Sparta – Ice Hockey Boys 4:6 (kon.) | Chomutov – Litvínov 1:9 (kon.) | 4SA Hockey Team – K. Vary 0:2 (kon.)
Ice Hockey Boys – Chomutov 19:1 (kon.) | K. Vary – Litvínov 7:5 (kon.) | 4SA Hockey Team – Sparta 9:2 (kon.)
Ice Hockey Boys
19:1 (5:0, 6:1, 8:0)
Piráti Chomutov
Středa 16.06.2021, 15:004SA Energie Hockey Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Pěkné odpoledne z karlovarské arény. Soutěžní den s číslem 2 turnaje Energie Hockey Cup 21 je v plném proudu, a my vám přinášíme online reportáž z dalšího utkání. Tentokrát se proti sobě postaví týmy Ice Hockey Boys a Piráti Chomutov.

Ice Hockey Boys: Maňásek – Kopolent, Zielinski, Bortoli, Drabeš, Postl, Holejšovský, Teterja, Pospíšil, Koudelný, Kusak, Belan, Janata, Zich, Glos

Piráti Chomutov: Horník (Hrůza) – Vasilevskij, Patočka, Rybár, Pašek, Vojíř, Kubánek, Kalvoda, Zeman, Beran, Kocourek, Drož, Kouřimský, Snopek, Hynek.

00:01

00:07
    Chomutov byl v úvodním vhazování úspěšnější, a tak si kotouč bere do vlastního pásma.

01:01
    Zich poslal rychlou ránu na bránu zpoza pravého kruhu, kotouč ale skončil na brusli jednoho ze clonících hráčů.

02:30
    Janata vystřelil zleva od mantinelu, Horníka i s jeho bránou ale minul.

04:09
    Ice Hockey Boys obsadili útočnou třetinu a kombinují, zatím ale bez větších střeleckých šancí.

04:17
    Matyáš Beran (CHM) míří na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.

05:05
    Ice Hockey Boys právě vstřelili branku!
    První přesilovka a hned využitá! Koudelný nabil JAKUBU BELANOVI do předbrankového prostoru, kde si druhý jmenovaný poradil s gólmanem a po chvilce kličkování mu zasunul puk mezi beton a tyč. Asistence: Jakub Koudelný, Aleš Zielinski.

06:21
    Špatná rozehrávka Chomutova končí icingem.

07:04
    Vasilevskij dostal puk do mezikruží, k zakončení se ale díky dobré defenzivě domácích nedostal.

08:20
    Za bránou domácích zůstal po střetu ležet Vasilevskij, po přerušení hry se ale za pomoci sudích zvedl a v předklonu odjíždí na střídačku.

09:03
    Pospíšil si sjel s pukem do pravého kruhu, odkud následně vypálil, Horníkovu bránu ale přestřelil.

10:09
    Kalvoda to zkusil z velkého úhlu, trefil však jen boční síť domácí brány.

11:25
    Ice Hockey Boys jdou do dvoubrankového vedení! MILAN KUSAK se nejlépe zorientoval v tlačenici o puk a z otočky vypálil z mezikruží přímo nad rameno chomutovského Horníka. Bez asistence.

12:58
    Piráty zachránila boční síť, která zastavila rychlý puk z hole Jakuba Koudelného.

13:36
    Kalvoda se na druhé straně dostal k zakončení, teč jednoho z obránců ale nasměrovala puk nad bránu domácích.

14:30
    Belan z první napálil přihrávku zpoza brány, Horník ji ale zlikvidoval zákrokem lapačkou.

15:26
    Branku, kterou chomutovský gólman reklamoval nakonec platí. Jak to tedy bylo? Antonín Zich se dostal do mezikruží, odkud také vystřelil, trefil však jen pravou tyč. Odražený puk ale skončil na holi JAKUBA KOUDELNÉHO, který jej jen dorazil do odkryté klece. Asistence: Antonín Zich, Jiří Pospíšil.

15:40
    MICHAL KUSAK zvyšuje na 4:0. Po středovém buly se sám vydal až před Horníka, kterého zaskočil rychlou stahovačkou a umístil puk k pravé tyči. Bez asistence.

16:51
    Chomutovští už se také radovali z gólu, ten ale sudí uznat nemohl z důvodu ofsajdu.

18:47
    Piráti se snaží ještě v závěru třetiny alespoň snížit, Ice Hockey Boys ale na modré čáře před vlastní branou vystavěli betonovou zeď.

19:26
    Domácí ještě v poslední minutě první třetiny zvyšují na 5:0. Ondřej Postl pálil zpoza pravého kruhu, jeho ránu ještě Horník vyrazil. Na bleskové obtočení kolem brány a následný zásun kotouče k tyči v podání JAKUBA KOPOLENTA už ale nestačil. Asistence: Ondřej Postl, Jakub Koudelný.

20:00

Siréna ohlásila konec první části, která byla poměrně jednoznačná. Ice Hockey Boys dokázali během prvních pěti minut nasázet pirátům solidních pět branek, a ani jednu neinkasovali. Skóre otevřel v 6. minutě Belan. Ve dvanácté a šestnácté se trefil Kusak. Zbylými dvěma střelci se stali v 16. minutě Koudelný a 34 sekund před sirénou Jakub Kopolent. Druhá třetina začne v 15:56.

20:01

20:10
    Na úvod třetiny prověřil střelou od modré Horníka Pospíšil.

21:54
    Kusak se s kotoučem snažil procpat až před chomutovského gólmana, Piráti jej ale od vlastní branky odtlačili.

22:56
    Koudelný kličkoval s pukem přes útočnou třetinu, k zakončení se ale nedostal.

24:12
    Kalvoda se snažil nabít do levého kruhu Badinkovi, jeden z domácích ale dokázal do této rozehrávky vložit hůl, a zabránit tak možnému nebezpečí.

25:53
    Václav Pašek (CHM) míří na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

26:50
    Holejšovský se ocitl sám v pravém kruhu a nechráněn obdržel puk. Jeho následnou střelu ale Horních zastavil lapačkou.

27:43
    Pospíšil se s pukem dostal až do mezikruží, jeho střelu ale odtečovali chomutovští hráči až za bránu.

29:18
    Aleš Zielinsky (IHB) si vysloužil dvě minuty za podrážení.

30:10
    Domácí přidávají už šestou branku v řadě! Jiří Pospíšil nahodil puk na bránu zprava, odražený puk pak JAKUB BELAN bez větších doklepl za Horníkova záda. Asistence: Jiří Pospíšil.

31:34
    JAKUB KOUDELNÝ zvyšuje už na 7:0! Poté, co se dostal do úniku si sjel do pravého kruhu, odkud poslal puk mezi ruku a tyč soupeřova gólmana. Bez asistence.

32:30
    Další branka pro Ice Hockey Boys! Michal Kusak se vydal společně se spoluhráči do útoku. Kotouč předel za modrou na PETRA HOLEJŠOVSKÉHO, který svou střelou trefil jen Horníka, po jeho zákroku ale skončil puk v brankovišti a doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Michal Kusak, Antonín Zich.

32:30
    Po inkasované brance míří na trestnou lavici Václav Pašek (CHM), který si odpyká dvě minuty za hrubost.

34:31
    Rychlá předávačka končí dalším gólem. Kopolent nabil na druhou stranu na MICHALA KUSAKA, který bez problému poslal puk do sítě. Asistence: Jakub Kopolent, Ondřej Postl.

35:39
    Piráti právě vstřelili branku!
    Je tu první odpověď z chomutovských hokejek. Po Kubánkově nahození se před bránu dostal MATYÁŠ PATOČKA, který kotouč doslova dotlačil za Maňáska. Asistence: Tobias Kubánek, Josef Rybár.

35:52
    A je tam 10! Bleskovou odpověď zařídilo duo Michal Kusak a VINCENT GLOS, druhý jmenovaný obdržel kotouč k levé tyči a jen jej přesměroval za Horníka. Asistence: Michal Kusak.

36:36
    Ondřej Postl (IHB) si odpyká dvě minuty za podrážení.

39:59
    V poslední sekundě se ještě podařilo domácím jednou skórovat. Vincent Glos skvěle našel připraveného JAKUBA KOUDELNÉHO v pravém kruhu, odkud druhý jmenovaný čistě propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Vincent Glos.

40:00

Druhá třetina je minulostí a její výsledek dokazuje poměry na hřišti. Týmu Ice Hockey se daří vše na co sáhne, oproti tomu chomutovští hokejisté si zatím svůj jediný gól těžce vydřeli. Góly z druhé třetiny: 31. Belan (Pospíšil), 32. Koudelný, 33. Holejšovský (Kusak, Zich), 35. Kusak (Kopolent, Postl), 36. Glos (Kusak), 40. Koudelný (Glos) – 36. Patočka (Kubánek, Rybár). Poslední část začne v 16:36.

40:00
    Ice Hockey Boys obdrželi od sudích dvouminutový trest za zdržování hry, pozdní nástup. Dvě minuty odpyká Jakub Koudelný (IHB).

40:01

40:54
    Ve vlastním oslabení se domácí probojovali až do útočného pásma, kde Belan přesně nabil ONDŘEJI POSTLOVI, který se pěkně trefil do pravého horního rohu chomutovské klece. Asistence: Jakub Belan.

41:15

42:04
    Využitá přesilovka a v pořadí už 13. gól týmu Ice Hockey Boys. Tentokrát to byla individuální akce v podání ALEŠE ZIELINSKÉHO, který si bekhendovou stahovačkou poradil s Horníkem a navýšil vedení. Bez asistence.

43:58
    Chomutov posílá puk na zakázané uvolnění.

44:11
    Holejšovský nabil připravenému MICHALU KUSAKOVI, který propálil přesouvajícího se Horníka. Asistence: Petr Holejšovský, Aleš Zielinsky.

44:33
    Puk končí už po patnácté v chomutovské kleci. Michal Kusak vysunul ANTONINA ZICHA, jenž si sjel k pravé tyči a procpal puk mezi Horníkův beton a železnou brankovou konstrukci. Asistence: Michal Kusak.

44:52
    JAKUB BELAN předvádí úspěšnou individuální akci! Ze středního pásma se dostal až do mezikruží, odkud vymetl pravý horní roh chomutovské svatyně. Bez asistence.

47:59
    Ice Hockey Boys neustávají v nátlaku a stále fungují v pásmu před Horníkem.

48:13
    Antonín Zich se natlačil i s pukem před bránu pirátů, Hornik ale jeho snažení zastavil, kotouč ale vyrazil do prostoru před sebe, kam přispěchal JIŘÍ POSPÍŠIL, který jej poslal do odkryté klece. Asistence: Antonín Zich.

50:34
    Postl pálil od modré, Horníka i s jeho bránou ale minul.

51:22
    Holejšovský poslal puk do rohu, kde jej převzal JAKUB KOUDELNÝ, z rohu se hbitě dostal k bráně, rychlou kličkou pak zmátl Horníka, kterému pak zavěsil puk pod víko. Asistence: Petr Holejšovský.

53:57
    Zich to zkoušel zpoza kruhů, Horník ale zasahuje.

54:55
    Hosté vyvezli puk do útočného pásma, tam jej ale převzali domácí.

55:29
    Je tu další branka! Antonín Zich nabil zpoza levého kruhu do mezikruží připravenému JIŘÍMU POSPÍŠILOVI, který odtud vyslal nechytatelnou dělovku nad lapačku chomutovského gólmana. Asistence: Antonín Zich, Jakub Koudelný.

58:50
    Za faul loktem míří na dvě minuty na trestnou lavici Ondřej Postl (IHB).

59:05
    Máme tu vyloučení na obou stranách. Za podrážení si vysloužil dvě minuty Tobias Kubánek (CHM) a za krosček s ním na trestnou lavici míří Aleš Zielinski (IHB).

59:18
    Jakub Koudelný (IHB) se přidává k vyloučeným, on si odpyká dvě minuty za podrážení.

Nejlepší hráč utkání: Jakub Koudelný (IHB).

Ve třetí třetině přidali Ice Hockey Boys neuvěřitelných osm branek. Celkové skóre 19:1 přineslo mnoha hráčům zajímavé statistiky: Jakub Koudelný (4+3); Michal Kusak (4+3); Jakub Belan (3+1). Góly třetí třetiny: 41. Postl (Belan), 43. Zielinsky, 45. Kusak (Holejšovský, Zielinsky), 45. Zich (Kusak), 45. Belan, 49. Pospíšil (Zich), 52. Koudelný (Holejšovský), 56. Pospíšil (Zich, Koudelný).

Z této online reportáže je to ode mne vše. Děkuji, že jste ji sledovali a u dalších přenosů z tohoto turnaje se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (17:22:26)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 6. Belan (Koudelný, Zielinski), 12. Kusak, 16. Koudelný (Zich, Pospíšil), 16. Kusak, 20. Kopolent (Postl, Koudelný), 31. Belan (Pospíšil), 32. Koudelný, 33. Holejšovský (Kusak, Zich), 35. Kusak (Kopolent, Postl), 36. Glos (Kusak), 40. Koudelný (Glos), 41. Postl (Belan), 43. Zielinsky, 45. Kusak (Holejšovský, Zielinsky), 45. Zich (Kusak), 45. Belan, 49. Pospíšil (Zich), 52. Koudelný (Holejšovský), 56. Pospíšil (Zich, Koudelný) – 36. Patočka (Kubánek, Rybár)