Barys – Magnitogorsk 4:0 (kon.) | Omsk – Ufa 5:2 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 6:0 (kon.)
Petrohrad – Viťaz 6:1 (kon.)
SKA Petrohrad
6:1 (1:1, 4:0, 1:0) Stav série: 1:0
HC Viťaz Moskevská oblast
Neděle 01.03.2020, 15:00 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • Play-off KHL • Osmifinále

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:40:04)

Česká stopa v utkání
    Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:03

Petrohrad ovládl první zápas osmifinále play off proti Viťazu a vyhrál drtivě 6:1. O svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, v níž nasázel čtyři branky a z toho hned tři vsítil v přesilovce. Na výhře domácích favoritů se hattrickem podílel Andrej Kuzmenko.

59:24
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexej Makejev – 2 min., sekání).

58:55
    Začíná zkrácená přesilovka Petrohradu.

57:51
    Nyní se hraje opět ve čtyřech.

57:41
    Petrohrad bude krátce hrát ve čtyřech proti třem.

57:41
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ville Lajunen – 2 min., sekání).

56:55
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Lukas Bengtsson – 2 min., podrážení).

56:30
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

55:51
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Petrakov – 2 min., podrážení).

55:38
    Petrohrad má stále kotouč ve vlastním obranném pásmu.

55:00
    Bude se vylučovat na straně Viťazu. Domácí mají výhodu, ale do útoku vůbec nepospíchají.

54:10
    Domácí mají puk pod kontrolou, soupeře k němu moc nepouštějí.

52:45
    Hosté nevystřelili už dobrých sedm minut na branku.

52:10
    Komerční pauza.

51:20
    Domácí zůstávají aktivnější, s pukem na hokejkách se jim zápas dohrává lépe.

50:40
    Za již rozhodnutého stavu je hlavním cílem Petrohradu dohrát zápas bez nějakého zranění.

49:44
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    ANDREJ KUZMENKO se dočkal svého hattricku! Střelu z mezikruží od Burdasova sice Saprykin vyrazil, ale právě Kuzmenko kotouč dorazil za jeho záda. Asistence: Anton Burdasov.
    49:44 Andrej KUZMENKO - 6:1

49:04
    Samonov svou hrudí nadrazil puk, který se obloučkem snesl na branku, kde zůstal na horní síti.

48:45
    Petrohrad vede na střely 31-16.

48:04
    Oba týmy jsou v plném počtu.

47:30
    Oba celky se střídají v útocích, příliš se do střeleckých pozic ale nedostávají.

46:04
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ivan Morozov – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., sekání).

45:58

I přes zdánlivě rozhodnuté skóre to na ledě trochu jiskří. Podkolzin se chtěl prát s jedním z hráčů Viťazu, ale zasáhli rozhodčí.

44:32
    Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu. Vhazuje se po pravici Samonova.

43:18
    Dělovka domácích zpoza kruhů zaduněla o zadní hrazení. Saprykin nemusel zasahovat.

41:45
    Oba celky vstoupily do třetí třetiny zatím vlažněji. Za tohoto stavu hrají, co musí.

40:55
    Saprykin musel na led, aby zasáhl proti střele domácích. Přerušuje hru.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:45.

Petrohrad ve druhé třetině předvedl pořádnou gólovou show v prvních 11 minutách. Čtyřmi brankami, z toho třemi v přesilovkách, prakticky rozhodl o svém vítězství, o které by jej mohlo obrat už jen nějaké senzační zaváhání.

36:55
    Hra ve čtyřech zatím nenabízí moc šancí. Na ledě je sice více prostoru, ale soupeři toho nijak nevyužívají.

36:04
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Arťuchin – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

35:41
    Komerční přestávka.

35:25
    Domácí chtějí hrát, tzv., až do kuchyně. Hrají si.

34:56
    Přesto jsou více u puku a Viťaz se převážně jen brání. Saprykin zatím příliš střelám nečelí.

34:20
    Domácí jsou se svým vedením spokojeni, do dalších zakončení se tolik neženou.

33:35
    Petrohrad vede na střely 21-14.

33:10
    Čas ubíhá hodně rychle. Nebýt branek a vyloučení, tak se druhá třetina pomalu blíží ke svému konci.

32:06
    Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, ne však ke střele.

30:36
    Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Igor Saprykin.
    30:36 Andrej KUZMENKO - 5:1

30:36
    A je to další využitá přesilovkaKřižná přihrávka do pravého kruhu, odkud ANDREJ KUZMENKO vypálil z první a nedal přesouvajícímu se Ježovovi šanci. Asistence: Igor Ožiganov.

30:05
    Arťuchin dostává trest a odchází pykat na dvě minuty.
    30:05 Kirill MARČENKO - 4:1

30:05
    Domácí využívají další přesilovku! Podkolzin se sice před brankou do zakončení nedostal a puk mu propadl za něj, ale tam si sjel KIRILL MARČENKO, který přehodil přesouvajícího se Ježova. Asistence: Vasilij Podkolzin, Ivan Morozov.

29:39
    Morozov vypálil z prostoru mezi kruhy, ale minul branku Čechova.

28:50
    Rychlá střela zpoza kruhů orazítkovala jen zadní mantinel.

28:45
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., hákování).

27:06
    26:57 Kirill MARČENKO - 3:1

26:57
    Domácí znovu udeřili a odpoutávají se ve skóre! KIRILL MARČENKO si vyjel s pukem zpoza branky, dostal se do levého kruhu a střelou mezi nohama obránce k bližší tyči překonal Ježova. Asistence: Ivan Morozov.

24:36
    Barabanov se z levé strany tlačil před branku, ale nepovedlo se mu zakončit. Ježov skočil po puku a sebral ho domácímu útočníkovi.

23:58
    Postavení mimo hru Petrohradu.

23:10
    Pozor ale také na zadní vrátka. Průnik Karpova po pravé straně byl nakonec zastaven u mantinelu.

22:48
    Sražená střela od modré hostů končí na zadním mantinelu. Aktivita se ale Viťazu upřít nedá.

22:10
    Čechov se nehodlá smířit s tím, že znovu prohrává a tlačí se do útoku.
    21:19 Joonas KEMPPAINEN - 2:1

21:19
    Domácí využívají přesilovou hru! Hostům se nepovedlo vyhodit puk, který zachytil Barabanov, jenž rychle přihrál před branku. Zde se JOONAS KEMPPAINEN trefil k levé tyči a překonal přesouvajícího se Ježova. Asistence: Alexandr Barabanov.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:55.

Úvodní třetina přinesla vcelku opatrný hokej, ale také dvě branky. Ty však nepadly po nějakém tlaku jednoho ze soupeřů, ale obě vyplynuly z chyb v rozehrávce. Skóre je po 20 minutách 1:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hrubost).

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:39
    Hrubka obrany hostů pustila do velké šance před brankou Ježova Kirilla Marčenka. Ten ale z bekhendu trefil jen hostujícího brankáře.

16:52
    Hosté se dopustili postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:20
    Domácí vedou na střely 8-7.

14:45
    Postavení mimo hru Petrohradu po nepřesné rozehrávce skrz střední pásmo.

14:23
    Kuzmenko se tlačil do brankoviště Čechova. Ježov puk udržel pod sebou a zachránil situaci. Komerční přestávka.
    13:21 Pavel ČERNOV - 1:1

13:21
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Domácí v neutrální zóně přišli o puk a pustili soupeře do rychlého protiútoku. Přihrávka zamířila do levého kruhu, odkud propálil brankáře Samonova střelou na vzdálenější tyč PAVEL ČERNOV. Dá se říct, že šlo o gól z ničeho... Asistence: Jevgenij Arťuchin, Pekka Jormakka.

12:50
    Domácí trochu váhají s rozehrávkou. Nechce se jim přes střední pásmo.

12:02
    Nahozený puk domácích, Pautov jej u zadního hrazení odehrál do bezpečí.

10:44
    Ač Petrohrad vstřelil první gól zápasu, se hrou to příliš neudělalo. Stále sledujeme pravidelné střídání u puku a útoky bez nějakého většího nápadu.

09:34
    Arťom Zub má zdravotní problémy. Z ledu mu musí pomáhat spoluhráči a do kabiny jde s podporou členů realizačního týmu. Petrohrad nejspíš přišel o svého obránce...
    08:32 Andrej KUZMENKO - 1:0

08:32
    Hostům se nepovedlo dostat puk mimo své pásmo, Petrohrad se jej zmocnil a ANDREJ KUZMENKO, který si najel před brankoviště, podstřelil padajícího brankáře Ježova. Bez asistence.

07:45

07:10
    Hraje se v obranném pásmu Čechova. Ježov ale moc práce nemá.

05:44
    Ježov si počíhal na střelu z levé strany a přerušil hru.

05:16
    Zatím se v tomto utkání příliš nevylučuje. A nestříl. Útočné akce končí vesměs na mantinelu.

04:05
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Domácí se tlačí do útočného pásma.

02:50
    Zatím sledujeme pomalejší rozjezd. Oba týmy se střídají ve vedení puku, avšak bez šancí.

01:45
    Začátek střetnutí ukazuje důležitost tohoto zápasu. Žádné bezhlavé útočení.

00:40
    Oba celky v úvodu střetnutí hrají opatrně se zajištěnou obranou.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ve vzájemných zápasech, které se hrály v září a říjnu se radovaly z výhry oba týmy. A vždy vyhrál celek, který hrál na hřišti soupeře.

Čechov, který v Západní konferenci skončil na sedmém místě, měl naopak velmi špatný závěr základní části. Poslední zápas proti Jaroslavli sice vyhrál, ale předcházelo tomu pět proher v řadě a celkem 11 porážek z posledních 14 zápasů.

Hokejisté Petrohradu budou v utkání s Čechovem favority. Před koncem základní části se nacházeli v úchvatné formě a vyhráli neskutečných 12 zápasů v řadě. Přesto jim to nestačilo k prvenství v Západní konferenci, v níž skončili o bod druzí za CSKA Moskvou.

Ruská KHL dospěla po konci základní části do očekávaných vyřazovacích bojů. Vstup do play off čeká v sobotu také na Petrohrad a Čechov, které čeká úvodní zápas 1. kola.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 9. Kuzmenko, 22. Kemppainen (Barabanov), 27. K. Marčenko (Ivan Morozov), 31. K. Marčenko (Podkolzin, Ivan Morozov), 31. Kuzmenko (Ožiganov), 50. Kuzmenko (Burdasov) – 14. P. Černov (Arťuchin, Jormakka)

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Bengtsson, A. Bělov, Tokranov, Ožiganov, Zub, Chafizullin, Galeňuk – Tkačjov, M. Aaltonen, Barabanov – S. Plotnikov, Kemppainen, Ketov – Koskiranta, Burdasov, Kuzmenko – Ivan Morozov, K. Marčenko, Karpov – Podkolzin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (31. Saprykin) – Pylenkov, Jeřábek, Pautov, V. Lajunen, Golovkov, Jevsejenkov, Katičev – Byvalcev, Jo. Nättinen, Makejev – Grebenščikov, Q. Howden, Mojsejev – Arťuchin, Jormakka, P. Černov – Petrakov, A. Ševčenko, Gončarov – Laričev.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Golovljov, Savenkov

Diváci: 12379