Frölunda – Zürich 4:3 (po pr.) | Třinec – Leksands IF cz 1:3 (kon.) | Zug – SønderjyskE 9:3 (kon.)
HC Slovan – Fribourg 0:2 (kon.) | IFK Helsinky – Mladá Boleslav cz 2:1 (kon.) | Mnichov – Rögle BK 2:1 (kon.)
Mannheim – Rauma 2:1 (1:0 po s.n.) | Lausanne – Cardiff 2:0 (kon.)
EHC Red Bull Mnichov
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Rögle BK
Sobota 04.09.2021, 20:00Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Poslední střela sice přišla, ale na výsledku utkání již nic nemění. Red Bull Mnichov poráží na svém ledě Rögle, které se tak domů vrací bez bodu. Domácím k tomu stačily dvě branky, které obě vstřelil Trevor Parkes. Odpovědí ze strany hostí byla trefa Ludviga Larssona, byla ovšem pouze jediná. Nutno podotknout, že domácí berou tři body po právu. (22:16:43)

59:53
    Další zakázané uvolnění, čas na poslední střelu.

59:45
    Icing domácích.

59:34
    Puk ve středním pásmu. Hosté hledají cestu zpět ke brance Mnichova.

59:09
    Rögle to zkouší bez brankáře!

58:44
    Ofsajd ze strany Rögle.

58:26
    Zbývají necelé dvě minuty a hra se nachází v obranném pásmu hostů.

57:49
    Oddechový čas pro hosty.

57:49
    Hra vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu.

57:16
    Varejcka střílel od kruhů bez přípravy, ovšem jeho střela byla zblokována.

56:32
    Ehliz střílel po přihrávce od modré a i když Clang toho moc neviděl, dokázal udržet naději pro svůj tým.

55:09
    Tiffels teď hodně zavařil hostující obraně dobrým pohybem. Dokázal se velmi dobře natlačit před Clanga, ale z úhlu jej neprostřelil.

54:26
    Pokus Lantosiho kryje den Birken.

54:10
    Ferguson bojuje o puk v rohu v době, kdy zbývá do konce třetí třetiny méně než šest minut.

52:44
    Velká chyba jednoho z hostujících obránců, která však ke štěstí jeho celku neměla katastrofální následky. Bruslaři Mnichova neodkázali nabídnuté přečíslení využít.

51:51
    Hra se nyní víceméně nachází ve středním pásmu. Pomalu se začíná očekávat nástup hostů.

51:06
    Max Kastner zkusil vypálit z ostrého úhlu, Clang si jeho pokus pohlídal.

50:46
    Abeltshauser hledal zpoza branky někoho stejné barvy dresu, ovšem nikoho nenašel a hosté rychle otáčí hru.

49:34
    Obránci domácího celku teď velmi špatně rozehráli a ke střele se dostali hosté, ovšem den Birken vyrovnání nepřipustil.

48:43
    Na ledě se nám nyní začíná pořádně přitvrzovat. K vidění bylo několik tvrdých hitů na obou stranách.

48:02
    Hosté se teď sami vyhnali z útočného pásma špatným pasem.

46:48
    to by se však hosté museli dostat dál než k modré čáře. Obrana Mnichova teď pracuje velmi dobře a svého soupeře nikam moc nepouští.

45:22
    Po šesti minutách třetí třetiny tady máme úplně jiná stav. Rögle se snaží dotáhnout jednobrankové manko a vyrovnat tak stav dnešního utkání.
    44:24 LARSSON - 2:1

44:24
    Tým Rögle BK právě vstřelil branku!
    Teď se již LUDVIG LARSSON trefil a snižuje tak skóre! U pravého kruhu dostal puk, využil postavení hráčů před den Birkenem a trefil přesně k tyči! Asistence: Mattias Sjögren a Marco Kasper.

44:02
    Larson zkoušel střelu z první, ta mu však nesedla.

42:44
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Ortega – 2 min., hákování).

42:12
    Domácí jsou teď rozhodně aktivnější na puku. To je pro ně velmi výhodné, jelikož dohánět musí Rögle, pokud dnes chce pomýšlet na body.

41:15
    Puk mimo hrací plochu.

41:12
    Lesund teď obkroužil branku a vypálil. Den Birken chytá.

40:26
    Domácí se hned ženou dopředu, nicméně obrana Rögle zafungovala na jedničku.

40:01

Máme za sebou druhou periodu, která konečně přinesla i nějaké branky. Trefovali se ovšem pouze domácí a po dvou brankách Trevora Parkese tak zaslouženě vedou. Hosté byli o dost aktivnější než v první periodě, ovšem i díky několika chybám při kombinaci se do velkých šancí nedostávali.

40:00

39:01
    Poslední minuta první třetina.

38:43
    Ne, ani tato přesilovka nebude ze strany Rögle využita.

37:57
    Hostům se v přesilovce vůbec nedaří.

37:16
    Larsson si dobře najel s pukem mezi kruhy a vypálil do horní části branky, van Birken nadále stoprocentní.

36:43
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Seidenberg – 2 min., hákování).
    35:26 PARKES - 2:0

35:26
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Domácí navyšují skóre! TREVOR PARKES si dobře najel před branku po závaru před Clangem, počkal si na nabídku od modré čáry z hokejky Redmonda a usměrnil touš mimo dosah Clanga! Asistence: Zachary Redmond a Jonathon Blum.

35:22
    Zach Redmond dostal přihrávku na modrou čáru a i přes odpor obránců se dokázal dostat ke střele, kterou Clang dokázal se štěstím vyrazit!

34:41
    Hra je přerušena. Domácí si přihráli rukou.

34:21
    Hager našel na druhé straně Ortegu, jenž se snažil vypálit z první, ovšem při svém pokusu zlomil hokejku.

33:36
    Vyloučení v týmu Rögle BK (McKiernan – 2 min., sekání).

33:18
    Patrick Hager ujel sám na Clanga, zkusil si ho nejdřív navést na forhend a poté zakončit pod víko bekhendem, ovšem Clang si jeho pokus ohlídal!

32:51
    OD modré střílel Johannesson, ovšem jeho pokus byl zblokován.

31:57
    Domácí po delší době v útočném pásmu. K větší šanci se však propracovat zatím nedokázali.

31:29
    Velmi nepříjemný moment. Jonsson teď trefil domácího Abeltshausera do obličeje a ten zůstává ležet na ledové ploše.

31:09
    Bristedt pro změnu vyhnal svůj tým z útočného pásma, když špatnou zadovkou poslal puk pryč. Následně se píská ofsajd hostů.

30:12
    Bristedt se pokusil dostat k odraženému kotouči u tyčky, ovšem nedokázal poloprázdnou branku trefit!

29:17
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Ehliz – 2 min., krosček).

29:10
    Hosté se nyní nastěhovali do útočného pásma. Ke střele ale zatím nedochází.
    28:12 PARKES - 1:0

28:12
    Konečně jsme se dočkali! Domácí se jako první ujímají vedení, když TREVOR PARKES dostal přihrávku mezi kruhy od Jonathona Bluma. Sice byl faulovaný, ale ještě ze země dokázal poslat kotouč bekhendem za Clanga! Asistence: Jonathon Blum a Frederik Tiffels.

27:17
    Oba týmy převedly útočné výpady, ani jeden ale neskončil ani střelou.

26:44
    Kastner zkusil své štěstí z ostrého úhlu, Clanga však ani neohrozil.

26:25
    Rögle převzalo iniciativu a je nyní rozhodně lepším týmem na ledové ploše.

25:16
    Oba tým jsou nyní aktivnější než v první části, ovšem ani jeden stále není schopen vstřelit úvodní branku.

24:34
    Tyler Kelleher teď dostal přihrávku na zadní tyč a zívala na něj odkrytá branka, ovšem den Birken se dokázal úžasně přesunout!

24:12
    Sund si hledal cestu k bráně od modré čáry, ovšem jeho střela byla i tak sražená.

23:37
    Ferguson zkusil štěstí z levého kruhu, ovšem úspěšný nebyl.

22:58
    Střela Johannesona skončila na hrudi den Birkena.

22:19
    Kasper teď upadl u modré čáry a celá situace zaváněla velkým průšvihem pro hosty, ovšem Kasper dokázal puk i vleže před dvěma hráči Mnichova odpálit do bezpečí.

21:36
    Tambellini střílel od modré, ale trefil prvního clonícího hráče a hosté musí bránit.

21:15
    Ortega špatně nahrál a dopředu nyní míří hostující celek. Střílel Larsson z větší dálky, ovšem netrefil zařízení.

20:08
    Mnichov opět vyhrál vhazování.

20:01

Máme za sebou první třetinu utkání Hokejové Ligy Mistrů, která nám toho moc nenapověděla. Domácí byli rozhodně aktivnější a trochu nebezpečnější. Hosté se blýskli několika světlými momenty, ovšem ani jeden z celků nedokázal vstřelit úvodní branku.

20:00

19:14
    V době, kdy běží poslední minuta první třetiny, se hra nachází v pásmu Rögle.

18:45
    Abeltshauser střílel od modré, Clang vyráží do rohu.

17:45
    Johannesson se snažil z boku najít spoluhráče před brankou, našel však pouze hokejku domácích.

16:59
    Střela Sunda sražena, ovšem akce nadále pokračuje.

16:06
    Tiffels se dostal k nahozenému obloučku z vlastního pásma, který dopadl až před Clangam a dokázal zakončit, ovšem hostujícího muže s maskou překonat nedokázal.

15:22
    Jonsson střílel od modré, ale den Birken měl dobrý výhled a dokázal letící puk zkrotit do své výstroje.

14:51
    Rögle podniklo menší výpad do útočného pásma, ovšem na puku se dlouho neudrželo. Po ofsajdu domácích následuje komerční přestávka.

13:36
    Daubner měl obrovskou šanci! Dostal krásnou přihrávku mezi kruhy a sám před Clangem nedokázal po bekhendovém blafáku dostat puk do sítě.

12:41
    Hager dvakrát pálil od modré, ovšem jednou trefil clonícího hráče a podruhé si na Clanga také nepřišel.

12:07

11:50
    Austin Ortega se velmi šikovně proháčkoval až před Clanga, ovšem mezírku mezi jeho betony nenašel.

11:21
    Zatím to tak nevypadá. Mnichov opět od svého brankáře hledá cestu do útočného pásma.

10:31
    Bojoval tak moc, až se dopustil faulu a domácí mají další početní výhodu. Uvidíme, zda se jim vyvede lépe než ta předešlá.

10:07
    Vyloučení v týmu Rögle BK (Bristedt – 2 min., hákování).

10:07
    Rögle po delší době v útoku, za brankou bojuje Bristedt.

09:32
    Ke konci přesilovky přišla střela z hokejky Kastnera, ale Clang drží svůj tým.

09:26

09:16
    A další vyhození. Zatím jsme neviděli jedinou střelu.

08:21
    Domácím se početní převaha vůbec nedaří. Rögle se dobře brání.

07:26
    Vyloučení v týmu Rögle BK (Jonsson – 2 min., nedovolené bránění).

07:03
    Rögle se nepovedl přechod přes modrou čáru. Píská se postavení mimo hru.

06:54
    Ani jeden z týmů se po komerční přestávce nemůže dostat do šance. Sledujeme hru, která se stěhuje každou chvíli z jedné strany na druhou.

05:44
    Marco Kasper se dobře proháčkoval až před den Birkena, ovšem nedokázal nakonec sám před brankářem zakončit.

05:21
    Clang musel až za branku aby rozehrál. Nicméně k puku se opět dostal Mnichov.

04:57
    Kelleher dostal pěkný pas vzduchem do středního pásma, ovšem v akci jeden na jednoho selhal.

04:10
    Sund poprvé vystřelil, ovšem den Birken dobře zasáhl.

03:40
    Hosté se zatím k ničemu moc nedostali. Hru kontrolují především domácí bruslaři.

02:50
    Domácí se sice radovali z branky, ovšem rozhodčí signalizuje, že přerušil ještě před jejím vstřelením a gól tak neplatí!

02:12
    Rögle poprvé v útočném pásmu. K šanci se však hosté nedostali.

01:30
    Další střela Abeltshausera končí v ochranné síti.

01:25
    Clang si dobře našel pokus Abeltshausera.

01:15
    Rögle má velké problémy s rozehrávkou. Píská se zakázané uvolnění.

00:57
    Austin Ortega zkusil střelu bekhendem, ale na Clanga si nepřišel.

00:26
    Mnichov hned vyhrál úvodní vhazování. Píská se však zakázané uvolnění domácího celku.

00:01

EHC Red Bull Mnichov: den Birken (Fießinger) – Blum, Daubner, Seidenberg, Boyle, Abeltshauser, Redmond, Szuber, Appendino – Varejcka, Kastner, Ortega, Gogulla, Hager, Ehliz, Tiffels, Street, Parkers, Eckl, Linder, Cimmerman

Rögle BK: Clang (Rifalk) – Jonsson, McKiernan, Sund, Ekeståhl Jonsson, Lesund, Johannesson, Wallinder – Sjödin, Ferguson, Lantosi, Bristedt, Sjögren, Tambellini, Everberg, Bengtsson, Kelleher, Stål Lyrenäs, Larsson, Kasper – Granath

Rozhodčí: Rohatsch, Kohlmüller – Wölzmüller, Schwenk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jiří Michal

Branky a nahrávky: 29. Parkes (Blum, Tiffels), 36. Parkes (Redmond, Blum) – 45. Larsson (Sjögren, Kasper)

Rozhodčí: Rohatsch, Kohlmüller – Wölzmüller, Schwenk