Detva – Lipt. Mikuláš 0:0 (odl.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 3:2 (kon.) | Nitra – Poprad 2:4 (kon.)
Trenčín – Miskolc 3:6 (kon.) | Košice – Zvolen 4:1 (kon.)
HK Nitra
2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
HK Poprad
sk Pátek 13.11.2020, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 12. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V 12. kole hokejovej Tipos Extraligy sa v Nitra aréne predstaví HK Poprad. Nitra po návrate z karantény v extraligových zápasoch pokračuje tam kde skončila pred nútenou pauzou a to je v zbieraní výhier bez straty bodu. Na svojom konte ich už má 7 a je na čele tabuľky. Poprad z rovnakého počtu zápasov získal 16 bodov a je tretí. Stratu bodov Kamzíci zaznamenali v prvom vzájomnom stretnutí pod Tatrami, kedy prehrali s Nitrou 2:3. Zhodne 2:3 avšak po predĺžení prehral Poprad aj v nedeľu s Detvou. Na ihriskách súperov sú Kamzíci zatiaľ neporazení, naposledy bodovali naplno po výhre 6:3 v Trenčíne. Nitra na vlastnom ľade zdolala v utorok Michalovce 5:3. V drese Corgoňov prvý extraligový zásah dosial ho veku 16 rokov, 8 mesiacov, 26 dní Šimon Nemec a v tabuľke najmladších strelcov extraligy mu patrí šieste miesto, kedy na piatom mieste je Samuel Buček o deň mladší.
    Či sa Nitre podarí udržať na víťaznej vlne alebo si Poprad vráti požičané a preruší sériu Corgoňov sa dozviete aj z nášho textového prenosu.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Vitaloš, Pupák, Nemec, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Minárik, Šiška, Škvarek – Stümpel

HK Poprad: Rychlík – Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Drgoň, Repe, Hudec, Hajnik, Kramár – Vandas, Preisinger, Handlovský – Mešár, Skokan, Haščák – Svitana, Zagrapan, Livingston – Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej

Rozhodca: Baluška, Výleta – Synek, Durmis.

Aktéri zápasu sú už na ľade. Popradčania si dali načas. Domáci hráči a rozhodcovia museli na nich čakať takmer 2 minúty.

Po hymne je všetko pripravené na úvodné buly.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:29
    Slovák prihral na ľavú stranu Hrnkovi, ktorého následná príklepová strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

01:07
    Kollár zakombinoval s Lantošim v útočnom pásme avšak tesne pred zakončením si Corgoni nerozumeli a pri puku hostia.

02:30
    Hudecova strela od modrej neprešla cez hradu tiel pred domácim brankárom.

02:45
    Matúš Paločko poslal v útočnej snahe k ľadu Švarného a Nitra si zahrá presilovku.

03:38
    Nitra dala gól!
    Nitra využíva presilovku a dostáva sa do vedenia vďaka gólu MAREKA TVRDOŇA, ktorý dostal prihrávku na pravý kruh, zamieril a strelou k ľavej tyčky prestrelil brankára hostí. Asistenciie: Marek Slovák, Tomáš Hrnka.

04:13
    Vhadzuje sa pred Rychlíkom. Na vhadzovanie si však počkáme nakoľka bránka hostí je mimo svojej pozície a je potreba pomoci od domácich rolbárov.

05:22
    Puk za bránkou hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.

05:43
    Matej Paločko si to s pukom namierol spoza branky na os klziska, vystrelil ale jeho pokus letel nad bránku domácich.

06:03
    Ofsajd Poprad. Hra je v týchto minútach rozkúskovaná a nemá potrebné tempo.

06:36
    Ďalší ofsajd hostí a prerušená hra. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

07:27
    Daudovu strelu od modrej vyrazil Rychlík iba pred seba a dorážka Žitného minule tesne ľavú tyčku.

08:12
    Brankár hostí je teraz v kanonáde a jeho spoluhráči sú zovretí vo veľkom tlaku.

09:02
    Hostia sa vymanili z veľkého náporu a sú s pukom už v útočnom pásme. V predchádzajúcich minútach ich podržal brankár Rychlík.

10:01
    Zakázané uvoľnenie Poprad.

10:59
    Hasčákovu strelu z veľkého uhla Cowley bez problémov chytá.

12:02
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

12:17
    Vandas skúšal prekvapiť Cowleyho spoza bránky ale domáci brankár dobre zasiahol a hra je prerušená. Nasledovala menšia strkanica medzi Cardwellom a Vandasom. Pomer síl na ľade sa však nemení.

12:57
    Nepresná rozohrávka Corgoňov a píska sa zakázané uvoľnenie.

13:45
    Kollár prihral puk poza obrancov hostí na Štastného. Ten skúsil strelu k vzdialenejšej tyčke, ktorá bola nepresná.

14:00
    6 minút pred koncom tretiny Lantoši odkráčal s bolestivou grimasou predčasne do kabín. Uvidíme či sa domáci hráč ešte predstaví v zápase.

14:49
    Po reklamnej prestávke sa vhadzuje pred brankárom hostí.

16:13
    Poprad si zahrá prvú presilovku v stretnutí pri vylúčení Hrnku za seknutie.

17:12
    Haščákova strela z prvej bola nepresná. Pri puku však stále hostia.

17:54
    Nitra poslal puk k brankárovi hostí a obe mužstvá striedajú.

18:15
    Domáci v plnom počte.

18:26
    Poprad dal gól!
    Poprad vyrovnáva stav stretnutia po veľkej chybe domáceho brankára, ktorý zastavil za bránkou nahodený puk do pásma a LUKÁŠ HANDLOVSKÝ mu ho nečakane vypichol a dopravil do opustenej domácej bránky. Bez asistencie.

19:44
    Poprad už mohol vyhrávať, po tom čo Nitra zle rozohrávala. Do úniku sa dostal Haščák a tiesnený Mezeiom vystrelil ale brankár domácich odčinil svoje predchádzajúce zaváhanie a puk chytá do lapačky.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:59
    Skokan prihral spoza bránky Vandasovi, ktorého strelu z prvej zastavil Cowley skvelým zákrokom pravým betónom.

21:42
    Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

22:44
    Poprad si zahrá presilovku pri vylúčení Pupáka.

23:24
    Svitana prihral na ľavú stranu Haščákovi, ktorého tvrdú strelu z prvej Cowley s námahou vyrazil a jeho spoluhráči poslali puk až k Rychlíkovi.

23:48

24:45

26:05
    Mešár sa ocitil zoči voči domácemu brankárovi. Jeho bekendové zakončenie letelo nad bránku Corgoňov.

26:40
    Poprad citeľne zlepšil pohyb v druhej tretine a hra sa odohráva viacej v obrannom pásme domácich.

27:19
    Švarného strelu Rychlík vyrazil iba pred seba a následne si poradil aj s dorážkou Minárika a hra je prerušená.

27:33
    Ofsajd Nitra.

28:02
    Nitra bola nedôrazná pred vlastným brankárom a hostia sa vďaka tomu dostávajú do vedenia. MIKE DALHUISEN bekendovým pokusom pretlačil puk za ležiaceho domáceho brankára. Asistencie: Miroslav Preisinger, Lukáš Handlovský.

28:55
    Vhadzuje sa pred domácim brankárom. Na ľade je druhý útok domácich bez Lantošiho, ktorý sa už v druhej tretine neobjavuje na ľade a jeho miesto v útoku zaujal Žitný.

29:52
    Poprad sa dostáva do dvojgólového vedenia. PETER BJALONČÍK sa dostal z pukom na os klziska, vystrelil a jeho strelu zblokoval Vitáloš rovno na hokejku Bjalončíka a hráč hostí následným druhym pokusom prekonal Cowleyho. Asistencie: Marcel Haščák.

31:39
    Nitra je zrelá na uterák. MAREK ZAGRAPAN vypichol puk Nemcovi pri rozohrávke, vymenil si ho so Svitanom a prvý menovaný po nezištnej prihrávke už nemal problém prekonať z predbránkového priestoru bezmocného domáceho brankára. Asistencie: Patrik Svitana.

32:30
    Nitra opäť v zovretí Kamzíkov pred vlastným brankárom. Poprad hrá ako vymenený oproti prvej tretine.

33:37
    Hostia mohli pridať ďalší gól, ale Haščákova strela z pravej strany tesne minula svoj cieľ.

35:22
    Po reklamnej prestávke si hostia zahrajú presilovku pri vylúčení Šišku za hákovanie. Poprad pri signalizovanom vylúčení hral vyše minútu v šestici a kombinoval v útočnom pásme avšak Kamzíci nevymysleli nič prekvapivé a hru nakoniec prerušil zákrok domáceho brankára.

36:22
    Puk pri brankárovi hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.

37:12

37:26

37:39
    Zagrapan prihral na pravú stranu cez celú širku puk na Matúša Paločka, s ktorého strelou z prvej si Cowley poradil.

38:05
    Poprad si zahrá presilovku pri vylúčení Mezeia.

38:45
    Zákrok domáceho brankára a hra je prerušená. Pomer striel po prvej tretine bol 19:10, v tej druhej by sa strely Corgoňov dali spočítať na jednej ruke zatiaľ.

39:10
    Šiška v oslabení skúsil strelou od modrej pozornosť brankára hostí.

39:15
    Pomer síl na ľade sa vyrovnáva pri vylúčení Skokana za hákovanie unikajúceho Šišku.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:06

40:31
    Nitra v úvode tretiny znižuje stav stretnutia na rozdiel dvoch gólov. Kombinácia Cardwell, Slovák a MAREK TVRDOŇ na konci ktorej bolo presné zakončenie Tvrdoňa tentokrák k pravej tyčke z rovnakého miesta ako pri prvom góle. Asistencie: Marek Slovák, Jacob Cardwell.

41:58
    Nitra pokračuje v aktivite s pukom v útočnom pásme. Zrejme nás čaká zaujímavá tretia tretina.

42:33
    Poprad v rýchlom protiútoku zakombinoval a Cowley musel zasahovať.

43:33
    Pomer striel v druhej tretine bol 6:16, celkovo po druhej tretine 25:26.

44:47
    Skokan nebezpečne vystrelil z medzikružia a domáci brankár jeho pokus s námahou vyrazil

45:01
    Zagrapanova strela z prvej končí na ľavej tyčke domácej bránky.

46:15
    Zagrapan prenechal v útočnom pásme puk Preisingerovi, ten páli bez prípravy a Cowley puk chytá do lapačky.

46:37
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

47:50
    Odrazený puk skončil na tribúne a hra je prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme.

48:22
    Brániaci Vitaloš prihral nečakane osamotenému protihráčovi Bjalončíkovi, s ktorého strelou z prvej si Cowley poradil.

50:11
    Tvrdoň mohol pridať aj tretí gól po skvelej prihrávke od Slováka. Rychlík ale dobre zasiahol a stav sa nemení.

51:30
    Dlhšie sa hrá bez prerušenia.

51:43
    Šťastný nahodil puk na Rychlíka, ktorý sa neponáhľal s rozohrávkou a Nitra poľahky získala útočné pásmo.

52:26
    Bjalončíkova strela končí na hrudi domáceho brankára.

52:48
    Puk na domácej striedačke a hra je prerušená.

53:55
    Nitra zakladá útočnú akciu z hĺbky obranného pásma. Na vyrovnanie jej už veľa času nezostáva.

55:47
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred domácim brankárom. Predchádzajúce sekundy sa domáca štvrtá formácia nevedela vymaniť z tlaku hostí. Hru prerušil až zákrok domáceho brankára.

56:54
    Rychlík vyrazil strelu Žitného na hokejku Kollára, s ktorého dorážkou si následne rovnako úspešne poradil.

58:22
    Nitra s pukom v útočnom pásme ale hostia sa dobre bránia a nepúšťajú Corgoňov do zakončenia.