Kanada – USA 5:16 (kon.) | Španělsko – Čína 11:7 (kon.)
Nizozemsko – Maďarsko 11:14 (kon.) | Austrálie – ROV 8:9 (kon.)
Nizozemsko – Maďarsko

11:14

(3:4, 4:4, 2:2, 2:4)

Úterý 03.08.2021, 11:20 • Centrum vodního póla Tacumi, Tokio • Olympijské hry - Vodní pólo (ženy) • Čtvrtfinále
Sledujte:

Nejvíce branek: van de Kraatsová 4/2, Stomphorstová 2 – Leimeterová 4, Gurisattiová 3, Illésová 3.
    Držení míče: 45% – 55%.
    Penalty: 4/4 – 0/0.
    Střely na bránu: 19:18. (12:34:54)

Vodní pólistky Maďarska počtvrté v řadě postupují do semifinále olympijského turnaje a poperou se o premiérovou medaili, protože zatím vždy skončily na čtvrté příčce.
    Oba celky obvykle začínaly ze zajištěných obran a skóre se měnilo hlavně v závěrech každé čtvrtiny. Zpočátku měly mírnou převahu Nizozemky, ale od stavu 3:4 již dominovaly maďarské hráčky. Nizozemsku se podařilo stáhnout tříbrankový náskok na 10:10, ale závěr opět patřil středoevropskému družstvu.
    Vítězky se v semifinále utkají se Španělskem. Poražené čeká pavouk o páté místo proti Číně.

Zápas skončil.

32
    Maďarsko vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Soupeř již hrál vabank a do opuštěné brány zavěsila zprava DORA LEIMETEROVÁ – 11:14.

32
    DOROTTYA SZILÁGYIOVÁ střílí krásný gól a 39 vteřin před sirénou mají Maďarky velmi blízko do semifinále – 11:13.

32
    56 vteřin před koncem oddechový čas pro Maďarsko. Magyariová musí být po předchozím zákroku nouzově ošetřena sprejem na naraženou ruku.

31
    Minutu a deset vteřin před koncem pomáhá Maďarkám důležitým zákrokem brankářka Magyariová.

30
    Nizozemsko vstřelilo branku!
    Protiútok přes celý bazén odtáhla van de Kraatsová a z její přihrávky těží DAGMAR GENEEOVÁ – 11:12.
    Szilágyiová - 10:12

29
    DOROTTYA SZILÁGYIOVÁ pálí nechytatelně na zadní tyč a střílí uklidňující gól – 10:12.

28
    KRISZTINA GARDOVÁ měla po prostrčení před bránu dostatek času zamířit a prudkou střelou pod břevno skóruje – 10:11.

27
    Ve velké šanci trefuje Vályiová z úhlu v přesilovce pouze hlavu brankářky Willemszové.
    van de Kraatsová - 10:10

26
    Dvacetiletá SIMONE VAN DE KRAATSOVÁ vyslala nechytatelnou pumelici a likviduje zbytek tříbrankového náskoku Maďarek – 10:10.

Začala čtvrtá čtvrtina.

Skončila třetí čtvrtina.

24
    V přesilovce si počkala až na poslední vteřinu SABRINE VAN DER SLOOTOVÁ a trefou z úhlu dostává skóre na kontakt – 9:10.

23
    Konečně "oranjes" protrhly střeleckou smůlu v této čtvrtině. Zařídila to až další proměněnou penaltou MAUD MEGENSOVÁ – 8:10.

22
    ANNA ILLÉSOVÁ je při střelbě stoprocentní a nezaváhala ani teď – 7:10.

21
    Rodačka z Piešťan NATAŠA RYBANSKÁ si nechala brankářku šikovně klesnout a nad její hlavou zavěsila – 7:9.

21
    Oddechový čas pro Nizozemsko.

19
    A znovu je to dlouhé čekání na gól. Oba celky zatím velmi dobře brání.

Začala třetí čtvrtina.

Druhá čtvrtina skončila.

16
    Po taktikou svázaném začátku čtvrtiny se teď roztrhl pytel s góly. Tři vteřiny před sirénou ještě stihla zakončit DORA LEIMETEROVÁ – 7:8.

16
    MAUD MEGENSOVÁ proměňuje 12 vteřin před poločasem penaltu – 7:7.

16
    Na druhé straně odpovídá obdobně DORA LEIMETEROVÁ – 6:7.

16
    Krásně sehranou kombinaci zakončuje ranou do odkryté poloviny brány NOMI STOMPHORSTOVÁ – 6:6.

15
    Hrálo se pět na pět, když ANNA ILLÉSOVÁ prostřelila v těsném sevření dvě obránkyně i brankářku – 5:6.

14
    NOMI STOMPHORSTOVÁ dostala míč za pomyslnou čáru – 5:5. Platnost gólu posvětilo i video.

14
    V těsném souboji před brankou se prosazuje GRETA GURISATTIOVÁ a v početní výhodě znovu získává vedení – 4:5.

13
    Penaltu proměňuje třetím gólem v zápase SIMONE VAN DE KRAATSOVÁ – 4:4.

13
    Penalta pro Nizozemky po faulu na Wolvesovou, které hned dvě protihráčky stlačily hlavu pod hladinu.

13
    Magyariová skvěle vychytala v krátkém oslabení ránu van de Kraatsové, která číhá na pravé straně.

12
    Stejně jako v úvodu zápasu se dlouho čeká na gól, střely z úhlu na obou stranách neskončily v bráně.

10
    Vályiová opět doplavala nejrychleji k míči, ale útok poté nevyšel. Na druhé straně zachránilo Maďarky podruhé břevno.

Začala druhá čtvrtina.

První čtvrtina skončila.

8
    Poprvé posílá středoevropský celek do vedení GRETA GURISATTIOVÁ krásnou ranou do horního růžku.

8
    DORA LEIMETEROVÁ prostřelila brankářku Nizozemek odrazem o hladinu – 3:3.

7
    SIMONE VAN DE KRAATSOVÁ zůstala volná na pravé straně a obstřeluje Magyariovou nad ramenem na bližší tyč – 3:2.

7
    Přesilovku využívá ANNA ILLÉSOVÁ prudkou střelou ze středu sestavy k tyčce – 2:2.

6
    Technický obstřel jedné z Maďarek míří za zadní šibenici.

5
    SIMONE VAN DE KRAATSOVÁ vrací proměněnou penaltou vedení bílým čepičkám – 2:1.

5
    GRETA GURISATTIOVÁ odpovídá krásným bekhendem – 1:1.

5
    Až v páté minutě otevírá skóre zblízka po krásné kombinaci KITTY JOUSTROVÁ – 1:0.

3
    V půlminutové přesilovce trefují Nizozemky pouze břevno.

2
    Hraje se zatím bez branek. Maďarská přihrávka před bránu na Gardovou neprošla, míč mají zpět Nizozemky.

Před zahájením zápasu znějí prázdnou halou státní hymny obou zemí.

Nizozemsko: Willemszová – Geneeová, Sevenichová, Koolhaasová – Megensová, van der Slootová, Wolvesová, Stomphorstová /C/, Joustrová, Keuningová, van de Kraatsová, Sllekingová.

Maďarsko: Magyariová – Szűcsová, Rybanská – Szilágyiová, Vályiová, Gurisattiová, Illésová, Keszthelyiová /C/, Leimeterová, Gardová – Parkesová, Gyöngyössyová.

Rozhodčí: Periš (CRO), Severo (ITA)

Obě země se utkaly naposledy v Pekingu 2008, a to hned dvakrát. Zatímco v základní skupině zvítězily Maďarky 11:9, v důležitějším semifinálovém zápase vykročilo za pozdějším zlatem Nizozemsko těsnou výhrou 8:7. Z tehdejších kádrů však již nehraje aktivně žádná hráčka.

Maďarsko skončilo ve vyrovnané skupině B druhé především vinou nezvládnutého závěrečného duelu s Čínou. Remíza by stačila k prvenství v základní skupině, ale poločasové manko 2:7 už maďarské vodní pólistky nedotáhly. Ve čtyřech utkáních nastřílely obhájkyně „bramborových medailí“ z Pekingu, Londýna i Ria i posledního světového šampionátu 46 branek, což je naopak ze všech čtvrtfinalistek nejnižší počin.

Parkesová 10, Gurisattiová 8/1, Szilágyiová 7, Keszthelyiová 7

Nizozemsko postoupilo do čtvrtfinále ze třetího místa ve skupině A, respektive minitabulky tří šestibodových celků na jejím čele.
    Nizozemky jsou však vůbec nejproduktivnějším družstvem obou základních skupin se 75 nastřílenými góly.
    Ve čtvrtfinále je požene vidina opakování senzačního triumfu předchozí generace z roku 2008, zatímco na další dvě olympiády se vodní pólistky „oranjes" vůbec nekvalifikovaly.

Nizozemsko – Austrálie 12:15
    Nizozemsko – Španělsko 14:13
    Nizozemsko – JAR 33:1
    Nizozemsko – Kanada 16:12