Žilina – Trenčín 8:1 (kon.) | Žilina – Trenčín 3:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Pohronie 2:0 (kon.)
Senica – Trnava 1:0 (kon.)
FK Senica
1:0 (0:0)
FC Spartak Trnava
sk Sobota 06.06.2020, 17:00Přípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z priateľského zápasu medzi FK Senica a FC Spartak Trnava. Reštart Fortuna ligy sa blíži, oba tímy tak budú ladiť formu na znovuobnovenie súťažného diania, ktoré nasleduje už budúci týždeň.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Bezgólová remíza s bratislavským Slovanom i triumf 1:0 nad druholigovou Podbrezovou. Seničania nenechávajú nič na náhodu a snažia sa čo najviac pripraviť pred súbojmi o udržanie vo Fortuna lige. Tam majú totiž 8-bodový náskok na posledné Pohronie. Bude to však po piatich kolách nadstavby stačiť na záchranu?

Spartakovci si prešli v posledných dňoch výmenou trénera. V klube skončil hlavný tréner Ricardo Chéu s asistentom Nunom Barbosom. Mužstvo do konca sezóny prebral ako hlavný tréner Marián Šarmír, jeho asistentom bude doterajší tréner mládeže Tomáš Prisztács. Trnava v slovenskej lige bude bojovať o miestenku do predkôl Európskej ligy, avšak na tretiu pozíciu, ktorú teraz drží Dunajská Streda, stráca zhodne s Michalovcami po 8 bodov.

Úvodné zostavy:

FK Senica: Vorel – Didiba, Moses, Lukáčik, Mihál, Cascardo, Yenne, Totka, Akinyoola, Černák, Buchel

FC Spartak Trnava: Kamenár – Cabral, Tumma, Anthony, Moenza, Yao, Gamboš, Tzandaris, Yusuf, Molnár, Sobczyk
    Náhradníci: Takáč – Burian, Benovič, Krč, Horvát, Siriboe, Boledovič, Ďurina.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Výkop patril hosťom z Trnavy, ktorí dnes obliekli na seba čierne dresy. Senica hrajúca v červenom musela odvracať prvé útoky súpera.

2
    O atak cez ľavé krídlo sa pokúsila i Senica, lopta však končí za postrannou čiarou.

3
    Spartak sa snaží hrať rýchlo a jednoducho, zatiaľ však prihrávky končia mimo ihriska.

4
    Skončila sa štvrtá minúta a slávnejší z tímov mohol zaútočiť po pravom krídle. Namiesto toho však prišla prihrávka dozadu, čo dalo možnosť Seničanom sa znovu preskupiť.

6
    Kolmica za obranu FK, jeden z hráčov Trnavy sa nepekne pozerá na asistenta rozhodcu, ktorý najskôr signalizoval faul v osobnom súboji.

7
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Gustavo Cascardo, prichádza Dominik Duda.

8
    Moses sa dokázal uvoľniť na ľavej strane, odcentroval loptu do šestnástky, avšak na bližšej žrdi bol pripravený Gergely Tumma. Tumma pravidelne nastupoval počas jesene v druholigovom FC Košice popri skúsenom Petrovi Kavkovi, teraz odvrátil loptu na rohový kop.

9
    Seničania nepredviedli najlepší center, zostávajú však v ofenzíve. Hrá sa najmä cez ich ľavé krídlo, kde je aktívny Moses. Ten bude rozohrávať druhý roh v krátkom časovom slede.

10
    Vysoká lopta Mosesa poslaná za veľké vápno, kde číhal Akinyoola. Tomu strela nevyšla, nerazantná koncovka sa pomaly dogúľala ku Kamenárovi.

11
    Jasné podrazenie v strede poľa, hlavný arbiter nariadil voľný kop v prospech Spartaka.

12
    Rohový kop si vyskúšajú aj hostia. V poslednej chvíli pred Molnárom vypichol loptu jeden zo stopérov.

13
    Gergely Tumma zakončoval po centri spoza rohového štvrťkruhu. Mladý stopér bokom kopačky trafil loptu, ktorá šla do brány. Gólman Vorel si však dal pozor a s pokojom zasiahol.

14
    Tímy sa striedajú v držaní lopty. Po dvojminútovom bránení je na koni znovu Senica.

15
    Nepresnosti v strede poľa, Moses sa presunul až na pravú stranu. Domáci skúšajú niečo vymyslieť.

16
    Moses teraz definitívne hrá na pozícii pravého obrancu, prípadne wing-backa. Na zemi zostáva ležať jeden z Trnavčanov.

17
    Všetko je však v poriadku, môžeme pokračovať bez nutnosti prerušenia. Lopta je v defenzívnej rade Senice.

18
    Totka zozadu poslal k zemi Molnára. Priamy kop z približne dvadsiatich dvoch metrov, toto bude dobrá šanca na otvorenie skóre.

19
    Moenza prestrelil múr, avšak Vorel s týmto pokusom nemal veľa problémov. Presnosť tam možno bola, rýchlosť a dôraz však nie.

20
    Ofsajdové postavenie Trnavčanov na ľavom krídle. Vorel ihneď posúva loptu na rýchle rozohranie novej akcie.

21
    Štefan Molnár odzbrojený od lopty, útočník Spartaka je často na veci sám. Dlhý center na ľavé krídlo úspešný, Senica môže prekvapiť.

22
    Buchel s Tummom v osobnom súboji, hlavný rozhodca ukazuje: hrajte ďalej. Loptu neodpratal ani brankár Kamenár, posledné sekundy boli naozaj dramatické.

23
    Polovica prvého dejstva za nami, čakáme na výraznejšiu strelu do priestoru brány.

24
    Duda zakopáva loptu za postrannú čiaru, deje sa tak kvôli problémom Yusufa. Hráči oboch celkov využívajú túto prestávku na občerstvenie.

26
    Trnava vracia loptu Vorelovi, po dvoch minútach pokračujeme v hre. Moses si znovu vymenil miesto a hrá na ľavej strane obrany.

27
    Sobczyk bol krok-dva od zakončenia, Vorel však výborne čítal hru a z brány vybehol včas.

28
    Akinyoola v súboji s Tummom bez šance, Senica s autovým vhadzovaním.

28
    A znovu ten istý senický útočník, tentoraz fauloval Gamboša, ktorý sa snažil rozbehnúť brejk.

29
    Nedovolené zákroky sa začali množiť, jeden pridal i Trnavčan Tzandaris.

30
    Seničania sú však dosť nepresní vo finálnej fáze. To isté ukázali hostia, ktorým nevyšlo predĺženie na jeden dotyk.

31
    Samson Akinyoola už teraz dostáva žltú kartu. Napriek tomu, že sledujeme prípravný duel, tak tých faulov od senického futbalistu bolo naozaj dosť.

33
    Moses prešiel cez dvoch hráčov, následne sa však proti nemu postavil Gamboš. Senický legionár padol cez Gamboša, o faul však nešlo. Odrazenú loptu získal Ľuboš Kamenár.

34
    Ďalší zo súbojov Akinyoola – Tumma, sledujeme ďalší roh.

35
    Didibov nábeh a hlavička, lopta míňa pravú žrď. Tento akt zožal potlesk od organizátorov a realizačného tímu.

36
    Štefan Molnár prehral súboj s Didibom, útočník Spartaka následne oplácal porážku došliapnutím od chrbta. Jasný faul a lopta pre FK.

38
    Yusufovi sa otvoril priestor na osi ihriska po chybe senického obrancu. Strela ľavačkou bola nepresná, skončila dobré tri metre mimo brány. Škoda, šlo o solídnu možnosť otvoriť skóre.

39
    Aktívny Moses prešiel cez Cabrala a padá vo veľkom vápne po kontakte s pravým obrancom Trnavy. Domáci si žiadali penaltu, hlavný arbiter duelu ale diskusiu o tom odmieta. Nuž, Cabral šiel do súboja telom a rozhodne nechcel Mosesa nohou poslať k zemi. Pravdepodobne správne rozhodnutie.

41
    Päť minút do konca prvého dejstva. Yenne mohol vypáliť z dvadsiatich piatich metrov, namiesto toho volil prihrávku na hrot útoku, kde už dominovala obrana Trnavy.

42
    Ani tento útok neskončí gólom v sieti Kamenára. Ten si nepresnú kolmicu dáva na malé vápno a chystá sa rozohrať.

44
    Senica má viac z hry v posledných minútach, avšak zas a znova lopta nenašla adresáta. Škoda.

45
    Sobczyk sa už tlačil do gólovej hlavičky, v poslednej chvíli však center podvihol a odvrátil na roh Didiba.

45+1
    Štandardka už taká presná nebola, Senica vytrielila do brejku, avšak ten skončil už na deliacej čiare.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Štyridsaťpäť minút futbalu veľa radosti neprinieslo. Mužstvá sa ledva dostávali do pološancí, strelám na bránu chýbala buď rýchlosť, presnosť, alebo dôraz, prípadne všetko dokopy.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Didiba začína s faulom na poliacej čiare. Po prestávke tímy pravdepodobne bezo zmien až na Dominika Dudu, ktorý prišiel na trávnik ešte v siedmej minúte.

47
    Ofsajd Spartaka, Senica môže pokojne rozohrať.

49
    Pekná kombinácia trojice hráčov Trnavy sa skončila málo presnou delovkou od Gamboša spoza šestnástky. Konečne niečo aj pre oči nestranného fanúšika.

50
    Na druhej strane si všadeprítomný Moses vypýtal štandardku z ľavej strany. Pri lopte práve faulovaný hráč spolu s Yennom.

51
    Tenton Yenne to vzal na seba a urobil dobre! Prudká rana doprostred brány, Kamenár s ťažkosťami strelu vyrazil na roh!
    51. Tenton Yenne (SEN), Ľuboš Kamenár (TRN)

Zdroj: youtube.com – FK Senica

52
    Štandardka dopadla lepšie pre Trnavu. Tá sa dokázala ubrániť, loptu však na kopačkách nemá.

53
    Černák v šanci, v momente zakončenia vložil do strely nohu jeden zo stopérov.

55
    Akinyoola si nerozumel so spoluhráčom, čím zahnal svoj tím späť, až napokon Senica loptu stratila.

57
    Uplynulé dve minúty boli pokojné. Uvidíme, či dnes budeme svedkami aspoň jedného gólu.

58
    Sobczyk si vypýtal faul, je z toho priamy kop z dvadsiatich metrov. Bude to rovnako nebezpečné, ako sme videli pred 8 minútami z kopačky Yenneho?

59
    Áno, bolo tomu tak! Vorel si počkal na zakončenie a vytesnil strelu mimo bránu!
    59. Vojtěch Vorel (SEN)

61
    Hodina duelu za nami, jeden z Trnavčanov musel byť aj ošetrovaný. Na prípravný zápas minimum striedaní.

63
    Tak akoby som to privolal. Vorel zápas nedochytá, nahradil ho Valach. Addo mení Černáka a došlo ešte k jednej zmene.

65
    Boledovič ako prvý žolík hostí, taktiež nebolo možné zachytiť hráča, za ktorého Boledovič nastúpil.

67
    Nič zásadné sa nedeje. Sledujeme nezáživné stretnutie, snáď sa niečo stane aspoň v poslednej štvrtine hráčskeho času.

68
    Molnár zahadzuje tutovku z niekoľkých metrov! Výborný pas z ľavého krídla, osamotený útočník zoči-voči striedajúcemu Valachovi nepremieňa!
    68. Štefan Molnár (TRN), František Valach (SEN)

69
    Valach teda krátko po svojom nástupe preverený, čím pomáha držať skóre bezgólové. Súboje pri postrannej čiare, víťazne z nich vyšla Trnava.

71
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza , prichádza Samuel Benovič.

72
    Tzandaris chcel hľadať Sobczyka, včas však vystúpil Addo a loptu zastavil. Bolo to však za cenu hry rukou, čo si všimol aj rozhodca.

73
    Akinyoola naskakoval na center Mosesa, pár centimetrov útočníkovi Senice predsa len chýbalo.

74
    Zakončenie domácich šlo vysoko nad, bude sa znovu striedať.

75
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Samson Olanrewaju Akinyoola, prichádza Sadam Sulley.

76
    Nový hráč aj na strane Trnavy, novým mužom na trávniku je Siriboe.

77
    Prudký center zo štandardky letel pred Kamenára, Trnava ho dokázala poslať von zo šestnástky. Odrazenú loptu si Moses nevedel spracovať, výsledkom toho je odkop od brány Spartaka.

79
    Štvornásobné striedanie Senice. Na ihrisko prišiel okrem iného Juraj Piroska. Posledné minúty rozkúskovali zmeny v zostavách, aj preto sa hra dosť drobí a nie je možno taká kvalitná.

80
    Zblokovaná strela, rohový kop zahral Piroska na prednú žrď, hostia si dali pozor.

81
    Skúsený futbalista, ktorý posledné dve sezóny odohral v Petržalke, už centroval presnejšie. Stále to však nestačí. Pred nami záverečná desaťminútovka.

83
    Nie, nie. Tímom to nejde vo finálnej fáze. Prichádza ďalšie striedanie Trnavy.

84
    Futbalisti navyše často faulujú, takže sa to kúskuje ešte viac. Dlhé nakopávané lopty nie sú problémom pre jeden či druhý brániaci sa celok.

86
    Zakončenie Alexandra Horvátha po azda druhej peknej kombinácii letí meter mimo ľavú žrď senickej brány. Nuž, aspoň niečo.

87
    Yenne triafa obrancu Spartaka, je z toho roh. Rozohrá ho samozrejme Juraj Piroska.

88
    Senica dala gól!
    Juraj Piroska potvrdil svoje skúsenosti, keď pred Kamenárom našiel striedajúceho TOMÁŠA ŠALATU. Hlavička smerom na bránu, je to gól!
    88. Tomáš ŠALATA - 1:0

90
    Niečo sa ešte aj nadstaví, ale budú to asi len sekundy. Pri lopte Seničania, lopta je ďaleko od brány Valacha.

90+1

V málo záživnej generálke na ligu Senica zdolala Trnavu hlavičkou Šalatu z 88. minúty 1:0. Veci sa začali diať až v druhom polčase, no pre nestranného diváka to nebolo stretnutie, ktoré by si rád pozrel ešte raz. (18:49:45)