Soligorsk – Něman Grodno 0:0 (kon.) | BATE – Ruch Brest 1:0 (kon.) | Dinamo Brest – Slavia Mazyr 1:2 (kon.)
Dinamo Brest
1:2 (0:0)
FK Slavia Mazyr
Sobota 04.04.2020, 18:30 • Stadjen DASK Bresckij, Brest • Běloruská Vysšaja Liga • 3. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (20:32:47)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 9:10. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:8. Fauly: 13:21.

Ve 3. kole běloruské ligy se zrodilo velké překvapení! Mistrovský Brest totiž na domácím hřišti podlehl Mazyru 1:2. Vše podstatné se událo až ve druhé půli. Do ní sice vstoupili domácí aktivněji, ovšem v 64. minutě byl v šestnáctce faulován Melnikov a nařízenou penaltu proměnil Andrej Čuchlej. V 77. minutě se navíc prosadil Alexandr Kotlijarov, který dorazil míč do sítě po střele spoluhráče do tyče. Závěrečný nápor Dinama už vedl pouze ke snížení, o které se postaral Alexandr Pavlovec.

90+7
    90+6. Závěrečná šance domácích na vyrovnání.

90+6
    Domácí promarnili obrovskou šanci na vyrovnání! Jeden z hráčů se dostal až před brankáře Baranovského, ovšem tváří v tvář zamířil jen do boční sítě!

90+5
    Střídání v týmu FK Slavia Mazyr: ze hřiště odchází Andrej Čuchlej, přichází Igor Kostrov.

90+5
    Vyrovnání měl na kopačce Michail Gordějčuk, kterému míč přiťukl Savickij. Domácí útočník však z pravé strany šestnáctky střílel vedle vzdálenější tyče!

90+4
    Ten hosté rozehráli nakrátko a ušetřili alespoň pár sekund.

90+4
    Vasilevič si nabíhal za domácího obránce Gabiye. Ten ale stačil jeho zakončení srazit na roh.

90+2
    Artěm Milevskij spadl v šestnáctce a reklamoval u sudího penaltu. Ten však jeho přání nevyslyšel.

90
    Rozhodčí nastaví ještě šest minut! Přeci jen se ve druhé půli několikrát ošetřovalo.

88
    Střídání v týmu FK Slavia Mazyr: ze hřiště odchází Alexandr Kotlijarov, přichází Vladislav Malkevič.
    85. Alexandr PAVLOVEC - 1:2

85
    Dinamo Brest právě vstřelilo branku!
    Domácí ještě přeci jen mají naději! Nejprve se blýskl brankář Baranovskij, který vytáhl povedenou střelu domácího hráče na roh, ovšem po něm hráči Dinama dotlačili míč do sítě. Míč se dostal k ALEXANDROVI PAVLOVECOVI, jehož zakončení ještě tečoval za záda vlastního brankáře jeden z obránců – 1:2.
    84. Šance hostujícího Vasileviče.

84
    Málem třetí gól hostí! Ilja Vasilevič přetlačil stopera Gabiye a následná tečovaná střela skončila těsně vedle tyče!

83
    Dinamo to samozřejmě ještě zkouší. Na levé straně ale nepřešel přes bránícího hráče Vikus.

81
    Do konce řádné hrací doby schází deset minut. Rýsuje se velké překvapení.

79
    Střídání v týmu FK Slavia Mazyr: ze hřiště odchází Nikita Melnikov, přichází Ilja Vasilevič.

78
    Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Artěm Bykov, přichází Alexandr Nojok.
    77. Alexandr KOTLIJAROV - 0:2

77
    Slavia Mazyr právě vstřelila branku!
    Hosté navyšují své vedení! Střela Nikity Melnikova sice ještě skončila na pravé tyči, ovšem odražený míč pohodlně dopravil do sítě dobíhající ALEXANDR KOTLIJAROV – 0:2.

76
    Nebezpečná střela jednoho z domácích hráčů byla zablokována. Pokud by míč prošel, měl by brankář Baranovskij asi velké problémy.

75
    Bykov bude v pořádku, už se vrátil do hry.

73
    Před bránou hostí zůstal ležet hráč Brestu Artěm Bykov. Ten je nyní ošetřován.

71
    Další žlutou kartu vyfasoval hostující Vladislav Žuk.

68
    Žlutou kartu dostává Francis Narh (FK Slavia Mazyr).

67
    Domácí musejí otevřít hru a hráči Slavie budou mít prostor na rychlé brejky. Jeden z nich teď táhl Kotlijarov, jehož střela však skončila jen v rukavicích Ignatoviče.
    64. Andrej ČUCHLEJ - 0:1

64
    Pokutový kop bezpečně proměnil ANDREJ ČUCHLEJ! Ten si počkal na pohyb Ignatoviče a poslal míč po zemi ke druhé tyči, než kterou si brankář Brestu vybral.
    63. Penaltová situace.

63
    Hosté budou kopat po faulu na Melnikova penaltu!

62
    Rohový kop soupeře hosté přestáli.
    61. Bykov protáhl brankáře hostí střelou z dálky.

61
    Z poměrně velké dálky to zkusil domácí Artěm Bykov. Jeho povedenou ránu musel vytlačit nad břevno Michail Baranovskij.

60
    Žlutou kartu si vysloužil hostující levý obránce Jurij Pantija.

58
    Druhý poločas herně zatím patří Brestu. Na skóre se ale převaha domácích hráčů neprojevila.

57
    Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Elis Bakaj, přichází Jevgenij Ševčenko.

55
    Elis Bakaj je odnášen z trávníku na nosítkách. Domácí budou muset střídat.

54
    Ošetřován je právě Bakaj, který zůstal ležet v blízkosti brány Slavie. Momentálně se tedy nehraje.

53
    Další příležitost domácích. Elis Bakaj hlavičkoval z dobré pozice nad bránu Mazyru.

52
    V úvodu druhé půle zatím hrají především domácí. Po standardní situaci Kislijaka a sklepnutí spoluhráče pálil Alexandr Pavlovec. Jeho zakončení bylo sraženo na roh.

50
    Lehká střela z hranice šestnáctky nenadělala Baranovskému problémy. Míč doskákal do rukavic hostujícího gólmana a kapitána.

49
    K doošetření dojde za postranní čarou. Rozhodčí dal opět pokyn k zahájení hry.

48
    Ošetřován je hostující Jurij Pantija. Hra je tedy z tohoto důvodu přerušena.
    46. Po rohovém kopu mohl otevřít skóre Milevskij.

46
    Domácí zahrozili po rohovém kopu! Na přední tyči balón hlavou lízl Bykov a nescházelo mnoho, aby ho z malého vápna dopravil za brankovou čáru Arťěm Milevskij. Hosté měli štěstí.

46
    Střídání v týmu Dinamo Brest: ze hřiště odchází Vsevolod Sadovskij, přichází Pavel Savickij.

46

První poločas gól nepřinesl. Hosté v úvodu přestáli tlak Dinama a velkou šanci Milevského, ovšem poté hru postupně vyrovnali a byli úřadujícímu mistrovi minimálně rovnocenným soupeřem. Za zmínku ovšem stojí pouze příležitost Čuchleje, který svým obloučkem pořádně protáhl brankáře Ignatoviče.

45+1

45+1
    Nastaví minutu. Hosté budou díky dobré práci Melnikova na pravém křídle vhazovat.

45
    První poločas směřuje ke svému konci. Uvidíme, zda sudí ještě něco nenastaví.

43
    V pokutovém území pracoval s míčem hostující Andrej Čuchlej. Obrana Dinama mu ale nic velkého nedovolila a tečovaný balón se pak snesl do náruče Ignatoviče.

41
    Hostující Jurij Pantija zahrával rohový kop. Míč kroutil do brány, ovšem Ignatovič ho vyboxoval do bezpečí.

39
    Teď ale zahrozili i domácí. Z pravé strany poslal do šestnáctky dobrý centr Oleg Veretilo. Míč špičkou kopačky tečoval Vsevolod Sadovskij, ovšem nasměroval ho jen do středu brány, kde čekal brankář Baranovskij.

37
    Aktivita Mazyru nadále sílí. Domácí jsou v posledních minutách překvapivě pod tlakem.
    35. Čuchlej protáhl domácího brankáře střelou pod břevno.

35
    Teď už domácí brankář zasahovat musel! Andrej Čuchlej vybojoval na útočné polovině míč a pokusil se zaskočit Ignatoviče obloučkem, který by zapadl pod břevno. Gólman Brestu tomu konečky prstů zabránil a vytáhl balón na roh!
    33. Střelu hostujícího hráče chytře pustil domácí brankář Ignatovič a míč tak prolétl vedle vzdálenější tyče.

33
    Hodně zajímavý pokus poslal směrem k domácí bráně jeden z hráčů Mazyru. Brankář Ignatovič ale dobře odhadl, že míč směřuje vedle vzdálenější tyče a tak ho za sebe úmyslně pustil.

31
    Žlutou kartu za zákrok na Maxima Vituse na polovině hřiště vyfasoval hostující Alexandr Kotlijarov.

30
    Ten defenziva Brestu v pohodě odvrátila.

30
    Centr Andreje Čuchleje byl zablokován. Bude z toho rohový kop pro hosty.

29
    Domácí se teď dostali pod tlak a jejich obrana to vyřešila odkopem míče do autu.

27
    Míč pohlídal před napadajícím domácím hráčem do zámezí Pantija. Bude se kopat od brány Mazyru.

26
    K centru z levé strany se odhodlal domácí Elis Bakaj. Balón prolétl šestnáctkou a skončil až za brankovou čarou.

26
    Domácí hráč adresoval svému brankáři malou domů z poloviny hřiště. Na to už hrstka diváků v hledišti reaguje nespokojeným pískotem.

25
    Podobně dopadli i hosté se svou snahou. Kotlijarov posílal balón doleva na Melnikova, k míči však měl blíže bránící hráč.

24
    Hráči Dinama však z rychlého kontru nic nevytěžili. Celá akce skončila před pokutovým územím.

23
    Pantija z levé strany posílal míč spoluhráči na hranici šestnáctky. Ten se ale ocitl na zemi a domácí mají najednou prostor pro rychlý protiútok.

21
    Úřadující mistři ligy zapojili do kombinace i brankáře Ignatoviče. Ze strany Brestu je to ale pomalé a statické. Takhle obranu soupeře nepřehrají.

20
    Momentálně si domácí hráči mění míč na své polovině. Slavia je příliš nepresuje.

18
    Tentokrát byl máván ofsajd Elisovi Bakajovi. Domácí útočník navíc dostal žlutou kartu za protesty.

16
    Útočnou akci domácích ukončil hvizd sudího. Pantija totiž zůstal ležet na trávníku po souboji s Milevským, který si počínal nedovoleně.

15
    Na zápas si nenašlo cestu příliš mnoho diváků. Obava z koronaviru už přeci jen dorazila i do Běloruska a lidé raději zůstávají doma.

14
    Hosté se po opatrném začátku osmělují. Momentálně drží balón na své útočné polovině.

12
    Rozehrávka nakrátko. Po ní se dostal k centru práv Narh, ovšem ten se mu vůbec nepovedl a míč skončil až v zámezí.

12
    Právě Gabiy nyní v pokutovém území pohlídal Francise Narha. Bude z toho roh pro Slavii.

11
    Nyní domácí hráči pokazili rozehrávku. Stoper Gabiy nahrávku spoluhráče nezpracoval a balón skončil v autu.

8
    Rohový kop Dinama další příležitost nepřinesl. Hosté tak hájí bezgólové skóre.

7
    Brest mohl jít do vedení! Přízemní centr z pravé strany propadl až k Arťěmovi Milevskému, který z bezprostřední blízkosti neprocpal míč za brankáře Baranovského. Dorážka Vsevoloda Sadovského pak byla sražena na roh!

6
    V bílém hrající domácí drží balón na svých kopačkách. Hráči Mazyru sázejí především na defenzivu.

4
    První šance domácích. Obránce Vitus nakopl míč na levé křídlo, kde si za obranu naběhl Michail Gordějčuk. Jeho zakončení ale skončilo poměrně daleko vedle vzdálenější tyče.

1

Dinamo Brest: Ignatovič – Veretilo (C), Pavlovec, Gabiy, Vitus – Kislijak, Bykov – Sadovskij, Milevskij, Gordějčuk – Bakaj.
    Náhradníci: Pavljučenko – Pečenin, Nojok, Krivec, Savickij, Ševčenko, Chačeridi.

FK Slavia Mazyr: Baranovskij (C) – Timoňuk, Kotlijarov, Narh, Čuchlej, Melnikov, Žuk, Pantija, Potapov, Ševčenko, Rajevskij.
    Náhradníci: Romaňuk – Senko, Kovalevskij, Kostrov, Vasilevič, Malkevič, Mjakiš.

Ve vzájemných zápasech se v poslední době mnohem více daří Brestu. Z posledních šesti utkání vyhrál úřadující běloruský šampión čtyři, dvě pak skončila remízou. V loňské sezóně uhráli hráči Mazyru v Brestu cennou bezgólovou plichtu. Doma ale Dinamu podlehli 2:4.

Dinamo Brest:
    Brest loni dosáhl historického úspěchu, když pod vedením českého trenéra Marcela Ličky vyhrál ligu. Ani to ale Ličkovi nezajistilo místo pro další sezónu a tým po něm přebral Sergej Kovalčuk. Už pod jeho taktovkou získalo Dinamo na začátku března superpohár. Vítěze národního poháru ze Soligorsku přehrálo 2:0. Kromě domácích hráčů Brest spoléhá také na trojici Ukrajinců, Kamerunce Gabyho Kikiho, Řeka Giorgose Katsikasa nebo Číňana Süe-lej Tinga. Do sezóny Brest vstoupil pouze domácí remízou 1:1 se Smoleviči. Následně ale vyhrál 1:0 ve Slucku.

FK Slavia Mazyr:
    Celek z Mazyru se v loňském ročníku běloruské ligy umístil na osmém místě. Největšími úspěchy Slavie v její historii jsou mistrovské tituly z let 1996 a 2000. Ten první klub slavil dokonce v roli nováčka soutěže. Ve stejných letech přišly také triumfy v národním poháru. Nový ligový ročník hráči Mazyru zahájili porážkou 1:3 ve Slucku. Před týdnem si však připsali cenné domácí vítězství 2:1 nad silným Borisovem. V kádru Slavie najdeme také několik cizinců. Z českého pohledu je zajímavý Ghaňan Francis Narh, jenž v letech 2014 – 2016 působil v baníku Ostrava.

Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Bělorusko je v době pandemie koronaviru jedinou zemí v Evropě, kde lidé stále mohou sletovat vrcholový sport a dokonce i osobně chodit na stadiony. Ve 3. kole fotbalové Vysšaja Ligy se utkají také Dinamo Brest a Slavia Mazyr. Domácí, kteří obhajují loňský titul, nasbírali z dosavadních dvou zápasů čtyři body, Slavia má na kontě o bodík méně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.