NHL
Tampa – Dallas 2:5 (kon.) | Washington – Philadelphia 2:4 (kon.) | Columbus – Detroit 2:5 (kon.)
Minnesota – Anaheim 4:3 (po pr.) | Vegas – St. Louis 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Colorado 2:3 (kon.)
San Jose – Arizona 2:5 (kon.) | Boston – NY Rangers 4:5 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 1:0 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Dallas Stars
Sobota 08.05.2021, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní den. Na počtenou! (03:50:56)

3. Joel Kiviranta (DAL) – 1+1

Dallas dnes získal pro něj velmi cenné dva body, které udržují šanci Hvězd na postup do vyřazovací části NHL. Na Nashville tak po dnešku ztrácí jen dva body. Sluší se připomenout, že oběma týmům chybí odehrát 2 zápasy. Dallas o svém dnešním vítězství rozhodl ve druhé třetině, po které vedl už 4:1. Utkání nakonec zvládl po výsledku 5:2 hlavně díky skvělému bodovému příspěvku elitní formace. Joe Pavelski dnes dokonce zaznamenal 2 branky a 2 asistence!

59:42
    Černák se snažil ještě zmírnit ztrátu Tampy, ale jeho průnik po levém křídle úspěšný nebyl.

59:18
    Závěrečné sekundy utkání si Dallas užívá. Snaží se držet puk co nejvíce na svých hokejkách.

58:52
    Kotouč opustil hrací plochu. 68 sekund před koncem utkání nás čeká buly před svatyní domácího celku.

58:32
    Ruský brankář ve službách Stars se musel zapojit i do rozehrávky, kterou s přehledem zvládl.

57:59
    Tampa předvedla mírný tlak, ale Dallas vše přečkal. Do konce třetí třetiny tak zbývají už jen dvě minuty.

57:09
    Victor Hedman se opřel do střely z první, která orazítkovala zadní mantinel. Posléze střílel z nebezpečné pozice Barclay Goodrow, jenže na Chudobina si nepřišel.

56:42
    Erik Černák zkusil štěstí razantním pokusem od modré čáry, ale brankový prostor netrefil. Vzápětí Dallas vyhodil na zakázané uvolnění.

55:40
    Curtis McElhinney vyrážel ramenem střelu hostů od modré čáry. Zkušený brankář Tampy ale ošemetnou situaci zvládl na jedničku.

55:09
    Roope Hintz se tlačil do útočných pozic, ale útočníka Dallasu zastavilo postavení mimo hru.

54:42
    Třígólová ztráta domácích se zdá být až příliš vysoká. Dallas tedy kontroluje dění na ledové ploše.

54:24
    K ráně se dostal Blake Comeau, s jehož zakončením ale Curtis McElhinney větší problémy neměl. Následovat bude poslední komerční přestávka tohoto zápasu.

54:01
    Jamie Oleksiak si poradil v nepříliš ideální pozici na vlastní modré čáře. Kotouč od mantinelu odpravil do středního pásma.

53:12
    Heiskanenovo nahození od modré čáry viděl domácí brankář až na poslední chvíli. Nicméně zasahovat nemusel, neboť touš zaplul vedle přední tyče.

52:47
    Esa Lindell zřejmě prováhal ideální moment ke střele. Hostům se nyní ale daří kombinace před McElhinneyovou bránou.

51:59
    Miro Heiskanen posunul kotouč do pásma Tampy. Zadáci v modrých dresech tedy musí podnikat další postup vpřed.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 32. Coleman (Hedman, Goodrow), 49. Barre-Boulet (Palát, Killorn) – 6. Oleksiak (Heiskanen, Kero), 26. Pavelski (Hintz), 34. Pavelski (Hintz), 40. Hintz (Kiviranta, Pavelski), 44. Kiviranta (Pavelski, Ja. Benn)

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Černák, Hedman (A), D. Savard, McDonagh (A), Rutta, Sergačjov – Barre-Boulet, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.
    Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Pavelski, Hintz, Kiviranta – Seguin, Ja. Benn (C), Robertson – Comeau (A), Dickinson, Cogliano – Gurjanov, Faksa, Kero.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Luxmore – Tobias, Suchánek

Diváci: 4 200