Belšina Babrujsk – Dinamo Brest 0:3 (kon.) | Vitebsk – Slavia Mazyr 2:3 (kon.) | BATE – Něman Grodno 3:1 (kon.)
Soligorsk – Isloč Minsk 4:0 (kon.)
FC Vitebsk
2:3 (0:1)
FK Slavia Mazyr
Neděle 03.05.2020, 15:00 • CSK Vitebskiy • Běloruská Vysšaja Liga • 7. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (17:00:03)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:9.

Fotbal je občas nespravedlivý, ale za to nádherný. Šeď z prvního poločasu, zakončenou jedním gólem z penalty, vystřídala neskutečná druhá půle, která nabídla v kopané zcela ojedinělou záležitost. Viděli jsme totiž dva obraty. Tempo obou poločasů diktovali domácí, jejich kouč Sergej Jasinskij ale až nepochopitelně neprovedl jediné střídání. Po skvělé práci Diega Cariocy v průběhu 10 minut skórovali Gurenko i Nicolaescu, dlouho to pak vypadalo, že si Vitebsk udrží na domácím stadionu stoprocentní bilanci. Jenže v 71. minutě na hřiště vyběhl Maxym Sljusar a dvěma góly v rozmezí 86. a 88. minuty ukradl veškerou slávu. Geniální tah trenéra Martinoviče vystřelil Slavii z 13. místa tabulky až na 5. pozici, kde Mazyr nahradil právě Vitebsk. Ten klesá pouze o jednu příčku, hned tři další týmy za ním však mají svůj sedmý ligový duel teprve před sebou.

90+3

90+3
    Daleký nákop domácích nemá šanci na úspěch, balon drží na kopačkách Jurij Pantja a s akciemi Vitebsku to vypadá bledě.

90+1
    Nastavení se bude hrát ještě tři minuty, hosté se snaží pracovat s časem u rohového praporku.

89
    Ještě jedna výměna v táboru euforií zalitého celku. Slavia stahuje Tymonjuka, jehož místo na place okamžitě zaujme Malkevič.
    88. SLJUSAR - 2:3

88
    Slavia Mazyr právě vstřelila branku!
    Neskutečné, neuvěřitelné, těžko napodobitelné. MAXYM SLJUSAR píše dost možná svůj životní příběh, a to během necelých dvou minut. Po svém prvním gólu dokázal vybojovat penaltu, kterou přízemní střelou k levé tyči sám proměnil. One man show a obrat ve skóre v samotném závěru zápasu patrně přisuzuje vítězství na stranu Slavie, která už vypadala po druhém gólu Vitebsku velmi odevzdaně. 2:3.

88
    Klopockij si ještě za svůj zákrok zblízka prohlédnul žlutou kartu.
    88. Penaltový zákrok

88
    Hosté nezaháleli a okamžitě se vrhli do dalšího útoku, který až ve vápně druhým penaltovým zákrokem v utkání zastavuje Jevgenij Klopockij. Hrdinou okamžiku je nedávný střelec Maxym Sljusar, na kterého byl prohřešek spáchán.
    86. SLJUSAR - 2:2

86
    Neskutečná situace v malém vápně domácích nakonec končí gólem v jejich brance. Po rozehrávce ze standardní situace a následném zakončení Jurije Nedaškovskiho se míč odrazil od břevna, na brankové čáře jeho opakovaný pokus ještě vyškrábl brankář Soroko, ale nakonec střídající MAXYM SLJUSAR z voleje konečně protnul síť i smůlu Slavie. Stav je rázem vyrovnaný.

85
    Nicolaescu předvedl, že u špatného pokusu o nůžky si může člověk pořádně nabít záda. Míč nicméně po jeho faux pas doputoval až k nohám Diega Cariocy, který svou střelu lehce otřel o levou tyč.

85
    O míč se hlásí Rajevskij, vhazování ale dostane znovu na starost domácí Skitov.

84
    Diego Carioca je mužem druhé půle. Proti dvojici strážců nejenže udržel míč, ale dokonce vybojoval faul a Vitebsk tak ušetří další cenné vteřiny.

83
    Skitov aut nabídnul Matvejenkovi, který nikam nespěchá a míč znovu vrátí k půlce hřiště.

82
    Diego Carioca se znovu rozbíhal za míčem, zřejmě ho ale zastavily křeče. Domácí doposud ještě nesáhli ke střídání.

Patrik Czepiec

Branky: 55. Gurenko (Diego Carioca), 65. Nicolaescu – 34. Nahr (pen.), 86. Sljusar, 88. Sljusar (pen.)

Karty:   41. Volkov (VTB), 61. Skitov (VTB), 88. Klopockij (VTB) – 63. Rajevskij (SLM)

FC Vitebsk: Soroko – Skitov, Klopockij, Nazarenko, Čalov, Matvejenko, Kalenčuk, Gurenko, Volkov, Diego Carioca, Nicolaescu
    Náhradníci: Wanderson, Julio Cesar, Teverov, Drobyš, Ksenofontov, Vasiljev, Karamuška

FK Slavia Mazyr: Baranovskij – Rajevskij, Kovalevskij (71. Sljusar), Nedaškovskij, Tymonjuk (89. Malkevič), Pantja, Potapov, Costrov, Kotljarov, Narh, Melnikov (51. Vasilevič)
    Náhradníci: Romanjuk, Krivošejev, Vasilevič, Malkevič, Mjakiš, Sljusar, Senko, Ševčenko, Žuk

Rozhodčí: Cinkevič – Romanov, Maljutin