Ottawa – Calgary 2:1 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Columbus – Carolina 0:3 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 5:3 (kon.) | Minnesota – Anaheim 2:1 (kon.) | Vegas – St. Louis 5:1 (kon.)
Arizona – Colorado 1:5 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 0:4 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:1 (kon.)
Minnesota Wild
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Anaheim Ducks
Úterý 23.03.2021, 00:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji klidný zbytek noci! (03:18:01)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:25 (5:10, 11:6, 7:9)
    Zblokované střely – 17:9
    Vyhraná vhazování – 26:29
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 13:9

Hokejisté Minnesoty zdolali Anaheim 2:1 a připisují si devátou domácí výhru v řadě. Je to poprvé v historii, kde ve aréně udrželi tak dlouhou vítěznou šňůru!

Domácí přitom nezačali dobře a v první polovině duelu byli lepší Ducks. Ti svou převahu vyjádřili pouze ve 26. minutě, kdy otevřel skóre bekhendovým blafákem Troy Terry. Až poté Wild přidali a ve 37. minutě se jim podařilo vyrovnat přesilovkovým zásahem Ryana Sutera. Ten tak zaznamenal svou první trefu v sezóně. Obrat Divočáků pak dokonal na začátku třetí dvacetiminutovky dorážkou do odkryté branky Nick Bjugstad. Kačerům už nepomohla k vyrovnání ani přesilová hra vylepšená odvoláním gólmana, kterou jim v závěru domácí darovali vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě.

59:41
    Domácí vyhodili puk za branku soupeře!

59:33
    Fowler pálil od modré čáry, domácí puk srazili do rohu.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:42
    Teď už hostující gólman zamíříl na střídačku, hosté útočí v šesti!

58:27
    Domácí vyhazují.

58:10
    Ryan Miller zatím ještě zůstává v brance.

57:46
    Domácí si nepohlídali střídání, na ledě jich bylo šest! To je velká komplikace a naopak šance pro Kačery!

57:29
    Tentokrát se Kevin Shattenkirk dostal ke střele z mezikruží. Puk propadl těsně vedle tyčky!

56:42
    Do střely Kevina Shattenkirka vložil hokejku Max Jones. Puk ale tečoval vedle domácí branky.

56:36
    Ten byl domácím odpískán až teď. Hra se stěhuje před Talbota.

56:09
    Moc nescházelo a přihrávku do samostatného úniku dostal Kevin Fiala. Na puk domácí útočník těsně nedosáhl, ale zapracoval alespoň tak, že se nepíská icing.

55:40
    Dostáváme se do času, kdy už hosté potřebují rozjet svůj závěrečný nápor. Uvidíme, zda na to najdou síly a kvalitu.

54:54
    Do střely Rakella vložil svou hokejku Soucy. Puk vylétl mimo hru a tak je tu poslední dnešní reklamní pauza.

54:00
    Domácí alespoň dočasně přišli o Nicka Bonina. Ten utrpěl krvavé zranění na ústech a zamířil do útrob arény zřejmě na šití.

53:50
    Nick Bjugstad nabral rychlost na pravé straně a od mantinelu nahodil puk na Millera. Ten hru přerušil.

53:31
    Rickard Rakell to zkusil individuálně. Dostal se s pukem na pravý kruh, odkud vystřelil do hrudi připraveného Talbota.

52:33
    Jordan Greenway zavezl puk do útočného pásma a nahozením vyzkoušel pozornost Millera. Spolu se spoluhráči pak mohl vystřídat.

52:21
    Tentokrát se dopustili stejného prohřešku domácí.

51:44
    Zakázané uvolnění hostí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:41
    Nyní ale zahrozili hosté. Terry udržel puk pro Nicolase Deslaurierse, který střílel z pravého kruhu. Talbot byl připraven a tak tu máme další reklamní přestávku.

50:01
    Zápas se překlopil do své poslední desetiminutovky. Platí, že Minnesota má ve třetí třetině více ze hry.

48:57
    Carson Soucy pálil od modré čáry. Miller puk vyrazil pravým betonem.

Uvidíme, komu nakonec statistici připíší vyrovnávací gól Minnesoty. Původně ho měl dát Ryan Suter, poté figuroval v zápise Ryan Hartman. Teď tam není nikdo. Zřejmě se stále zjišťuje, zda Suterovu střelu jeho spoluhráč tečoval nebo ne.

47:24
    Sáhnout na puk si musel po delší době Cam Talbot. Domácí brankář ho ztlumil ve výstroji po střele Jani Hakanpääho. Je tu reklamní přestávka.

46:41
    Nápor Minnesoty pokračuje. Hostující obrana zablokovala snad tři střely v krátkém sledu.

46:10
    Wild definitivně zvýšili tempo a Anaheim přestal stačit.

44:22
    Domácí jsou při chuti! Joel Eriksson Ek a Jordan Greenway zblízka nepřekonali Millera.
    43:42 Nick BJUGSTAD - 2:1

43:42
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí otáčejí skóre utkání! Divočáci se s pukem rychle přesunuli do útočného pásma a hrnuli ho na branku. První střela z osy branku minula, ovšem kotouč se odrazil od zadního mantinelu zpět k domácím hokejistům. Následovala rána Soucyho z mezikruží, po níž se puk dostal k NICKOVI BJUGSTADOVI a ten z levého kruhu trefoval odkrytou klec – 2:1. Asistence: Carson Soucy a Nico Sturm.

43:01
    Nicolas Deslauriers se tlačil před branku z pravé strany. Jeho bekhendové zakončení se neujalo.

42:16
    Hosté se už vymanili. Sami navštívili svou útočnou třetinu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:44
    Wild začali druhou třetinu aktivně. Zatím soupeře nepustili z obranného pásma.

41:11
    Domácí se dobře pohybovali v útočném pásmu. Suter nakonec z rohu posílal puk před branku a k zakončení se dostal Zach Parise. Kotouč ale skončil pod Millerem.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 2:33.

Za autora domácího gólu byl nakonec označen snad už definitivně označen Ryan Suter, který se tak může radovat z první trefy v sezoně.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku – 15:16 (5:10, 10:6)
    Zblokované střely – 10:4
    Vyhraná vhazování – 21:20
    Trestné minuty – 4:6
    Hity – 8:6

Ve druhé třetině jsme se už gólů dočkali. Anaheim pokračoval i po přestávce v dobrém výkonu a ve 26. minutě přišla odměna za aktivní hru. Troy Terry se dostal k puku po chybě Zuccarella, obhodil si obránce Sutera a bekhendovým blafákem vyzrál i na brankáře Talbota. Teprve inkasovaný gól Wild donutil zapnout na vyšší obrátky a hosté se postupně ocitali pod stále větším tlakem. Vyrovnání přišlo ve 37. minutě, kdy využil přesilovou hru Ryan Hartman, který tečoval střelu spoluhráče Sutera.

40:00

39:54
    Cam Fowler se dostal k puku na útočné modré a místo střely se dokázal přes několik protihráčů proháčkovat až před Talbota. Moc nescházelo a kotouč dokázal zasunout za brankovou čáru, v čemž mu na poslední chvíli zabránil pravý beton brankáře Wild!

39:00
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

37:49
    Domácí v postavení mimo hru.
    36:21 Ryan SUTER - 1:1

36:21
    Domácí srovnávají! Proti ráně Jareda Spurgeona se ještě stačil Miller přesunout. O chvíli později ale vypálil o modré čáry Ryan Suter a to už puk zapadl za záda brankáře Anaheimu, který měl v tu chvíli zakrytý výhled – 1:1. Asistence: Ryan Hartman a Jared Spurgeon.

35:58
    Jakob Silfverberg přerušil kombinaci domácích a vyhodil.

35:25
    Cam Fowler poslal pod tlakem puk jen do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. Po reklamní přestávce budou hrát Wild další přesilovku.

35:12
    Victor Rask střílel z pravé strany, po něm Ryan Suter z levé. Kotouč byl sražen za branku Ducks. Tohle je zatím největší nápor domácích v zápase!

34:40
    Hosté jsou kompletní, stále se však hraje v jejich obranném pásmu.

34:20
    Dobrá přesilovka domácích. Anaheim se zatím nedokázal osvobodit.

33:22
    Od modré čáry vypálil Brad Hunt. Miller vyrazil puk ke Kevinovi Fialovi, který ho nezametl za jeho záda!

32:39
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., hákování).

32:37
    Po sérii soubojů se dostal k puku Joel Eriksson Ek a po něm Jordan Greenway, který v situaci 2 na 1 posílal puk před odkrytou branku na Zacha Pariseho. Ten nevyrovnal jen kvůli nedovolenému zákroku protihráče!

31:18
    Útočnou aktivitu teď vyvíjejí hosté. Pokus Nicolase Deslaurierse skončil na obraně Minnesoty.

30:56
    Bekhendové nahození jednoho z hostujících hráčů chytil Talbot do lapačky. Chtěl rozehrát, ovšem rozhodčí mu tento úmysl pokazili asi předčasným hvizdem. Reklamní přestávka.

29:55
    Fialovu střelu ještě tečoval Marcus Johansson, Ryan Miller i tak zasáhl a přerušil hru.

29:38
    Minnesota doma vyhrála posledních osm zápasů. Dnes ale nepředvádí výkon, který by napovídal, že se jejím hráčům ve známém prostředí Xcel Energy Center nějak zázračně daří.

28:27
    Joel Eriksson Ek zaútočil po pravém křídle. Z ostrého úhlu nezaskočil brankáře Millera.

28:03
    Puk skončil mimo hru. Reklamní přestávka.

27:57
    Kačeři jsou už kompletní.

27:32
    Domácí snahu o návrat do pásma překazilo postavení mimo hru.

27:20
    Hostům se podařilo vyhodit.

26:39
    Od pravého mantinelu nahodil puk na branku Kevin Fiala. U brankoviště byl Nick Bjugstad, který bekhendem nedorazil hrací předmět za Millera!

25:56
    Jacob Larsson dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění. Divočáci mají první přesilovku v utkání.
    25:17 Troy TERRY - 0:1

25:17
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Chybu Zuccarella ve středním pásmu trestá TROY TERRY. Ten si na útočné modré obhodil obránce Sutera a dostal se tak do samostatného úniku, který zakončil učebnicovým bekhendovým blafákem. Bez asistence.

24:38
    Ryan Suter zachytil puk na modré čáře a hned ho nahodil na branku soupeře. Ryan Miller má kotouč někde v klíně.

24:10
    Střela hostujícího Maxe Jonese byla sražena do ochranné sítě za brankou. Obraz hry je podobný jako v první třetině. Duck jsou živější a pohyblivější.

23:13
    Mladíček Jamie Drysdale si počíná hodně aktivně! Hostující obránce se zjevil za obranou soupeře na levém kruhu. Měl dost času zamířit, Talbota však nepřekonal!

22:47
    Protiútok hostí zakončoval po Getzlafově přihrávce z levého kruhu Troy Terry. Ten minul vzdálenější tyčku.

22:03
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

21:25
    Puk byl sražen do ochranné sítě za hostující brankou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:57
    Hosté se snaží i druhou třetinu začít aktivně. Momentálně se drží v útočném pásmu.

Hity – 4:3

První třetina gól nepřinesla. Vypadá to, že na domácí Minnesotě ještě leží stín ze dvou vysokých porážek na ledě Colorada a Anaheim tak působil živěji. Hosté byly střelecky aktivnější, hráli i dvě přesilovky, ani oni však nedokázali poměrně sympatický výkon přenést do skóre.

20:00

20:00
    Ryan Getzlaf zkoušel střílet rovnou z buly, nebyl ale úspěšný.

19:59
    Ještě zakázané uvolnění domácích. Anaheim nechává Millera na střídačce a zkusí to v šesti hráčích.

19:52
    Z podobné pozice pálil uzdravený navrátilec do hostující sestavy Josh Manson. Talbot má puk ve výstroji.

19:39
    Max Jones střílel z vrcholu pravého kruhu, branku domácích minul.

19:16
    Puk skončil někde mez střídačkami. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:47
    Pěkný individuální průnik domácího obránce Carsona Sousyho. Ten s pukem projel až mezi kruhy, svým bekhendovým pokusem ale nepřekonal Millera.

18:30

18:05
    Na modré čáře měl napřaženo Jamie Drysdale, který ale máchl do prázdna a Anaheim přichází o útočné pásmo.

17:18
    Dobrá práce domácího útočníka Johanssona, který dokázal v oslabení vyhodit.

16:46
    Ryan Getzlaf pálil od modré čáry. Talbot zasáhl a následně stačil puk přikrýt před dotírajícími protihráči.

16:32
    Hned po buly přišla střela na domácí branku, po které přerušil hru brankář Talbot.

16:29
    Jamie Drysdale donutil svým pohybem k faulu Nica Sturma. Útočník Wild je vyloučen za držení.

16:15
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Její hráči zatím působí takovým zaraženým dojmem.

16:02
    Rozhodčí viděli přihrávku rukou. Následuje reklamní pauza.

15:47
    Dobrou příležitost si vytvořili také Wild. V předbrankovém prostoru dostal trestuhodně mnoho prostoru Kevin Fiala, který zakončoval do pravého Millerova ramena!

15:19
    Nicolas Deslauriers poslal od pravého mantinelu puk před branku, kam mu najížděl spoluhráč Troy Terry. Tem kotouč z bezprostřední blízkosti usměrnil mimo! To byla velká šance hostí.

14:54
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

14:39
    Na pozici falešného pravého křídla se dostal k puku Jamie Drysdale. Střelu hostujícího beka v pohodě pokryl Talbot.

14:06

Střely na branku – 4:7.

13:49
    Na druhé straně to zkoušel z levé strany nejproduktivnější nováček soutěže Kirill Kaprizov. Puk je v moci Ryana Millera a tak je tu čas na reklamní pauzu.

13:15
    Terry našel od zadního mantinelu spoluhráče Nicolase Deslaurierse. Jeho střelu z levého kruhu Talbot vyrazil. Ducks jsou zatím střelecky aktivnější

12:34

12:23
    Další rána Cama Fowlera od modré čáry. Talbot puk zřejmě ještě tečoval mimo svou branku.

12:14
    Getzlaf vyhrál buly na Cama Fowlera. Jeho střelu od modré pokryl Talbot.

12:11
    Od pravého mantinelu vystřelil Ryan Getzlaf. Cam Talbot si připsal rutinní zákrok lapačkou.

11:18
    Domácí opět vyhodili.

10:57
    Hosté nyní přišli o útočné pásmo.

10:33
    Dvě minuty za vysokou hůl vyfasoval domácí obránce Brad Hunt. Přesilovka pro Anaheim.

10:18
    Na druhé straně se dostal až před Talbota Max Jones. Ten zakončoval bekhendem, také brankář Minnesoty byl na místě!

08:46
    Šance domácích! Nick Bjugstad oslovil přesnou přihrávkou za obranu Nica Sturma. Jeho střelu na lapačku stačil pokrýt Miller!

08:29
    Troy Terry nahrál doleva Joshovi Mansonovi. Ten branku netrefil.

08:14
    Po delší době je hra přerušena. Domácí totiž zahráli na zakázané uvolnění.

06:48
    Zuccarello nahrával na levé křídlo Kirillovi Kaprizovovi, který se ale u mantinelu neprosadil. Puk mají zase hosté.

06:04
    Hostující bek Jamie Drysdale to zkusil od modré čáry, ale trefil jen protihráče. Anaheim se musí vracet do obrany.

05:41
    Domácí se nadechli k náporu. Bylo tam několik dalších střel, ale ty buď byly nepřesné a nebo je zablokovala obrana Ducks.

05:14
    Po nahrávce Zacha Pariseho pálil z pravé strany Jordan Greenway. Jeho dělovka branku Ryana Millera minula.

04:24
    Zatím je to takové oťukávání. Tempo není nějak závratné.

02:54
    Domácí obránce Carson Soucy vyvezl puk do útočného pásma a dostal se až do rohu, odkud centroval před branku. Soucyho spoluhráči se do zakončení nedostali.

01:51
    Střelecký pokus Ryana Sutera poprvé zaměstnal hostujícího brankář Millera. Ten si připsal vcelku snadný zákrok.

01:16
    Domácí pobyt v útočné třetině skončil nepřesnou přihrávkou na Ryana Sutera, který se musel pro kotouč vracet.

00:37
    Nahození hostujícího obránce Janiho Hakanpääho bylo sraženo mimo hřiště. Vhazuje se v útočném pásmu Anaheimu.

00:01

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Soucy, Brodin, Hunt, Cole – Zuccarello, V. Rask, Kaprizov – Fiala, Hartman, Parise (A) – Greenway, J. Eriksson Ek, Ma. Johansson – Bjugstad, Bonino, Sturm.

Anaheim Ducks: R. Miller (Stolarz) – Hakanpää, Fowler, Shattenkirk, Manson (A), Ja. Larsson, B. Hutton, Drysdale – Rakell, Getzlaf (C), Silfverberg (A) – Lundeström, Jones, Terry – Henrique, Zegras, Deslauriers – Steel, D. Grant.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Rank – Baker, Galloway.

Vzájemné zápasy z této sezóny:
    19.01. 2021: Anaheim – Minnesota 1:0
    21.01. 2021: Anaheim – Minnesota 2:3
    19.02. 2021: Anaheim – Minnesota 1:3
    21.02. 2021: Anaheim – Minnesota 1:5

Minnesota Wild:
    Hokejisté Minnesoty odehráli 29 zápasů, z nichž uhráli 37 bodů. V tabulce Západní divize jim tak patří třetí místo. Naposledy Divočáci vyhořeli v Coloradu, na jehož ledě si připsali porážky 1:5 a 0:6, takže dnes budou mít proti Anaheimu co napravovat. Jinak ale předvádějí dobré výkony. Na marodce zůstávají útočníci Marcus Johansson s Kylem Rauem a zřejmě i obránce Matt Dumba.