Pardubice – Chrudim 1:1 (kon.) | Karviná – Ostrava 2:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Jihlava 4:1 (kon.)
Bohemians 1905 – Jihlava 3:0 (kon.) | Vlašim – Táborsko 3:1 (kon.)
Bohemians Praha 1905
4:1 (2:1)
FC Vysočina Jihlava
Pátek 15.05.2020, 11:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Restart FORTUNA:LIGY se blíží a týmy tak narychlo dohání zápasové manko usilovným tréninkem a také přípravnými duely. V pátek se uskuteční také dvojzápas mezi pražskými Bohemians a druholigovou Jihlavou.

FC Vysočina Jihlava:
    Jihlavě stačila sehrát před přerušením druhé nejvyšší soutěže 17 zápasů a v tabulce se nachází na druhém místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Brno. Patří tedy k hlavním kandidátům na postup do FORTUNA:LIGY. Po koronavirové pauze už Vysočina stačila odehrát přípravný dvojzápas se Spartou. V úterý Pražanům podlehla 1:6 (gól vstřelil Jakub Rezek) a 1:4 (Fares Shudeiwa).

Bohemians Praha 1905:
    Klokani se po 24. kole nacházejí na jedenáctém místě tabulky FORTUNA:LIGY. Na prostřední skupinu ztrácejí pět bodů, stejný počet jich mají k dobru na baráž o udržení. Celek z Vršovic už stačil odehrát dva přípravné zápasy. V pondělí zdolal na tréninkovém hřišti v Uhříhněvsi 2:1 druholigovou Chrudim (góly Michal Šmíd, Pavel Osmančík) a ve středu pak zelenobílí remizovali v Ďolíčku 1:1 s Libercem (vyrovnával Jakub Nečas).

Bohemians Praha 1905: Le Giang – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher – Hronek, Květ, Ljovin, Vacek, Vodháněl – Pulkrab.
    Náhradníci: Valeš – Keita, Novák.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Křišťál, Tlustý, Šimko, Novotný – Smejkal, Lacko – Mikuš, Zoubele, Rezek – Koubek
    Náhradníci: Serafimov, Šteffl, Křivánek.

1

9
    Skóre duelu je zatím bezgólové. Před malou chvílí zahrávala Vysočina první rohový kop, ze kterého ale bránu Bohemians neohrozila.

12
    První velkou šanci zápasu si vypracovali hosté! Do pokutového území se s míčem dostal kmenový hráč klokanů Matěj Koubek, který však zamířil nad břevno svatyně zelenobílých.

17
    Osmělili se také hráči Bohemians. Po nahrávce Ljovina zakončoval Jan Vodháněl, jehož střelu vyrazil na roh brankář Vejmola.

20
    Domácí postupně přebírají otěže utkání. Vysočina musela přestát dva rohové kopy v krátkém sledu.

25
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Skóre zápasu otevřel útočník MATĚJ PULKRAB.

27
    A klokani rychle přidávají i druhý gól! Tentokrát se prosadil KAMIL VACEK – 2:0.

31
    Domácí diktují tempo hry. Po půlhodině hry zaevidovali už šest rohových kopů.

34
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Prosazují se i hosté! Na rozdíl jediného zásahu snižuje FILIP NOVOTNÝ.

40

Po prvním poločase přípravného duelu v Uhříněvsi vedou Bohemians nad druholigovou Jihlavou 2:1. Domácí poslal ve 25. minutě do vedení Matěj Pulkrab a o chvíli později navíc jejich náskok navýšil Kamil Vacek. Vysočina ale zbraně nesložila a ve 34. minutě snížila zásahem Filipa Novotného.

41

47
    Domácí opět vedou o dva góly! Parádním lobem přes brankáře Vejmolu se blýskl ROMAN KVĚT.

55
    Hosté nehrají ve druhé půli špatně, jsou docela aktivní. O tom vypovídá i počet rohových kopů, ovšem střelecky jsou na tom znatelně lépe hráči vršovického celku.

71
    Do konce zápasu, který se hraje na čtyřicetiminutové poločasy, schází zhruba deset minut. Bohemka stále vede nad Jihlavou o dva góly.

75
    Proti hostům byla nařízena penalta, kterou proměnil VLADISLAV LJOVIN, jenž do Bohemians přišel právě z Jihlavy – 4:1.

80

Fotbalisté Bohemians zvítězili nad Jihlavou 4:1. V prvním poločase poslali klokany do dvougólového vedení Matěj Pulkrab a Kamil Vacek, ovšem za Vysočinu ještě do přestávky snížil Filip Novotný. Po změně stran se trefovali už jen domácí. Ve 47. minutě přehodil jihlavského gólmana Roman Květ a skóre zápasu uzavřel z pokutového kopu Vladislav Ljovin. Připomínám, že už ve 13:00 čeká oba soupeře ještě jeden zápas, jen v odlišných sestavách. (12:37:46)