po s.n. (4:3)
HK DUKLA Ingema Michalovce
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:0) Stav série: 2:0
HK Poprad
sk Pátek 16.04.2021, 18:00 • Zimný štadión Michalovce • Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Zemplína, dnes pokračuje semifinálová séria play-off Tipos extraligy medzi Michalovcami a Popradom druhým zápasom.

HK Dukla Ingema Michalovce

Domáci predviedli druhý obrat v play-off. Do 55. minúty ťahali za kratší koniec a vôbec nevedeli prekonať Tomáša Vošvrdu. Podarilo sa to až Takáčovi. Po ňom skórovali ešte Erkinjuntti i Šoltés a prvé semifinálové víťazstvo bolo na svete. Zemplínčania sú pripravení domácu sériu potvrdiť.

HK Poprad

Na kamzíkoch bolo vidieť, že majú problém vrátiť sa do tempa, nakoľko takmer desať dní nehrali zápas. Napriek tomu otvárali gólový účet v druhej tretine. To však bolo z ich strany všetko. Popradčania veľmi nechceli rozoberať záverečný výpadok. Play-off klišé tvrdí, že zajtra je nový deň, nový zápas.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:16
    Michalovce sa pri prvom prechode do pásma dostali k streleckému pokusu. Jeden z hráčov Popradu však vložil hokejku do zakončenia Mihálika a puk doletel na svetelnú tabuľu.

00:46
    Haščák trochu zariskoval, keď vychádzal spoza Vošvrdu. V predbránkovom priestore krúžil Takáč, ale pri snahe zmocniť sa puku stratil stabilitu.

01:47
    Louis strieľal od modrej čiary. Hostia puk mierne pribrzdili a nedostal sa tak ku Vošvrdovi.

02:21
    Popradský brankár je oveľa viac v pozore ako Škorvánek. Aj tentoraz bral puk do lapačky po michalovskej príležitosti.

02:32
    Bekhend Mašlonku zamestnal hosťujúceho gólmana.

02:36
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mešár – 2 min., podrazenie).

02:57
    Dalhuisen nebol veľmi dôrazný pri vyhadzovaní puku z pásma, ktorý si na modrej čiare zastavil a spracoval McCormack.

03:30
    Lalancette zakončil. Pred bránkou sa ešte o teč snažil Regenda, ale neúspešne.

03:51
    Vošvrda nezasahoval po štipľavej rane Lalancetteho od mantinelu.

04:16
    Opäť fantastický zákrok lapačkou predviedol Tomáš Vošvrda. Ohrozil ho kanadský obranca Southorn.

04:36
    Poprad hrá s piatimi hráčmi.

05:23
    Dukla Michalovce dala gól!
    SAMUEL TAKÁČ včera prelomil strelecké suchoty a dnes pokračuje v skórovaní do brány bývalého chlebodarcu. S jeho umiestnenou strelou si Vošvrda neporadil. Asistencie: Christophe Lalancette a Dávid Šoltés.

06:00
    Kamzíci sa hneď pokúšali o odpoveď rovnakou mincou. Zemplínčania sa oslobodili a Kramár išiel aj do výskoku, ale rukou nezachytil prudký puk.

06:55
    Daniel Brejčák dostal nahrávku k modrej čiare. Pred sebou mal hradbu tiel a nemohol tak páliť na bránu.

07:10
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Ťavoda – 2 min., nedovolené bránenie).

07:23
    Marcel Haščák strieľal spoza ľavého kruhu. Michalovský obranca mu zrazil puk nohami.

07:37
    Poprad dal gól!
    Znovu sa ukázala popradská sila v presilovke. Ťavoda sa príliš neohrial na trestnej lavici. JAMES LIVINGSTON dostal puk za domácu bránkovú čiaru. Asistencie: Marcel Haščák a Dávid Skokan.

08:27
    Dalhuisen hádzal Vandasovi puk v čase, kedy už bol v ofsajde.

09:02
    Mašlonka získal puk v strednom pásme. Vošiel do útočného a z pravej strany očakával príchod kapitána Mihálika z druhej vlny. Ten bol však pomalý a k ohrozeniu Vošvrdu neprišlo.

10:44
    Mudrák ťahal za kratší koniec proti Seigovi, ale Dukla ostala v pásme zásluhou Mihálika. Vzápätí sa to však zmenilo.

11:13
    Ulrych vystrašil Michalovčanov a myslím, že puk z jeho hokejky sa aj obtrel o tyčku Škorvánkovej brány.

11:57
    Suja veľmi dlho miešal puk, aj keď si do predbránkového priestoru zbehol Southorn. Prvý menovaný ale neprihrával.

12:22
    Stanislav Škorvánek prerušil hru, keď zobral puk do lapačky.

13:06
    Popradčania urobili rozruch pred domácou bránkou, ale do zakončenia sa nikto nedostal.

13:51
    Hudec ideálne vypálil. Škorvánek sa natiahol za pukom a dostal ho do bezpečia pomocou hokejky.

14:46
    Galamboš našiel pri modrej čiare Louisa. Robustný Kanaďan sa chcel oprieť do puku, no vôbec mu nesadol na čepeľ.

15:18
    Parádna akcia Michaloviec zakončená razantnou delovkou Mudráka! Vošvrda padol na zadok, pretože vytiahol efektný semafor!

15:49
    Erkinjuntti v priestore medzi vlastnými kruhmi nedôrazne pokrýval Mashintera, ktorý poslal puk na bránku po nahrávke mladučkého Mešára.

16:17
    Haščák vydoloval puk za Škorvánkom. Spoza nej vyšiel a od pravej žŕdky to skúšal poslať hore. Michalovský brankár úspešne zneškodnil tento pokus.

16:38
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Lehtonen – 2 min., držanie).

18:05
    Už iba niečo vyše pol minútky ostáva do návratu Lehtonena z lavice hanby. Poprad je v tejto chvíli vpredu, ale ešte výrazne neohrozili Škorvánka.

18:38
    Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Dnes bolo jasné, že budeme sledovať odlišný zápas ako včera, a to sa potvrdilo už v úvodnej časti hry. Zatiaľ je to vyrovnané. Viedli Michalovce, ale skúsení hostia udreli v početnej výhode.

Druhá tretina sa začne o 18:56.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:35
    Poprad zhurta vybehol na súpera a stále ho drží vo vlastnom pásme. Škorvánek zatiaľ nezasahoval, no musí byť maximálne koncentrovaný.

21:08
    McCormack nemal čas ani priestor na lepšie spracovanie puku a strelu. Brejčák vykopol puk do strany.

21:16
    V tomto momente sa pískalo postavenie mimo hry. Aktéri sa presúvajú do stredného pásma. Na buly pôjde Suja a Preisinger.

21:34
    Suja si nahodil puk do útočnej tretiny. Zobrať si ho už nestihol. Bol blokovaný súperom a získal ho Dalhuisen.

22:20
    Galamboš z pravej strany hľadal pred bránkou Regendu, ktorý sa k teču nevedel dostať, pretože bol pozorne bránený.

23:26
    Mihálik okamžite odstrelil puk na mantinel, ale Michalovce smerujú dopredu.

24:10
    Dukla je stále v pásme a Popradčania iba ťažko hľadajú cestu von spod zemplínskeho tlaku.

24:58
    Haščák z náročnej pozície dokázal dobre vystreliť. Škorvánek upratal puk pravým betónom.

25:55
    Lehtonen išiel ležérne do puku. Zagrapan mu ho zobral a krátko na to prišla strelecká príležitosť kamzíkov spod Tatier. Škorvánek podáva dobrý a stabilný výkon ako včera.

26:19
    Kramár presne zamieril na michalovského brankára, ktorý skrotil puk hruďou. Matej Paločko sa ešte pred ním objavil, ale zbytočne neprovokoval a vyhol sa stretu s ním.

26:32
    Rýchla a pekná akcia domácich hráčov. Bartánus nabil Ťavodovi. Jeho strela prešla medzi kruhy a PETER GALAMBOŠ rozvlnil sieť pomocou teču. Asistencie: Ján Ťavoda a Marek Bartánus.

27:28
    Lukáš Handlovský veľmi dobre vystrelil z ľavej strany. Škorvánka táto strela poštípala na vyrážačke.

28:00
    Livingston tentoraz druhý gól nestrelil. Jeho pokus stroskotal na betóne domáceho brankára.

28:50
    Šoltés mal na sebe zaveseného Mashintera. Vyzeralo to, že pošle puk na modrú čiaru, ale po otočke chcel zasiahnuť popradskú bránku.

29:48
    Po prerušení hry sa do slovnej kontroverzie dostal Ťavoda so Skokanom. Okrem toho je zakázané uvoľnenie. Vhadzovanie po ľavej ruke Škorvánka.

30:00
    Druhý semifinálový súboj extraligy na Zemplíne sa prehupol do druhej polovice. Michalovce kontrolujú tesné vedenie 2:1.

30:28
    Dávid Skokan len tak tak, že nepokoril Škorvánka! Puk išiel tesne vedľa ľavej žŕdky!

30:58
    Tomáš Vošvrda výborne zachytil bombu Louisa. Ešte prišlo ku šarvátke pred hosťujúcou bránkou medzi Regendom a Hudecom.

31:30
    Popradčania nahodili puk do stredu ľadovej plochy.

32:09
    Dávid Mudrák nespracoval pomerne jednoduchú prihrávku od Mihálika. Týmto vznikol pre domácich problém. Hostia boli aktívni, ale často za bránkou a odtiaľ sa góly nedávajú.

33:00
    Protiútok dvojice Popradčanov! Svitana presne prihral Skokanovi, ale ten dnes zrejme nemá svoj deň!

33:46
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (M. Hudec – 2 min., držanie).

34:06
    Michalovce nestrelili gól na 3:1! Vošvrda chytil výbornú strelu Lehtonenovi a domáci neskórovali ani z následnej dorážky! Puk tesne išiel okolo poloprázdnej bránky Popradu!

35:16
    Michael Vandas vyviedol hostí do útočného pásma. Bol tam však sám a pod vplyvom trojice Michalovčanov aspoň natiahol potrebný čas.

35:46

36:21
    Dalhuisen prišiel o prilbu po jednom z osobných súbojov a naďalej ostal na ľade. Toto sa bude trestať, hoci sa to holandskému hokejistovi nepáči.

36:21
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dalhuisen – 2 min., nebezpečná výstroj).

36:43
    Kamzíci sa zatiaľ úspešne bránia a posielajú hru naspäť ku Škorvánkovi.

37:22
    Lalancette strieľal! Puk sa odrazil k Bartánusovi a nasledovala ďalšia strela! Vošvrda podržal svoje mužstvo!

37:47
    Mashinter podkúril Michalovciam! Dvaja obrancovia ho nedostali od puku! Situáciu musel zachraňovať Škorvánek svojím zákrokom!

38:21

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vyhrávajú Zemplínčania 2:1, ale zápas je stále otvorený a veľmi vyrovnaný. Domáci mali párkrát šťastie, ale drží ich Škorvánek.

Tretia tretina sa začne o 19:51.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:37
    Šoltés dostal náročnú prihrávku medzi kruhy. Navyše nebol otočený správnym smerom a hostia mu neumožnili skúsiť strelu z bekhendu.

41:54
    Regenda už nedisponoval potrebnými silami na rýchlejší prienik dopredu.

42:35
    Mudrák presnou strelou našiel Vošvrdovu lapačku a hra je prerušená. Súboj dohrával Török, ktorého si podali Seigo aj Hudec, ale vylučovať nebudeme.

42:54
    Mashinter tvrdým, ale čistým atakom dostal Mihálika na mantinel. Hostia potrebujú získať každý jeden puk, ale zatiaľ im to nevychádza.

43:42
    Haščákovi unikol puk po prihrávke Brejčáka. Škorvánek tak ostal pokojný.

45:38
    Prerušená hra. Buly pred domácim brankárom Škorvánkom.

47:10
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Louis – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

48:05
    Kamzíci dusia Zemplínčanov v útočnom pásme. Mashinter sa natiahol za pukom, ktorý Škorvánek nepokryl dostatočne, no neprekonal ho.

48:48
    Dvojica domácich hráčov zatvorila priestor pred Haščákom, ktorý nestrieľal.

49:10

50:00
    Zápas vstúpil do poslednej desaťminútovky riadneho hracieho času.

50:15
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Vandas – 2 min., držanie).

50:30
    Korhonen nestál pozične zle, ale musel ešte spracovávať puk.

50:46
    Regenda v klasickej a obľúbenej pozícii pred bránkoviskom robil starosti Vošvrdovi a dokonca aj jemne tečoval nastrelený puk.

50:53
    Michalovce robia maximum, aby dosiahli tretí gól, ktorý by ich priblížil k poisteniu včerajšieho víťazstva.

51:14
    Podtatranci odolávajú domácim. Sú tak naďalej v hre o dobrý výsledok.

51:38
    Seigo poslal domácich hokejistov späť na vlastnú polovicu klziska.

52:15

52:45
    Spoločne s týmto zápasom súbežne sledujeme finále Slovenskej hokejovej ligy. Žilina – Spišská Nová Ves 3:3 a prebieha 65. minúta. Ak hostia skórujú, vrátia sa do Tipos extraligy. Ale ešte nepredbiehajme.

53:43
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:20
    Matej Paločko prerušil nacvičený signál súpera a výborne položil hokejku na ľad a zastavil puk.

55:11
    Do puku sa oprel obranca McCormack. Trafil nohu obetavého Preisingera.

55:43

57:20
    Rozhodnutie mal na hokejke Regenda! Vošvrda potvrdil svoje kvality a zlikvidoval jeho šancu betónom!

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

59:00
    Domáci legionári z prvého útoku to teraz prešpekulovali.

59:16
    Poprad hrá power-play!

59:24
    Famózny finiš popradských kamzíkov. MIKE DALHUISEN, bývalý hráč Michaloviec, tvrdo pálil od modrej čiary a puk sa zatrepotal v ľavom hornom rohu bránky Stanislava Škorvánka. Asistencia: Miroslav Preisinger.

59:24
    Poprad oddychový čas!

59:34
    Michalovský kapitán Vladimír Mihálik spoza útočnej modrej čiary ľahkým pokusom prinútil Vošvrdu k zákroku lapačkou.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Poprad s výborným záverom. Dalhuisen poslal duel do predĺženia. Domáci sa už určite pripravovali na druhý bod v sérii.

Predĺženie sa začne o 20:42.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:00
    Máme za sebou úvodnú minútu 20-minútového predĺženia. Hráči sa vyznačujú opatrnosťou, čo je pochopiteľné. Nikto nechce urobiť chybu.

63:23
    Vhadzovanie pred Tomášom Vošvrdom. Domáci tréneri poslali do hry tretiu formáciu. Rovnako aj hostia spod Tatier.

63:50
    Ján Ťavoda poslal dobrý projektil od modrej čiary, ale puk sa zastavil na zadnom mantineli.

64:20
    Tavi chcel dostať puk von z pásma, no musel zohrať súboj s Louisom. Popradčanom sa to nakoniec podarilo.

64:52
    Dukla zabudla na popradského kapitána Patrika Svitanu! Škorvánek mu zmenšil strelecký uhol a nedovolil mu rozhodnúť tento zápas!

66:12
    Poprad bol blízko k rozuzleniu stretnutia! Zemplínčania si mohli vydýchnuť!

66:40
    Teraz disponovala dobrou šancou aj michalovská Dukla! Popradskí obrancovia rozhodujúcim faktorom spoločne s Vošvrdom!

66:48
    Elitní útočníci Popradčanov nerozhodli o výsledku. Pokúšali sa o to Svitana aj Haščák.

67:18
    Škorvánek zachránil Dukle krk výborným ľavým betónom po teči Seiga!

67:48
    Kamzíci robia obrovský tlak na michalovskú bránku! Neuveriteľné okamihy na Zemplíne!

68:09
    Popradčania to výborne rozprúdili. Domáci klub musí reagovať na tento fakt. Valtonen volá k sebe zverencov.

68:09
    Michalovce oddychový čas!

68:42
    Dávid Skokan skvelo pálil! Škorvánek reflexne vystrčil betón!

69:30
    Svitana pomerne nebezpečne servíroval puk z pravej strany. Vľavo však nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov.

70:00
    Desať minút do uplynutia predĺženia. Nadstavený čas lepšie vychádza popradským kamzíkom, ale svoje šance nepremenili.

70:30
    Michalovce sa prezentovali rovnakým spôsobom ako v predošlých chvíľach Poprad! Takáč po druhýkrát nedostal puk za Vošvrdu!

71:55
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Livingston – 2 min., krosček).

72:06
    Marek Bartánus sa tentoraz zo svojej obľúbenej pozície mýlil. Presilovka Dukly je však stále v začiatkoch.

72:35
    Kamzíci vytlačili domácich aspoň do stredného pásma. Skutočne sa v tejto chvíli o každý milimeter ľadovej plochy.

73:25
    Michalovská početná výhoda je nevýrazná. Hostia s ďalším úspešným oslobodením.

73:55

74:03
    Regenda dostal príležitosť na strelu. Z ťažkého uhla trafil iba bočnú sieť.

75:00
    Do skončenia predĺženia ostáva ešte päť minút. Videli sme už niekoľko šancí na ukončenie druhého semifinále v Michalovciach. Stanislav Škorvánek je oveľa zamestnanejším chlapom na ľade, ale drží domácich v hre.

75:44
    Erkinjunttiho strelu vytlačil Vošvrda do bezpečia.

76:03
    Zakombinovala dvojica Bartánus – Regenda. Druhý menovaný to mal na teč, ale nepodarilo sa mu to.

76:31
    Na druhej strane pohrozil šancou kanadský hokejista Seigo. Hra i šance sa prelievajú zo strany na stranu. Takýto hokej musí divákov baviť.

77:34
    Mihálik vystrelil, ale Preisinger sa obetavo hodil do strely.

78:00
    Prebiehajú posledné dve minúty 20-minútového predĺženia.

79:15
    Mike Dalhuisen sa takmer trafil do michalovskej bránky! Škorvánek na neho veľmi nevidel a napokon sa kotúľal okolo ľavej tyčky! Poprad v obrovskom tlaku!

80:00
    Predĺženie sa skončilo.

Ani 80 minút nám nestačilo na to, aby sme spoznali víťaza zápasu. Nasledovať budú samostatné nájazdy.