Energetik-BGU – Belšina Babrujsk 0:1 (kon.) | Ruch Brest – Vitebsk 0:1 (kon.) | BATE – Soligorsk 2:2 (kon.)
FC Energetik-BGU Minsk
0:1 (0:0)
FK Belšina Babrujsk
Neděle 14.06.2020, 15:00Běloruská Vysšaja Liga • 13. kolo

Belšina vyhrává tento zápas o jednu branku, poněkud překvapivě si veze body z Minsku. (16:52:52)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:0. Rohy: 2:2.

90+5

90+5
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

90+5
    Dostáváme se do poslední nastavené minuty.

90+3
    Leško rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

90+2
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Hraje se na půlce.

90+1
    Pět minut se bude nastavovat. Centr se snesl před branku soupeře, ale obrana si dokázala poradit.

90
    Žlutou kartu dostává Bezhonov (FK Belšina Babrujsk).

90
    Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat ke druhému poločasu.

89
    Střídání v týmu FK Belšina Babrujsk: ze hřiště odchází Glebko, přichází Kučinski.

89
    Hostující celek vede o jednu branku a svůj náskok brání.

88
    Žlutou kartu dostává Bašilov (FK Belšina Babrujsk).

87
    Atemengue mohl vyrovnat, odrazil se k němu volný míč, ale nedokázal jej poslat směrem na branku.

85
    Energetik vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana byla pozorná.

84
    Domácí fotbalisté se nyní snaží něco vymyslet před brankou soupeře.

84
    Střídání v týmu FK Belšina Babrujsk: ze hřiště odchází Maljarov, přichází Bezhonov.

82
    Belšina drží jednobrankové vedení a míří za výhrou v tomto zápase, domácím se vůbec nic v tomto mači nedaří.

81
    Po dlouhé době se domácí nyní dostali na útočnou polovinu, kde se pokoušeli něco vymyslet. Ke střele na branku se nedostali.

80
    Belšina nyní vybojovala rohový kop. Domácí brankář vyboxoval míč nad.

79
    Hostující celek má nyní převahu, domácí hrají hodně pasivně a tento zápas pravděpodobně prohrají, protože mnoho času už nezbývá a tahají za kratší konec pomyslného provazu.

78
    Hosté vybojovali autové vhazování na útočné polovině, ale vymyslet nic nedokázali. Následně se dopustili útočného faulu, a tak hrají domácí.

77
    Žlutou kartu dostává Tweh (FC Energetik-BGU Minsk).

75
    Charitonovič rozehrával od své branky, dostal míč až na útočnou polovinu, tam ale jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet.

74
    Jeden z domácích hráčů je odnášen z hrací plochy na nosítkách. Vypadá to, že v zápase pokračovat nebude.

72
    Další obrovskou šanci měl domácí celek, Mawatu hlavičkoval, ale jeho spoluhráč nejprve trefil jen brankáře, a pak další rána končí vedle.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, hostující celek vede o jednu branku. Nyní byl delší dobu před pokutovým územím soupeře, ale prosadit se nedokázal.

69
    Dnes aktivně hrající Tweh měl další zajímavou příležitost, ale jeho zakončení hlavou končí nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.

68
    Střídání v týmu FK Belšina Babrujsk: ze hřiště odchází Rekiš, přichází Nivaldo.

68
    Domácí celek hraje aktivně, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale jeho příhrávky jsou nepřesné.

66
    Nyní rozehrává hostující Belšina rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poraditl.

64
    Atemengue zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal. Rána byla zblokovaná.

63
    Domácí Tweh to nemyslel vůbec špatně, jeho rána mířila přímo na branku, ale míč se dorazil od brankové konstrukce.

62
    Volný kop pro domácí z těsné blízkosti velkého vápna.

61
    Fotbalisté v modrém nyní zlepšili hru, a tak vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

60
    Střídání v týmu FC Energetik-BGU Minsk: ze hřiště odchází Girs, přichází Masahagian.

60
    Půlhodina hry nás dělí od konce zápasu a hostující celek poněkud překvapivě vede o dvě branku.

59
    Domácí celek se snaží nyní hrát aktivněji a něco vymyslet na útočné polovině, nyní ale přihrávka Noska mířila vedle nohy spoluhráče.

58
    Hostující celek se nyní po rychlé akci středem dostal do zakončení, ale Maljarov nedokázal přesněji hlavičkovat.

57
    Žlutou kartu dostává Jakšhibajev (FC Energetik-BGU Minsk).
    Žlutou kartu dostává Rekiš (FK Belšina Babrujsk).

56
    Jeden z hostujících hráčů, Kovel, autor zatím jediné branky, míří za postranní čáru, kde bude doošetžen.

54
    Souboje o míč probíhají v současné době zejména na polovině hrací plochy, nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

52
    Domácí fotbalisté jakoby nemohli uvěřit, že inkasovali jako první. Jsou to nyní hosté, kteří hrají aktivně, mají převahu a je jich celé hřiště.

50
    Žlutou kartu dostává Solanovič (FK Belšina Babrujsk).
    47. Leonid KOVEL - 0:1

47
    Belšina Babrujsk právě vstřelila branku!
    Z ničeho nic se prosazuje hostující celek, který se dostává do vedení, hlavou dostal míč do sítě LEONID KOVEL.

46
    Střídání v týmu FC Energetik-BGU Minsk: ze hřiště odchází Mirošnikov, přichází Sovpel.
    Střídání v týmu FC Energetik-BGU Minsk: ze hřiště odchází Umarov, přichází Atemengue.

46

Zápas pokračuje dál druhým poločasem.

Domácí fotbalisté byli v prvním poločase aktivnější, ale na výraznější šanci čekají. Neuspěli ani hosté, a tak míří týmy do kabin po prvním poločase za bezbrankové remízy.

45+0

45
    Domácí celek má míč pod kontrolou a nikam se nežene.

45
    To už se dostáváme do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Domácí fotbalisté v závěru prvního poločasu zkouší hrát aktivně, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější střeleckou pozici.

42
    Hosté budou rozehrávat na své obrané polovině, míč do hry uvede Solanovič.

41
    Energetik rozehrává od své branky, ale pokud o rychlý brejk nebyl úspěšný vinou nepřesné přihrávky.

41
    Územní převahu mají domácí fotbalisté, ale nedaří se jim něco vymyslet před brankou soupeře.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, momentálně sledujeme souboje o míč zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

38
    Belšina se nastěhovala na útočnou polovinu, ale nemohla se dostat do střelecké pozice. Hosté u míče zůstanou, protože domácí nedokázali čistě odstavit soupeře od míče.

37
    Domácí celek nyní nepřesně zkoušel centrovat před branku, a tak míč získává gólman hostujícího celku. Ten se rozhodl pro dlouhý výkop.
    35. Šance domácích.

35
    Dobrou šanci měl nyní domácí celek, domácí Jakšhibajev, dnes aktivně hrající, se dostal do zakončení, ale jeho rána hlavou končí těsně vedle branky.

35
    Akci hostujícího celku rychle překazil hvizd sudího, píská se postavení mimo hru.

34
    Jakšhibajev měl na kopačce první branku zápasu, ale míč nedokázal zpracovat podle představ, a tak jej snadno získal hostující brankář.

32
    Leško, domácí brankář, rozehrával od své branky. Po rychlé akci se pokoušel zakončovat jeden z jeho spoluhráčů, ale na míč nedosáhl. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o míč probíhají zejména na polovině.

30
    Během úvodní půlhodiny jsou domácí fotbalisté aktivnější, mají více ze hry a častěji se dostávají do šancí. Nyní pálil Umarov, ale jeho rána končí nad.

30
    Vypadalo to, že budou domácí, kteří nyní hrají aktivně, rozehrávat rohový kop, ale obrana Belšiny si dokázala poradit.

29
    Babrujsk se usadil na útočné polovině a pokoušel se něco vymyslet, obrana si dokázala poradit, dostala míč poblíž půlící čáry. Brankář zasahovat nemusel.

28
    Domácí celek hraje nyní aktivněji, ale nedaří se mu vymyslet kombinaci, kterou by vyšachoval obranu soupeře. Belšina zatím brání bez výraznějších potíží.

27
    Domácí z pravé strany centrovali před branku, míč byl však příliš přeražený, a tak obrana neměla žádné problémy. Fotbalisté v modrém jsou stále u míče.

26
    Leško po centru před branku snadno získal míč, a tak jej následně rozehrává od své branky. Přenechal míč obráncům, Umarov hledal spoluhráče delší přihrávkou, ale neuspěl.

25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

22
    Hostující celek hraje nyní lépe, domácí se musí bránit tlaku soupeře. Girs vhazoval, ale o míč jeho tým přišel. Možnost rychlé akce hosté proměnit nedokázali.

20
    Dvacet minut hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, který musí diváky bavit. Nyní měl velkou šanci jeden z hostujících hráčů, ale trefil jen brankáře.

19
    Kovel se dostal do střelecké pozice, hostující celek si vypracoval zajímavou příležitost, ale zakončující hráč trefil jediného obránce před sebou. Následně si obrana Energetiku dokázala poradit.

18
    Žlutou kartu dostává Škrudjuk (FC Energetik-BGU Minsk).

17
    Charitonovič se sice dostal do problémů, ale dokázal si poradit, u míče byl první, a tak míč odkopl.

15
    Během prvních patnácti minut jsme viděli jednu jedinou střelu na branku, vyslal ji domácí celek, ale brankář byl připravený.

14
    Centr se snesl před branku, ale nikdo nedokázal hlavičkovat, míč končí mimo hrací plochu, vykopávat tak bude domácí brankář.

13
    Belšina se pokoušela dostat do střelecké pozice, ale domácí obrana si v souboji s Glebkem počínala nedovoleně, volný kop pro hosty.

10
    Deset minut hry je pryč, na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

9
    Tweh se znovu dostal do střelecké pozice, ale ani tentokrát nedokázal prostřelit brankáře, jeho rána z otočky končí nad brankou.

8
    Domácí se dopustili na útočné polovině útočného faulu, rozehrávat tak bude hostující celek. Následně se míč dostal k brankáři Charitonovičovi, který se rychle pro dlouhý výkop.

7
    Belšina se usadila na útočné polovině, Kovel to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal. Obrana Minsku si dokázala poradit, a tak se směr hry otáčí.

6
    Tweh se dostal jako jeden z prvních hráčů do zakončení, jeho pokud hlavou dokázal celkem snadno zastavit hostující brankář.

5
    Domácí fotbalisté působí poněkud odevzdaně, hosté hrají v úvodu zápasu aktivně, Energetik na nějakou výraznější příležitost čeká.

Domácí se nyní stabilněji usadili na útočné polovině,ale do střelecké příležitosti se dostat nedokázali. Směr hry se tedy otáčí.

3
    Další rohový kop pro hostující celek. Glebko centroval před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit a míč získal brankář.

2
    Hned ve druhé minutě bude Belšina rozehrávat rohový kop. Centr se snesl před branku, obrana si ale dokázala poradit. Bleskovou akci vedl Jakšhibajev, ale do zakončení se dostat nedokázal.

1
    Domácí fotbalisté hrají v modrém, hosté oblékli bílé dresy.

1

FC Energetik-BGU Minsk: Leško – Girs, Jakšhibajev, Mawatu, Mirošnikov, Nosko (C). Škrudjuk, Svipera, Tweh, Umarov, Judchits
    Náhradníci: Makavčik, Sadovsky – Atemengue, Dias, Masahagian, Šorats, Sovpel, Vigovsky

FK Belšina Babrujsk: Charitonovič – Bašilov, Glebko, Grek, Kovel, Maljarov, Nechajev, Rekiš, Salimov, Solanovič, Jasikevič
    Náhradníci: Turanok – Bezhonov, Kirisov, Kučinski, Pysko, Nivaldo, Skoblikov.

Hrát se bude na stadionu RCOP-BGU v Minsku.

FC Energetik-BGU Minsk se v posledních zápasech bodově poněkud zadrhl. Nejprve tři výhry v řadě a plný bodový zisk. Pak remíza a v posledním zápase prohra se Soligorskem 0:1.

FK Belšina Babrujsk je v tabulce po 12 zápasech na posledním šestnáctém místě. Z posledních pěti zápasů tým získal jediný bod za remízu. Z posledních třech utkání Belšina všechny prohrála, vstřelila jen dvě branky.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Běloruské nejvyšší soutěže. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Energetik-BGU Minsk a FK Belšina Babrujsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.