Manchester Utd. – Sheffield Utd. 3:0 (kon.) | Newcastle – Aston Villa 1:1 (kon.) | Norwich – Everton 0:1 (kon.)
Wolverhampton – Bournemouth 1:0 (kon.) | Liverpool – Crystal Palace 4:0 (kon.)
Liverpool FC
4:0 (2:0)
Crystal Palace FC
Středa 24.06.2020, 21:15 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 31. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (23:15:47)

Fauly: 7:5

Zápas je u svého konce, Liverpool si splnil roli velkého favorita a porazil na svém hřišti Crystal Palace 4:0. Už v příštím kole po utkání s Manchesterem City mohou Reds oslavit mistrovský titul. V obou poločasech vsítili domácí po dvou gólech. Brankostroj odstartoval už ve 23. minutě Trent Alexander-Arnold, který se krásně trefil z přímého kopu, ve 44. minutě pak zvýšil na 2:0 po Fabinhově skvělé přihrávce za obranu Mohamed Salah. Ve druhém poločase Liverpool pokračoval ve své obrovské herní i územní převaze a byl odměněn dalšími góly. Nejprve se v 55. minutě překrásně trefil z dálky Fabinhoa na 4:0 uzavřel v 69. minutě po vysunutí Salahem Sadio Mané.

90+4

90+3
    Neco Williams je při střelecké chuti. Znovu se dostal k míči a po rychlé kličce vystřelil. Trefil však jen prostor, kde stál Wayne Hennessey.

90+2
    Do střelecké pozice se dostal po odraženém míči i Neco Williams, jeho rána je sražena na rohový kop.

90+1
    Nastavují se tři minuty.
    90+1. Salahova šance.

90+1
    Neco Williams našel výborným pasem Salaha, který se už řítil ze strany sám na Hennesseyho. Ten však předvedl vynikající zákrok a další gól nedopustil.

90
    I napotřetí se Crystal Palace dokázalo ubránit.

90
    Liverpool rozehrál další rohový kop na krátko a za malou chvíli má k dispozici ještě jeden.

90
    Elliott poslal míč na první tyč a s tím si dokázali hosté poradit.

89
    Liverpool bude zahrávat rohový kop, z levé strany se ho ujme Harvey Elliott.

88
    Salah chtěl roztáhnout hru do pravé strany na Williamse, ale toho měl pokrytého Patrick van Aanholt.

87
    Salah s Oxladem-Chamberlainem kombinovali na malém prostoru, ale ani jeden z nich nakonec nedostal prostor na zakončení.

85
    Z pravé strany centroval Neco Williams a hledal Elliotta, ten se ale ke střele hlavou nedostal.

84
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Naby Keïta.
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Brandon Pierrick.

83
    Rozhodčí Martin Atkinson se dotkl míče, takže podle nejnovějších pravidel musel přerušit hru a bude to míč rozhodčího.

82
    Salah si chtěl narazit míč s Minaminem, ale nedostal přesnou přihrávku zpátky.

Petr Sumbal

Branky: 23. Alexander-Arnold, 44. M. Salah (Fabinho), 55. Fabinho (Robertson), 69. Mané (M. Salah)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:5.
    Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (74. N. Williams), Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (64. Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino (74. Minamino), Mané (84. Keïta).
    Náhradníci: Adrián – Lovren, N. Williams, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Jones, Elliott, Minamino, Origi.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Cahill (C), M. Sakho, van Aanholt – James McCarthy – Townsend, McArthur (66. Riedewald), Kouyaté (66. Milivojević), Zaha (15. Meyer) – J. Ayew (84. Pierrick).
    Náhradníci: Henderson – Dann, N. Tavares, T. Mitchell, Milivojević, Meyer, Riedewald, Pierrick.

Rozhodčí: Atkinson – Burt, West