Trnava – Humenné 5:3 (kon.) | Dubnica – Vlci Žilina 0:2 (kon.) | Skalica – Spišská N. Ves 4:7 (kon.)
Martin – Pov. Bystrica 5:3 (kon.) | Topoľčany – Levice 4:1 (kon.)
konec
HK Martin
5:3 (2:2, 3:0, 0:1)
HK 95 Panthers Považská Bystrica
sk Pátek 04.12.2020, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 8. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Juraj Firit (tréner HK 95 Považská Bystrica): "Úvod bol z našej strany veľmi dobrý. Do bránky nám padla prekvapujúca strela spoza obrancu. Možno lacný, ale dôležitý gól. Viedli sme 0:1, veľmi rýchlo sme ale aj inkasovali. S týmto momentom sme určite neboli spokojní. Úvodná tretina bola určite vyrovnaná, v druhej domáci jednoznačne dominovali. Boli rýchlejší, boli prví, prestrieľali nás. Druhá tretina im patrila zaslúžene. Paradoxne, v tretej tretine, kedy si už domáci mysleli, že majú výhru vo vrecku, sme mali viacero dobrých príležitostí. Podarilo sa nám znížiť, mali sme aj výhodu nariadeného trestného strieľania. Horná žŕdka bola proti, rozhodcovia boli takisto blízko. Po blafáku mal následne šancu ešte Rufati, Drevenák netrafil prázdnu bránku. Stretnutie mohlo teda skončiť aj inak, sme preto sklamaní. Hráči chcú víťaziť, od detstva sú k tomu vedení. Majú to jednoducho v sebe. Aj pri spoločenskej hre, mnohí z nás nezaprú snaživosť. Aj preto zápasu nechýbali emócie, bol však férový. Nebolo to zákerné. Doteraz sa nám koronavírus vyhýbal, pred niekoľkými dňami mal ale pozitívny výsledok nielen tréner ale aj dvaja hráči. Okrem toho sú nakazení aj ďalší dvaja, pričom sme do Martina cestovali s piatimi Juniormi. Obávame sa preto zajtrajšieho pretestovania, či náhodou nebudeme pozitívni aj my. V úvode sezóny zápasíme s kolísavými výsledkami. Dokážeme zvíťaziť i nad silným súperom, následne dokážeme vysoko prehrať. Stále sú tie výsledky nestále, ešte to nie je pekný hokej. Ani dnes to nebol pre diváka, teda ak by mohol prísť, ten najkrajší hokej. Vynútená prestávka i obmedzené tréningy so šiestimi hráčmi jednoducho museli zanechať stopu. Určite to nie je pre fanúšika pekný hokej, aj keď to vidí len prostredníctvom internetu. Buďme však radi, že sa vôbec môže hrať."

  Miroslav Mosnár (HK Martin): "Zhodnotím najskôr úvodných desať minút, počas ktorých sme hrali dobre a potom sme začali voziť puky a nepremieňať šance. Nedokázali sme si prihrať, zbytočne sme strácali pásmo. Prispôsobili sme sa hre súpera, zabudli sme na náš štandard. V závere sme mali možno posledných päť minút pohyb, aký si predstavujeme. Prečo tomu tak bolo je skôr otázkou na hráčov. V stretnutí sme mali množstvo príležitostí, ktoré sme nepremenili. Každé víťazstvo je určite dobré. Máme mladé mužstvo, mladú obranu, kde sú výkyvy v prípade výsledkov bežné. Tu by sme asi mali hľadať hlavné príčiny i chýbajúcu skúsenosť. Som však rád, že hlavne hráme. Či už nás čakajú v týždni dva alebo tri zápasy, na tom veľmi nezáleží. Hráme na štyri päťky, hráči by mali takúto záťaž zvládnuť. Táto sezóna je určite iná, nie je tu klasická postupnosť v kondícii. Momentálne kondíciu naberáme hlavne v zápasoch. Pri porovnaní s predchádzajúcim zápasom som však badal v dnešnom menej emócií. Od hráčov sme potrebovali, aby sa vedeli sami nastaviť na celé stretnutie, celých šesťdesiat minút. Koncentrácia mala byť určite vyššia, zabávať sa môžu až po skončení zápasu."

  Lukáš Hrušík (útočník HK 95 Považská Bystrica): "Začali sme dobre a úvodná tretina bola vyrovnaná. Zápas sme si prehrali v druhej tretiny kedy sme súpera pustili do zbytočných situácií a nechali ho osamoteného pred bránkou. Martin tieto ponúknuté príležitosti využil a zaslúžene zvíťazil, aj keď v závere zápasu sme mali trošku smolu. Mohli sme streliť jeden či dva góly a hneď by to bolo zaujímavejšie. Škoda nevyužitého trestného strieľania, chýbali milimetre. Taký je ale šport, raz to ide, inokedy nie. V zápase sa hralo tvrdo, aj ja som inkasoval úder rukami, pričom aj teraz ma bolí celá hlava. Stretnutie som ale chcel jednoznačne dohrať. Tešia aj strelené góly, viac by ale tešil nejaký ten bodík. Mrzí to o to viac, že dnes sme na súpera mali a boli blízko bodom. Ak prehráte o sedem gólov, je to iné. Súper nás určite hrou nezdemoloval. Stretnutie bolo určite vypäté, niekedy sa hrotilo, nič vážnejšie sa ale nestalo, v rámci možností sme všetci zdraví. Najbližšie nás doma čakajú Topoľčany, ktoré sú silným súperom. Dopredu sa ale nevzdávame, dúfam, že ich potrápime a ukoristíme nejaký bodík."

  Miloš Fafrák (útočník HK Martin): "Sme radi, že sme zvíťazili za tri body. Chalani sa naozaj snažili, najmä Adam Paulíny a Lukáš Lavička. Aj keď im to tam nepadlo, všetci sme spokojní s víťazstvom. Určite by bolo krajšie zvíťaziť pred divákmi, keďže Martin je povestný svojou diváckou kulisou. V úvodnej tretine sme nehrali zle, nedokázali sme len premieňať svoje príležitosti. Snaha sa ale preliala do druhej, v ktorej nám to už vyšlo. Toto dejstvo sa napokon ukázalo pre vývoj zápasu ako rozhodujúce. Na pôsobenie v nižšej súťaži si ešte stále zvykám. Oproti Extralige je to menej technický hokej, verím, že to ale bude lepšie. Keďže som z Martina, zvykol som si na kolektív po návrate pomerne rýchlo. Poznám prakticky všetkých hráčov, ktorí ma prijali veľmi dobre. S Banskou Bystricou sme sa dohodli na ukončení zmluvy, keďže majú veľa hráčov a ďalej s nami nepočítali. Program je síce náročný, ak ale dobre zregenerujeme a zvíťazíme aj v nedeľu na klzisku súpera, myslím si, že to bude veľmi dobrý víkend. Sme síce na druhom mieste, je to ale ešte len začiatok sezóny, pričom verím, že sa to do konca zlepší a budeme na prvom mieste pred Žilinou. Najdôležitejším aspektom pri dosahovaní tohto cieľa bude strieľanie gólov. Ak toto zvládneme, vrátane mňa, nemal by to byť problém." (22:57:10)
   
  Martin zvíťazil nad Považskou Bystricou 5:3. Góly: 2. Themár (Špirko, Babka), 7. Barto (Nauš, Dvořák), 25. Pokrivčák (Jurášek, Špirko), 32. Ligas (Murček, Poliaček), 33. Paulíny (Dvořák, Barto) – 2. Hrušík (Dolinajec, Turian), 15. Rufati (Nádašdi, Hrušík), 49. Hrušík (Rufati, Urbánek).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:36
  Rufati z ľavej strany. Puk sa pred bránku nedostal.
   
  59:29
  Prázdna bránka hostí. Hrajú power-play.
   
  59:28
  Oddychový čas hostí.
   
  59:02
  Nauš zatiaľ zostáva v útočnom pásme. Lamper zbytočne ukazuje smerom k striedačke.
   
  58:46
  Jakubec prenikajúci po pravej strane. Hostia zatiaľ nesiahli po odvolaní brankára.
   
  58:26
  Babkom vyhodený puk. Domáci zbytočne neriskujú.
   
  57:56
  Hrušík skúša šťastie. Je však vytlačený do rohu klziska.
   
  57:22
  Paulíny zastavený na modrej. Vrátil preto puk do stredného pásma.
   
  56:55
  Rufati tentoraz v úlohe zakončovateľa. Domáca bránka odolala.
   
  56:21
  Paulíny bránený Rufatim. K dorážke sa nedostal.
   
  55:46
  Oddychový čas domácich.
   
  55:46
  Ďurkech do brankára. Po dorážke Patrika Ligasa je domáca bránka posunutá.
   
  55:02
  Hrušík neuspel v prípade trestného strieľania. Puk sa odráža od hornej žŕdky.
   
  55:02
  Martin Barto (MAR) hákoval Lukáša Hrušíka.
   
  55:02
  Nariadené trestné strieľanie. Hrušíka fauloval Barto.
   
  54:51
  Fafrák už dvíhal hokejku nad hlavu. Gól však podľa rozhodcov neprešiel bránkovou čiarou.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 2. Themár (Špirko, Babka), 7. Barto (Nauš, Dvořák), 25. Pokrivčák (Jurášek, Špirko), 32. Ligas (Murček, Poliaček), 33. Paulíny (Dvořák, Barto) – 2. Hrušík (Dolinajec, Turian), 15. Rufati (Nádašdi, Hrušík), 49. Hrušík (Rufati, Urbánek)


  HK Martin: Bernát (Pavlas) – Lavička, Burzík – Dvořák, Ligas B. – Babka, Pokrivčák – Belica, Juraško – Fafrák, Murček, Poliaček – Nauš T., Barto, Paulíny – Jurášek, Špirko, Themár – Smidžár, Grega, Dírer
  HK 95 Panthers Považská Bystrica: Lamper (Kmošena) – Ďurkech L., Ďurkech J. – Turian, Nádašdi – Hudík, Šefčík – Hrubo – Jakubec, Ligas P., Drevenák – Hrušík, Rufati, Dolinajec – Urbánek, Déneš, Krieger – Chykantsev, Pelech, Bednár

  Rozhodčí: Rojík, Kollár – Hajnik, Staššák, Majling (delegát)