Olomouc – Přerov 0:0 (odl.) | Liberec – Plzeň 1:3 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 0:0 (odl.)
Vsetín – Zlín 0:5 (kon.) | Tábor – Jihlava 1:5 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 5:6 (po pr.)
Třemošná – Liberec 0:0 (odl.) | Technika Brno – Pardubice 1:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:3 (kon.)
Třinec – Havířov 1:3 (kon.) | Sparta – Kobra 5:1 (kon.) | Hvězda Praha – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Plzeň – Chomutov 0:0 (odl.) | Poruba – HK MD Šumperk 3:2 (kon.) | Slavia – Havlíčkův Brod 0:0 (odl.)
HC Vítkovice Ridera
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
HC Kometa Brno
Sobota 10.10.2020, 13:00 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Zápas sedmého kola je zde v Ostravar aréně u konce. Hosté uštědřili domácím první porážku v sezóně a přerušili gólmanovi Vilémovi jeho stoprocentní úspěšnost. Brňané hned v první minutě dali gólem Bělohlava jasně najevo, že dnes se bude o body bojovat. Vítkovičtí na jejich branku nenašli odpověď ani ve druhé třetině, a tak se do třetí části šlo s těsným náskokem hostů. Do třetí části vletěli domácí s velkou chutí, ale přesto se jim nepodařilo Schnattingera v brance překonat. Několikrát nastřelili soupeřovu branku, ale to bylo vše. Téměř sedm minut před třetí sirénou se po přestálém oslabení trefil znovu Bělohlav a hosté se mohli trochu uklidnit. Domácí riskli v závěru hru bez gólmana a do prázdné branky pečetil dnešní zaslouženou výhru Pigl. Kometa se tak před nucenou přestávkou dostává na první místo v tabulce.
    Z Ostravy je to dnešek už vše, mějte příjemný zbytek dne a já se budu těšit znovu (doufám že už brzy) na počtenou. (15:18:16)

59:49
    Kometa prosvištěla do pásma, ale Vilém její úmysl přečetl.

59:26
    Schnattinger se proletěl v brance, ale puk stačil skrýt před dotírajícími vítkovickými hokejkami.

59:19
    Vítkovičtí zaútočili na hostující branku, Přibyl nastřelil Schnattingera, ten puk neudržel, ale domácí jej nestačili dorazit.

58:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté vybojovali kotouč, po nahrávce Bělohlava si ke kruhu najel MARTIN PIGL a trefuje prázdnou vítkovickou klec – 0:3. Asistence: Matěj Bělohlav, Eduard Šalé.

58:43
    Vilém zůstává na střídačce, na ledě je hned sedm vítkovických hráčů, připravených skórovat. Po menších zmatcích se jeden z nich vrací na střídačku.

58:43
    Vítkovice se udržely před hostující brankou, ale brňané se brání pozorně.

57:42
    Rychlá spolupráce Petra s Melovským za Schnattingera neprošla.

57:29

56:50
    Od kruhu pálil Němec, Vilém toho moc neviděl, ale puk zblokoval bránící hráč.

56:38
    Kometa se rychle vrátila do pásma, Horký mohl využít odraženého puku, ale nemířil přesně.

56:13
    Macias znovu u hostujícího Schnattingera, ten ale raději schovává puk v náručí.

56:05
    Macias s Pavelcem v pásmu neuspěli, tak alespoň šetří zdatně vteřiny z oslabení.

55:40
    Hosté se přihrávkami dostávali až těsně k brance, ale Puchala byl proti.

55:29
    Za nedovolené bránění je potrestán domácí Petr.

55:28
    Nekvapil v rychlosti nahazuje před modrou puk k domácí brance, Vilémova lapačka je rychlejší.

54:58
    Hosté se spoléhají na rychlé brejky, ale to jim vítkovičtí nechtějí dovolit.

54:46
    Puk se znovu ocitá v hledišti, bude se vhazovat po levici Schnattingera.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 1. Bělohlav (Šalé, Pigl), 53. Bělohlav (Zubíček), 59. Pigl (Bělohlav, Šalé)

HC Vítkovice Ridera: Vilém (Irgl) – Řepa, Bialy, Fibigr, Puchala, Falhar, Lazár – Pavelec, Petr (C), K.T. Macias – Přibyl (A), Melovský (A), Tobola – Milata, Štiak, Handl – Krčmarský
    HC Kometa Brno: Schnattinger (Kavan) – Svoboda, Šedlbauer, Máša, Zubíček, Němec(C) – Pigl, Kos, Šalé, Linka, Šantora, Nekvapil, Otava (A), Rakus, Horký, Bělohlav, Boltvan (A), Nesvadba

Rozhodčí: V. Hykel – M. Janoško, V. Hladík