Boston – NY Islanders 4:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:0 (kon.) | Carolina – Nashville 4:1 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 1:2 (1:2 po s.n.) | Toronto – Winnipeg 2:5 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (po pr.)
Washington – Buffalo 2:5 (kon.) | Detroit – Chicago 4:1 (kon.) | Dallas – Columbus 4:1 (kon.)

Elvis Merzlikins (CBJ) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 60:00

Columbus se prosadil jako první, trefil se Jack Roslovic. Následně domácí čtyřmi góly otočili průběh zápasu. Denis Gurjanov dal dva góly, trefili se i Joe Pavelski a Miro Heiskanen. Dallas byl střelecky aktivnější 31:18 a získává body z tohoto zápasu.

59:30
    Jake Oettinger (Dallas) rozehrává od své branky, šlo na něho 18 střel.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

58:50
    Domácí hokejisté se ještě dostali ke střele, ale rána od modré čáry končí vedle branky.

58:23
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté míří k výhře.

57:15
    Hra pokračuje dál.

57:12
    Hra je přerušena, po ofsajdu Columbusu se bude vhazovat ve středním pásmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině a podle všeho také v zápase.
    55:08 Joe PAVELSKI - 4:1

55:08
    Dallas právě vstřelil branku!
    V pohodě hrající domácí celek přidává další branku, Roope Hintz našel před brankou volného spoluhráče, kterým by JOE PAVELSKI. Dostal přihrávku, a pak už snadno překonal přesunujícího se brankáře. Asistence: Roope Hintz a Jason Robertson.

54:34
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

54:14
    Seth Jones (Columbus) pálil, jeho rána postrádala přesnost. Následně domácí rychle otočili směr hry.

53:42
    Oba týmy nyní střídají, domácí rozehrávají další akci od své branky.

53:22
    Domácí celek kontroluje hru, rozehrává od své branky. Dallas hraje takticky velmi dobře.

52:30
    Denis Gurjanov (Dallas) postupoval do útočného pásma, ale kotouč na branku poslat nedokázal.

51:30
    Columbusu ubíhá čas poměrně rychle. Blue Jackets vyslali na branku soupeře zatím jen 16 střel.

51:11
    Aktivně hraje Dallas, snadno se dostává do útočného pásma, ve kterém kombinuje.

50:20
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek vede o dvě branky a míří za výhrou v tomto zápase.

48:59
    Vhazovat se nyní bude před domácí brankou, hokejisté v zeleném vyhráli souboji o puk.
    48:46 Denis GURJANOV - 3:1

48:46
    Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci spoluhráčů vypálil DENIS GURJANOV. Jeho ránu si do vlastní branky srazil Michael Del Zotto. Asistence: Esa Lindell a John Klingberg.

47:35
    Dallas rozehrává od své branky, následně pálil Roope Hintz. Jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou. Komerční přestávka.

46:39
    Radek Faksa (Dallas) dostal výbornou přihrávku před branku, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře, Elvis Merzlikins se vytáhl proti jeho střele.

45:40
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme aktivní hru z obou stran. Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou 27:14.

44:46
    Roope Hintz (Dallas) rozehrával od své branky, ve středním pásmu ale puk získal hostující celek, který rychle směr hry otáčí.

44:24
    Hostující celek se pokouší vyrovnat, ale domácí obrana nedává soupeři mnoho příležitostí.

43:46
    Columbus Blue Jackets se nastěhoval do útočného pásma, ale jeho akce končí nepřesnou přihrávkou před branku.

43:06
    Scott Harrington (Columbus) kombinoval se svými spoluhráči, ale do výraznější šance se hostující hráč nedostal.

42:43
    Hra je přerušena, dva hráči se střetli ve středním pásmu, následně se pískal ofsajd.

41:40
    Hraje se spíše ve středním pásmu, domácí celek má k dispozici těsné vedení 2:1.

41:10
    V poklidném tempu začíná třetí třetina, sledujeme rychlý hokej.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

40:00

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
    38:01 Miro HEISKANEN - 2:1

38:01
    Domácí celek otáčí vývoj zápasu, Dallas jde do veden díky střele MIRO HEISKANENA. Uvolnil se pro střelu a puk poslal mezi ruku a tělo brankáře. Asistence: Jamie Oleksiak a Jason Dickinson.
    36:42 Denis GURJANOV - 1:1

36:42
    Tlak domácího celku vedl k vyrovnávající brance. První střelu hostující brankář vyrazil, na dorážku byl už krátký. Prosazuje se aktivně hrající DENIS GURJANOV. Asistence: Jason Dickinson.

36:35
    Aktivně hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu.

35:50
    Joe Pavelski (Dallas) byl blízko vyrovnání, ale z dobré střelecké pozice nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

35:20
    Elvis Merzlikins (Columbus) kryje ránu od modré čáry. Komerční přestávka.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, sledujeme klidnější pasáž hry. Pavelski hledal spoluhráče, ale obrana jeho akci zblokovala.

34:14
    Mnoho šancí k vidění není, domácí Jamie Oleksiak se dostal do útočného pásma, ale jeho rána z kruhu končí vedle branky.

33:35
    Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme. Sledujeme klidnější pasáž hry. Columbus stále drží těsné vedení.

33:12
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se tým nedostal.

32:00
    Joe Pavelski (Dallas) rozehrává od své branky, následně špatně rozehrál, a tak se píská icing proti Stars.

31:30
    Dallas Stars hraje nyní aktivněji, střelecky vede 13:9, ale na vyrovnávající branku zatím domácí čekají.

30:47
    Aktivněji nyní hraje domácí celek, John Klingberg (Dallas) pálil od modré čáry, ale jeho střele scházela přesnost.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, hostující Columbus stále vede o jednu branku.

29:29
    Alexandre Texier (Columbus) měl velkou šanci, dostal dobrou přihrávku, ale gólmana neprostřelil.

29:01
    Columbus se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale přišel o puk. Jason Robertson (Dallas) zakončoval rychlou domácí akci, kterou zastavil brankář spolehlivým zákrokem.

28:40
    Denis Gurjanov (Dallas) to nemyslel vůbec špatně, dostal se do střelecké pozice, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

27:52
    Hodně podobná situace, která vedla k brance Columbusu, ovšem na druhé straně. Elvis Merzlikins si dokázal poradit s tečí soupeře před brankou.

27:31
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, zatím vede stále hostující celek o jednu branku.

27:27
    Komerční přestávka.

27:00
    Elvis Merzlikins (Columbus) měl hodně práce, ale se střelou soupeře si dokázal poradit. Následně jeho spoluhráči dostali puk do bezpečí.

26:18
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Michael Del Zotto (Columbus) pálil od modré čáry, ale jeho rána prolétla vedle branky.

25:00
    Sledujeme poněkud kouskovaný hokej proti úvodu první třetiny. Střelecky vedou domácí 9:7.

24:47
    Elvis Merzlikins (Columbus) byl připravený a dokázal si poradit se zakončením z bezprostřední blízkosti, zakončoval domácí Jamie Benn.

24:00
    Na nějakou výraznější šanci ve druhé třetině čekáme.

23:22
    Jason Robertson (Dallas) to zkoušel individuálně, ale přes obránce soupeře se nedostal do zakončení.

22:40
    Blue Jackets rozehrávají od své branky, ve střední třetině o kotouč přišli. Andrew Peeke (Columbus) se dobře vrátil a zblokoval střelecký pokus soupeře.

22:12
    Radek Faksa (Dallas) byl v dobré pozici před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přesněji přihrát. Domácí na nějakou výraznější šanci čekají.

21:15
    Vladislav Gavrikov (Columbus) měl kotouč na modré čáře, jeho rána byla před brankou Stars zblokovaná.

20:40
    Domácí Jamie Benn (Dallas) se pokoušel propracovat do útočného pásma, ale rána mu nesedla.

20:20
    Úvod třetiny byl poznamenaný dvěma icingy domácíc, takže hosté měli možnost buly v útočném pásmu.

20:06
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou domácích.

20:01

Rychlá první třetina končí, po úvodních dvaceti minutách vede hostující celek o jednu branku, prosadil se Jack Roslovic (Columbus), který zakončoval do odkryté branky po pěkné akci spoluhráčů.

20:00

19:44
    Oliver Bjorkstrand (Columbus) důraznou hrou zastavil rodící se akci domácích. Zblokoval střelu, podle všeho dostal pukem do obličeje.

19:08
    Jamie Oleksiak (Dallas) chtěl pálit od modré čáry, ale dostal se do postavení mimo hru.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:40
    Radek Faksa (Dallas) mohl pálit, ale rozhodl se ještě pro kombinaci. Jeho tým následně o pásmo přišel.

18:10
    Další vyhození hostů přes všechny čáry, puk mý Jake Oettinger za svou brankou.

17:45
    Ani tentokrát se Dallas nedokázal usadit stabilněji v útočném pásmu, Columbus hraje zodpovědně.

17:27
    Columbus vyhodil přes všechny čáry, a tak musí domácí rozehrávat od své branky.

16:45
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Andrew Peeke – 2 min., hákování).

16:40
    Přesilovku si zahraje domácí celek.

16:02
    Jeden z hráčů domácích vypálil, ale jeho projektil byl tečovaný. Následně puk končí na tyči.

15:33
    Domácí hokejisté vystřídali, Denis Gurjanov (Dallas) se dostal do střelecké pozice, ale z levé strany z kruhu minul branku.

14:53
    Po komerční přestávce zápas pokračuje dál.

14:18
    Roope Hintz (Dallas) postupoval do útočného pásma, Joe Pavelski se po jeho akci dostal k puku, ale nevypálil.

13:50
    Jake Oettinger (Dallas) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Zatím si hosté mnoho šancí nevypracovali.

13:37
    Oliver Bjorkstrand (Columbus) pálil z mezikruží, jeho rána končí vedle.

13:22
    Hostující celek se usadil před brankou, ale vypálit zatím nedokázal.

12:48
    Na nějakou výraznější šanci v přesilovce hráče Blue Jackets čekají.

12:45
    Patrik Laine (Columbus) se sice dostal do útočného pásma, ale píská se ofsajd Columbusu. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

11:57
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., držení).

11:20
    Sledujeme klidnější pasáž hry, oba celky střídají, následně se v útočném pásmu usadil Columbus.

10:12
    Jeden z hostujících hráčů trefil z ostré pozice tyč, následně Andrew Peeke pálil od modré mimo.

09:53
    Hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

09:01
    07:16 Jack ROSLOVIC - 0:1

07:16
    Columbus právě vstřelil branku!
    Krásná akce a hostující celek vede o jednu branku. Del Zotto našel zcela volného JACKA ROSLOVICE, který posílá střelou do prázdné branky Columbus do vedení. Asistence: Michael Del Zotto a Michail Grigorenko.

06:17
    Jamie Benn (Dallas) a Denis Gurjanov se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.

05:57
    Andrew Peeke (Columbus) má puk za svou brankou, oba týmy střídají, Jamie Benn (Dallas) dobře napadal rozehrávku soupeře, ale puk nezískal.

05:30
    Kole Sherwood (Columbus) se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

05:15
    Sledujeme rychlý hokej, který nabízí minimum šancí. Jednu střelu vyslal domácí celek.

02:50
    Elvis Merzlikins (Columbus) kryje ránu, kterou vyslal domácí hráč, Denis Gurjanov pálil z dobré pozice. Ale neuspěl.

01:43
    Oba týmy střídají a hosté rozehrávali. Roope Hintz byl u puku první, a tak se píská zakázané uvolnění.

01:30
    Max Domi (Columbus) se sice dostal do útočného pásma, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázal.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Vatanen – Robertson, Hintz, Pavelski – Kero, Ja. Benn, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Comeau – Dickinson, Caamano, Dellandrea.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Del Zotto, S. Jones, Gavrikov, Harrington, Kukan, Peeke – Grigorenko, Roslovic, Atkinson – Bjorkstrand, Domi, Laine – Robinson, Texier, Dalpe – Matteau, Sherwood..

Poslední vzájemný zápas se odehrál 14. března a hostující Dallas vyhrál 2:1 po nájezdech.

Dallas Stars odehrál 41 zápasů s bilancí 13-2-12-14 a ziskem 42 bodů. V tabulce Centrální divize je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Porazil Chicago Blackhawks 5:1 a Floridu Panthers 4:1. Tým nestačil na Chicago Blackhawks 2:4, Nashville Predators 2:3 v nájezdech a Floridu Panthers 2:3 v prodloužení.

Columbus Blue Jackets odehrál 44 zápasů s bilancí 11-4-9-20 a se ziskem 39 bodů. V tabulce Centrální divize je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jeden. Poradil si s Tampou Bay Lightnings 4:2. Tým nestačil na Floridu Panthers 0:3,Tampu 4:6, Chicago Blackhawks 3:4 a 3:4 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dallas Stars a Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 37. Gurjanov (Dickinson), 39. Heiskanen (Oleksiak, Dickinson), 49. Gurjanov (Lindell, J. Klingberg), 56. Pavelski (Hintz, Robertson) – 8. Roslovic (Del Zotto, Grigorenko)

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Lindell (A), J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Vatanen, Hanley – Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Kero, Ja. Benn (C), Gurjanov – Cogliano, Faksa, Comeau – Dickinson, Dowling, Gardner.
    Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Del Zotto, S. Jones (A), Gavrikov, Harrington, Kukan, Peeke – Grigorenko, Roslovic, Atkinson (A) – Bjorkstrand, Domi, Laine – Robinson, Texier, Dalpe – Matteau, Sherwood, Dunne.

Rozhodčí: Hebert, McCauley – Flemington, Gibbons

Diváci: 4 201