Kajrat – Alaškert 0:0 (kon.) | Jablonec – Celtic cz 2:4 (kon.) | Lincoln – Slovan Bratislava 1:3 (kon.)
Omonia Nikósie – Flora 1:0 (kon.) | Galatasaray – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Mura – Žalgiris Vilnius 0:0 (kon.)
Rapid – Famagusta 3:0 (kon.)
Omonia Nikósie
1:0 (1:0)
Flora Tallinn
Čtvrtek 05.08.2021, 18:00 • GSP, Nicosia • Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase 3. předkola Evropské ligy proti sobě nastoupí AC Omonia Nikósie a FC Flora Tallinn.

AC Omonia Nikósie odehrál poslední dvojzápas v rámci kvalifikace Ligy mistrů proti Dinamu Záhřeb. Úvodní zápas prohrál 0:2, druhý 0:3, a tak nyní hraje třetí předkolo Evropské ligy.

Tallinn hrál v kvalifikaci o Ligu mistrů proti polské Legii, na kterou nestačil 1:2 a 0:1. Vzhledem k porážce hraje nyní třetí předkolo Evropské ligy.

Historicky půjde o první vzájemné střetnutí těchto dvou týmů, v novodobé historii proti sobě ještě nenastoupily.

AC Omonia Nikósie: Fabiano – Shehu, Hubočan, Lang, Lecjaks – Bautheac, Jordi Gómez (C), Diskerud, Tzioni – Loizou, Ščepovič
    Náhradníci: Panayi, Chorazka – Psaltis, Kiko, Yuste, Papoulis, Panayiotou, Savva, Kakoulli, Zefki, Evangelou, Asimenos

FC Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Pürg, Kuusk, Lukka – Zenjob, Soomets, Vasslijev (C), Miler, Ojamaa – Sappinen
    Náhradníci: Nömm, Grünvald – Reinkord, Alliku, Shein, Välja, Kallaste, Hussar, Poom, Seppik, Kuraksin

Rozhodčí: Petrescu – Grigoriu, Marica.

1

1
    Domácí mají bílé dresy, hosté oblékli zelené.

3
    Sledujeme klidnou hru, domácí fotbalisté jsou sice opticky aktivnější, ale na nějakou šanci čekají.

4
    Domácí celek se nyní propracoval do střelecké pozice, jeho pokus končí vedle branky, vypálit dokázal Loizou.

5
    Flora kombinuje na polovině hrací plochy a marně se pokouší něco vymyslet a dostat soupeře pod tlak.

6
    Na nějakou výraznější šanci v úvodu zápasu čekáme. Oba týmy hrají hodně opatrně a spíše čekají na chybu soupeře.

7
    Domácí budou po faulu soupeře rozehrávat volný kop. Jordi Gómez se ujal rozehrávky a poslal centr před branku.

8
    Obrana si v pohodě dokázala poradit, ale Hubočan ježí na hrací ploše. Absolvoval souboj se soupeřem.

10
    Po dlouhé kombinaci se do zakončení dostali hosté. Vassiljev vyslal střílený centr před branku, ale míč získal poměrně snadno brankář.

12
    Omonia Nikósie právě vstřelila branku!
    Domácí fotbalisté se prosazují po rychlé akci. Centr se snesl před branku Vassiljev centroval před branku, kde byl zcela volný MARINOS TZIONI.
    12. Marinos TZIONI - 1:0

15
    Přihrávající hráč se nyní dostal do střelecké pozice, Vassiljev pálil z dobré pozice, jeho rána ale končí mimo branku.

17
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do výraznější šance. Souboje o míč probíhají spíše na půlce.

19
    Domácí Šćepović se dostal do zakončení z přímého kopu, jeho pokus kryje brankář Igonen vyrazil na rohový kop.

20
    Jordi Gómez centroval před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

21
    Éric Bautheac to zkoušel individuálně, ale nedokázal projít přes obránce do lepší střelecké pozice.

22
    Mnoho fotbalové krásy v tomto zápase jsme zatím neviděli.

24
    Domácí Tzioni to vzal na sebe, jeho rána končí mimo branku.

28
    Nyní sledujeme přestávku, která je určená k občerstvení hráčů. Fotbalisté tedy doplňují tekutiny.

30
    Domácí Nikósie kombinuje na polovině hrací plochy, snaží se rychle něco vymyslet, ale zatím marně čekají na další příležitost.

30
    Půlhodina hry je pryč, zatím jsme viděli jednu branku, kterou vstřelil domácí celek.

32
    Éric Bautheac si nabíhal do volného prostoru, ale nedokázal zpracovat těžký míč od spoluhráče.

34
    Domácí fotbalisté svou aktivní hrou vybojovali rohový kop.

35
    Jordi Gómez centroval rozehrát nakrátko, následně se ke střele dostal Loizou. Jeho zakončení hlavou končí těsně vedle branky, ale gólman na míč sáhl, a tak uvidíme roh.,

35
    Jordi Gómez z druhé strany centroval před branku a obrana si poradila za cenu dalšího rohu.

37
    Domácí fotbalisté hráli nyní aktivně, ale do výraznější šance se nedostali, navíc byl Loizou zastaven v ofsajdu.

38
    Hubočan byl faulovaný, a tak bude jeho tým rozehrávat na polovině hrací plochy.

40
    Domácí si vypracovali další šanci, zakončoval Loizou a jeho ránu tak tak zastavil Igonen.

41
    Dobrá rána, kterou vyslal Sappinen, končí v moci brankáře. Fabiano své spoluhráče nyní podržel.

42
    Flora vybojovala rohový kop.

42
    Hostující celek se dostal k rohu, Vassiljev centroval před branku, následně hlavou mimo branku poslal míč Lukka.

45
    Domácí fotbalisté jsou při chuti, Tzioni to vzal na sebe. Jeho rána končí vedle branky.

45+1
    Dvě minuty uvidíme navíc.

45+1
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není. V poklidném tempu se poločas dohrává.

45+2

Zaslouženě vede po prvním poločase domácí tým, který je jednoznačně aktivnější a snadněji se dostává do zakončení.

46

46
    Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Tomáš Hubočan, přichází Nikolas Panayiotou.

47
    Sappinen se propracoval do střelecké pozice, ale hostující hráč nedokázal proměnit tuto šanci. Minul branku.

49
    Soomets se v osobním souboji dopustil faulu, Tzioni odnesl jeho důraznou hru. Nakonec bude rozehrávat domácí Diskerud.

50
    Domácí fotbalisté se pokouší vrátit k aktivní hře, Diskerud to vzal na sebe. Jeho ránu ale kryje brankář Igonen.

51
    Loizou se propracoval do další střelecké pozice, druhou branku v zápase ale nepřidá, protože jeho ránu vyrazil Igonen.

53
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, domácí fotbalisté se pokouší hrát aktivně a přidat další branku.

53
    Další práce pro hostujícího brankáře. Igonen si nyní poradil s pokusem, který vyslal Ščepovič.

54
    Domácí Jordi Gómez centroval před branku od rohového praporku, z jeho akce spoluhráči výraznější šanci nevytěžili.

55
    Domácí Lang rozehrávali po faulu soupeřů. Hraje se na polovině hrací plochy.

60
    Po klidnější pasáži hry bude sledovat rohový kop a rozehrávat ho budou hráči Flory.

60
    Vassiljev to vzal na sebe. Centroval před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

62
    Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Markus Soomets, přichází Markus Poom.

63
    Hostující celek se už radoval z vyrovnání, ale Sappinen byl v době zakončení v ofsajdu. Branka tedy neplatí, a tak vedou domácí stále o jeden gól.

64
    Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Loizos Loizou, přichází Fotis Papoulis.

65
    Flora hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale zatím na nějakou výraznější šanci čeká.

65
    Boutheac to zkoušel individuálně, ale přes obranu soupeře se nedokázal propracovat do zakončení.

68
    Domácí hráči se pokouší vrátit k aktivní hře, ale momentálně zatím marně hledají cestu k brance soupeře.

69
    Aktivně hrající Tzioni vedl další akci svého celku, ale jeho pokus Igonen dokázal zastavit.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce tohoto zápasu, domácí fotbalisté stále vedou díky brance z dvanácté minuty.

74
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho fotbalisté krásy momentálně k vidění není.

75
    Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Sergej Zenjov, přichází Rauno Alliku.

76
    Šćepović to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky, ale bylo to s tečí, a tak uvidíme rohový kop.

76
    Jordi Gómez rozehrával rohový kop, ale obrana si dokázala poradit.

79
    Diskerud rozehrával rohový kop domácích. Centr se snesl před branku. Následně ale Ščepovíč minul svatyni soupeře.

80
    Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Marinos Tzioni, přichází Kiko.
    Střídání v týmu AC Omonia Nikósie: ze hřiště odchází Marko Ščepovíč, přichází Andronikos Kakoulli.
    Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Marco Lukka, přichází Ken Kallaste.

82
    V poklidném tempu se blížíme do finální fáze, domácí stále drží těsné vedení 1:0.

84
    Kakoulli mohl navýšit domácí vedení, ale jeho pokus končí jen v moci brankáře.

86
    Žlutou kartu dostává Märten Kuusk (FC Flora Tallinn).

88
    Hostující tým se po rychlé akci dostal do zakončení, ale Lilander minul bránu soupeře.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    Kallaste bude rozehrávat volný kop po faulu soupeře.

90+1
    Tři minuty uvidíme navíc.

90+2
    V poklidném tempu se utkání dohrává, souboje o míč probíhají zejména na polovině hrací plochy.

90+3
    Ojamaa rozehrává po faulu soupeře.

90+3

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:7.

AC Omonia Nikósie vyhrává tento úvodní zápas třetího předkola o jednu branku, ve dvanácté minutě se prosadil jako jediný Tzioni. Za týden budeme sledovat odvetný duel. (19:53:15)