Nantes – Lille 0:1 (kon.) | Bordeaux – Nice 1:1 (kon.) | Lyon – Saint-Étienne 2:0 (kon.)
Olympique Lyon
2:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Neděle 01.03.2020, 21:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 27. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:03:10)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:14.

Je konec. Olympique Lyon si na domácí půdě poradil se Saint-Étienne 2:0.
    V prvním poločase byl k vidění fotbal na jednu branku a domácí celek se nakonec dočkal gólu, když se ve 27. minutě prosadil Dembélé. Posléze si Lyon vytvořil ještě jednu šanci, ale ta už gól nepřinesla.
    Druhý poločas nabídl jiný scénář, jelikož do šancí se dostávali hosté. V 50. minutě to byl Dioné, ovšem Lopes jej vychytal. V 66. minutě dokázal vstřelit gól Tousart, ale ten nakonec díky ruce nebyl uznán. V 75. minutě přišel nebezpečný přímý kop hostů, ale Lopes opět připraven. V 80. minutě nebyl podruhé Lyonu uznán gól, který tentokrát dal Toko Ekambi. V 88. minutě bylo Saint-Étienne blízko srovnání, ale nakonec z toho nebyla ani nyní branka. V 90+5. minutě Olympique získal penaltu, kterou si vzal na starost Dembélé a proměnil.

90+6
    90+6. Moussa DEMBÉLÉ - 2:0

90+6
    Lyon právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, jelikož Olympique jde do vedení 2:0! K pokutovému kopu se postavil MOUSSA DEMBÉLÉ, který menším dloubáčkem zakončil doprostřed branky, zatímco gólman Moulin šel na druhou stranu a i když se natahoval tak nedokázal vyrazit balón mířící za jeho záda.

90+4
    Timothée Kolodziejczak zahrál rukou uvnitř vápna a uviděl od sudího žlutou kartu.
    90+4. Penaltová ruka Kolodziejczaka.

90+4
    Byla nařízena penalta pro Lyon. Timothée Kolodziejczak rukou zblokoval střelu soupeře uvnitř šestnáctky!

90+2
    Po chvíli hosté získali autové vhazování na polovině soupeře a mohou tak pokračovat v tlaku.

90+1
    Saint-Étienne drží balón na své polovině a nákopy se snaží něco vymyslet, ovšem to se mu zatím nedaří.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

89
    Posléze se do protiútoku dostal Lyon, ale rána Karla Toko Ekambiho mířící k pravé tyči skončila na zákroku Moulina.
    88. Fernando Marçal excelentně zblokoval pokus soupeře.

88
    Po centru do vápna přišla velká šance hostů, ale Fernando Marçal fantasticky zblokoval střelu a následuje rohový kop pro hosty!

87
    Bruno stáhl k zemi soupeře a Saint-Étienne tak získalo přímý kop z jednatřiceti metrů.

86
    Jason Denayer za žádnou cenu nechtěl přes sebe pustit soupeře a hlavní rozhodčí tak odpískal nedovolený zákrok.

85
    Vypadá to, že Lyon se už bude soustředit především na defenzívu a Saint-Étienne obklopuje vápno soupeře.

84
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Rafael.

Michal Raška

Branky: 27. M. Dembélé (Terrier), 90+6. M. Dembélé (pen.)

Karty:   53. Dubois (LYO), 67. M. Dembélé (LYO), 77. Tousart (LYO), 87. Bruno (LYO) – 26. Debuchy (SET), 39. Trauco (SET), 77. Abi (SET), 90+4. Kolodziejczak (SET)

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer (C), Marçal – Tousart, Bruno, Aouar (84. Rafael) – B. Traoré, M. Dembélé, Terrier (72. Toko Ekambi).
    Náhradníci: Tătăruşanu – J. Andersen, Caqueret, Toko Ekambi, Cherki, Jean Lucas, Rafael.

AS Saint-Étienne: Moulin – Fofana, Saliba, Kolodziejczak – Debuchy (C), Cabaye, M'Vila, Trauco (70. Abi) – Honorat (79. Boudebouz), Diony, Bouanga.
    Náhradníci: Bajič – Abi, Boudebouz, Dioussé, Gabriel Silva, Macon, Douath.

Rozhodčí: Frank Schneider – Djemel Zitouni, Bastien Courbet