Azarenková – Schmiedlová 0:2 (kon.) | Strýcová – Krejčíková 1:2 (kon.)
4 6 3
Barbora Krejčíková
2
6 3 6
Středa 30.09.2020, 11:57 • Kurt č. 12, Paříž (FRA) • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • 2. kolo

Krejčíková si ve 3. kole zahraje s Bulharkou Cvetanou Pironkovou, která se nedávno vrátila po mateřské pauze a zatím hraje výborně. To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (14:47:40)

Derby Barbor zvládla lépe překvapivě Barbora Krejčíková! Ta zdolala Strýcovou po tuhé bitvě 6:4, 3:6, 6:3. V prvním setu Krejčíková otočila skóre ze stavu 1:4. Ve druhé sadě už stejné manko nedohnala a také do rozhodujícího dějství nevstoupila ideálně, když si hned ztratila servis. Pak už ale tahala za delší konec provazu a poprvé v životě se může těšit na 3. kolo singlu na grandslamovém turnaji.

Konec zápasu
    1:2; 3:6 - Barbora Krejčíková

3:6
    Strýcová už neměla co ztratit a tak si vykročila na return hodně dopředu. Z forhendu ho ale zahrála jen do sítě a Barbora Krejčíková se může radovat!

15-40
    Bekhendový return Strýcové zamířil do sítě. Dva mečboly pro Barboru Krejčíkovou!

15-30
    Forhend po lajně Krejčíkové, která je dva míčky od životního postupu!

15-15
    Krejčíková uspěla se servisem do bekhendové strany.

15-0
    Strýcová využila druhého podání soupeřky. Dostala se na síť a tam zabodovala smečí.
    1:1; 3:5 - Barbora Strýcová

3:5
    Strýcová si dohrála výměnu u sítě a ještě se udržela v zápase!

40-15
    Opět kvalitní servis, po kterém následoval forhendový winner.

30-15
    Výborný servis na téčko. Krejčíková pak ještě vystihla smeč soupeřky, ale Strýcová si poradila i s následným volejem.

15-15
    Křížný bekhend Krejčíkové skončil v autu.

0-15
    Strýcová začala gem, který musí získat, dvojchybou.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Krejčíková trefila dobře servis a za následným forhendem do druhého rohu dvorce se Strýcová ani nerozběhla. Krejčíková je blízko postupu do 3. kola!

30-40
    Krejčíková vydržela ve výměně déle a má gembol na 5:2!

30-30
    Strýcová se teď dobře bránila a Krejčíková byla na bekhendu dlouhá.
    1:1; 2:4; 15-30 - Barbora Krejčíková

15-30
    Return Strýcové dopadl do deblového koridoru.

15-15
    Krejčíkové vyšel podruhé v krátké době forhendový kraťas!

15-0
    Strýcová zahájila gem přesně umístěným forhendem.

2:4
    Krejčíková prorazila servis své soupeřky! Dlouhou výměnu od základní čáry rozsekla stopbolem, který Strýcová nedoběhla.

40-A
    Bekhend Strýcové zamířil do sítě. Další brejkbol pro Krejčíkovou.

40-40
    Strýcová si to zase uhrála aktivitou a je opět na shodě.

40-A
    Navíc vyhozená smeč Strýcové. Krejčíková má další brejkbol!

40-40
    Strýcová se vydala k síti v situaci, kdy to vhodné nebylo. Krejčíková měla míček srovnaný na bekhendu a úderem po lajně snadno prohodila soupeřku. Shoda.

A-40
    Strýcová nyní byla aktivní a Krejčíková jen bránila. Konečnou byl bekhendový volej Strýcové.
    1:1; 2:3; 40-40 - Barbora Strýcová

40-40
    Strýcová vyřešila těžkou situaci esem!

30-40
    Moc dlouhý byl úder Strýcové. Krejčíková má brejkbol!

30-30
    Po přestřelce od základní čáry nakonec zahrála Strýcová křížný bekhend za boční lajnu. Ještě k tomu pak schytala od rozhodčího varování za své hlasové projevy.

30-15
    Krejčíková si poměrně dobře připravila pozici hrou na bekhendu. Dostala se k síti, kde ale výměnu neukončila a Strýcová ji prohodila po lajně!

15-15
    Strýcová dokázala zahrát vítěznou smeč z hloubi kurtu. Od sítě byla daleko.

0-15
    První fiftýn dalšího gemu jde za Krejčíkovou.

2:3

2:3

2:3
    Krejčíková si uhájila svůj servis a strany se budou měnit za jejího vedení.
    1:1; 2:2; 40-A - Barbora Krejčíková

40-A
    Barbora Krejčíková se postupně dostala k síti. Strýcová hrála obranný úder, který se snesl do autu.
    1:1; 2:2; 40-40 - Barbora Strýcová

40-40
    Krejčíková hrála už po dvojím dopadu míčku. Shoda.

30-40
    Krejčíková si to nyní s přehledem uhrála na síti.

30-30
    Krejčíková zkoušela bekhend po lajně, zastavila ji ale páska.

15-30
    Krejčíková trefila vítězný forhend k boční lajně. Strýcová si nadává za pasivní hru.

15-15
    Krejčíková zahrála moc dlouhý úder.

0-15
    Bekhend Strýcové zamířil pouze do sítě.

2:2
    Výměna od základní čáry. Krejčíková měla více ze hry, ale křížný forhend zahrála do autu. Čistá hra pro Strýcovou.

40-0
    Return Krejčíkové se do kurtu nevešel.

30-0
    Forhend Krejčíkové skončil opět jen v deblovém koridoru. Ve třetí sadě vidíme hodně chyb. Hře asi neprospěla delší přestávka po druhém setu.

15-0
    Fiftýn získala Strýcová poté, co její soupeřka zahrála forhend do autu.

1:2

1:2

1:2
    Return Strýcové byl příliš dlouhý. Krejčíková je tak první hráčkou, která ve třetím setu udržela servis.

30-40
    Bekhend po lajně Krejčíková netrefila ideálně.

15-40
    Krejčíková měla ve výměně od základní čáry převahu a nakonec se může těšit ze dvou brejkbolů.
    1:1; 1:1; 15-30 - Barbora Krejčíková

15-30
    Po dobrém servisu zahrála Krejčíková bekhend do protipohybu soupeřky.

15-15
    Na síť šla také Krejčíková, která zakončovala bekhendovým volejem.

15-0
    Strýcová útočila od sítě a to se ji vyplatilo.

1:1
    Barbora Krejčíková nakonec podání soupeřky proráží a bere si tak zpět ztracený servis z první hry!

40-A
    Dokonce brejkbol Krejčíkové. V tomto gemu třetí!

40-40
    Krejčíková zatlačila, dostala se až k síti a Strýcová pod tlakem neudržela míček v kurtu.

A-40
    Strýcová umístila forhend přesně do rohu kurtu a má další výhodu!

40-40
    Krejčíková se drží v gemu a stále živí naději na rebrejk.

A-40
    Krejčíkové se nepovedl dropshot. Tentokrát má výhodu Strýcová.

40-40
    Strýcová brejkbol opět odvrací! Krejčíková byla na síti už v těžké pozici a nezvedla míček přes pásku.
    1:1; 1:0; 40-A - Barbora Krejčíková

40-A
    Křížný bekhendový winner Krejčíkové, která má další brejkbol!

40-40
    Brejkbol Strýcová rychle odvrátila. Její křížný úder Krejčíková nedoběhla.

40-A
    Krejčíková těžila z druhého servisu soupeřky. Po přípravném forhendu se dostala na síť a tam nechybovala.

40-40
    Dvojchyba Strýcové. Ta se na sebe hodně zlobí.

A-40
    Strýcová rozběhala svou soupeřku a finální smeč už byla snadná.

40-40
    Krejčíková tohle trefila skvěle! Křížným bekhendem prohodila Strýcovou, která se zrovna rozbíhala směrem k síti.

40-30
    Krejčíková returnovala až za základní čáru.

30-30
    Nyní byl zahlášen aut Strýcové.

30-15
    Krejčíková zahrála až za základní čáru. Následný kraťas Strýcové už byl tedy navíc.

15-15
    Následně ale srovnala stav gemu.

0-15
    Strýcová začala dvojchybou.

1:0
    Krejčíková se opět vyhodila do autu a Barbora Strýcová ji tak i ve třetím setu brejkla hned při první příležitosti!

A-40
    Strýcová má ale další brejkbol!
    1:1; 0:0; 40-40 - Barbora Krejčíková

40-40
    Krejčíková to ale sehrála výtečně. Dobře zaservírovala, zahrála forhend do jednoho rohu kurtu, pak do druhého a tam se už Strýcová nepřemístila.

40-30
    Strýcová donutila Krejčíkovou k náběhu na síť dropshotem. Krejčíková se pak vyhodila a musí čelit brejkbolu!

30-30
    Bekhendový return Strýcové skončil daleko v autu.

30-15
    Další výměna patřila Strýcové.

15-15
    Krejčíková teď trefila přesně boční lajnu.

15-0
    Konečně se hraje. Výměna od základní čáry, z níž se vyhodila mladší Bára.

0:0
    Krejčíková se konečně vrací na kurt. Tohle byla nezvykle dlouhá pauza.

0:0
    Krejčíková odešla do útrob areálu zřejmě na toaletu. Stále čekáme na její návrat. Strýcová se zatím rozcvičuje a udržuje v provozní teplotě.
    1:1; 6:3 - Barbora Strýcová

6:3
    Hned první Strýcová využívá! Krejčíková zahrála pod tlakem do autu. Zápas tak rozhodne až třetí sada.

40-0
    Tři setboly pro Barboru Strýcovou!

30-0
    Bekhend Krejčíkové zamířil do sítě. Strýcová je dva míčky od zisku setu.

15-0
    Strýcová je teď agresivnější hráčkou na kurtu a Krejčíková se hlavně brání. Opět slavil úspěch přístup zkušenější tenistky.
    0:1; 5:3 - Barbora Strýcová

5:3
    Strýcová do toho pálila a diktovala tempo hry. Na síti vše ukončila a opět vede s brejkem!

40-15
    Výborný return Strýcové, po kterém následovala vítězná smeč!

30-15
    Takticky vedená výměna. Strýcová šla na jejím konci na síť, Krejčíková ji lobovala, ovšem zahrála až za základní čáru.

15-15
    Krejčíková srovnává stav gemu.

15-0
    Strýcová teď po celou dobu výměny útočila. Krejčíková dělala, co mohla, ale proti poslednímu voleji už byla bezmocná.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

4:3

4:3
    Strýcovou nejprve ještě udržela ve hře páska, o chvíli později ale zahrála Krejčíková vítězný forhend z téčka. Na brejky je vyrovnáno a zatím to má podobný průběh jako v první sadě!

15-40
    Krejčíková má ale dva brejkboly! Strýcová hrála forhend pouze do pásky.
    0:1; 4:2; 15-30 - Barbora Strýcová

15-30
    Strýcová si pomohla servisem a následným forhendem po lajně.

0-30
    Tentokrát prohoz po lajně z rakety Krejčíkové.

0-15
    Strýcová na síti neukončila výměnu a následně se nepopasovala z prohozem soupeřky.

4:2
    Strýcová zahrála forhend po lajně do těsného autu. Barbora Krejčíková tak snižuje skóre druhé sady.

30-40
    Strýcová hrála volej jen do sítě. Krejčíková tak má gembol.

30-30
    Nyní přišla dvojchyba Krejčíkové.

15-30
    Krejčíková šla po servisu na téčko a přesným forhendem výměnu ukončila.

4:1
    Strýcová tentokrát brejk potvrdila a odskakuje své soupeřce na stav 4:1. To už tu ale v prvním setu také bylo...

40-15
    Čistá hra to nebude. Krejčíková předvedla úspěšný přechod na síť.

40-0
    Vítězný forhend Strýcové!
    0:1; 3:1; 30-0 - Barbora Strýcová

30-0
    Servis na bekhend, Krejčíková returnovala do sítě.

15-0
    Kratší úder Strýcové chtěla Krejčíková trestat smečí z téčka. Zahrála ji ale do autu.

3:1
    Krejčíková nedokázala prorazit obranu Strýcové, která se dobře pohybovala na základní čáře. Poslední forhend skončil jen na síti a Strýcová se tedy vrací do vedení s brejkem!

A-40
    Strýcová má druhý brejkbol v tomto gemu!

40-40
    Fantastický return Strýcové. Krejčíková nemohla na míček dosáhnout. Shoda.

40-A
    Krejčíková dobře zkombinovala forhend z bekhendem. Díky tomu mohla na síť a tam ukončit výměnu stopvolejem.

40-40
    Ten využit není. Strýcová si za pokažený return hlasitě vynadala.

A-40
    Strýcová má brejkbol!

40-40
    Krejčíková se snažila prohodit Strýcovou. Ta se forhendem natáhla a vracela míček někam k boční lajně. Aut hlášen nebyl, i když to vypadalo na hraně. Krejčíková se divila a umpirový rozhodčí tak vše sám zkontroloval. Nakonec ale potvrdil shodu.

30-40
    Krejčíková udělala dvojchybu a komplikuje si tak závěr gemu.
    0:1; 2:1; 15-40 - Barbora Krejčíková

15-40
    Kvalitní servis a vítězný forhend do rohu kurtu. Strýcová navíc při rozběhnutí podklouzla, takže neměla šanci hrát.

15-30
    Strýcová tentokrát předvedla výborný return.

2:1
    Teď navíc byla proti Strýcové páska, která její volej tečovala do dosahu Krejčíkové! Máme tu tedy okamžitý rebrejk!

15-40
    Strýcová si natáhla soupeřku na síť. Pak to ale nedohrála, jak chtěla a Krejčíková ji ztrestala smečí. Dva brejkboly!
    0:1; 2:0; 15-30 - Barbora Strýcová

15-30
    Krejčíková returnovala daleko do autu.

0-30
    Moc dlouhý bekhend Strýcové.

0-15
    Strýcová nevměstnala míček po náběhu na síť do dvorce.

2:0
    Krejčíková se ani teď netrefila do kurtu a Barbora Strýcová se opět může těšit z lepšího vstupu do setu!

40-15
    Forhend Krejčíkové skončil na síti. Strýcová má dva brejkboly!

30-15
    Tentokrát moc dlouhý úder rodačky z Ivančic.

15-15
    Krejčíková si tentokrát počínala v dlouhé výměně lépe a zakončila ji forhendem po lajně.

15-0
    Z výměny od základní čáry se vyhodila Krejčíková.

1:0
    Krejčíková si připravila výbornou pozici na síti. Smeč ale trefila zřejmě rámem a míček skončil v autu. Škoda pro ni, v tomto gemu mohla Strýcovou potrápit i více.
    0:1; 0:0; 40-30 - Barbora Strýcová

40-30
    Výměna od základní čáry. Na závěr byla Krejčíková z bekhendu moc dlouhá.

30-30
    Krejčíková uspěla s kraťasem. Strýcová se nestačila včas rozběhnout.

30-15
    Servis na téčko a poté následovalo nekompromisní zakončení na síti.

15-15
    Na křížný bekhend Krejčíkové z téčka Strýcová nedosáhla.

15-0
    Strýcová si pomohla servisem.

0:0
    Barbora Krejčíková v první sadě prohrávala už 1:4, pak ale získala pak gemů v řadě a skóre tedy otočila. Uvidíme, jak Strýcová v dalším průběhu utkání zareaguje.

4:6
    Obranný úder Strýcové byl krátký a Krejčíková toho využila k náběhu na síť. Forhendový volej nepokazila a ukončila tak první set!

40-A
    Return Strýcové spadl do deblového koridoru. Krejčíková má setbol!

40-40
    Shoda. Úder Strýcové skončil pouze na síti.

40-30
    Ještě se ale bude hrát. Strýcová poslala úder do autu.

40-15
    Obranný úder Strýcové měl výtečnou délku. Krejčíková po odskoku míčku od základní lajny zahrála moc dlouhý forhend. Strýcová má dva brejkboly!
    0:0; 4:5; 30-15 - Barbora Krejčíková

30-15
    Krejčíková si připravila pozici dvěma forhendy do stejného rohu kurtu. Pak už to měla na síti vcelku snandé.

30-0
    Strýcová vydržela ve výměně déle a gem má zajímavě rozehraný.

15-0
    Strýcová ve výměně přešla z obrany do útoku. Na půli cesty k síti zahrála takový poloprohoz. I Krejčíková se totiž nacházela někde na téčku.

4:5

4:5

4:5
    Bekhend Strýcové skončil na pásce. Barbora Krejčíková ji tak podruhé bere servis a v příštím gemu půjde podávat na zisk setu!

40-A
    Křížný úder Krejčíkové dopadl na boční lajnu. Strýcová čelí dalšímu brejkbolu!

40-40
    Gem pokračuje! Krejčíková na síti a rovněž ona hru v tomto prostoru jako výborná deblistka zvládá velmi dobře.

A-40
    Forhend Krejčíkové doputoval jen do deblového koridoru.

40-40
    Krejčíková měla pravdu. Shoda!

A-40
    Krejčíková přerušila výměnu a zahlásila aut. Umpirový rozhodčí se musí jít podívat...

A-40
    Eso po servisu na téčko!

40-40
    Strýcová ho opět odvrací. Na síti zahrála nechytatelnou smeč.

40-A
    Krejčíková se dostala k síti a forhendem do rohu kurtu se dostává k dalšímu brejkbolu!
    0:0; 4:4; 40-40 - Barbora Strýcová

40-40
    Další brejk zatím Strýcová nepřipustila. Ve výměně od základní čáry si teď vedla lépe ona.

40-A
    Krejčíková se rozehrála! V dlouhé výměně od základní čáry začala mít postupně více ze hry a křížným forhendem k boční lajně si zajistila brejkbol!

40-40
    Strýcová mířila po dobrém servisu na síť, ale Krejčíková zahrála z returnu asi nechtěný lob, pro který se musela Strýcová vracet. Tím se dostala pod tlak a Krejčíková vybojovala shodu.

40-30
    Strýcová zahrála přípravný forhend do rohu kurtu, po němž na síti smečovala. To jako deblistka zvládla bez chyby.

30-30
    Dlouhá výměna od základní čáry. Hodně se hrálo přes bekhendy. Déle to nakonec vydržela Krejčíková.

30-15
    Odpověděla ale výtečným servisem, který znamenal přímý bod.

15-15
    Strýcová vyprodukovala svou první dvojchybu.

15-0
    Strýcová se dostala na síť, kde výměnu s přehledem ukončila.
    0:0; 4:4 - Barbora Krejčíková

4:4
    Výborně to Krejčíková sehrála! Servis na téčko, forhend do rohu kurtu, náběh na síť a vítězný volej.

15-40
    Krejčíková usiluje o vyrovnání skóre. Postupně se dostává do herní pohody.

15-30
    Krejčíková se dobře bránila a bez chyby vracela míčky. Strýcová se pak musela po míčku bekhendem natahovat a nezahrála do kurtu.

15-15
    Strýcová srovnala stav gemu.

0-15
    Strýcová si popošla na return dopředu, z forhendu ho ale zahrála za základní čáru.

4:3

4:3

4:3
    Příliš dlouhý forhend po lajně. Barbora Krejčíková tedy bere soupeřce servis a na brejky je vyrovnáno 1:1!

30-40
    Krejčíková má svůj první brejkbol!

30-30
    Strýcová hrála forhend po lajně, ale byla delší, než potřebovala. Třicet obě.
    0:0; 4:2; 30-15 - Barbora Strýcová

30-15
    Přímý bod pro Strýcovou, která se za tento servis pochválila.

15-15
    Úder Strýcové dopadl až za základní čáru.

15-0
    Strýcová uspěla se servisem do forhendu soupeřky.

4:2
    Gem Krejčíková ukončila prvním esem zápasu!

40-A
    Return Strýcové skončil na síti. Krejčíková má výhodu.

40-40
    Krejčíková se však dopustila dvojchyby a jsme tedy na shodě.

30-40
    Nyní to je o chybách na obou stranách. Krejčíková má gembol.

30-30
    Bekhend Krejčíkové po returnu soupeřky zamířil jen do pásky.

15-30
    Krejčíková uzavřela výměnu bekhendem z téčka. Pozici si připravila servisem.

15-15
    Teď už si Krejčíková vedla lépe a získala fiftýn.

15-0
    Krejčíková se snažila hrát agresivně, narážela ale na dobrou obranu Strýcové. Finální bekhend pak zahrála za boční lajnu.

4:1

4:1

4:1
    Krejčíková si dobře připravila pozici pro přechod na síť. Tam však zahodila forhendový volej do autu a tenhle gem tak získává Strýcová!

40-30
    Tentokrát byly na síti obě hráčky. Uspěla Krejčíková, která hrála míček mimo dosah soupeřky.
    0:0; 3:1; 40-15 - Barbora Strýcová

40-15
    Strýcová si natáhla dropshotem Krejčíkovou na síť. Ta tam pokazila, když zahrála jen do autu.

30-15
    Dlouhý return Krejčíkové.

15-15
    Strýcová zahrála parádní křížný forhend, na který Krejčíková nestačila reagovat.

0-15
    Na konci výměny od základní čáry Krejčíková přitlačila na úderech a nakonec donutila Strýcovou zahrát do sítě.

3:1
    Krejčíková se nevypořádala s returnem soupeřky a Barbora Strýcová ji tak bere servis!
    0:0; 2:1; 40-30 - Barbora Krejčíková

40-30
    První Krejčíková odvrací nechytatelným forhendem po lajně!

40-15
    Po dalším úderu Krejčíkové do sítě má Strýcová dva brejkboly!

30-15
    Strýcová zahrála jedovatý return, po němž její soupeřka opět trefila jen síť.

15-15
    Souboj bekhendů vyzněl pro Strýcovou. Krejčíková nakonec hrála jen do sítě.

0-15
    Strýcová poslala svůj return až za základní čáru.

2:1

2:1

2:1
    Krejčíková neumístila bekhendový return na druhý servis soupeřky do kurtu. Čistá hra pro Strýcovou.

40-0
    Další vyhozený return. Strýcové se zatím na servisu daří.
    0:0; 1:1; 30-0 - Barbora Strýcová

30-0
    Krejčíková hrála forhendový return do deblového koridoru.

15-0
    Strýcová zakončila výměnu vynikajícím forhendem po lajně. Krejčíková se mohla jen dívat.

1:1
    Krejčíková tento gem získává. Závěrečný úder Strýcové byl příliš dlouhý.
    0:0; 1:0; 30-40 - Barbora Krejčíková

30-40
    Delší výměna. Strýcová v ní byla v lepší pozici, ale na síti pokazila.

30-30
    Krejčíková zahrála dlouhý bekhend, kterým dostala Strýcovou pod tlak. Pak naběhla na síť a forhendem do druhého rohu dvorce výměnu ukončila.

1:0
    Strýcová ale nepřipustila komplikace a na úvod si s přehledem podržela servis.

40-15
    Čistá hra to ale nebude. Krejčíková snižuje stav gemu.

40-0
    Strýcová začala velmi dobře a má tři gemboly.

30-0
    Také další bod jde na stranu zkušenější hráčky.

15-0
    Strýcová začíná na servis. Hned dosáhla fiftýnu.

0:0

Počasí se už uklidnilo a na kurtech areálu Roland Garros se pomalu rozjíždí plánovaný program. Na kurt číslo 12. už přišly i Strýcová s Krejčíkovou.

Nehraje se kvůli dešti, který by měl ustat kolem poledne. Pak snad program v Paříži normálně začne.

Zatím se hraje pouze na kurtu Philippeho Chatriera, kde bojuje Elina Svitolinová proti Mexičance Zarazuové. Na start ostatních zápasů čekáme.

Obě Barbory se dosud nikdy neutkaly v žádném oficiálním zápase, byť se jedná o krajanky. V deblu se ale poměrně nedávno představily jako spoluhráčky. Na jednom z exhibičních turnajů Tipsport Elite Trophy vyzvaly duo Karolín Plíšková – Muchová a zvítězily 3:6, 6:3, 10:5.

Barbora Strýcová:
    34letá Strýcová je momentálně 34. hráčkou žebříčku WTA ve dvouhře a dokonce úřadující světovou jedničkou v deblu! Obdivuhodně tedy zvládá obě disciplíny. Výkonnostního vrcholu dosáhla loni na Wimbledonu. Na londýnské trávě totiž postoupila do životního semifinále ve dvouhře a spolu Sie Su-wej ovládly debl. Ve stejném roce se pak se svou partnerkou z Tchajwanu ještě probojovala do finále Turnaje mistryň. Na začátku této sezóny se Barbora rozjížděla pomaleji a pak navíc přišla koronavirová přestávka. Poté odehrála v Česku několik exhibičních zápasů. Na oficiálních turnajích pak skončila hned v úvodním kole Prague Open a v Římě vypadla ve 2. US Open vynechala a v úvodním kole Roland Garros přehrála 7:5, 6:2 Američanku Vervaru Lepchenkovou.

Letošní zápasová bilance – 10:11

Barbora Krejčíková:
    Krejčíkové patří na žebříčku WTA 114. příčka. Nejlépe byla letos v únoru 112. Rodačka z Ivančic je známá především jako vynikající deblistka. V páru s Kateřinou Siniakovou oslavila velké úspěchy. Stále ale snaží prorazit i singlu. Svého největšího úspěchu dosáhla v roce 2017, kdy se v německém Norimberku dostala až do finále, v němž podlehla Nizozemce Kiki Bertensové. Letos si na Australian Open zahrála poprvé v kariéře hlavní soutěž na Grandslamu (postoupila do 2. kola). Nedávné US Open vynechala a opět zamířila do Paříže, kde byla nasazena přímo do 1. kola. V něm přehrála 6:3, 7:5 Srbku Ninu Stojanovićovou.

Letošní zápasová bilance – 28:10

Vítám tu všechny tenisové příznivce! Ve 2. kole Roland Garros se uskuteční také české derby mezi Barborami Strýcovou a Krejčíkovou. Žebříčkové postavení a grandslamové zkušenosti favorizují poměrně výrazně Strýcovou. Krejčíková je ale hráčkou, která když má den, dokáže být velmi nepříjemnou soupeřkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:05.