Alaškert – Kajrat 3:2 (po pr.) | Helsinki – Neftçi Baku 3:0 (kon.) | Famagusta – Rapid 2:1 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Mura 0:1 (kon.) | St. Johnstone – Galatasaray 2:4 (kon.) | Celtic – Jablonec 3:0 (kon.)
St. Johnstone FC
2:4 (1:1)
Galatasaray Istanbul
Čtvrtek 12.08.2021, 20:00Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského klubového fotbalu. V tomto zápase třetího předkola Evropské ligy proti sobě nastoupí St. Johnstone FC a Galatasaray Istanbul.

Před týdnem hraný úvodní zápas přinesl nerozhodné skóre 1:1 a oba kluby si vypracovaly tři střely na branku. Nejprve poslal Istanbul do vedení z pokutového kopu Kerr, to se stalo v 58. minutě. Hned dvě minuty po něm dokázal St. Johnstone vyrovant. Po hodině hry se prosadil Boey. Další branku nepadla, a tak si do tohoto zápasu odnáší oba týmy remízu 1:1.

St. Johnstone FC: Clark – Kerr, Gordon, McCart – Brown, McCann, M. Davidson, Craig, Booth – Kane, O'Hallora
    Náhradníci: Parish, Sinclair – Devine, May, Muller, Rooney, Herdy, Ballantyne, Nathcott, Denham

Galatasaray Istanbul: Cipe – Boey, Luyindama, Marcao, Van Aaholt – Kerem Akürkög, Ketlu, Antayali, Feghouli, Arda Tucan – Diagne
    Náhradníci: Jankat Yilmaz, Baloban – Yedlin, Öztürk, Babel, Mohamed,Ömer Bayram, Kara, Yilmaz, Emre Kilnic Sekidika

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs.

1

1
    Domácí fotbalisté hrají v modrém, hosté oblékli červené dresy, zápas začíná.

2
    Domácí brankář rozehrává od své branky, sledujeme klidný úvod zápasu. Ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

3
    Hostující Diagne hrál rukou, jeho tým přichází o míč, hrát tak mohou domácí na půlce.

5
    Domácí rozehrávali volný kop. Craig to zkoušel přímo na branku, ale trefil jen gólmana.

5
    Po rychlé akci jsme viděli střeleckou příležitost na druhé straně, Feghouli to vzal na sebe a jeho pokus kryje brankář.

8
    Hostující Boey se dopustil hry rukou, rozehrávat tak budou na útočné polovině domácí fotbalisté.

10
    Domácí nyní postupovali dva na jednoho, ale rychlou akci nedokázali přesněji vyřešit.

11
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do výraznější šance.

14
    Hostující hráč s nyní dožadoval odpískání pokutového kopu za faul, ale sudí situaci dobře viděl a nechává hru plynout.

15
    Úvodní čtvrthodina hry je pryč a jsme svědky velké fotbalové bitvy, ani jeden celek si nic nedá bez boje.

17
    Aktivně hrající hostující Arda Turan to vzal na sebe, jeho pokus celkem snadno kryje brankář domácích Clark.

19
    Domácí Kane si v souboji se soupeřem počínal nedovoleně, hrát tak bude Istanbul.

19
    Díky důrazné hře hosté vybojovali rohový kop.

20
    Van Aanholt centroval před branku, ale obrana odvrátila jen za cenu dalšího rohu. Van Aanholt bude rozehrávat z druhé strany.

21
    Diagne se po centru před branku dostal k zakončení, které bylo zblokované na další rohový kop.

21
    Další rohový kop pro Galatasaray, Van Aanholt poslal centru před branku, obrana znovu odvrátila. Teď je z toho jen autové vhazování.

23
    Další dva rohové kopy vybojoval hostující celek, který nyní hraje aktivně a domácí dostává pod tlak. St. Johnstone se tak tak brání.

24
    Istanbul se nyní dostal k zakončení, Feghouli trefil prostor u tyče, kde byl brankář.

25
    McCann si v souboji se soupeřem počínal hodně nedovoleně, píská se faul. Rozehrávat tedy bude hostující celek.

26
    Akce pokračovala a střelecký pokus Marcaoa byl zblokovaný. Nedokázal prostřelit obranu.

28
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, hosté pokračují v aktivní hře, ale domácí zatím dobře brání.

30
    Galatasaray právě vstřelil branku!
    Naprosto zaslouženě se hostující celek po půlhodině hry dostává do vedení. Kerem Aktürkoğgu vymyslel výbornou přihrávku na nabíhajícího spoluhráče. MBAYE DIAGNE přijal přihrávku a překonal brankáře střelou mezi nohy.
    30. Mbaye DIAGNE - 0:1

32
    Domácí hráči vybojovali rohový kop, Craig centroval před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

33
    Domácí hráči se snaží co nejrychleji přispěchat s odpovědí, ale hodně jim hru kazí nepřesnosti.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu a domácí na nějakou výraznější šanci čekají.

36
    St. Johnstone rozehrává rohový kop.

37
    St. Johnstone právě vstřelilo branku!
    Po rohovém kopu se vyrovnáno. Po nepřehledné situaci před brankou si míč do své branky srazil ISMAIL CIPE.. Jeho zakončení už vykopl hostující hráč za brankovou čárou. Gól platí.
    37. Ismail CIPE - 1:1

39
    Žlutou kartu dostává Chris Kane (St. Johnstone FC).

40
    Žlutou kartu dostává Liam Craig (St. Johnstone FC). Domácí hráč dostává kartu za slova, kterými častoval rozhodčího.

41
    Žlutou kartu dostává Marcão (Galatasaray Istanbul).

42
    Domácí hráči vybojovali rohový kop na začátku 42 minuty.

42
    K zakončení se dostal domácí Gordon, ale nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána končí vedle.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45
    Kerem Aktürkoğlu se dostal do zakončení, jeho ránu v pohodě kryje brankář.

45+1
    Jednu minutu uvidíme navíc.

45+1

Hostující celek byl v prvním poločase jednoznačně aktivnější, ale dokázal dát jen jeden gól. V závěru poločasu si hosté po nepřehledné situaci dali nešťastný vlastní gól.

46

46
    Zdá se, že ani jeden celek neprovedl střídání.

46
    Hned z kraje druhého poločasu vybojoval hostující celek rohový kop.

47
    Van Aanholt rozehrával rohový kop, ale do výraznější šance se tým z Istanbulu nedostal.

48
    Žlutou kartu dostává Van Aanholt (Galatasaray Istanbul).

50
    Mnoho šancí v tomto zápase k vidění není, sledujeme nyní klidnější pasáž hry na polovině hrací plochy.

51
    V součtu obou zápasů aktuálně platí stav 2:2, a tak mají oba celky stejně daleko k postupu do další fáze soutěže.

53
    Hostující celek se vrací k aktivní hře, kterou se prezentoval v úvodu zápasu, ale nyní čeká na další výraznější příležitost.

56
    Hostující celek si vypracoval další zajímavou akci, ale Van Aanholt nedokázal překonat obranu soupeře.

56
    Clak vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, kterým výrazně pomohl rozehrávce spoluhráčů.

57
    Poslední minuty je obrázek hry stejný. Galatasaray je aktivnější, snadněji se dostává do zakončení, do šancí a má optickou převahu.

60
    Hodina hry je pryč, turecký klub hraje aktivněji, chce získat vedení ve svůj prospěch, ale zatím hraje dobře obrana skotského oddílu.

60
    Žlutou kartu dostává Murray Davidson (St. Johnstone FC).

63
    Domácí Kane si nabíhal do dobré pozice, ale byl nachytaný v ofsajdu.

64
    Krásně to nyní sehrál hostující celek, který se zaslouženě dostává dá vedení. Arda Turan výtečně přiklepl míč spoluhráči, kterým byl KEREM AKTÜRKOGLU. Ten to vzal na sebe, dostal se před branku a z bezprostřední blízkosti skóroval.
    64. Kerem AKTÜRKOGLU - 1:2

66
    Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází James Brown, přichází Shaun Rooney.
    Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Chris Kane, přichází Stevie May.

67
    Hostující celek mohl své vedení navýšit, ale Feghouli trefil jen prostor, kde byl brankář.

68
    Po bleskovém přenesení hry se k zakončení na druhé straně dostal May, který před malou chvílí přišel, ale ani on neuspěl.

70
    Kerem Aktürkoglu se ze zakončujícího hráč stal přihrávajícím. Do šance vyslal kolegu a SOFIANE FEGHOULI přízemní střelou k tyči navyšuje vedení Istanbulu.
    70. Sofiane FEGHOULI - 1:3

70
    Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Liam Craig, přichází Callum Hendry.

73
    May byl nachytaný v postavení mimo hru.

73
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Arda Turan, přichází Ryan Babel.

74
    Antalyalı , který dnes hraje aktivně, se dostal do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář Clark

75
    Čtvrthodina hry zbývá do konce zápasu a Galatasaray se nyní velmi blízko k postupu do další fáze soutěže.

77
    Domácí Hendry si počínal v souboji nedovoleně, a tak budou rozehrávat hosté, fauloval Marcaoa.

77
    Žlutou kartu dostává Callum Hendry (St. Johnstone FC).

79
    Diagne si sice nabíhal do volného prostoru, ale k zakončení se pro ofsajd nedostal.

80
    Deset minut zbývá do konce druhého poločasu, hostující celek ve druhé polovině zápasu prosadit dvakrát a nyní má výrazně blíže k postupu.

82
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Kerem Aktürkoglu, přichází Mostafa Mohamed.

83
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Mbaye Diagne, přichází Aytač Kara.

83
    Hostující Van Aanholt se dostal do střelecké pozice, ale byl zastavený pro ofsajd.

84
    Domácí vybojovali rohový kop, McCann centroval před branku, následně Kerr netrefil podle představ.

86
    V poklidném tempu se dostáváme do posledních minut tohoto zápasu třetího předkola Evropské ligy.

86
    Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Callum Booth, přichází Reece Devine.

88
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sofiane Feghouli, přichází Emre Kilinč.

89
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Taylan Antayali, přichází Alpaslan Öztürk.

90+1
    Čtyři minuty uvidíme navíc.

90+1
    M. Davidson se po chybě obrany dostal k zakončení, ale brankáře nepřekonal. Cipe drží míč.

90+2
    Domácí ještě vybojovali rohový kop, ale neproměnili ho ve výraznější šanci.

90+2
    Po obrovské chybě a nedůrazu domácí obrany se k odraženému míči dostal EMRE KILINČ. Dokázal balon dostat do branky.
    90+2. Emre KILINČ - 1:4

90+2
    Po rychlé akci ještě domácí celek potěšil své fanoušky gólem. Z bezprostřední blízkosti poslal míč do branky MICHAEL O'HALLORAN.
    90+2. Michael O'HALLORAN - 2:4

90+4

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 2:0. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:7.

Galatasaray Istanbul vyhrává tento zápas 4:2, celkově dvojzápas 5:3 a postupuje do další fáze soutěže. Turecký klub zaslouženě vyhrál. (21:54:31)

Jan Prošek

Branky: 37. Cipe, 90+2. O'Halloran – 30. Diagne, 64. Aktürkoglu, 70. Feghouli, 90+2. Kilinč

Karty:   39. Kane (JOH), 40. Craig (JOH), 60. Davidson (JOH), 77. Hendry (JOH) – 41. Marcão (GAL), 48. Aanholt (GAL)

St. Johnstone FC: Clark – Kerr, Gordon, McCart – Brown (66. Rooney), McCann, M. Davidson, Craig (70. Hendry), Booth (86. Devine) – Kane (66. May), O'Hallora

Galatasaray Istanbul: Cipe – Boey, Luyindama, Marcao, Van Aaholt – Kerem Akürkög (82. Mohamed), Ketlu, Antayali (89. Öztürk), Feghouli (88. Kilinč), Arda Turan (73. Babel) – Diagne (83. Kara)

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjoņņikovs