PSG – Başakşehir 5:1 (kon.) | Ajax – Atalanta BC 0:1 (kon.) | Midtjylland – Liverpool 1:1 (kon.)
Bayern – Lok. Moskva 2:0 (kon.) | Salzburg – Atlético 0:2 (kon.) | Real Madrid – Mönchengladbach 2:0 (kon.)
Inter – Šachtar 0:0 (kon.) | Manchester City – Marseille 3:0 (kon.) | Olympiakos – Porto 0:2 (kon.)
Ajax Amsterdam
0:1 (0:0)
Atalanta Bergamo
Středa 09.12.2020, 18:55 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Liga mistrů • Skupina D

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:54:47)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 20:14.

Atalanta Bergamasca Calcio slaví postup do playoff Ligy mistrů, zatímco AFC Ajax půjde do playoff Evropské ligy.
    Italský celek zvládl toto utkání takticky velice dobře a zaslouženě zvítězil. V prvním poločase byly k vidění jen dvě šance. Tu první měl ve 20. minutě hostující de Roon, ale pálil vedle. O druhý pokus vstřelení branky se postaral domácí hráč Brobbey, ale jeho hlavička skončila v moci gólmana.
    Ani druhá polovina zápasu nebyla příliš atraktivní, ale šancí už bylo víc a dokonce padl i gól.
    V 67. minutě se hostující hráč dostal ke střele, kterou ale dokázal zblokovat Mazraoui. O minutu později si chtěl Huntelaar vymodlit penaltu, ale tu sudí nepískl. V 75. minutě měl Ajax největší šanci zápasu, kterou ale Klaassen nedokázal proměnit. V 79. minutě navíc přišla velká komplikace pro domácí, když byl vyloučen po druhé žluté Gravenberch. No a o šest minut později vstřelil jedinou branku utkání hostující Luis Muriel.
    Atalanta zvítězila na půdě Ajaxu 1:0 a postupuje do playoff!

90+6

90+6
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Jurriën Timber, přichází Edson Álvarez.

90+5
    Poté dostal Jurriën Timber naloženo do žeber kolenem od hostujícího brankáře a je hotovo.

90+4
    Následně sice brankář Pierluigi Gollini nedokázal vyboxovat balón, ale Atalanta získala balón.

90+4
    Quincy Promes si udělal místo pro střelu, ale tu zblokoval Rafael Tolói a následuje tak roh Ajaxu.

90+3
    Pessina se po skvělé přihrávce Gómeze sice dostal ke střele, ale tu zblokoval domácí hráč Schuurs.

90+2
    Ajax sice získal volný kop z pravé strany, ale následný centr skončil v moci gólmana Pierluigiho Golliny.

90+2
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lisandro Martínez, přichází Jurriën Timber.

90+2
    Nyní můžeme vidět starou Atalantu, která napadá i při vedení a Amsterdam toto utkání vůbec nezvládl.

90+1
    Domácí mužstvo si nadále vůbec neví rady a odpadlo už také kondičně.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

89
    Quincy Promes zkoušel vystřelit z dálky, ale jeho rána byla zblokována. Po chvíli se navíc Dušan Tadić dopustil ruky a Atalanta bude opět u balónu.

88
    Opět si obrana italského celku vedla velice dobře s nákopem soupeře a Ajax je bezradný.

87
    Nyní přišel střelecký pokus z nohy domácího hráče, ale ten nebyl nijak moc nebezpečný a letěl hodně vedle brány Golliniho.
    85. Luis MURIEL - 0:1