Kazaň – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:0 (kon.)
Jokerit – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Petrohrad – Ufa 3:2 (po pr.) | Viťaz – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
Riga – Kunlun 5:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 16.11.2020, 17:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

51:52
    Jekatěrinburg má možná poslední příležitost, jak ještě něco udělat s nepříznivě se vyvíjejícím stavem zápasu. Po krosčeku Azeveda má výhodu přesilové hry.

44:08
    Krátce po vhazování byl znovu v akci domácí gólman Reideborn, který na sebe upoutal v negativním světle. Podle rozhodčího úmyslně posunul bránu, dostává dvě minuty.

39:16
    Až v poslední minutě přichází první vyloučení ve druhé třetině. Andrej Pedan držel Makejeva příliš dlouho, hlavní rozhodčí nakonec zdvihl pravici.

15:02
    Hráči Kazaně budou mít k dispozici další přesilovou hru. Za vlastní bránou totiž Sergej Zborovskij podrazil Dawese.

08:50
    Kvůli Jakubu Kovářovi budou hosté v oslabení. Brankář předvedl pěkný zákrok, jenže pak vyrážečkou odpálil kotouč do ochranné sítě.

01:02
    Tak to bylo rychlé. Dan Sexton po vítězném buly Jekatěrinburgu fauloval v útočném pásmu Chenkela a jde si na dvě minuty odpočinout za podrážení.

00:56
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Sergej Zborovskij – 2 min., hrubost).

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 8. M. Gluchov (Lukojanov, Chenkel), 11. Burmistrov (Žuravljov, Galijev), 57. Burmistrov (Fisenko, Voronkov)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Miftachov) – Ljamkin, Judin, Pedan, Rukavišnikov, Chenkel, Žuravljov, Lučevnikov – K. Petrov, Azevedo (C), Galijev – V. Tichonov, S. Da Costa, Dawes – M. Gluchov (A), Burmistrov, Lukojanov (A) – Voronkov, Safonov, Dyňak – Fisenko.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (C), Zborovskij, Ch. Genoway, Mamkin, D. Bodrov, D. Zajcev – Golyšev, Macek (A), Makejev – Sexton, Holland (A), Bočarov – Litovčenko, P. Kulikov, Obidin – Platt, Protapovič, Bělousov – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Sergejev, Ščeňjov – Strelcov, Parikov