Kanada – USA 5:16 (kon.) | Španělsko – Čína 11:7 (kon.)
Nizozemsko – Maďarsko 11:14 (kon.) | Austrálie – ROV 8:9 (kon.)
Nizozemsko – Maďarsko

11:14

(3:4, 4:4, 2:2, 2:4)

Úterý 03.08.2021, 11:20 • Centrum vodního póla Tacumi, Tokio • Olympijské hry - Vodní pólo (ženy) • Čtvrtfinále
Sledujte:

Nejvíce branek: van de Kraatsová 4/2, Stomphorstová 2 – Leimeterová 4, Gurisattiová 3, Illésová 3.
    Držení míče: 45% – 55%.
    Penalty: 4/4 – 0/0.
    Střely na bránu: 19:18. (12:34:54)

Vodní pólistky Maďarska počtvrté v řadě postupují do semifinále olympijského turnaje a poperou se o premiérovou medaili, protože zatím vždy skončily na čtvrté příčce.
    Oba celky obvykle začínaly ze zajištěných obran a skóre se měnilo hlavně v závěrech každé čtvrtiny. Zpočátku měly mírnou převahu Nizozemky, ale od stavu 3:4 již dominovaly maďarské hráčky. Nizozemsku se podařilo stáhnout tříbrankový náskok na 10:10, ale závěr opět patřil středoevropskému družstvu.
    Vítězky se v semifinále utkají se Španělskem. Poražené čeká pavouk o páté místo proti Číně.

Zápas skončil.

32
    Maďarsko vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Soupeř již hrál vabank a do opuštěné brány zavěsila zprava DORA LEIMETEROVÁ – 11:14.

32
    DOROTTYA SZILÁGYIOVÁ střílí krásný gól a 39 vteřin před sirénou mají Maďarky velmi blízko do semifinále – 11:13.

32
    56 vteřin před koncem oddechový čas pro Maďarsko. Magyariová musí být po předchozím zákroku nouzově ošetřena sprejem na naraženou ruku.

31
    Minutu a deset vteřin před koncem pomáhá Maďarkám důležitým zákrokem brankářka Magyariová.

30
    Nizozemsko vstřelilo branku!
    Protiútok přes celý bazén odtáhla van de Kraatsová a z její přihrávky těží DAGMAR GENEEOVÁ – 11:12.
    Szilágyiová - 10:12

29
    DOROTTYA SZILÁGYIOVÁ pálí nechytatelně na zadní tyč a střílí uklidňující gól – 10:12.

28
    KRISZTINA GARDOVÁ měla po prostrčení před bránu dostatek času zamířit a prudkou střelou pod břevno skóruje – 10:11.

27
    Ve velké šanci trefuje Vályiová z úhlu v přesilovce pouze hlavu brankářky Willemszové.
    van de Kraatsová - 10:10

26
    Dvacetiletá SIMONE VAN DE KRAATSOVÁ vyslala nechytatelnou pumelici a likviduje zbytek tříbrankového náskoku Maďarek – 10:10.

Začala čtvrtá čtvrtina.

Skončila třetí čtvrtina.

24
    V přesilovce si počkala až na poslední vteřinu SABRINE VAN DER SLOOTOVÁ a trefou z úhlu dostává skóre na kontakt – 9:10.

23
    Konečně "oranjes" protrhly střeleckou smůlu v této čtvrtině. Zařídila to až další proměněnou penaltou MAUD MEGENSOVÁ – 8:10.