Augsburg – Union Berlín 2:1 (kon.) | Bielefeld – Frankfurt 1:5 (kon.) | Freiburg – Stuttgart 2:1 (kon.)
Leverkusen – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Mohuč – RB Lipsko 3:2 (kon.) | Hertha – W. Brémy 1:4 (kon.)
Bayer Leverkusen
0:1 (0:1)
VfL Wolfsburg
Sobota 23.01.2021, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 18. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:26:48)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:7.

Je konec. Wolfsburg zvítězil na půdě Leverkusenu poměrem 1:0.
    Už v 6. minutě ale mohlo být vše jinak, ale domácí Alario poslal míč do tyče. Ve 22. minutě se opět ocitl v šanci Alario, ale tentokrát jej vychytal Casteels. No a ve 35. minutě se hosté dostali do první šance, kterou Baku proměnil v gól. V 66. minutě měl velkou šanci Weghorst, ale neposlal hosty do dvoubrankového vedení po skvělém zákroku Hrádeckého. Následně si Leverkusen vytvořil jednu šanci, ale s tou si věděl rady Casteels.

90+5

90+5
    Koen Casteels ulovil další centr svého soupeře a zdá se, že tento zápas už Wolfsburg zvládne.

90+4
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Bartosz Białek.

90+3
    Casteels uviděl žlutou kartu za zdržování při odkopu.

90+2
    Lucas Alario tvrdým zákrokem nakopl soupeře a uviděl tak od sudího kartu žluté barvy.

90+1
    Maximilian Arnold nyní tahá čas, když si lehl na zem a potřebuje nejlépe ošetření.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

89
    Wendell se sice diví, ale jeho faul byl evidentní a Wolfsburg bude u míče a spěchat rozhodně nebude.

88
    Karim Bellarabi se snažil něco vymyslet po pravé straně, ale nakonec se zahnal s míčem do zámezí.

86
    Další nepřesný centr ze strany domácích končí opět v moci gólmana.

85
    Wolfsburg může definitivně rozhodnout o vítězství v tomto utkání, jelikož získal rohový kop z levé strany.

84
    Leverkusen sice získal autové vhazování na polovině soupeře, ale nedokázal z něj vytěžit nic nebezpečného a míč skončil opět u brankáře.

83
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Josuha Guilavogui.

82
    Tentokrát byli domácí velmi blízko srovnání na 1:1, ale Koen Casteels předvedl fantastický zákrok a následuje rohový kop!

81
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Wendell.

80
    Nakonec Baumgartlinger odchází s pomocí dvou lékařů rovnou do šatny.

78
    Julian Baumgartlinger se snažil vybojovat míč v souboji s Bote Bakuem, ale nakonec šel sám od sebe k zemi a vypadá to na problémy s kolenem nebo vazy.

77
    Tentokrát šel domácí hráč do souboje příliš tvrdě a Wolfsburg získal volný kop.

75
    Karim Bellarabi se snažil projít po pravé straně, ale skluz soupeře ho nepustil dál v cestě s míčem.

74
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Jonathan Tah, přichází Karim Bellarabi.
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Julian Baumgartlinger.
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Kerem Demirbay.

71
    Ovšem nepřesná přihrávka rovněž skončila jen u nohou soupeře a Leverkusen musí bojovat o míč.

70
    Bayer posléze získal autové vhazování na levé straně a má tak možnost něco vymyslet.

69
    Domácí to nyní zkoušeli nákopem za obranu, ale ten skvěle zachytil stoper VfL.

67
    Wolfsburg se znovu dostal do vápna svého soupeře, ale následný pokus o centr Wouta Weghorsta byl zblokován.

66
    Wout Weghorst se po fantastické přihrávce spoluhráče za obranu ocitl ve velké šanci, ale Lukáš Hrádecký předvedl fantastický zákrok!

65
    Bayeru se nedaří vytvořit nějaké dobrá příležitost jako v prvním poločase, kdy se hned dvakrát mohl prosadit Lucas Alario.

63
    Rohový kop hostů nic moc nepřinesl, ale Wolfsburg bude mít k dispozici alespoň autové vhazování.

62
    Wolfsburg se následně snažil projít po pravém křídle, kde byl u míče Yannick Gerhardt, ale jeho centr byl zblokován a následuje rohový kop.

61
    Leon Bailey se ukrutně snažil dostat k balónu na polovině soupeře, ale dopustil se tak pouze nedovoleného zákroku.

61
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Renato Steffen, přichází Josip Brekalo.

60
    Máme za sebou hodinu tohoto utkání a Leverkusen stále prohrává s Wolfsburgem poměrem 0:1.

58
    Další nepřesný útok ze strany domácích skončil pouze u gólmana Koena Casteelse.

56
    Moussa Diaby se snažil opět procpat míč do vápna centrem z levé strany, ale ten skončil na hlavě hostujícího obránce.

55
    A z následného útoku vlků se dokonce Wout Weghorst procpal do zakončení hlavou, ale to nebylo razantní a skončilo v moci brankáře Hrádeckého.

54
    Posléze navíc Maximilian Arnold vybojoval balón ve středu hřiště, když byl zfaulován Fosu-Mensahem.

53
    Ale obrana Wolfsburgu zatím pracuje v defenzivní činnosti na sto procent a nenechává se soupeře dostat blíž k bráně.

52
    Tentokrát Timothy Fosu-Mensah krásným křížným pasem našel na levé straně Moussa Diabyho.

51
    Leon Bailey to zkoušel po pravém křídle, ale skončil pouze na lopatkách, když mu obránce soupeře čistě odebral balón.

50
    Timothy Fosu-Mensah, který přestoupil do Leverkusenu z Manchesteru United nyní sice získal míč na pravé straně, ale domácí se neprocpali k nějaké střele.

49
    Vlci se sice dostali dopředu po levé straně, ale následný centr se nepodařil a skončil u domácí obrany.

48
    Ovšem také s druhou standardní situací Leverkusenu si hostující celek poradil bez nějakých větších potíží.

47
    Domácí celek sice získal rohový kop, ale ten rozehrál nakrátko a posléze získal další roh.

46
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Timothy Fosu-Mensah.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

První poločas tohoto utkání je u svého konce a Wolfsburg vede nad Leverkusenem poměrem 1:0. Už v 6. minutě ale mohlo být vše jinak, ale domácí Alario poslal míč do tyče. Ve 22. minutě se opět ocitl v šanci Alario, ale tentokrát jej vychytal Casteels. No a ve 35. minutě se hosté dostali do první šance, kterou Baku proměnil v gól.

45+1

45+1
    Hosté se také ke konci poločasu dostali k centru z pravé strany, který ale skončil v moci brankáře.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

45
    Renato Steffen nyní navíc mohl zvýšit vedení hostů na dvě branky, ale jeho projektil skončil v moci brankáře Lukáše Hrádeckého.

44
    Bayer si sice v prvním poločase vytvořil více příležitostí, než jeho soupeř, ale skóre hovoří pro Wolfsburg, což možná může být trochu nespravedlivé, ale takový je fotbal.

43
    Levý obránce Wolfsburgu pouze odkopl míč do zámezí a Leverkusen tak následně získal autové vhazování.

41
    Následně končí balón bezpečně v rukou připraveného Koena Casteelse.

40
    Ovšem ani tentokrát standardní situace Bayeru nepřinesla nic nebezpečného, ale domácí mají alespoň autové vhazování na pravé straně.

39
    Střela domácího hráče byla zblokována do zámezí a následuje tak rohový kop.

38
    Posléze přišel nedovolený zákrok hostujícího hráče ve středu hřiště a Leverkusen tak bude u míče.

36
    Nyní míč skončil pouze v zámezí a hostující mužstvo má k dispozici autové vhazování.

35
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Hostující celek otevírá brankový účet tohoto utkání! Tah nechtěně nahrál míč Steffenovi, který neváhal s centrem na volného BOTA BAKUA a ten hlavou zakončil k pravé tyči. Asistence: Renato Steffen.

33
    Lucas Alario šel do souboje se soupeřem příliš tvrdě a dopustil se tak faulu.

32
    Dalekonosná střela Leona Baileyho z dálky nebyl vůbec špatný, ale nakonec zapadl vedle levé tyče.

31
    Nepřesný nákop domácího mužstva skončil pouze u brankáře Koena Casteelse.

30
    Půl hodina utkání je u svého konce a Leverkusen zatím je o něco lepším týmem, ale branky jsme se nedočkali.

29
    Útočná akce hostů ale nepřinesla nic nebezpečného a centr rovněž zamířil mimo hrací plochu.

28
    Ovšem následný centr se vůbec nepovedl a skončil mimo vápno, což znamená protiútok vlků.

27
    Bailey se tentokrát už po levé straně dostal k přízemnímu centru, který byl ale zblokován a Leverkusen získal rohový kop.

26
    Leon Bailey se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a útok Leverkusenu je u konce.

24
    Kevin Mbabu se rozběhl po pravém křídle a odcentroval balón do vápna, který ale jen proskákal na druhou stranu.

23
    Následný rohový kop Bayeru nepřinesl nic nebezpečného a k míči se tak opět dostal soupeř.

22
    Lucas Alario se opět ocitl ve velmi dobré příležitosti, ale zatím mu není přáno, jelikož tentokrát jeho pokus pod břevno vyrazil skvělým zákrokem Koen Casteels!

21
    Tentokrát skončil nákop Leverkusenu pouze v moci brankáře Koene Casteelse.

20
    Zatím toto utkání se nehraje v nějakém rychlém tempu a obě mužstva především nechtějí udělat chybu vzadu.

19
    Ale následný centr byl hodně nepřesný a skončil pouze v moci domácí obrany.

18
    Vlci se zmocnili míče na své polovině a dostali se dopředu po levém křídle.

16
    Moussa Diaby nasadil housle Yannicku Gerhardtovi uvnitř vápna, ale posléze napálil jen svého spoluhráče, který se navíc ocitl v ofsajdu.

15
    Tam si s ním ale nedokázal poradit Daley Sinkgraven a doslova daroval autové vhazování Wolfsburgu.

14
    Leverkusen sice následně otočil hru na pravou stranu, ale tam se Moussa Diaby dostal pod tlak a nakonec Bayer opět otočil míč na druhou stranu.

13
    Daley Sinkgraven se následně postaral o autové vhazování domácího mužstva.

12
    Wolfsburg posléze získal míč na svou stranu, ale nesmyslným nákopem do prostor nikoho o něj zase přišel.

11
    Bayer se snaží něco vymyslet na polovině soupeře, ale následný nákop z pravé strany byl odvrácen.

10
    Ovšem vypadá to, že domácí záložník bude moct pokračovat v tomto utkání.

9
    Poté zůstal ležet na hrací ploše Lars Bender, který dostal nechtěně naloženo od soupeře a je ošetřován.

8
    A nakonec si hosté vypracovali solidní příležitost ke vstřelené branky, ovšem pokus Otívia zamířil vedle.

7
    Následně získal Wolfsburg autové vhazování na polovině svého soupeře a má tak možnost něco vymyslet.

6
    Obrovská šance Leverkusenu gólem nekončí! Po centru Diabyho se dostal do zakončení hlavou Lucas Alario, ale jeho pokus orazítkoval pouze pravou tyč!

5
    Leverkusen se snaží něco vymyslet, ale ani tentokrát se útočné akce po levé straně přes Moussu Diabyho nepodařila.

4
    Posléze se Bayer dostal v útočném tažené pouze do ofsajdového postavení.

3
    Domácí celek se dostal do velmi dobré šance z pravé strany, ale následnou přihrávku před bránu zachytil obránce Wolfsburgu Maxence Lacroix a dokázal odkopnout balón do bezpečí.

1
    Nepřesný nákop ze strany domácího celku končí pouze za bránou Koena Casteelse, který tak bude mít odkop.

1

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Aránguiz (C), Amiri – Diaby, Alario, Bailey.
    Náhradníci: Lomb – Baumgartlinger, Bellarabi, Wendell, Demirbay, Dragović, Fosu-Mensah, Onur, Jedvaj.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold – Baku, Gerhardt, Steffen – Weghorst.
    Náhradníci: Pervan – Białek, Brekalo, Guilavogui, Mehmedi, Pongračić, Philipp, Siersleben, Joao Victor.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.

VfL Wolfsburg je aktuálně na 5. pozici s 29 body a skóre 26:19. Po domácí remíze s Lipskem 2:2 zavítal VfL na půdě Mohuče. Tam první poločas sice branku nepřinesl, ale v 65. minutě se trefil Bialek a v 79. minutě potvrdil výhru hostů Weghorst. Wolfsburg tak zvítězil poměrem 2:0. Nejlepším střelcem je s 12 góly Weghorst.

Bayer Leverkusen je momentálně na 3. místě s 32 body a skóre 32:17. Po prohře na půdě Unionu přivítal Bayer na své půdě Dortmund. Už ve 14. minutě poslal domácí do vedení Diaby a po poločase Leverkusen vedl 1:0. V 67. minutě sice srovnal Brandt, ale v 80. minutě rozhodl o výhře domácích Wirtz. Nejlepším střelcem je s 8 góly Alario.

V 18. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Bayer Leverkusen a VfL Wolfsburg. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Wolfsburgu, kde se ovšem zrodila pouze bezbranková remíza. Dnes se bude bojovat v BayAréně v Leverkusenu. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.