Košice – Zvolen 4:1 (kon.) | HC Slovan – Banská Bystrica 5:4 (po pr.) | Nitra – Michalovce 5:3 (kon.)
Poprad – Trenčín 3:0 (kon.) | MAC Budapešť – Detva 4:2 (kon.) | Miskolc – Nové Zámky 3:2 (3:1 po s.n.)
HK Poprad
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 08.03.2020, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • Skupina A

Trenčianski hokejisti sa v poslednej dvadsaťminútovke nedokázali gólovo presadiť a nedostali sa ani do nejakého výraznejšieho tlaku. Popradčania naopak rozhodli, v 58. minúte pridal tretí gól Zagrapan a rozhodol o konečnom víťazstve Popradu 3:0. (19:21:59)

59:32
    Trenčania sa teraz sami vyhadzujú z obranného pásma, puk ide až ku Tomekovej bránke.

58:53
    Larkinovi nevyšlo vyhodenie puku, následne však vo dvojici zaútočili Takáč so Zagrapanom vo vlastnom oslabení. Takáč posunul Zagrapanovi pred bránku, tomu však strela nevyšla.

58:27
    Popradčania zatiaľ zvládajú toto oslabenie a teraz sa im podarilo puk dostať preč z obranného pásma.

57:43
    Ešte prichádza iskra nádeje pre trenčiansky celok. Dukla bude hrať presilovku, dve minúty za podrazenie dostáva Martin Chovan.

57:32
    Poprad dal gól!
    Domáci hokejisti strieľajú tretí gól a možno rozhodujú už aj o svojom víťazstve. Po menšej skrumáži pred Vošvrdom Mercier naštartoval do prieniku MAREKA ZAGRAPANA, ktorého strela švihom bola presná a takto domáci využili presilovku.
    Asistencia: Pierre Luc Mercier.

57:12
    Niekoľko cenných sekúnd nazbieral svojím pohybom Marek Valach. Popradčania si to trošku skomplikovali.

56:49
    Jacobs sa dostal do menšieho stretu so Sojčíkom a nedokázal získať puk na svoju hokejku. Trenčania sa oslobodili.

56:21
    Trenčianski hokejisti si v závere tretej tretiny rozhodne nepomáhajú. Dve minúty dostáva Hlinka za krosček a navyše 10 minút za nešportové správanie.

55:52
    Handlovský prešiel po pravom krídle popri McCormackovi pomerne jednoducho. Napriahol na kruhu a pálil priamo do stredu tela Tomeka.

55:18
    Domáci hokejisti práve striedali, a tak Matej Paločko sa musel s protihráčmi v útočnom pásme popasovať sám. Dlho puk na hokejke neudržal.

54:44
    Nahodenie Mareka Valacha od modrej čiary smerovalo mimo priestoru bránky. Hostia však ostávajú v útočnom pásme.

54:11
    Joona Erving prenikol do útočného pásma a ihneď si to pripravil na delovku. Jeho tvrdá strela však opečiatkovala iba zadný mantinel.

53:38
    Špirko nabíjal spätne na ľavý kruh Michalovi Hlinkovi, ktorý okamžite z prvej pálil, ale priestor bránky netrafil.