Brno – Trnava 1:0 (kon.) | Swarovski Tirol – Olomouc 1:1 (5:4 po pen.)
FC Zbrojovka Brno
1:0 (1:0)
FC Spartak Trnava
Sobota 09.01.2021, 14:00 • Národní stadion Ta' Qali, Malta • Tipsport Malta Cup • O 3.–4. místo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (15:55:47)

Je konec. Zbrojovka Brno zvítězila nad Trnavou 1:0 a v Tipsport Malta Cupu končí na 3. místě.
    Druhá polovina zápasu rovněž nebyla moc na fotbalovou podívanou, ale už ve 48. minutě mohl poslat domácí do dvoubrankového vedení Vaněk, který ale zakončil jen do brankáře. V 77. minutě přišla největší možnost ve druhé půli, ovšem ta skončila z kopačky brněnského hráče na tyči. Konec zápasu už si Zbrojovka pohlídala.
    Brno vyhrálo nad Trnavou 1:0.

90+4

90+4
    Následný střelecký pokus ovšem letěl pouze nad bránu Flodera.

90+4
    Nyní ještě přišel faul ze strany Brna a Spartak Trnava získala už po nastaveném čase volný kop z levé strany.

90+3
    Domácí drží míč u rohového praporku na polovině soupeře.

90+2
    Zbrojovka Brno si ale hlídá konec tohoto utkání a Spartak je směrem dopředu naprosto bezradný.

90+1
    Šumbera nedokázal zastavit balón v souboji se soupeřem na hrací ploše a Trnava má k dispozici autové vhazování.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

90
    Damián Bariš se snažil odcentrovat z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován.

89
    Ovšem Trnava se dostala s balónem pouze do zámezí a Brno má k dispozici autové vhazování.

88
    Těžký míč na Šumberu, který ho už nestihl na hrací ploše a hostující brankář bude mít odkop od své svatyně.

87
    Nepřipravená střela ze strany hostů skončila daleko vedle domácí brány.

85
    Následně se sice Patrik Karhan dostal k míči uvnitř vápna, ale nedokázal zakončit. To se povedlo až jeho spoluhráči, ale jeho pokus byl zblokován a nakonec skončil bezpečně v moci brankáře Flodera.

84
    Slovenský celek ale zatím drží balón pouze ve středu hrací plochy a nemůže se dostat přes dobře bránící obranu Brna.

82
    Obrana Spartaku si ovšem opět poradila s centrem soupeře a Trnava musí spěchat směrem dopředu.

81
    Velmi dobrá přihrávka do pokutového území, ale následný centr byl zblokován a Brno tak má k dispozici rohový kop.

79
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Pachlopník, přichází Černín.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Štepanovský, přichází Zikl.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Vaněk, přichází Bariš.
    77. Střela brněnského hráče orazítkovala tyč!

77
    Obrovská šance Zbrojovky gólem nekončí, neboť po střele domácího hráče zazvonila tyč!

76
    Záhumenský poslal dlouhý nákop dopředu, kde se snažil vybojovat míč Štepanovský, ale Trnava si poradila.

75
    Nyní se na hrací ploše celkem přiostřilo a žlutou kartu uviděl domácí Hladík.

73
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Olejník, přichází Jendřek.
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Vlasko, přichází Benovič.
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Mikovič, přichází Kotlár.
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Kolesár, přichází Karhan.

71
    Ondřej Vaněk ještě uviděl od sudího žlutou kartu, ovšem není přesně jasné za co.

69
    Další nedovolený zákrok ze strany hostů, kterého se tentokrát dopustil Tumma, když srazil Vaňka.

68
    Jakub Šural byl zfaulován ve středu hřiště soupeřem. Zatím to tak vypadá, že Brno skončí v tomto Malta Cupu na 3. místě, ale času je před námi ještě dost na různé zvraty.

66
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Fila, přichází Hladík.

65
    Záhumenský už nestihl míč na hrací ploše a Spartak Trnava získal autové vhazování.

64
    Šumbera z levé strany našel na pravé Vaňka, ale následný centr byl zblokován.

63
    Ondřej Vaněk se snažil prodrat k míči uvnitř vápna, ale nebylo to tentokrát nic nebezpečného jako na začátku druhé půle.

62
    Ovšem nakonec standardní situace nic moc nepřinesla a posléze přišel ofsajd, který ovšem podle záběrů nebyl.

61
    Po zblokovaném centru získala Zbrojovka rohový kop z pravé strany.

60
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Koša, přichází Gembický.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází ?, přichází Šumbera.

59
    Štepanovský se snažil dostat ke hlavičce a zakončil, ale pouze vedle brány.

58
    Tentokrát to Trnava zkoušela po levé straně, ale opět z toho nebylo nic nebezpečného a míč skončil v zámezí.

56
    Pachlopník byl zfaulován soupeřem ve středu hrací plochy, což sudí viděl a odpískal.

55
    Ani druhý poločas nám zatím bohužel nenabízí žádnou atraktivní podívanou. Je to spíše Spartak, který drží míč, ale nemůže stále nic vymyslet.

52
    Daniel Fila se dopustil nedovoleného zákroku na své polovině.

50
    Timotej Záhumenský se dopustil faulu na své polovině a Spartak Trnava tak bude mít míč na kopačkách.

49
    Tentokrát se Brno dostalo z pravé strany ke střele, ale ta byla zblokována a následuje rohový kop Vaňka.

48
    Ondřej Vaněk byl blízko zvýšení náskoku, ovšem jeho zakončení uvnitř vápna z první vyrazil gólman Rusov!

47
    Stanislav Olejník se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a u míče tak bude česká Zbrojovka.

46
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šustr, přichází Floder.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:03.

První poločas je u svého konce a Zbrojovka Brno vede nad Spartakem Trnava poměrem 1:0. Toto utkání nám moc šancí v první půli nenabídlo. Ve 24. minutě přišla tvrdá rána Kolesára, kterou ale vyrazil nad bránu Šustr. Ve 29. minutě Brno získalo pokutový kop, který bezpečně proměnil Fousek. Následně byl Spartak o něco lepším týmem, ale nevytvořil si žádnou větší šanci.

45

44
    Po odkopu od brány přišel faul ve středu hrací plochy ze strany Spartaku.

43
    Ani nyní se slovenskému mužstvu nepodařilo něco vážnějšího vymyslet směrem dopředu a Šustr tak bude mít odkop od své brány.

41
    Opět s úsměvem přijmul míč do rukou gólman Martin Šustr, který lehce burcuje své hráče, kteří po vstřelené brance přestali hrát a snížili své tempo.

40
    Ke konci první půle mají navrch fotbalisté hostujícího celku, ale nemohou se dostat do nějaké velké šance.

39
    Ani tentokrát se ale Spartaku nepodařilo něco vážnějšího vymyslet a centr zamířil znovu pouze do zámezí.

38
    Nyní tady máme faul domácího hráče a Ján Vlasko si vezme na starost zahrání standardní situace.

37
    Centr ze standardní situace se ale hrubě nepovedl a letěl pouze do zámezí.

36
    Skvělý Ondřej Vaněk se dokázal vrátit do pokutového území a zblokoval tak gólovou přihrávku Mikoviče. Následuje rohový kop Trnavy.

34
    Tsaousis byl sražen ve středu hrací plochy právě Moravcem, což sudí viděl a také odpískal.

33
    Balón skončil jen v zámezí a Jan Moravec se tak postará o jeho zpětné vhození do hry.

32
    Tentokrát skvělá obranná práce ze strany Sebastiána Koši, jenž si nabral soupeře na záda.

31
    Gergely Tumma se tentokrát včas vrátil a dokázal zabránit Brnu se dostat ke střele.

30
    Tentokrát skončil míč jen za domácí svatyní a Šustr bude mít rozehrávku na starost.
    29. Adam FOUSEK - 1:0

29
    Brno právě vstřelilo branku!
    K pokutovému kopu se postavil ADAM FOUSEK, který razantně z kroku zakončil k pravé tyči, kde sice skočil také brankář Rusov, ale ten na balón nedosáhl a Zbrojovka vede 1:0!
    27. Penaltová situace.

27
    Byla nařízena penalta pro Zbrojovku! Tumma ve vápně podrazil Vaňka a domácí mohou otevřít brankový účet.

26
    Brno se snažilo něco vymyslet z pravé strany, ale Trnava se vysvobodila.
    24. Šustr si poradil s pokusem Kolesára!

24
    Peter Kolesár vypálil nepříjemnou ránu pod horní tyč, ale Martin Šustr předvedl první vážnější zákrok!

22
    Tentokrát se po dobré kombinaci českého celku dostal ke střele Ondřej Pachlopník, ale jeho pokus z první skončil vedle pravé tyče.

21
    Peter Štepanovský se vydal dopředu po pravém křídle, ale centr se mu vůbec nepovedl a skončil bezpečně v rukou Rusova.

20
    Nakonec to Zbrojovka přece jenom zkusila nákopem, který ale skončil jen v moci brankáře Rusova.

19
    Ondřej Vaněk raději nikde nespěchal a posunul míč zpět na své obránce.

18
    Následně byl také domácí gólman Martin Šustr při rozehrávce pod tlakem, ale pro Zbrojovku nakonec vše dobře dopadlo.

17
    Timotej Záhumenský se pod tlakem soupeře dostal s míčem jen do zámezí a Spartak tak získal autové vhazování.

16
    Ján Vlasko se snažil prodrat k míči po centru z pravé strany, což se mu povedlo, ale jeho hlavička, kdy byl těsně bráněn dvěma obránci, letěla nad bránu Šustra.

14
    S následným rohovým kopem si slovenské mužstvo poradilo bez problému a odkoplo míč co nejdál od své svatyně.

13
    Adam Fousek si vzal exekuci volného kopu na starost, ale jeho pokus byl zblokován vedle svatyně soupeře.

12
    Štepanovský byl jednoznačně zfaulován Tsaousisem a Zbrojovka Brno získala volný kop z velké dálky.

11
    Kyriakos Savvidis byl zfaulován ve středu hrací plochy. Trnava ale dlouho u míče nepobyla, neboť nákop skončil jen u gólmana Šustra.

10
    Ondřej Pachlopník se prodral do vápna z levé strany, kde posunul míč na spoluhráče, který odcentroval, ale nakonec z toho nebylo nic velkého.

9
    Tentokrát domácí celek získal autové vhazování na své polovině, ale zatím toho k vidění moc není.

7
    Opět velmi dobrá práce obrany Zbrojovky a následně byl zfaulován Tsaousisem brněnský Ondřej Vaněk.

6
    Peter Štěpanovský se dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus neměl šanci na úspěch.

4
    Spartak poslal nebezpečný přízemní centr z pravé strany před bránu, ale obrana Brna odvrátila balón. Posléze ještě přišla střela, která ale letěla jen nad bránu Šustra.

3
    Nakonec se Zbrojovka sice snažila něco vymyslet, ale balón skončil jen za bránou Rusova.

2
    Domácí mužstvo drží míč na své polovině a nikde příliš nespěchá, spíše drží balón na svých kopačkách.

1

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Moravec, Dreksa, Šural, Záhumenský – Štepanovský, Vaněk, Pachlopník, Sedlák, Fousek – Fila
    Náhradníci: Floder – Černín, Hlavica, Jambor, Reiter, Šumbera, Hladík, Bariš, Lacík, Zikl

FC Spartak Trnava: Rusov – Tumma, Kolesár, Tsaousis, Koštrna, Koša, Mikovič, Vlasko, Olejník, De Barros, Savvidis
    Náhradníci: Grič, Gembický, Mihál, Kotlár, Jendřek, Benovič, Karhan, Vasil, Takač.

Trnava je aktuálně ve slovenské lize na 5. pozici. V semifinálovém souboji přípravy prohrála 1:2 se Sigmou Olomouc, která šla do v 58. minutě do vedení. Spartak sice zásluhou Kotlára srovnal v 84. minutě, ale minutu před koncem rozhodl o vítězství Sigmy 2:1 Radić.

Spartak odcestoval na toto soustřední s tímto kádrem:

Brankáři: Rusov, Takáč, Vasil

Hráči v poli: Koštrna, Turňa, Tumma, Kóša, Mihál, Tsaousis, Cabral, Kolesár, Savvidis, Benovič, Karhan, Jendrek, Grič, Vlasko, Mikovič, Gembický, Kotlár, Olejník.

Brno, které se v domácí lize nachází na 16. místě v semifinálovém souboji přípravy prohrálo poměrem 0:2 s Tirolem, který vstřelil své góly v 67 a 69. minutě.
    Zbrojovka na tomto soustředění disponuje tímto kádrem:

Brankáři:
    Jiří Floder, Martin Šustr, Vojtěch Marek

Hráči v poli: Pavel Dreksa, Jakub Šural, Jan Moravec, Jan Hlavica, Timotej Záhumenský, Jakub Černín, Peter Štepanovský, Damián Bariš, Ondřej Vaněk, Ondřej Pachlopník, David Jambor, Rudolf Reiter, Jan Sedlák, Adam Fousek, Šimon Šumbera, Marek Vintr, Antonín Růsek, Jakub Přichystal, Jan Hladík, Martin Zikl, Daniel Fila, Barnabáš Lacík

V boji o 3. místo se v rámci Tipsport Malta Cupu na Národním stadionu Ta' Qali na Maltě proti sobě utkají týmy FC Zbrojovka Brno a FC Spartak Trnava. Naposled se spolu tato mužstva střetla před třemi lety v přípravném zápase, který skončil remízou 0:0. Úvodní výkop je naplánován na 14:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.