FKM Vysočina Jihlava – Vel. Meziříčí 3:3 (kon.) | Znojmo – Frýdek-Místek 2:3 (kon.) | Ostrava B – Uh. Brod 2:1 (kon.)
D. Benešov – Kroměříž 0:2 (kon.) | Slovácko B – Zlínsko 4:0 (kon.) | Rosice – Olomouc B 1:0 (kon.)
Vratimov – Uničov 0:3 (kon.) | Vrchovina – Blansko 1:3 (kon.) | Zlín B – Hlučín 2:0 (kon.)
FKM Vysočina Jihlava
3:3 (1:3)
FC Velké Meziříčí
Středa 08.09.2021, 16:00 • Na Stoupách • Moravskoslezská fotbalová liga • 17. kolo

Děkujeme za pozornost, fotbalu zdar. (18:11:35)

Po vyhrocené druhé půli se body dělí. Hosté dvakrát vedli o dva góly a navíc měli k dispozici zhruba půlhodinovou přesilovku, když po konfliktu u střídaček byl vyloučen Růžička. Nicméně Velké Meziříčí toho nevyužilo. Jihlava velice dobře bránila a i o deseti byla Velkému Meziříčí naprosto vyrovnaným soupeřem. Domácí může mrzet, že v prvním poločase si nepočínali ideálně, co se týče defenzivy a v obraně nebyli zrovna jistí. Následně sice skvěle vstoupili do druhé půle a srovnali Ritterem a Němečkem. Každopádně zmíněným vyloučením se hosté opět chytili.

90+4

90+3
    Střídání v týmu FKM Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Havlín, přichází Lát.

90+3
    Tall Mame si nedokázal obhodit obránce z pravé strany, ten ještě zůstal otřesený na trávníku, ale je v pořádku.

90+2
    Kolčava si pomohl v rozehrávce Lancmanem, ten hrál z prvního doteku na pravou stranu.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Přetažený centr levačkou končí výrazně vedle protější tyče.

90+1
    I přes nesouhlas diváků byl Tall Mame faulovaný na levé straně a Ritter kopne volný přímý kop proti dvěma hráčům ve zdi.

90
    Střídání v týmu FKM Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází L. Fila, přichází Farka.

89
    Kolčava odhlavičkoval centr z levé strany u bližší tyče, následoval ještě centr Marka Malaty, pro který si vyskočil Lancman.

88
    Marek Malata odstavil tělem protihráče na půli a hosté vhazovali z pravé strany.

87
    Hosté zakročili, následně spolupracoval Mezlík s Šutou až přišla nepřesná nahrávka křížem na pravou stranu.

86
    Chocholatý dloubl míč levačku k pravé tyči, kde si hosté dali pozor na Kolčavu.

85
    Rozhodčí se dotkl balónu při nahrávce Šuty pod sebe, následný nákop na Mirka Malatu šel do ofsajdu.

84
    Kolář si počkal na centr Martina Fily z levé strany v době, kdy stál v malém vápně.

82
    Střídání v týmu FKM Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Savi, přichází Crhan.

81
    Tall Mame byl držený a stažený na zem Muchou, který jej dostoupil. Inu, statistika žlutých karet v tomto duelu bude poměrně zajímavá.

81
    Ačkoliv Jihlava hraje už celkem dlouho o desíti, tak nehraje vůbec zle.

79
    Kolčava potrestán žlutou kartou za počínání proti obránci Syslovi. Posléze ještě běží hlavní rozhodčí na domácí lavičku, kde udělí žlutou kartu náhradnímu brankáři Jágrikovi.

79
    Centr Martina Fily z levé strany skočil o zem do rukou Koláře, ve vápně byl pohlídaný Tall Mame.

77
    Tall Mame vyfasoval žlutou kartu za faul na polovině hřiště na Muchu.

77
    Centr Mirka Malaty z pravé strany končí na hlavě obránce.

75
    Stejně jako v prvním poločase poskytuje hlavní rozhodčí fotbalistům pauzu na doplnění energie.

74
    Mirek Malata měl špatný první dotek s balónem při autu Marka Malaty z pravé strany a hrát mohou tak domácí fotbalisté.

74
    Martin Fila přerušil útok hostů po pravé straně, Velké Meziříčí ještě vhazuje.

71
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Karmazín, přichází Mezlík.
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Pavlík, přichází Mar. Malata.

71
    Plichta se nedostal k centru Šuty z pravé strany, Lancman poté nakopl balón pouze do ofsajdu.

70
    Pavlík si při autu narazil na pravé straně se Šutou, ale balón mu utekl do zámezí.

69
    Zřejmě Ráliš poslal krásnou nahrávku vzduchem zprava na levou stranu a po nástřelu na zadní tyč znemožnil poslední obránce doklepnutí Plichty do prázdné brány.

68
    Nedvěd nedosáhl hlavou na centr z levé strany u přední tyče a balón tak stáhl do rukavic Lancman.

67
    Nahrávka z levé strany na přední tyč končí v koši gólmana Lancmana.

66
    Pavlík prohrál rychlostní souboj jeden na jednoho na levé straně a podrazil protihráče.

65
    Hosté chtěli agilním presinkem využít výhody jednoho hráče v poli, ale domácí nechybovali v rozehrávce.

64
    Kolčava se rozeběhl po levé straně a jakožto obránce si udělal výlet. Odražený balón si poté na pravé straně přehodil Savi na levačku a po zbavení se beka vypálil na bližší tyč, kde Kolář zasahoval rukama. Vzápětí Puža odkopl balón z šestnáctky.

63
    Při prodlouženém balónu při standardce zleva fauloval Nedvěd u protější tyče.

62
    Nic to nemění na tom, že domácí, kteří se nadechovali k obratu, budou hrát zhruba třicet minut o desíti.

59
    Žlutou kartu fasuje ještě Havlín.

59
    Jan Růžička se u své střídačky ohnal po soupeři, ale upřímně řečeno – neviděl jsem, co bylo příčinou a ani to, jak vlastně celý konflikt vznikl. Rozhodčí řeší celou situaci po konzultaci s kolegou Vostrejžem druhou žlutou kartou pro domácího pravého obránce a pro něho tak dnešní souboj končí.
    Především je potřeba říci, že zprvu to vypadalo na šarvátku u lavičky, ale rozhodčí stačili všechno uhasit.

57
    Hezký útok středem hostů skončil skluzem posledního obránce. Z pohledu rozhodčího se domácí bránili v souladu s fotbalovými zákony, někteří hostující příznivci by rádi viděli penaltu za podražení.

56
    Diváci se vztekají na hlavního rozhodčího a moc by si přáli, aby vytáhl za tvrdý zákrok z pravé strany žlutý trest. To se ale nestane.
    55. NĚMEČEK - 3:3

55
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Při rohu z pravé strany se v levé části malého vápna odpoutal ŠTĚPÁN NĚMEČEK od beka a hlavou srovnal!

54
    Zajímavý centr z levé strany z pravačky Lukáše Fily propadl vedle zadní tyče, obránce tečoval balón, ale v posledních minutách se hraje hlavně před Kolářem.

53
    Odmáván ofsajd při hostující nahrávce z pravé strany na osu hrací plochy.

52
    Za faul z pravé strany na obránce Jihlavy vidí žlutou kartu Antonín Plichta.

50
    Pavlík přihrával lobem na pravou stranu, kde ovšem byl pokrytý Demeter.

49
    Kolář měl, co dělat, když ho otravoval na středu rozběhnutý presující Tall Mame, ale ještě stačil odehrát balón na levou stranu.
    47. RITTER - 2:3

47
    Přestřelka pokračuje dál! Vypadalo to, že při rohu z pravé strany nedokázal Kolář chytit balón proti pražícímu slunci a kvůli jeho chybě se dostává Jihlava zase na kontakt trefou ADAMA RITTERA.

47
    Tall Mame zpracoval balón a domácí posunuli potom míč křížem na pravou stranu na Růžičku, ten vytěžil ze souboje jeden na jednoho rohový kop.

46
    Střídání v týmu FKM Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Novák, přichází Tall Mame.

46
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Vašíček, přichází Mir. Malata.

46

Máme za sebou velice zajímavý první poločas. V něm jsme se opravdu nenudili. Šance střídala šanci a na to, že se hraje ve velkém vedru, tak je to skvělá podívaná. Hostům vůbec nevyšel vstup do utkání a do 23. minuty to z jejich pohledu směrem dozadu nebylo ideální. Tou dobou už vedlo Velké Meziříčí 2:0. Nejprve Demeter ranou z bezprostřední blízkosti, poté využil Sysel rohového kopu. Domácí z protiútoku snížili, ale vzápětí inkasovali góly do šatny, když Lancman vyrazil tečovanou střelu před sebe a dorážka Šuty rozvlnila síť.

45+2
    45. PLICHTA - 1:3

45
    Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Gól do šatny je světě! Tečovaná střela pravačkou z levé strany a střední vzdálenosti na zadní tyč vypadla Lancmanovi a ANTONÍN PLICHTA bez potíží dorazil balón do levého spodního rohu brány.

45
    Savi prodloužil centr z levé strany u přední tyče hlavou mimo branku a vykopávat tak může Kolář.

44
    Růžička se při výskoku otočil zády ke hře a zablokoval volný přímý kop Demetera.

43
    Následně se kvůli faulu zezadu na levé straně chystá standardní situace Demetera a autor gólu v tomto duelu rozhodně může ohrozit Lancmana. Ten si staví dva hráče do zdi.

42
    Hosté donutili k chybě pravého obránce a balón si tak bere Vašíček.

41
    Šuta udržel balón pro hosty. Vašíček se rozeběhl Demeterovi na levé straně, proti jeho skákavému centru na první tyč nastavil Lancman své ruce.

40
    Havlín sklepl na středu Savimu dvacet metrů od Koláře, jeho nepovedený pokus levačkou skončil uprostřed branky v náruči jmenovce jedničky pražské Slavie a Savi se na sebe docela zlobil.

39
    Šuta centroval z levé strany, domácí poslali míč hlavou pod sebe do rukavic brankáře.

38
    Zatím jednoznačně nejlepší hráč na place Demeter poslal nahrávku zleva na středu do běhu, obrana Jihlavy zaspala, ale v souboji tváří v tváří směřovalo zakončení na dlouhou nohu do rukou vybíhajícího Lancmana.

37
    Jihlava se celkem zklidnila rychlou odpovědí na druhou branku Velkého Meziříčí a v posledních minutách je obraz hry vyrovnaný.

36
    Hosté zhustili prostor proti Havlínovi a Růžičkovi, ale na míči nebyli příliš dlouho.

35
    Nákop Demetera na levé straně na bližší tyč kontroluje Lancman.

34
    Při centru na vzdálenější tyč hlavičkoval Mucha ze záklonu křížem do náruče Lancmana.

33
    Puža posunul balón útočníkovi, ten byl faulován v souboji jeden na jednoho, někteří diváci by si přáli udělení žluté karty.

32
    Domácí odvrátili balón k Muchovi, ten na levé straně zasáhl balón nečistě.

31
    Vašíček na sebe natáhl dva hráče na levé straně a nahrál Demeter, ten šikovně otřel balón o soupeře a uvidíme tak roh.

30
    Šuta sebral nedůraznou přihrávku, udělal kličku. Hosté hráli po pravé straně, ale centr na přední tyč poslali domácí hlavou pryč z vápna.

29
    Jihlava přešla do útoku Chocholatým na středu, ten se rozhlédl a poslal přihrávku na levou stranu, následné přenesení křížem na Růžičku skončilo mimo hrací plochu.

29
    Domácí byli důrazní při presinku z pravé strany proti Vašíčkovi a Kolář rozehrál jen do autu.

28
    Hvizd hlavního rozhodčího značí, že už se opět bojuje o body do tabulky MSFL, na balónu rozehrávající Chocholatý.

27
    Jelikož se hraje ve velkém vedru, tak hlavní rozhodčí poskytl oběma celkům pauzu na občerstvení.

26
    Tentýž hráč naběhl na pravou stranu a běžel víceméně sám na Koláře, ten ale souboj s jediným jihlavským střelcem dosavadního průběhu duelu tentokráte vyhrál.
    24. RŮŽIČKA - 1:2

24
    Hned vzápětí snižuje JAN RŮŽIČKA, když při křižném pasu zleva zůstal osamocený na zadní tyči a se zvednutou hlavou zakončil křížem z prvního doteku do protipohybu brankáře Koláře.
    23. SYSEL - 0:2

23
    Roh z levé strany posílá při seběhu do druhé vlny MATĚJ SYSEL hlavou do horní části brány – 0:2.

22
    Hosté budou kopat roh z levé strany, zatím mají více ze hry.

21
    Lancman se zapojil do rozehrávky. Nicméně Němeček pokazil nahrávku z pravé strany do zámezí.

20
    Hra Vysočiny směrem dozadu má zatím k ideálu opravdu hodně daleko, domácí působí docela nejistým dojmem v defenzivní fázi.

19
    Dva obránci Jihlavy se nedohodli, kdo odehraje balón a kvůli nedorozumění už hosté přehodili Lancmana z pravé strany na opačnou tyč. Ke štěstí domácích byl Mucha hodně v úhlu, jinak by zřejmě doklepával do prázdné brány.

18
    Za ostrý zákrok vystupujícího domácího hráče z pravé strany po odehrání přihrávky uděluje hlavní sudí žlutou kartu domácímu Růžičkovi.

17
    Pokus levačkou schytal jeden ze tří hráčů ve zdi. Následoval ale podstatně nebezpečnější centr z pravé strany na zadní tyč, kde vyplaval volný Mucha a moc nechybělo, aby měl vyloženou šanci, respektive, aby dosáhl na balón.

16
    Hlavní rozhodčí postřehl na pravé straně faul rukou do obličeje Nedvěda.

15
    Při zahrávání volného přímého kopu zleva se odpoutal na středu Chocholatý od beka a vystřelil halfvolejem levačkou z hrany vápna k pravé tyči, kde byl připraven Kolář rukama.
    13. DEMETER - 0:1

13
    Puža nakopl míč z jedničky a levé straně zhruba ke kratší tyči a po otočce přišla přihrávka pod sebe, načež ránu ROBINA DEMETERA si srazil Lancman rukama k zadní tyči. Tak či onak – tady byl jihlavský brankář v hodně složité situaci a vinu na inkasovaném gólu skutečně nenese.

12
    Každopádně zatím sledujeme perfektní fotbal a šance střídá šanci.

11
    Opět hosté zlobili po pravé straně a následně přenesli hru na rozběhnutého Demetera, který zleva zakončil do vzdálenější tyče.

10
    Pavlík pronikl do pravé poloviny vápna a za zákrok zezadu se dožadoval pokutového kopu.

9
    Krásný míč na přední tyč se odrazil na levačku Chocholatého a ten z šestnácti metrů vysoko překopl branku.

8
    Nedvědovi se nelíbí, že sudí nařídil standardní situaci za jeho faul z pravé strany.

7
    Kolčava vystavil spoluhráče do ofsajdu a útok hostů přes pravou strau tak končí nepřímým kopem pro domácí.

6
    Hlavní rozhodčí odpískal při rohu z levé strany útočný faul na brankáře Lancmana.

5
    Rozhodčí zasáhl do hry při nahrávce Muchy, takže balón přisoudil hostům. Nedvěd dobře rozehrál na levou stranu do běhu a domácí na poslední chvíli zachytili Pužu.

4
    Hezká střela z levé strany a střední vzdálenosti minula zadní tyč hostující branky, Kolář vyčinil svým spoluhráčům.

3
    Při rodícím se kontru podrazil Martin Fila svého protihráče na půli a hned ve třetí minutě dostává žlutou kartu.

2
    Hosté odvrátili hlavou nákop na pravou stranu na Růžičku, protiútok zastavil Havlín na polovině hrací plochy.

1
    Jihlavští zatím nepůjčují balón soupeři.

1

FKM Vysočina Jihlava: Lancman – Kolčava (C), Havlín, M. Fila, Savi, Novák, Němeček, Ritter, L. Fila, Chocholatý, Růžička.
    Náhradníci: Jágrik – Farka, Tychenko, Lát, Tall Mame, Crhan.

FC Velké Meziříčí: Kolář – Pavlík, Puža, Šuta, Nedvěd, Plichta, Sysel, Demeter, Karmazín, Mucha (C), Vašíček.
    Náhradníci: Dubec – Mezlík, Ráliš, Mir. Malata, Vošmera, Mar. Malata.

Rozhodčí: Kulička – Koláček, Havlín.

Delegace
    Hlavním rozhodčím tohoto duelu bude Jan Koláček, jeho asistenty Ivan Vostrejž a Roman Fabeš. Role delegáta FAČR se zhostí Ladislav Kundelius.

Od druhého místa v sezoně 2017/18, kdy hosty dělilo od postupujícího Prostějova rovných deset bodů se Velké Meziříčí nikdy nedočkalo medailového umístění. Dvanáctý tým posledního ročníku MSFL se nyní nachází v tabulce třetí nejvyšší soutěže na osmé pozici, když získal deset bodů, stejně jako trio Dolní Vratimov – Rosice – Dolní Benešov. Uplynulé tři duely hostujícího mužstva přinesly tři branky. Na prohru 1:2 proti ostravskému béčku zareagovalo Velké Meziříčí výhrou 2:1 s rezervou Slovácka. Vítězný gól vsítil ve čtvrté nastavené minutě Patrik Mucha. Hosté tak vrátili soupeři debakl 0:8 z loňské sezony. Naprosto identickým výsledkem skončilo z pohledu Velkého Meziříčí i utkání minulého kola proti momentálně posledním Otrokovicím. Ve strhujícím závěru dokázalo Velké Meziříčí vyrovnat Antonínem Plichtou a plichtu poté odmítl o čtyři minuty později Robin Demeter z pokutového kopu.

Béčko účastníka FORTUNA:NÁRODNÍ ligy zažívá v MSFL druhou sezonu v řadě za sebou. Loni se do třetí nejvyšší české fotbalové soutěže vrátilo po osmileté odmlce. Vítkovice po sestupu z F:NL totiž nevyužily možnosti hrát MSFL a přihlásily divizi. Jihlavští absolvovali z jistých důvodů nedohraném soutěžním ročníku celkem jedenáct zápasů, ve kterých zvítězili pouze jednou. Povedlo se to v souboji s dnešním soupeřem, kdy Jihlava vyhrála na jeho půdě jednoznačně poměrem 5:0 (21. Ševčík, 45+1. Dau, 53. Ritter, 62. Havlín, 68. Kriegsmann (vla.)

Co se týče letošní sezony, tak domácí zatím okupují v osmnáctičlenném startovním poli MSFL šestnáctou příčku. Na své konto vybojovali čtyři body za remízu v Uničově a domácí vítězství proti Vrchovině v poměru 4:1. V konfrontaci s mužstvem z Nového Města na Moravě se dvakrát prosadil Lukáš Fila. Následoval ale duel proti Vratimovu a Hlučínu. V něm vyšla Vysočina bodově i gólově naprázdno. Momentálně tak platí, že neskórovala 210 minut.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu oficiálně sedmnáctého, ale reálně sedmého hraného kola MSFL, ve kterém se střetnou FKM Vysočina Jihlava a FC Velké Meziříčí. Začínáme v 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vít Muzikář

Branky: 24. Růžička, 47. Ritter, 55. Němeček – 13. Demeter, 23. Sysel, 45. Plichta

Karty:   3. M. Fila (JIB), 18. Růžička (JIB), 59. Havlín (JIB), 77. Mame (JIB), 79. Kolčava (JIB), 79. Jágrik (JIB) – 52. Plichta (VEM), 81. Mucha (VEM)   59. Růžička (JIB)

FKM Vysočina Jihlava: Lancman – Kolčava (C), Havlín (90+3. Lát), M. Fila, Savi (82. Crhan), Novák (46. Tall Mame), Němeček, Ritter, L. Fila (90. Farka), Chocholatý, Růžička.

FC Velké Meziříčí: Kolář – Pavlík (71. Mar. Malata), Puža, Šuta, Nedvěd, Plichta, Sysel, Demeter, Karmazín (71. Mezlík), Mucha (C), Vašíček (46. Mir. Malata).

Rozhodčí: Koláček – Vostrejž, Fabeš