Slavia – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 3:1 (kon.)
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Pátek 30.07.2021, 13:00Přípravné zápasy dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím fanoušky mládežnického hokeje. V dnešním přípravném utkání dorostenců proti sobě nastoupí Olomouc a Mladí draci Šumperk.

Jelikož byl minulý ročník kvůli koronavirové pandemii zrušen, připomeneme si alespoň výsledky těch zápasů obou mužstev, které se stihly odehrát.

HC Olomouc:

Olomoučtí dorostenci v šesti odehraných duelech minulé sezóny nezaznamenali jediné vítězství. Postupně nestačili na Vsetín (2:3), Porubu (2:5), Vítkovice (1:15), Zlín (0:6), Třinec (4:6) a Havířov (1:3). V tomto ročníku tak mladí kohouti budou určitě chtít napravit reputaci a vrátit se na vítěznou vlnu.

Mladí draci Šumperk:

Mladí Draci na tom byli v úvodních zápasech předčasně skončené sezóny podobně. Před přerušením stihli odehrát sedm zápasů, z nichž vytěžili jediný bod po porážce se Zlínem na samostatné nájezdy (4:5). Jinak nestačili na Třinec (0:8), Havířov (1:5), Přerov (0:3), Kometu (1:3), Vsetín (1:2) a Porubu (2:3). Cíle Mladých draků pro nadcházející ročník se tedy nesou v podobném duchu jako u jejich dnešních soupeřů.

Kohouti již nastoupili k úvodnímu rozbruslení.

Nyní se k nim přidali i Mladí Draci. Obě mužstva procvičují bystrost svých brankářů.

HC Olomouc: Frgál (Weiss) – Drábek, Němec, Šlahora, Galvas, Marek, Vrána, Polýnek – Golais, Miškovský, Jeřábek – Najman, Izák, Šulgan – Pastrnek, Neoral, Šenk – Dokoupil, Szabo, Kutlák

HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Valenta) – Compel, Jarmara, Cekr, Plhol, Juřík, Hroch, Kaval – Maurer, Hlubuček, Seidenglanz – Verner, Bařica, Škrabal – Hejatko, Peškar, Kundera – Lichner, Sudovna.

Po ledě se už prohánějí i rozhodčí.

00:01

00:05
    Po úvodním buly mají kotouč na hokejkách hráčí Šumperka.

00:45
    Miškovský zkoušel přihrávat před branku, avšak jeho pokus nebyl úspěšný.

01:22
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Juřík – 2 min., hákování).

01:38
    Přesilovka Olomouce začala střelou Šenka, Ondráček byl ovšem pozorný a ránu lapil.

01:58
    Olomoučtí kombinují a hledají vhodný prostor ke střele.

02:14
    Šumperk dostal puk do středního pásma. Oba týmy střidají.

02:53
    Cekr se pokusil zaútočit, avšak olomoucká obrana jej o kotouč připravila. Následně domácím nevyšla rozehrávka, a tak rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

03:01
    Zajímavý pokus z pravé strany. Frgál musel zasahovat.

03:22
    Šumperk v plném počtu.

04:02
    Výborná šance Galvase, jenž si vybruslil před Ondráček. Ten vytáhl výborný zákrok.

05:07
    Najman dostal puk před branku, odkud pálil Šulgan. Ondráček si připsal další úspěšný zásah.

05:21
    Zakázané uvolnění draků.

05:49
    Hubuček posílal zajímavou přihrávku na Mauera. Tomu kotouč v poslední chvíli utekl. Následně rozhodčí odpískali ofsajd Olomouce.

06:15
    Souboj u mantinelu vyhrál Drábek, jenž pak poslal kotouč na Šenka. Ten však neuspěl.

06:24
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Němec – 2 min., podrážení).

07:14
    Olomoučtí zatím zvládají oslabení bravurně. Šumperk se nedokáže dostat do pásma.

07:53
    Golais se v oslabení dostal do samostatného úniku, avšak Ondráček si na jeho kličku počkal.

08:24
    Další šance Golaise byla opět neúspěšná. Olomouc je v plném počtu.

09:04
    Další výborná šance. Drábek zkoušel forhendový blafák, avšak Ondráček zatím drží svoje mužstvo vynikajícími zákroky.

09:55
    Chyba šumperské obrany vyústila ve střelu Pastrneka. Ten však svůj pokus zamířil pouze do Ondráčka.

10:34
    Galvas poslal kotouč na Dokoupila, tomu však v důležitém momentu sjel puk z čepele. Následnou střelu Szaba vyrazil Ondráček hokejkou mimo.

11:31
    Skrumáž před Ondráčkem zavčasu vyřešila olomoucká obrana. Olomoucký brankář ovšem musel následně stejně zasahovat, když si před něj vybruslil Mauer.

11:54
    Zajímavá teč Izáka zkomplikovala Ondráčkovu práci. Brankář Šumperka to však zvládl.

11:54
    Vyloučení v týmu Mladí draci šumperk (Lichner – 2 min., vysoká hůl).

12:35
    Olomoučtí se sami vyhnali z útočného pásma.

12:48
    Tentokráte hráči Šumperka vyhodili směrem na Ondráčka. Olomoucký brankář musel přerušit hru.

12:51
    Střela Compela od modré skončila v Ondráčkově náruči.

13:34
    Rána od modré čáry i na modré čáry, střílel Šlahora. Puk končí nad brankou.

13:52

14:37
    Jeřábek zavezl kotouč dopředu, kde se jej ovšem nikdo z jeho spoluhráčů neujal. Následně se ovšem stejný hráč dostal ke střele, která pořádně protáhla Ondráčka.

15:07
    Vrána poslal zajímavý kotouč před branku, který tečoval Szabo. Šumperský gólman byl opět připraven.

15:50
    Přihrávka Lichnera před branku nenašla adresáta. Šumperku byl následně odpískán ofsajd.

16:07
    Střelu Šulgana z levé strany vyrazil Ondráček betonem.

16:41
    Najman se snažil poslat kotouč před branku, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů nabídku nevyslyšel.

17:11
    Do zakončení se tlačil Polýnek, avšak Ondráček kotouč pokryl, a nepřipustil tak žádné dorážky.

17:45
    Němcovi utekl puk v obranném pásmu, a ten měl tak co dělat, aby jej znovu dostihl před dotírajícím protihráčem.

18:35
    Střela Jeřábka z pravé strany prosvištěla Ondráčkovi vedle branky.

18:55
    Rána Cekra se otřela o pravou tyč Ondráčkovy branky!

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:22
    Dokoupil ukusil poslat kotouč před branku, avšak neúspěšně.

19:50
    Olomouc chce dát gól do šatny, zajímavou příležitost měl Szabo, nicméně Ondráček je stále neprůstřelný.

20:00

V první třetině jsme viděli celkem jednostranný hokej. Olomoučtí na svého soupeře tlačí, nicméně brankář Ondráček zatím svůj tým drží skvělými zákroky. I Šumperk ovšem měl své šance, zejména nebezpečná byla rána Davida Cekra, která skončila na tyčce. Uvidíme, jak si oba týmy povedou ve druhé třetině.

Draci jsou na hrací ploše.

Na led nastupuje i tým Olomouce.

20:01

20:05
    Buly vyhrála Olomouc

20:40
    Golais se snažil vystřelit. Kotouč mu, ale utekl. Následně Olomouc vyhodila na zakázané uvolnění.

20:53
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Blesk z čistého nebe! Střela PATRIKA BAŘICI skončila za Frgálem. Bez aisistence.

21:33
    Vránova střela skončila na tyči. Následně pálil Pastrnek,ale minul.

22:55
    Puk se zdržuje v obranné půlce Šumperka.

23:56
    Miškovský měl velkou příležitost, ale minul.

24:34
    Přihrávka na Izáka byla moc dlouhá.

25:17
    Izák se pokusil vystřelit, rána mu ale nesedla.

25:57
    Vránova střela od modré končí v náruči Ondráčka.

26:48
    Dokoupil se snažil dobruslit před bránu, avšak Ondráček byl pozorný.

27:17
    Galvas zastavil průnik Seidenglanze právě včas.

27:45
    Obrovská šance Olomouce. Šulgan se ocitl sám před brankou Šumperka. Nezakončil však přesně.

29:04
    Souhru Pastrnka s Neoralem nezakončil druhý jmenovaný přesně. Jinak by z toho byla velká šance.

30:30
    Ofsajd Šumperka.

30:30
    Střídání v týmu HK Mladí Draci Šumperk: ze hřiště odchází Ondráček, přichází Valenta.

31:19
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! MATĚJ GOLAIS využil zmatku před brankou a propasíroval kotouč za Valentu. Asistence: Patrik Polýnek.

32:00
    Střela Šulgana konči ve Valentově lapačce.

33:12
    Pastrnek se mohl dostat ke střele, nicméně obrana Šumperku zareagovala včas.

34:22
    Druhá třetina je herně vyrovnanější než první.

34:54
    Střela Šlahory končí po zásahu Valenty nad brankou.

35:25
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Hejatko – 2 min., příliš mnoho hráčů).

38:01
    Souboj za Frgálovou brankou vyhrála Olomouc.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Olomoučtí mají ke konci třetiny tlak v útočném pásmu. Avšak vystřelit se jim nedaří.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Do vedení šel vcelku nečekaně Šumperk po gólu Patrika Bařici. Za Olomouc pak vyrovnal Matěj Golais. Uvidíme, zdali ve třetí třetině jeden z týmů strhne vedení na svoji stranu.

Třetí třetina začne zhruba ve 14:27.

Oba týmy vjíždí na ledovou plochu.

40:01

40:05
    Buly vyhrála Olomouc.

40:30
    Olomouc se snaží probojovat do útočného pásma.

40:59
    Seidenglanz nastřelil tyč.

41:19
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Plhal – 2 min., podrážení).

41:45
    Šulganova rána končí ve Valentově lapačce.

42:04
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

42:24
    Marek střílel od modré čáry, trefil však Valentovu lapačku.

42:59
    Šumperk dostal puk z vlastní třetiny.

43:19

43:51
    Olomouc pouze vyhazuje, hráči míří na střídačku.

44:34
    Škrabal se pokusil o střelu beckhendem, Frgál byl připraven.

45:10
    Draci zakládají útok. Cekr se snažil dostat do útočného pásma, avšak neúspěšně.

45:30
    Ofsajd Olomouce.

46:18
    Drábek se mohl dostat do zajímavé příležitosti, nakonec se ovšem ke střele nedostal.

46:39
    Zakázané uvolnění Olomouce.

47:36
    Golaisovi před zakončením sjel kotouč z čepele. Následný beckhendový pokus Šlahory skončil ve Valentově lapačce.

48:28
    Útočná akce Šumperku končí po zásahu olomoucké obrany.

48:58
    Olomouc otáčí vývoj utkání. Po přihrávce Šulgana zpoza branky se prosadil ŠTĚPÁN VRÁNA! Asistence: Viktor Šulgan.

49:55
    Draci se neúspěšně pokouší dostat do útočného pásma.

50:54
    Nebezpečnou souhru zakončil těsně vedle branky Škrabal. To byla obrovská příležitost na vyrovnání.

52:06
    Obrovská šance Olomouce! Šulgan se snažil procpat až do branky, avšak jeho pokus skvěle zastavil Valenta.

53:03
    Bekhendový pokus Pastrnka končí ve Valentově lapačce.

53:25
    Střela Maurera z úhlu končí v rukavici Frgála.

53:55
    Galvas se snažil protlačit ke střele, obrana Šumperku byla ovšem pozorná.

54:40
    Na druhé straně střílel Cekr, trefil ale pouze Frgála.

55:43
    Rána Golaise skončila na boční síti. Na druhé straně pálil Maurer, jeho střela šla nad branku.

56:25
    Do úniku se tlačil Peškar, nicméně olomoučtí obránci jej včas zastavili.

57:41
    Přihrávka Hubučeka nenašla vhodného adresáta, následně se ke střele dostal Bořica, Frgál si připsal úspěšný zákrok. Šumperk si bere oddechový čas.

57:41
    Valenta zůstává na střídačce, Šumperk hraje v šesti.

58:00
    Miškovský jen těsně netrefil branku, zároveň běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:46

58:46
    Oddechový čas Olomouce.

59:01
    NICKOLAS MIŠKOVSKÝ se tentokrát do prázdné brány trefil, a zařídil tak svému týmu nejspíše definitivní pojistku dnešního vítězství. Bez asistence.

59:17

59:53
    Obrovská šance v závěru utkaní! Šulgan se procpal až před Valentu, nicméně jeho bekhendový pokus brankář Šumperka vykryl.

Olomouc ve třetí třetině dokázala otočit vývoj utkání zásluhou Štěpána Vrány a Nickolase Miškovského. Kohouti tak svůj úvodní přípravný zápas zvládají.

To je ode mě vše. U dalších zápasů mládežnického hokeje se těším na sheldanou. (15:01:33)

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 32. Golais (Polýnek), 49. Vrána (Šulgan), 60. Miškovský – 21. Bařica