahuje.

63:51
    Tomáš Roubal sám před Martínkem nadvakrát neuspěl. Nejprve mu nevyšel bekhendový pokus, následně vychytal domácí brankář i jeho pokus z forhendu.

64:01
    Obrovská příležitost pro domácí. Za pozdní dohrání odchází na trestnou lavici Tomáš Roubal. Kolín bude hrát přesilovou hru 4 na 3.

Oddechový čas pro domácí.

64:58
    Roman Verbík ve vlastním oslabení netrefil při úniku dvou na jednoho z první bránu.

66:01

66:17
    Vhazování po Exnerově pravici vyhrává Jiří Kadlec starší.

66:47
    Jiří Exner teď zachránil Kralupy! Sám proti nejstaršímu z Kadleců vychytal obrovskou domácí šanci.

66:59
    Další důležitý zákrok Exnera drží Kralupy ve hře. Domácí Kolín je v posledních sekundách hry lepším mužstvem.

68:40
    Bradáček se Soukupem motají Kolín v útočném pásmu.

68:54
    Ondřej Martínek výstavním zákrokem vychytal střelu z "první" Jakuba Verbíka bezprostředně před brankovištěm.

69:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

69:35
    Dva na jednoho unikal Jakub Kaprál s Janem Hávou. Druhý jmenovaný dostal přesnou žabičku a střelou z první trefuje domácího brankáře.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nerozhodlo, o osudu dnešního utkání budou muset rozhodnout nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    David Litera neproměňuje.

1. série
    0:0
    Jiří Exner chytá blafák Jiřího Kadlece staršího.

2. série
    0:0
    Bekhendový blafák končí na horní tyči.

2. série
    0:0
    Jiří Exner chytá i pokus Švandy. Stále jsme neviděli gól.

3. série
    0:0
    Jan Háva neproměňuje.

3. série
    0:0
    Exner sklapl betony včas a netrefuje se ani Ježek.