Nizozemsko – Česko 0:2 (kon.) | Belgie – Portugalsko 1:0 (kon.)
Belgie
1:0 (1:0)
Portugalsko
Neděle 27.06.2021, 21:00 • La Cartuja Stadium, Sevilla (ESP) • Mistrovství Evropy • Osmifinále

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji krásný zbytek večera! (23:08:09)

Fauly: 14:9.
    Cristiano Ronaldo tentokrát vypadl se svým Portugalskem už v osmifinále.

Je konec! Úřadující šampióni končí na letošním EURU už v osmifinále, v němž podlehli Belgii 0:1. Jediný gól zápasu padl na konci poměrně nezáživné první půle, kdy Thorgan Hazard z dálky překvapil brankáře Patrícia. V průběhu druhého dějství si Portugalci vytvořili znatelný tlak, který přinášel šance hlavně v závěrečné desetiminutovce zápasu. V ní Rúben Dias prudce hlavičkoval jen do středu brány, Guerreiro nastřelil tyč a Andrému Silvovi zase ukradl gólovku gólman Courtois. V nastavení pak ještě mířil těsně vedle Félix.

Postup Belgie byl vykoupen zraněním Kevina De Bruyneho, který musel střídat v úvodu druhé půle a možná také Edena Hazarda. Kapitán týmu se při odchodu ze hřiště držel za zadní stehenní sval.

90+6

90+5
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Leander Dendoncker.
    90+5. Ani Félixova střela nepřinesla vyrovnání.

90+5
    João Félix si na hranici šestnáctky narazil míč se spoluhráčem a vypálil těsně vedle pravé tyče z pohledu brankáře Courtoise! To byla možná poslední šance Portugalců...

90+4
    Belgičané v hokejovém přečíslení 3 na 2. Přihrávku Carrasca však zablokoval Danilo!

90+4
    Už i Pepe je na hrotu. Zoufalý nápor Portugalců vrcholí.

90+2
    Z velké dálky střílel nepřesně Bruno Fernandes. Úřadujícím mistrům Evropy čas rychle utíká.

90+2
    Po sraženém centru Oliveiry zůstanou Portugalci v útoku. Budou vhazovat.

90+1
    Utkání bude prodlouženo o pět minut! Podaří se Portugalcům vyrovnat, nebo se budou radovat Belgičané?

89
    Nadějný brejk Belgie nakonec k ničemu nevedl. Lukaku nahrál Yannickovi Carrascovi, který si ale netroufl jít do zakončení. Vyhnal se s míčem daleko do strany a pak o něj přišel.
    88. Ronaldovo prodloužení sebral André Silva, jenže Courtois byl na zemi včas.

88
    Nyní Cristiano Ronaldo vyhrál hlavu pro Andrého Silvu. Tomu ukradl šanci Courtois, který bleskově vyběhl a dokázal míč nadvakrát zkrotit!

88
    Meunier dokázal pokrýt náběh Ronalda, který by na zadní tyči zakončoval v gólové šanci!

87
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Yannick Carrasco. Hazard se při odchodu držel za stehenní sval, zřejmě tam tedy byly i zdravotní důvody.