Třinec – Sparta 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 1:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 3:6 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 3:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
HC Sparta Praha
Úterý 01.12.2020, 17:00Tipsport extraliga • 23. kolo

Z mé strany to tedy bude pro dnešní den vše, budu se na Vás těšit u dalšího ze zápasů třineckých Ocelářů. (19:27:58)

Máme za sebou další vyrovnané utkání, ve kterém domácí Oceláři poráží pražskou Spartu poměrem 4:2. Poslední část hry patřila bezesporu hostům, Josef Kořenář ale nedovolil hostům z hlavního města skórovat a ve šlágru kola tak získávají domácí Oceláři už devětatřicátý bod na své konto.

59:53
    Spartě se ještě povedlo udržet puk v pásmu soupeře, více toho Pražanům čas nedovolí a zápas se dohraje za brankou Josefa Kořenáře.

59:33
    Úmyslný ofsajd Sparty znamená návrat Matěje Machovského zpět do hry a tady to už vypadá na bezpečné vítězství domácích.

59:20
    Dravecký po zblokované střele vytečoval kotouč ven z pásma a Sparta musí útočnou třetinu opustit.

59:10
    Josef Kořenář si připisuje další zákrok, po střele od modré ale bude čelit Třinec dalšímu vhazování.

58:43
    Řepík teď z levého křídla mohl střílet, raději však volil přihrávku a dal Ocelářům možnost akci hostů přerušit.

58:20
    Už dvě minuty hrají Pražané v šesti, zatím jim Oceláři gólovou radost nedopřáli.

57:32
    Sparťanský tlak se stále stupňuje, z mezikruží zkoušel propálit obranu Třince Rousek.

56:40
    Do Kořenářovy masky se kotouč odrazil po střele z pravého kruhu, třinecký gólman ale zatím drží svému týmu dvoubrankový náskok.

56:20
    Sparta odvolává gólmana a zkusí se prosadit v šesti.

56:20
    Josef Kořenář nyní před střelou jednoho z hostů vykopl branku z kolíků a hra se přerušuje. Jelikož, již zmíněná, střela mířila mimo, žádný trest domácímu brankáři nehrozí.

55:28
    Hrňa lobem donutil Spartu k návratu za branku Machovského, Sparta tedy musí na malou chvíli odložit své útočné choutky.

54:41
    Stránský sice drží kotouč v útočném pásmu, po jeho přihrávce se však kotouč dostává do moci Sparty a Pražané míří na branku Třince.

54:15
    Elitní formace Třince opět brousí ledovou plochu, jejich útok ale brzdí ofsajd.

53:19
    Tomáškova diagonála do mezikruží nenašla hůl spoluhráče a domácí se mohou od tlaku osvobodit.

53:07
    Ocelářům teď může dopomoci komerční přestávka, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

52:20
    I tak ale Třinec mnoho šancí nemá, teď se sice Oceláři prezentovali ojedinělou útočnou akcí, záhy ale musí změnit kurs směrem ke své brance.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 7. Marcinko (Hrňa, D. Musil), 8. Hrňa (P. Vrána, Gernát), 17. Martin Růžička, 37. P. Vrána – 1. Horák (Kalina, Sobotka), 35. Buchtele (Piskáček)

HC Oceláři Třinec: Kořenář (L. Daneček) – M. Doudera, Gernát, Galvinš, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák.
    HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Piskáček (A), Košťálek, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Kalina – Sobotka, Horák, Tomášek – Rousek, Sukeľ, Řepík (C) – Buchtele, Pech (A), Forman – Kudrna, Vitouch, Zikmund – Dvořáček.