Alavés – Mallorca 0:1 (kon.) | Granada – Valencia 1:1 (kon.) | Espanyol – Villarreal 0:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Barcelona 1:1 (kon.)
Athletic Bilbao
1:1 (0:0)
FC Barcelona
Sobota 21.08.2021, 22:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 2. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:57:31)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:10.

Je konec skvělého utkání, které nakonec skončilo smírně 1:1.
    Bilbao vstoupilo do zápasu velice aktivně, ovšem jako první se do šance dostal v 6. minutě Martin Braithwaite, který ale přestřelil. V 10. minutě se Iñaki Williams prodral do zakončení, které Neto se štěstím vyrazil mimo. O minutu později měla Barcelona ještě větší kliku, nebopť střela Sanceta trefila tyč. Ve 27. minutě přišla další šance Athleticu, ale Vencedor mířil vedle. O pár minut později hlavičkoval Williams. V nastavení první půle vstřelil krásný gól Ronald Araújo, ale ten nebyl uznán pro faul Martina Braithwaitea.
    Skoro po patnácti vteřinách druhé půle šli domácí do vedení, ale pokus Berenguera vyrazil z brankové čáry Araújo. V 50. minutě se už ale Bilbao dočkalo úvodní branky, kterou vstřelil Iñigo Martínez. Následně se ale domácí zatáhli a Barcelona útočila. V 74. nejprve napálil břevno de Jong a o minutu později už dokázal srovnat Memphis Depay. A právě Memphis Depay mohl být hrdinou, ovšem v 86. minutě pálil nepřesně. V 90+3. minutě musel zatáhnout za ruční brzdu Eric García, který zfauloval Nico Williamse a uviděl červenou kartu.
    Athletic Bilbao remizoval s Barcelonou 1:1.

90+4

90+4
    Posléze ještě Bilbao získalo přímý kop, ale následná střela trefila pouze postavenou zeď Barcelony.

90+3
    Nico Williams se málem dostal do obrovské šance, když se snažil pláchnout Ericu Garcíovi, který jej tak musel zastavit faulem a uviděl jednoznačnou červenou kartu.

90+2
    Emerson byl zfaulován ve středu hrací plochy minutu a půl před koncem zápasu, ale Barcelona směrem dopředu nijak velice rychle nespěchá.

90+1
    Znovu se Barceloně nepodařilo vymyslet nic vážnějšího směrem dopředu a míč končí jen v zámezí za bránou Julena Agirrezabaly.

90
    Rozhodčí nastavil 3 minuty navíc.

90
    Nico Williams se tentokrát dočkal střely, když pálil zpoza vápna, ale jeho pokus skončil v moci Neta.

90
    Julenu Agirrezabalovi vypadl míč po nepříjemném přízemním centru Alby z levé strany, ale k jeho štěstí se u něj nenacházel nikdo z Barcelony.

89
    Emerson se posléze sice rozběhl po pravé straně, ale míč už nedokázal zachránit na hrací ploše a Julen Agirrezabala tak bude mít odkop od své svatyně.

88
    Barcelona už je s míčem znovu na polovině soupeře, kde se snaží něco vymyslet.

87
    Nico Williams se opět snažil něco vymyslet na polovině soupeře, ale dopustil se jen ruky. Neto tak bude rozehrávat mimo svou šestnáctku.

86
    Memphis Depay mohl být hrdinou, když dostal přihrávku de Jonga a ocitl se v totožné šanci jako při vstřeleném gólu, ovšem tentokrát zakončoval na zadní tyč a bránu minul.