W. Brémy – Leverkusen 0:0 (kon.) | Dortmund – RB Lipsko 3:2 (kon.) | Hoffenheim – Schalke 4:2 (kon.)
Wolfsburg – Union Berlín 3:0 (kon.) | Bayern – Mönchengladbach 6:0 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
4:2 (0:2)
FC Schalke 04
Sobota 08.05.2021, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobrý den! Stejně jako většina evropských fotbalových soutěží spěje ke konci i ta německá, Bundesliga se chystá už na 32. kolo. Prvoligovou příslušnost si v něm bude chtít zachovat Hoffenheim, který na domácím hřišti vyzve beznadějně poslední Schalke.

Otloukánek soutěže ztrácí na záchranu tři kola před koncem propastných 17 bodů a od porážky s Bielefeldem je jasné, že ho sestup nemine. Schalke tak ve zbytku sezony už nemá o co hrát a rovnou může začít budovat kádr na novou sezonu. Hořký sestup pravidelného účastníka Bundesligy těžce nesli fanoušci. Ti si před domácím stadionem počkali na týmový autobus a některé hráče dokonce fyzicky napadli. Klub poté reagoval podáním trestního oznámení.

Podstatně lepší nálada panuje v Hoffenheimu, kde se už v sobotu můžou radovat z uchování bundesligové příslušnosti i pro příští rok. A to i v případě porážky, pokud vzájemný duel Herthy s Bielefeldem neskončí remízou a zároveň Brémy nezabodují s Leverkusenem. Pokud by Hoffenheim svůj úkol nesplnil už v sobotu, bude mít na to ještě dva pokusy – v posledních kolech se totiž utká právě s Bielefeldem a berlínskou Herthou.

Vzájemný zápas

Schalke v podzimní části zničilo Hoffenheim rozdílem čtyř branek. Matthew Hoppe se nad hladkou výhrou podepsal hat-trickem, Amín Harít pak deset minut před koncem bezmocného soka dorazil.

Schalke 04 – Hoffenheim 4:0 (1:0)
    Góly:
    42., 57. a 63. Hoppe, 80. Harít.

Držení míče: 40% : 60%.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:9.
    Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:13.

Týmy sužuje rozsáhlá marodka

Pořádně zamotanou hlavu mají před nadcházejícím duelem trenéři. Sebastian Hoeness (Hoffenheim) nemůže počítat možná až s desítkou svěřenců. Ještě více musí lepit sestavu Dimitrios Grammozis (Schalke 04), jenž má osm hráčů zraněných a tři další vykartované.
    Nominace rozhodčích

Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou co nejsrdečněji přivítat u zápasu 32. kola Bundesligy mezi Hoffenheimem a Schalke 04.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, S. Posch, Akpoguma, R. Sessegnon – Samassékou, Grillitsch – Kramarić – Skov, Bebou, Baumgartner.
    Náhradníci: Pentke – Adamjan, Beier, Belfodil, Bogarde, Rudy, Gaćinović, Rutter, Vogt.

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Mustafi, Oczipka – Schöpf, Serdar, Flick, Harít, Kolašinac (C) – Huntelaar, Uth.
    Náhradníci: Rönnow – Bozdogan, Hoppe, Mercan, Paciência, Raman, Skrzybski, Ezeh, Kaparos.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos.

Vzhledem k rozsáhlé marodce v kabině Schalke musel Dimitrios Grammozis posadit na lavičku i dva nezkušené mladíky. Dočkají se Jimmi Kaparos a Brooklyn Ezeh prvního startu v Bundeslize?

Ledacos odkoukat můžou od Klaase-Jana Huntelaara, jenž ve svých 37 letech bude nejstarším hráčem na hřišti.

Znepříjemnit mu život se pokusí Pavel Kadeřábek, jenž tradičně nastoupí na pravém kraji obrany.

A o zábavu by se měl nejvíce starat Andrej Kramarić, chorvatský útočník je se 17 góly pátým nejlepším střelcem Bundesligy.
    Na tomhle pažitu to hráčům půjde samo

Základní jedenáctky nastoupily na hřiště, mezi kapitány už také proběhl los. Ten rozhodl o tom, že výkop bude mít k dispozici Hoffenheim.

1

1
    Rozehrávka dozadu a dlouhý nákop, po kterém se domácí tým dostal na útočnou půlku.

2
    V osobních soubojích se míč zatoulal do zámezí. Hoffenheim zůstane u míče, který zpět do hry uvede Ryan Sessegnon.

3
    Právě ho se domácí snažili na levém křídle rozběhnout. Přihrávka však byla příliš dlouhá a my tak budeme sledovat jen další aut.

4
    První minuty dokazují to, co jsme před utkáním čekali. A sice, že Schalke bude hrát ze zajištěné obrany na brejky.

5
    Jeden takový klub z Gelsenkirchenu pokazil. Klaas-Jan Huntelaar si zaběhl za obranu, ale na průnikovou přihrávku nedosáhl.

5
    Za záda obránců se pak na druhé straně dostal Ihlas Bebou a jako na zlatém podnose předložil míč Baumgartnerovi, jenž ho pohodlně doklepl do prázdné branky. Hoffenheimská radost z gólu je nicméně předčasná, ukončil ji ofsajd.

6
    Vzhledem k předchozímu varování teď Schalke raději uklidňuje hru.

8
    Přesto se k nebezpečné střele dostal Christoph Baumgartner! Domácí hráč tentokrát mířil dolů k tyči a brankáře Fährmanna tím pořádně protáhl.

9
    Územní převahou disponující Hoffenheim vymýšlí u šestnáctky Schalke další kulišárnu.

11
    Po dlouhé kombinaci přišla ztráta míče a nakonec i útočný faul. Domácí tak území kolem velkého čtverce budou muset vyklidit.

12
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Schalke se v Hoffenheimu překvapivě ujímá vedení! Gólové akci předcházel zisk míče ve středu hřiště, po rychlé kombinaci na pravé straně pak dostal balon do šestnáctky MARK UTH a nekompromisní střelou kolem Baumannovy nohy překonal domácího brankáře.

14
    Hoffenheim se musí zavčas vzpamatovat, nepříznivý průběh proti nejhoršímu týmu ligy nečekal.

15
    Snahu vyrovnat měl Christoph Baumgartner. Střela vyprodukovaná zpoza vápna mu však vůbec nesedla a Ralf Fährmann si s ní proto poradil.

16
    Statistika držení míče: 60% : 40%.

18
    Hosté ubránili roh, teď ale budou ještě čelit standardce. Na místě přestupku si míč rovná Robert Skov.

19
    Nakonec mu některý ze spoluhráčů míč přiťukl a následná rána měla gólové parametry! Robert Skov vyslal ze standardky dělovku, která i když Fährmannem dost otřásla, za jeho zády neskončila. Gólman Schalke tak drží svůj tým ve vedení.

20
    Ani další roh Hoffenheim k vyrovnání nevyužil.

22
    Domácí tým má míč ve své moci a pokračuje v tom, co si po inkasovaném gólu usmyslel.

23
    Jeho plány teď částečně zhatil Robert Skov, jenž se při napadání rozehrávky dopustil útočného faulu.

25
    Hosté nedokázali překročit půlící čáru a po ztrátě míče museli zařadit zpátečku. Kramariće od balonu odstavili jen za cenu rohového kopu.

26
    Rozehrávka nakrátko s centrem do šestnáctky. Tam nejvýše vyskočil stoper Mustafi, jenž odhlavičkoval míč do bezpečí.

27
    V pokračující akci si našel místo pro centr Ryan Sessegnon. Bohužel pro Hoffenheim byl Ralf Fährmann ve střehu a míč si stáhl k sobě.

28
    Pavel Kadeřábek spolupracoval na pravé straně se Skovem. Ani jeho pas nebyl pro Schalke nijak nebezpečný.

29
    Hosté otočili hru a po brejku zahrávali roh. Bastian Oczipka stočil balon na branku, odkud ho vyhlavičkoval Stefan Posch.

30

31
    Hoffenheimským hráčům to zatím nejde tak, jak si před zápasem představovali. Defenziva Schalke je příliš nepouští do zakončení.

32
    Nic se na tom nezměnilo ani po centru Sessegnona, který hostující obrana hravě odvrátila.

33
    Rozvážně kombinující Schalke trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

34
    Nakonec Shkodran Mustafi se rozhodl pro cestu vzduchem. Klaas-Jan Huntelaar se mu ale ani nerozběhl a hrát může Hoffenheim.

35
    Žlutou kartu dostává Suat Serdar (Schalke 04).

Střední záložník jako tank přejel u lajny Baumgartnera a stal se prvním potrestaným hráčem zápasu.

37
    Přesně 60% ze svých akcí Hoffenheim táhl pravou stranou, kde mimochodem operuje Pavel Kadeřábek. Český hráč má dnes znovu hodně prostoru předvést, co v něm je. Ostatně jako vždycky.

38
    Teď se ale ukázal někdo jiný. Christoph Baumgartner se po rohovém kopu opřel do skákavého míče a levačkou ho nasměroval nad břevno. Ralf Fährmann tak zůstal v klidu a provede odkop.

40
    V závěru poločasu hrajeme u středového kruhu, sudí Winkmann tak má hru jako na dlani.

42
    Neskutečné, outsider přidává druhý gól! Tentokrát na rohový kop Oczipky si vyšplhal SHKODRAN MUSTAFI a jeho první bundesligová trefa v kariéře je opravdu stylová. Mustafi hlavičkoval do pravé šibenice, balon narazil o tyčku a skončil v síti.

43
    Fotbalisté Hoffenheimu po sobě zoufale pokukují. Hoennesovy svěřenci vůbec nevědí, která bije.

45
    Probrat taktiku pro druhý poločas budou moci hráči domácího týmu už za dvě minuty.

45+2
    Ještě předtím nebyl daleko od snížení Robert Skov! Hráč zahrávající standardku si dal její exekuci záležet a míč nasměroval jen těsně vedle tyče. Velká škoda pro Hoffenheim, který se "šatňákem" mohl vrátit zpátky do hry.

45+2

Držení míče: 59% : 41%.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:1.
    Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 3:7.

Podceňované Schalke vyškolilo Hoffenheim z produktivity. Klub z Gelsenkirchenu dal ze dvou střel na branku dva góly, zatímco tomu domácímu nestačilo ani šest pokusů. Daleko za očekáváním zůstal i Andrej Kramarić, pátý nejlepší střelec soutěže byl takřka neviditelný. Pavel Kadeřábek a spol. tak budou muset najít recept, jak houževnaté Schalke nejednou překonat.

Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.

46

46
    S průběhem nespokojený Sebastian Hoeness udělal o poločase jednu změnu v sestavě.

46
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Sargis Adamjan.

47
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    To, s čím Hoffenheim vstoupil do druhé půle, je bleskurychle tady! Ke snížení pomohl domácímu celku přímý volný kop. Jeho exekutorem se stal ANDREJ KRAMARIĆ a chorvatský kanonýr ukázal, co jeho kopačka skrývá. Technicky dokonale provedený kop nad zdí do levé šibenice, kam ani letec Fährmann nedosáhl – 1:2.

49
    Schalke je nástupem Hoffenheimu evidentně zaskočeno, jeho obránci mají plné ruce i nohy práce.

51
    Roh pro Hoffenheim.

52
    Začátek poločasu jako z říše snů! Hoffenheim v intervalu čtyř minut smazal dvougólovou ztrátu. KEVIN AKPOGUMA si naskočil na precizní centr z rohového kopu a vysokým obloučkem nechal zapadnout míč přímo před břevno. I v tomto případě se Ralf Fährmann natahoval marně, máme srovnáno.

54
    Roh mělo k dispozici také Schalke. Z tohoto mráčku ale nezapršelo.

56
    Žlutou kartu dostává Mark Uth (Schalke 04).

Frustrovaný Mark Uth v přerušené hře zakopl míč a za nesportovní chování dostal žlutou kartu.

57
    Na míči Hoffenheim. Jestli zůstane produktivní, tak bychom se brzy měli dočkat obratu.

60
    A je to tady, obrat dokonán! Do listiny střelců se zapisuje CHRISTOPH BAUMGARTNER. Rakouský záložník si vyšplhal na Kramarićův dlouhý pas ze standardky a ani on se hlavou nemýlil. Fährmannovi nebylo nic platné ani to, že tentokrát si na míč sáhl.

61
    Statistika držení míče: 57% : 43%.

62
    Žlutou kartu dostává Sargis Adamjan (Hoffenheim).

64
    Zápas se začíná měnit v exhibici! Může za to nedůslednou defenzivy Schalke, jež napoprvé míč neodkopla a pak soupeře nechala kombinovat přímo uvnitř vápna. Na jeho střed dostal přihrávku IHLAS BEBOU a střelou z první prostřelil Fährmanna, ten se na spoluhráče vzteká jako ďas.

66
    Kouči Schalke přibyla spousta vrásek na čele. Dá se očekávat, že v brzké budoucnosti sáhne po střídání.

68
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Can Bozdogan.

70
    Dvacet minut před koncem Hoffenheim vede nad Schalke 4:2. Rozdílný obrázek oproti první půli.

71
    Ještě více zesměšnit Schalke chtěl Andrej Kramarić, zapomněl se ale v ofsajdu.

72
    Nová hoffenheimská akce už byla zakončena. Ze střední vzdálenosti napřáhl Diadie Samassékou, jenž z hlubokého záklonu mířil nad.

73
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Jimmy Kaparos.

Bundesligový debut pro 19letého záložníka z Nizozemska.

73
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Steven Skrzybski.

75
    Statistika držení míče: 59% : 41%.

76
    Po ubráněném rohu mělo Schalke potíže. Diadie Samassékou vyslal k zadní tyči střílený centr, který dva nabíhající hráče jen tak tak minul.

78
    Domácí přenesli hru zprava doleva a dál buší do zalezlé defenzivy Schalke.

79
    Ke slovu se dostal i Pavel Kadeřábek. Škoda pro Hoffenheim, že byl jeho centr odvrácen.

80
    Před lavičkou Hoffenheimu je nebývale rušno. Na vstup do utkání čeká dvojice fotbalistů, zatím si však ještě bude muset počkat.

82
    Míč má v držení Schalke, ale ne a ne ho převalit přes půlící čáru. Až nyní přerušil hru faul.

83
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Sebastian Rudy.

83
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Maximilian Beier.

84
    Hoffenheim má zápas pod kontrolou. To by se mohlo změnit v případě kontaktního gólu, i když to při současné podobě hry na žádné drama nevypadá.

86
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Klaas-Jan Huntelaar, přichází Matthew Hoppe.

Nizozemského veterána nahradil autor hattricku z podzimního měření sil.

86
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Münir Mercan.

87
    Namísto kombinace se začínají množit fauly. Jeden útočný teď na polovině Schalke spáchal Maximilian Beier.

89
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Mijat Gaćinović.

90
    Hoffenheim vede o dva góly a nemá potřebu přidat další. Na závěrečný hvizd si počká ještě dvě minuty.

90+2
    Ještě jeden roh pro Hoffenheim. Andrej Kramarić zakroutil míč přímo na Fährmanna, který předvedl něco ze svého boxerského umění. A to bylo to poslední, co se v duelu Hoffenheim – Schalke stalo.

90+2

Držení míče: 61% : 39%.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:2.
    Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:5.

Hoffenheim díky skvělé druhé půli porazil Schalke a zajistil si účast v Bundeslize i pro příští rok

Schalke dorazilo do Hoffenheimu jako otloukánek soutěže. Přesto se na hřišti favorita dostalo do dvougólového náskoku. Ve 12. minutě otevřel skóre Mark Uth a na jeho trefu krátce před pauzou navázal Shkodran Mustafi. Schalke vyučilo svého soupeře z produktivity, když ze dvou střel na bránu vstřelilo dva góly.

Po změně stran se vše změnilo a domácí čtyřmi góly zápas otočili. Brankostroj spustil svou osmnáctou trefou v sezoně Andrej Kramarić, v díle pokračoval Kevin Akpoguma a obrat dokonal Christoph Baumgartner. V 64. minutě už Hoffenheim vedl 4:2, to se prosadil Ihlas Bebou. Ve zbytku duelu už TSG zvolnil, výhra mu definitivně zajistila bundesligovou příslušnost i pro příští rok. (17:37:51)

Lukáš Jasoněk

Branky: 47. Kramarić, 52. Akpoguma (Kramarić), 60. Baumgartner (Kramarić), 64. Bebou (Grillitsch) – 12. Uth (Serdar), 42. Mustafi (Oczipka)

Karty:   62. Adamjan (HOF) – 35. Serdar (SCH), 56. Uth (SCH)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:5.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, S. Posch, Akpoguma, R. Sessegnon – Samassékou (83. Rudy), Grillitsch – Kramarić – Skov (46. Adamjan), Bebou (83. Beier), Baumgartner (89. Gaćinović).

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Mustafi, Oczipka – Schöpf (73. Kaparos), Serdar (68. Bozdogan), Flick, Harít (73. Skrzybski), Kolašinac (C) – Huntelaar (86. Hoppe), Uth (86. Mercan).

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos