Olomouc – Zlín 6:3 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 0:2 (kon.)
Pátek 14.08.2020, 12:30 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

HC Olomouc: Špunar (Holada) – Galvas, Brančík, Polynek, Drábek, Sedláček, Tlach, Němec, Polcr – Stodůlka, Ševčík (C), Jeřábek, Přidal, Šenk, Miškovský, Šulgan, Izák, Dohnal, Szabó, Navrátil

PSG Berani Zlín: Malota (Málek) – Valda, Čapka, Najman, Páže, Špaňhel, Stiksa – Mojžíš Chromý, Peprna, Holba, Tomek, Kanáč, Leška, Horský, Čech, Čechmánek, Babulík.

00:01

00:10
    Kotouč mají po úvodním buly zápasu domácí a vezou ho do útočné třetiny.

01:07
    Kotouč byl teď nějakou dobu v obranném pásmu Zlína, domácí se ale ke střele nedostali.

01:32
    Hanáci teď měli u mantinelu trochu problém s rozehrávkou, nakonec kotouč odpálili do středního pásma.

02:31
    Přestože se hraje převážně před Malotou, zlínský gólman zatím neměl příliš práce. Střely olomouckých útočníků zatím končí jen na mantinelech.

03:30
    Tuto Jeřábkovu střelu možná Synek lehce tečoval betonem do rohu kluziště.

04:01
    Čechmánek (OLO) se provinil faulem, a tak si domácí zahrají první přesilovku v dnešním zápase.

05:22
    Jeřábek nezachytil prudký kotouč ve středním pásmu, rozhodčí tak píská zakázané uvolnění.

05:51
    Z přesilovky domácím zbývá 10 vteřin, zatím Malota ohrozit nedokázali.

06:06
    Hosté jsou v pěti, vhazovat se bude před brankářem hostů.

06:55
    Další střela olomouckých zaduněl o mantinel.

07:31
    Hráči bojují o kotouč v rohu olomoucké třetiny.

07:55
    Zlín právě vstřelil branku!
    K PATRIKU ČECHOVI se před bránou šťastně odrazil kotouč a zlínský útočník ho dokázal přehodit za Špunarova záda. Asistence: Matyáš Horský.

08:41
    Kotouč končí v lapačce domácího brankáře.

09:28
    Tahle kombinace před bránou Olomouckým nevyšla, útočník na mezikruží se nepotkal s kotoučem.

10:00
    Mojžíš nastřelil rameno soupeřova gólmana.

10:37
    A v akci opět útočník číslo 24. Tomu se sice nepodařilo obejít olomouckou obranu, jeho spoluhráč ale zachytil kotouč a Berani vybojovali vhazování v útočné třetině.

11:30
    Peprna se vydal na výlet do útočné třetiny, neměl však prostor k zakončení. Poté zlínského štírka odzbrojila domácí obrana.

12:11
    Ševčík nahodil kotouč do útočného pásma.

13:13
    Berani operují v útočné třetině.

13:50
    Špaňhel ještě dokázal zachytit kotouč předtím, než přešel modrou čáru.

14:27
    Jeden z olomouckých beků svůj tým konečně osvobozuje od zlínského tlaku a odpaluje kotouč na druhou stranu ledové plochy.

15:00
    Kotouč se po jedné ze střel hostů odklouzal kousek vedle pravé tyče domácích.

15:33
    Olomouc právě vstřelila branku!
    V nepřehledné situaci před zlínskou bránou se stihl nejlépe zorientovat LUDVÍK NAVRÁTIL. Asistence: Adam Szabó a Patrik Sedláček.

16:38
    Špunarova rozehrávka se od brusle jiného hráče odrazila zpátky do brankoviště, domácí gólman raději kotouč skryl pod lapačkou.

17:30
    Zlínští útočníci si teď nerozuměli v útočném pásmu a musí se vracet pro kotouč.

19:10
    Synek musel do akce povolat své betony.

19:37
    Ševčík měl na hokejce druhý gól Olomouce, ale nepodařilo se mu pořádně zpracovat kotouč.

20:00

20:01

20:19
    DOMINIK JEŘÁBEK dokázal vystihnout nahrávku soupeře a posílá Olomouc do vedení! Bez asistence.

20:50
    A i tentokrát mají hosté problémy s rozehrávkou, které je nakonec připravily o kotouč.

21:20
    Špaňhel mířil jen na mantinel.

21:28
    Špunar skryl kotouč pod svými betony.

22:05
    Jeden ze zlínských beků přišel o hůl a Hanáci se tak dostali do přečíslení, to se jim však nepodařilo přetavit v gólový úspěch.

22:15
    První přesilovku si dnes zahrají také Berani.

22:33
    Olomouci se podařilo dostat kotouč do útočné třetiny soupeře a odkrojit z oslabení skoro 30 vteřin.

22:52
    Kotouč je opět před Malotou.

23:16
    Ofsajd Beranů, kteří jsou tak vykázáni do středního pásma.

23:32
    Beranům zbývá z přesilovky necelá minuta a zatím nedokázali vystřelit na bránu.

24:15
    Brančík je na ledě. Přesilové hry evidentně nejsou silnou stránkou ani jednoho z týmů.

25:39
    Berani zakládají nový útok.

26:19
    Sedláček zkoušel obhodit Malotu baseballovým úderem, bez úspěchu.

27:50
    Šenk skulinku mezi betony soupeřova brankáře nenašel.

28:12
    Zakázané uvolnění Olomouce.

28:49
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Peprna – 2 min., podrážení).

29:44
    Jeřábek byl teď sám před Malotou, kotouč to chtělo malinko nadzvednout, protože spodek brány si zlínský brankář hlídal. Poté se jeden z Olomouckých pokusil vydolovat kotouč zpod výstroje Maloty, což se samozřejmě hostům vůbec nelíbilo. Celá situace se nakonec obešla bez vyloučení.

29:56
    Ševčík ani Jeřábek nedokázali protlačit kotouč do brány. Po odpískání opět došlo k menší potyčce, až jeden z Olomouckých skončil na zemi.

30:10
    Berani se na chvíli dokázali osvobodit, ale to už domácí přecházejí střední pásmo.

30:49
    Hosté jsou kompletní.

31:40
    Mojžíš nedokázal obejít Němce, kotouč dál pokračoval bez asistence zlínského útočníka.

32:21
    ADAM SZABÓ překvapil jednoho ze Zlínských při rozehrávce a z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Malotu – 3:1. Bez asistence.

33:30
    Přihrávka zpoza brány o mantinel byla na Polynka příliš prudká, kotouče se zmocnil Peprna a uháněl do útočné třetiny. Na poslední chvíli ho dokázal zbrzdit Galvas.

33:48
    DOMINIK JEŘÁBEK podruhé v zápase překonává brankáře Malotu a Olomouc jde do tříbrankového vedení. Asistence: Lukáš Stodůlka.

35:10
    Horský přišel na modré čáře o kotouč a do úniku se dostal Viktor Šulgan, ten ale na Malotu nevyzrál.

36:20
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Janovský – 2 min., vražení na hrazení).

36:45
    Olomouc byla při přechodu modré čáry příliš horlivá.

37:25
    Zlín vyhazuje kotouč ke Špunarovi a může si na chvíli odpočinout.

38:00
    Brančík trefil jen obránce před sebou.

38:20
    Zlín je kompletní.

38:37
    Malota toho proti střele Brančíka moc neviděl, přesto dokázal včas zasáhnout.

40:00

Po ospalé úvodní dvacetiminutovce jsme ve druhé třetině viděli jednoznačně lepší hokej. Probrala se zejména Olomouc, která si po dvou gólech Jeřábka a trefě Adama Szabó vypracovala tříbrankové vedení. Třetí třetina začne přibližně v 14:00.

40:01

40:20
    Po buly vlétl do útočné třetiny Jeřábek, dvojice zlínských beků ale neměla problém s jeho eliminací.

41:00
    Janovský čekal na přihrávku před bránu, ta však nepřišla.

41:05
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Sedláček – 2 min., nedovolené bránění).

41:25
    Hanákům se podařilo vyhrát buly a vyvézt kotouč.

41:46
    Zlín se opět musí vracet až ke svému brankáři.

42:44
    Izák se dostal do brejku, jeho střelecký pokus Malota vytěsnil betonem.

42:50
    Na druhé straně musel Špunar zasahovat proti dalekonosné střele z modré čáry. Vhazovat se bude po jeho pravici.

43:05
    Domácí jsou kompletní.

43:32
    Sedláček mířil jen na mantinel.

44:20
    Janovský neměl moc prostoru k zakončení, kotouč nakonec poslal jen do Špunarových betonů.

45:50
    Kotouč v rohu útočné třetiny vybojovali domácí.

46:40
    Jeřábek orazítkoval vyrážečku brankáře Zlína.

47:00
    Tohle už se Zlínem vypadá hodně špatně, ptý gól domácích přidává NICKOLAS MIŠKOVSKÝ. Asistence: Kristián Šenk a Šimon Přidal.

47:26
    Berani ale hned vzápětí ukazují, že se ještě nevzdávají. Svůj druhý gól v utkání si připisuje PATRIK ČECH – 5:2. Asistence: Jakub Čechmánek.

49:37
    Špunar teď musel sklapávat své betony před dorážkami soupeře.

49:53
    Berani snižují na rozdíl dvou gólů, po samostatném úniku skóroval FILIP KANÁČ. Bez asistence.

50:43
    A zlínská devatenáctka se už už napřahovala z mezikruží, kotouč ale netrefila. Berani však vybojovali vhazování před Špunarem.

50:56
    Špunar teď zažil další horké chvilky v brankovišti, zlínští útočníci ho zkoušeli překonat po zemi i vzduchem...

51:50
    Olomouc chtěla jít dopředu, ale přihrávka jednoho z jejích hráčů se pouze odrazila od Tlachovy brusle na hůl soupeře.

52:32
    Kapitán Olomouce PETR ŠEVČÍK dává na hokejky domácích zase o něco více klidu. Asistence: Lukáš Stodůlka.