Omsk – Riga 5:1 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 1:2 (po pr.)
Úterý 09.02.2021, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vzájemné zápasy aktuální sezóny
    Jokerit – Čerepovec 4 : 3sn
    Čerepovec - Jokerit 5 : 2
    Čerepovec – Jokerit 2 : 5

Lze tedy vidět, že v každém zápase padlo hodně branek a uvidíme, jestli i do čtveřice uvidíme zápas bohatý na branky.

Československá stopa v utkání
    Jokerit

Jakub Krejčí: 4+9
    David Sklenička: 5+9

Čerepovec

Jindřich Abdul: 2+1
    Adam Liška: 5+10 (aktuálně na seznamu zraněných hráčů)

Hosté měli nyní tří zápasovou výherní šňůru, kdy si poradili s Dinamem Rigou, Jaroslavlí a se Spartakem Moskva. V minulém utkání však přišla prohra 5:2 s Dynamem Moskva.
    Severstal okupuje sedmou pozici s celkovým počtem 60 bodů a na Jokerit ztrácí jen jeden bod! I hosté musí ještě bojovat o udržení se na příčkách do play off. Náskok na nepostupovou devátou pozici mají čtyř bodový.

Forma Jokeritu je již po několik zápasů hodně kolísává. Lepší výkony střídají s horšími. Lépe řečeno, pokud se utká se silnějšími týmy, většinou helsinský celek odchází z ledu poražen. S průměrnými týmy se jim daří povětšinou bodovat. A právě Čerepovec patří mezi celky v kategorii průměrných.
    Jokerit drží pátou příčku s celkovým počtem 61 bodů a ještě nemá jistotu play off, kdežto týmy od čtvrté příčky a výš, již mají postup do play off jistý.
    V minulém zápase sehrál Jokerit těžký zápas s Petrohradem, kterému podlehl těsně 3:2!

Jokerit Helsinky: Jukuri (Ignatjev) – Kivistö (A), Lepistö, J. Krejčík, Pudas, A. Grant, D. Sklenička – O'Neill (A), Hännikäinen, Mäenalanen – Norman, Haapala, Pakarinen – Savinainen (A), Schroeder, Nicklas Jensen – Pihlström, Anttila (C), H. Ikonen.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Rybalkin) – Vittasmäki, M. Chabarov, Kudako, Makejev, Lalonde (A), Adamčuk, Rogov – Berglund, Abdul, J. Morozov – Petunin, Vovčenko, Kodola – Jo. Nättinen, Kapustin, Geraskin (A) – Kazakov, Dumbadze, A. Alexejev – Vicharev (C).

Rozhodčí: S. Beljajev, K. Olenin – Y. Ivanov, D. Sivov.

00:01

00:23
    Jegor Morozov dostal puk poprvé do útočného pásma, ale nedokázal rozehrát kombinaci se svými spoluhráči.

00:54
    Ani první útok Jokeritu nepřinesl nebezpečí pro branku Čerepovce.

01:18
    Domácí celek nyní dobře forčekuje ve středním pásmu. Ovšem do útoku se nedostal.

02:22
    Rozhodčí nyní nezasahuje do hry a sledujeme svižný úvod zápasu.

02:41
    Hráč Jokeritu se dostal do střelecké pozice, avšak zakončení nebylo přesné a Vladislav Podjapolskij nemusel nikterak zasahovat.

03:14
    Jegor Morozov měl potřebnou rychlost, avšak mezi dva hráče se nedostal do zakončení.

04:25
    Z pravé strany se pokoušel hostující hráč poslat bekhendem puk na branku, ovšem Samuel Jukuri měl dobře pokrytou levou tyčku!

05:03
    Daniil Vovčenko střílel od modré čáry, Jukuri si připsal dobrý zákrok a udržel puk ve své výstroji.

06:11
    Dobře rozjetý útok Čerepovce byl nakonec přerušen hvizdem rozhodčího, neboť se hráči vystavili ofsajdu.

06:44
    Domácí celek zaútočil, nicméně na brankáře Severstalu nedokázal vystřelit. To se povedlo o chvíli později a Vladislav Podjapolskij ukázal svou lapačku.

07:08
    Makar Chabarov kličkoval, kličkoval až se dostal ke střele, kterou srazil bránící hráč. Sympatický individuální pokus.

08:20
    Hosté tráví častěji v útočném pásmu soupeře, nicméně k nebezpečné situaci se zatím nedostali. Jokerit spíše jen zaváží puk do útoku a většinou bez střelby na branku.

09:10
    Rozjetý hráč hostí střílel z levé strany, puk zamířil mimo branku Žolíků.

10:10
    Veli-Matti Vittasmäki vyzkoušel pozornost brankáře a tvrdou ránu nedokázal umístit do branky.

11:37
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Avšak ani jeden z brankářů nemusel řešit nic vážného.

12:30
    Snaha domácích za brankou Čerepovce nevedla k šanci a jejich soupeř se dokázal dostat ven z pásma.

13:44
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A zničehonic se hosté dostávají do vedení! Velkou práci udělal Joonas Nättinen, který s pukem objel branku soupeře a dostal se ke střele. Tu dokázal Jukuri vyrazit, ale puk spadl do brankoviště, kde pohotově dorážel IGOR GERASKIN. Asistence: Joonas Nättinen a Kirill Kapustin.
    13:44 Igor GERASKIN - 0:1

14:57
    Čerepovec je nyní hodně povzbuzený a moc soupeři nepůjčují puk. Naopak se nyní pohybují v útočné třetině.

15:35
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., krosček).

16:08
    Čerepovec má puk v pásmu, ale nedaří se jim rozestavit do výhodné pozice a spíše bojují o puk.

16:28
    Jokerit se záhy dokázal osvobodit a svým pressinkem nasbíral cenné vteřiny v pásmu svého soka.

17:29
    Přesilovka Čerepovce končí a nedokázali si v ní vypracovat vyloženou šanci. Domácí toto oslabení zvládli velmi dobře.

17:42
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., podrážení).

18:10
    Jokerit je v pásmu soupeře a čekáme na nějakou nebezpečnou střelu.

18:54
    Hráč Jokeritu se dostal ke střele z dobré pozice, ale puk byl cestou k brance sražen.

19:12
    Vhazování ve středním pásmu a Jokerit má už jen půl minuty své první přesilovky. Dokáže ještě vyrovnat do konce první třetiny?

20:00

Nakonec už se domácí tým k ničemu dalšímu nedostal. V první třetině jsme mohli vidět jednu branku v podání hostí. Celkově sledujeme průměrnou hru bez větších šancí. Čerepovec měl místy navrch a po právu zatím vede jedno brankovým náskokem.

Střely na branku v první třetině: 8:7!

20:01

20:19
    Saku Mäenalanen zavezl puk do pásma, následovala střela od jeho spoluhráče, která ani nedoletěla na branku Čerepovce.

20:30
    Na druhé straně musel zasahovat Jukuri proti lehčí střele.

20:55
    Nyní musel reagovat na tvrdou ránu od pravého mantinelu a betonem vyrazil puk. Čerepovec nyní vytvořil zámek.

21:32
    Jokerit se již dostal z menšího tlaku soupeře, ale zaútočit se jim nepodařilo. Čerepovec zkoušel založit další útočnou akci, ale tentokrát si nerozuměli a provinili se zakázaným uvolněním.

22:02
    Vladislav Kodola se poměrně snadno dostal až k brance, následně se pokoušel dorážet Daniil Vovčenko a Jukuri měl nyní co dělat, aby poslal puk za svou branku.

23:02
    Jokeritu se nedaří na delší dobu usadit v pásmu soupeře a vytvořit si nějaké nebezpečné šance.

23:53
    Až nyní se jim podařilo něco smysluplného vymyslet, kdy se k dobrému zakončení dostal Grant. Vladislav Podjapolskij jeho pokus kryje!

24:28
    Přece jen v posledních minutách se domácí dostávají více do útoku a začínají mít herní převahu.

25:01
    Jacob Berglund byl na modré čáře připraven o puk. Ještě se pokoušel napadat dva hráče Jokeritu, ale to se mu nepodařilo.

25:19
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! JAKUB KREJČÍK nebyl atakován a velmi hezky si nabruslil do střelecké pozice a přesně vystřelil k pravé tyči. Asistence: John Norman.
    25:19 Jakub KREJČÍK - 1:1

26:05
    Zvýšená aktivita tedy domácím hodně pomohla a uvidíme, jestli budou pokračovat v nastoleném trendu.

26:41
    Vypadá, že zatím ano! Střela od Jensena zamířila jen kousek vedle tyčky. Následující další střelecký pokus pokryl brankář Severstalu.

27:27
    Hosté zahájili rychlý útok, ale u pravého mantinelu přišli o puk. Přesto po následném napadání získali puk zpět a zaměstnali Jukuriho v jeho brance.

28:15
    Vladislav Podjapolskij musel nyní dávat pozor na dobrou střelu od modré čáry, ale v rozkleku poslal puk k mantinelu.

28:40
    Opět tu máme pasáž hry, kdy se hra přelévá z jedné strany na druhou.

29:22
    Čerepovec nyní nepustil Jokerit do svého pásma a vystavil mu stopku hned ve středním pásmu.

29:37
    Vladislav Kodola mohl střílet, ale byl faulován a nedostal se ke střele. Hosté si zahrají přesilovou hru.

29:37
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., hákování).

30:21
    První minuta přesilovky nepřinesla nic nebezpečného a hosté rozjíždí další útok od své branky.

30:51
    Kombinace Severstalu přinesla čitelnou střelu a Jukuri nyní neměl problémy chytit tento projektil z vrcholu kruhu.

31:34
    V samotném závěru střílel Vladislav Kodola, avšak puk mu nejspíše nesedl a netrefil prostor u levé tyčky z velmi blízké vzdálenosti!

32:28
    Jokerit měl krátký tlak, kdy přišla střela k levé tyčce a Vladislav Podjapolskij vytáhl včas svůj beton a vyrazil puk!

33:22
    Po menším tlaku nyní pozorujeme zase boj o každý centimetr na ledové ploše.

33:52
    Nyní se ani jednomu týmu nepovedlo ideálně zakončit. Navíc se Čerepovec provinil zakázaným uvolněním.

34:00
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., vysoká hůl).

34:34
    Domácí celek se úspěšně osvobodil a zatím se hostům moc přesilovka nedaří. Celkově dnes přesilovky nejdou ani jednom týmu.

35:10
    A nakonec se Jokerit dostal do úniku dvou na jednoho. Jukuri dokázal puk schovat pod svůj beton a možná ani nevěděl jak to dokázal!

36:12
    Čerepovec se dostal do ohrožení branky až v samotném závěru přesilovky, kdy vytvořil menší skrumáž před Jukurim.

37:06
    Nahození od modré čáry se zastavilo na bránícím hráči hostů. Žolíci však pokračují ve své aktivní napadající hře.

37:56
    O to samé se nyní pokoušeli i hosté, avšak nyní byla defenzíva Jokeritu hodně důrazná. Což pocítil i jeden z hráčů hostí.

38:55
    Čerepovec nyní kombinuje v pásmu, jakoby měl přesilovku a pětice domácích hráčů už je notně unavená a spíše vykrývá střelecké pokusy.

39:31
    Domácím se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

40:00

Ve druhé třetině jsme mohli vidět podobnou hru jako v té první. Jen s tím rozdílem, že se prosadili domácí a před třetí třetinou máme vyrovnaný stav! Oba celky se střídaly ve svých útočných akcí a mírně navrch měl tentokrát domácí celek!

Střely na branku ve druhé třetině: 10:11!

40:01

40:36
    Jako první se o útočnou snahu pokusili domácí, kteří se však neprosadili a Čerepovec jen vyhodil puk.

41:15
    David Sklenička posunul puk do třetiny a pokoušel se jej dobruslit. To mu však soupeř nedovolil.

41:57
    Jordan Schroeder si obhodil soupeře, když si narazil puk o mantinel, ale ten mu vytvořil ukázkový bodyček a dál se tento hráč nedostal.

42:37
    Poprvé v této třetině se i hosté dokázali na delší dobu usadit v útočném pásmu a Jukuri musí být pozorný.

43:01
    Puk míří do třetiny soupeře a brankář Jokeritu nemusel nyní vůbec zasahovat. Avšak míří na něj další útočná vlna.

43:38
    Shawn Lalonde poslal puk na teč a před branku si sjížděl jeho spoluhráč. Ovšem defenzíva domácích si to nakonec pohlídala.

45:18
    V posledních minutách mají o něco více ze hry hosté, kteří se nyní pokoušeli něco vymyslet za brankou soupeře.

45:33
    Ihned po vyhraném buly ve středním pásmu přišlo nahození na Jukuriho, který si poradil s tímto vysokým pukem.

45:53
    Sklenička byl nyní důrazný na modré čáře soupeře a složil hráče na led. No, možná může být rád, že nevidí dvě minuty.

46:50
    Veli-Matti Savinainen stál na hranici brankoviště, ale k dorážce se nedostal, neboť brankář měl puk zcela pod kontrolou ve své výstroji.

47:35
    Jacob Berglund se skoro porháčkoval až do zakončení. Při poslední kličce mu však puk utekl od čepele.

47:45
    Čerepovec pokračoval v útoku a dokázal zakončit. Jukuri drží puk před brankovou čarou!

48:19
    Helsinský celek měl nyní menší problémy dostat puk z vlastní třetiny. Nakonec se jim to podařilo, avšak jejich přechod do útoku nebyl zcela ideální.

48:40
    Sklenička z levé strany chtěl nahazovat do před brankového prostoru, ale poslal puk za branku, kde jej sbírá soupeř.

49:17
    Blíží se nám poslední desetiminutovka a uvidíme, zda se některý z týmů dokáže ještě prosadit a přiblížit se k vítězství v základní hrací době.

50:22
    Střela švihem z pravé strany a Vladislav Podjapolskij udržel puk. Henrik Haapala si tak nepřipíše bod za branku.

51:10
    Hráč Čerepovce směřoval puk do těsné blízkosti branky, zde však bylo hodně hráčů a domácí vyváží puk od své branky.

51:37
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., podrážení).

51:43
    Hosté mají nyní velkou příležitost jak si vrátit vedení zpět na svou stranu. Ovšem, přesilovky jim v dnešním zápase moc nejdou...

52:10
    Každopádně se dokázali ihned po vyhraném buly udržet v pásmu a kombinují s pukem.

52:29
    Téměř celou minutu probíhala kombinace bez jediné střely a Jokerit dostal puk do středního pásma.

52:47
    Střela bez přípravy v podání hráče Čerepovce zamířila mimo branku!

52:54
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., sekání).

52:54
    43 vteřin bude nyní hra čtyři na čtyři, následně uvidíme zkrácenou přesilovku pro domácí.

53:55
    Domácí se nyní snaží v pásmu soupeře něco vymyslet, ale ani jim dnes hra v herní převaze příliš nejde.

54:56
    A je tomu skutečně tak, brankář hostí nemusel nic svízelného řešit a vypadá to, že o vítězi bude muset rozhodnout nastavený čas.

55:50
    Dá se očekávat, že oba celky si budou dávat pozor v zadních řadách. Do útoku se nyní dostává domácí tým.

56:28
    Puk vyplaval zpoza branky před branku a Jukuri raději rychle ukryl puk pod svou lapačku.

56:54
    Dobré nahození od modré čáry se zastavilo ve výstroji obránce a následně se hostům daří dostat puk ven. No, na obou týmech jde vidět, že by rádi rozhodli ještě v základní hrací době.

57:55
    Markus Hännikäinen střílel ze středu, puk skončil mimo tři tyče. Nyní do protiútoku míří zase hostující celek.

58:54
    Vypadá to, že domácí mají větší snahu o vstřelení rozhodující branky, ale defenzíva Čerepovce si dobře rozděluje hráče.

59:30
    Nyní na druhé straně zákrok Jukuriho a do konce zápasu nám zbývá třicet vteřin.

59:43
    Zakázané uvolnění Jokeritu a již to vypadá na prodloužení.

60:00

Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali. Mohli jsme vidět vyrovnanou hru na obou stranách. Každý tým měl k dispozici přesilovou hru. Útočná snaha od obou týmů k vidění byla, ale bez žádných překvapivých velkých šancí.

Střely na branku ve třetí třetině: 10:7!

60:01

60:29
    Prodloužení se hraje ve třech hráčích a možná více prostoru ukáže více šancí.

60:43
    K prvnímu zakončení se dostal domácí hráč, ale z pravé strany si nepřišel na brankáře Čerepovce.

60:55
    Jokerit má stále puk ve své moci a po vystřídání se chystá k dalšímu útoku. Poradil si i s předešlým napadáním.

61:39
    Avšak nyní obrana zapomněla na zaparkovaného IGORA GERASKINA u modré čáry, kde dostal přesnou přihrávku a v samostatném nájezdu překonal Jukuriho! Asistence: .
    61:39 Igor GERASKIN - 1:2

Bod navíc nakonec berou hosté a Igor Geraskin otevřel utkání svou brankou a taky utkání symbolicky uzavřel, když se dokázal prosadit v prodloužení a to z první útočné akce na branku Jokeritu.
    Celkově jsme mohli vidět vyrovnané utkání, které nám však nepřineslo mnoho šancí.

Střely na branku v prodloužení: 0:1!
    Střely celkem v zápase: 28:26!

Jakub Krejčí: 1+0; 3 střely na branku; čas na ledě: 20:01.
    David Sklenička: 0+0; 2 střely na branku; 6 hitů; čas na ledě: 23:18.

Jindřich Abdul: 0+0; čas na ledě: 8:17. (19:55:54)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 26. J. Krejčík (Norman) – 14. Geraskin (Jo. Nättinen, Kapustin), 62. Geraskin

Rozhodčí: S. Beljajev, K. Olenin – Y. Ivanov, D. Sivov