Kazaň – Minsk 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Soči – Ufa 0:3 (kon.)
Spartak Moskva – Magnitogorsk 0:4 (kon.)
HK Soči
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 05.10.2021, 18:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:01:10)

Česká a slovenská stopa
    Martin Bakoš (SOC)
    – 0+0, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:48.

Střely na branku: 14 – 27 (5:8, 1:12, 8:7).

Je dobojováno. Soči zůstane i po patnáctém utkání v sezóně na třech výhrách a na úplném chvostu Západní konference. Na domácím ledě proti Ufě ani jednou neskórovalo. Za prvních čtyřicet minut si nevypracovalo vesměs žádné šance a zároveň nabralo dvougólové manko. Góly Naumenkova a Sannikova tým Salavatu uklidnily. Třetí třetinu si hosté pohlídali a zásluhou Hartikainena ještě zvýšili na konečných 3:0.

59:51
    Dvakrát za sebou to nevyšlo ani zprava. Sražený pokus Ruděnkova přistál v ochranné síti. Metsola o nulu už asi nepřijde.

59:22
    Z mely při vhazování vznikla jedna Peťkovova možnost na snížení. Metsola byl na zakončení z úhlu opět nachystán.

59:12
    Dát tři góly za 48 vteřin je skoro nemožné. Přesto si domácí kouč bere oddechový čas. Zřejmě se bude hrát šest na čtyři bez brankáře Treťjaka.

59:12
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Markus Granlund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hřiště).

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Oba týmy střídají. David Rundblad vyčkává s rozehrávkou zpoza vlastní branky. Soči už ví, že se ani dnes z chvostu tabulky neposune.

57:53
    Zakázané uvolnění Soči. To je ve třetí třetině asi nejčastější důvod k přerušování. Buly mezi Alalykinovi a Glotovem.

57:03
    Pavel Šen domácí frustraci nezmírnil. Ba naopak, byl mu odpískán ofsajd.

56:08
    Muchamadullin řešil drobné potíže na útočné modré čáře. Než aby propadnul, tak si radši vyjel do středu hřiště.

55:25
    Feoktistov tak dlouho váhal s přihrávku přes osu, až mu ji jedna z hostujících hokejek vypíchla zpátky do středního pásma.

54:41
    Metsola nehodlá povolit ani čestný úspěch. Po dalším úspěšném zákroku ho od čistého konta dělí něco málo přes pět minut.
    53:21 Teemu HARTIKAINEN - 0:3

53:21
    Ufa právě vstřelila branku!
    Nikita Kamalov podlehl napadání na zadním mantinelu. Granlund si povyjel před branku, kde na Treťjaka sice nevyzrál, ale dorážející TEEMU HARTIKAINEN se už nezmýlil. Asistence: Markus Granlund.

52:54

52:25
    Chochrjakov doplnil v protiútoku Sannikova. Definitivní pojistka na vítězství z toho ale nebyla.

52:02
    Další vyhození. Treťjak vyjel z branky, aby co nejvíce urychlil novou přechodovou fázi Soči.

51:27
    Martin Bakoš patří mezi nejpilnější útočníky v týmu Soči. Ani ve dvaapadesáté minutě ranou bez přípravy jeho čisté konto nepoškodil.

51:05
    Docela tradiční začátek dnešních přesilovek. Bránící kvarteto Salavatu po úspěchu na buly rychle vyhazuje.

50:54
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Michail Naumenkov – 2 min., krosček).

50:51
    Metsola si pokryl prostor u své levé tyče. Valencovova střela z méně výhodného úhlu proto neměla šanci na úspěch.

49:46
    Z tlačenice u mantinelu odpadl Daniil Alalykin. Utrpěl tam nějakou bolístku a v předklonu se pomalu sune na střídačku Ufy.

49:20
    Hosté si vybojovali Birjukovem nahozený kotouč. Přes fungující obranu ale nemají jak zakončovat.

48:39
    Sbírka icingů se v pomyslné skříňce Soči začíná množit. Garajev se zase staví na buly u vlastního gólmana.

48:04
    Sražený puk opustil hřiště, takže sudí byli zase donuceni přerušit hru.

47:35
    Ufa to hraje chytře. Drží puk daleko od Metsoly a minutu po minutě ukrajuje docházející čas z třetí třetiny.

46:50
    Domácí měli problém se ziskem puku v obranném pásmu, kde se oba týmy navzájem naháněly. Vyvrcholilo to dalším icingem.

45:24
    Jeden z domácích jako první dobruslil odhozený puk. Nejenže zabránil icingu, ale také zleva otestoval připravenost Metsoly.

44:50
    Vyražená rána Naumenkova a poté i jemnější nahození od Kadějkina. Soči opět čelí menšímu tlaku.

44:20
    Dost nejistý zákrok od Treťjaka. Domácí gólman se díval za sebe, ale nakonec zjistil, že mu Hartikainenův švih z pravého kruhu zůstal u betonů.

43:56
    Janis Jaks rozehrával na nikoho, takže je z toho další icing a postupné kouskování závěrečné třetiny.

43:20
    Icing také od Salavatu, takže se hra stěhuje k finskému strážci hostujícího brankoviště.

42:50
    Snaha o nejrychlejší návrat do útočného pásma dopadla menším fiaskem v podobě domácího icingu.

42:28
    Za celou druhou třetinu vyslalo Soči jednu jedinou střelu na bránu. Teď sice chvíli bylo u Metsoly, ale spolupráce mezi Vicharevem a Bakošem kýžené ovoce nepřinesla.

41:30
    Střela z levého křídla se od někoho odrazila do volnějšího prostoru v mezikruží. Nebyl tam ale nikdo v bílém, kdo by mohl dorážet.

41:01
    Opět vyhrané vhazování pro Ufu a rychlá střela z dálky. Treťjak na ni byl i tento okamžik nachystaný.

40:56
    A právě Treťjak musel hned po buly použít svou lapačku k likvidaci pozdravu od Pavla Koledova.

40:53
    Stejně jako ve druhé třetině, tak i nyní způsobilo první přerušení zakázané uvolnění. Vhazuje se u Treťjaka.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 6 – 20 (5:8, 1:12).

Velmi roztahaná druhá část už poskytla první dva gólové okamžiky. Z obou měla radost výprava z Ufy, která půjde do závěrečné dvacetiminutovky s nadějným vedením 2:0. Bezbrankový stav zrušil v 28. minutě Naumenkov, k němuž se na listinu střelců přidal v čase 36:16 i Stěpan Sannikov. Soči toho kromě vlastních faulů moc nepředvedlo a musí se hodně zlepšit, pokud chce body.

40:00

39:50

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Treťjak si prostřednictvím lapačky vylepšil brankářské statistiky na úkor Kadějkina a jeho střely z levého bodu pro vhazování.

38:32
    Ufa rozjela přesilovkovou kombinaci, jenže kotouč se při jedné z prudkých přihrávek odrazil až nad mantinely.

38:02
    Muchamadullinovu ránu bolestivě schytal do nohy Vicharev. Puk odletěl do ochranné sítě a domácí hokejista odkulhal na střídačku.

37:50
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vladislav Valencov – 2 min., hákování).

36:55
    Baškirov pálil příklepem z levého kruhu nepřesně. Jeden z jeho spoluhráčů to hned vzápětí zopakoval.
    36:16 Stěpan SANNIKOV - 0:2

36:16
    Salavat odskakuje na dvougólový rozdíl! Janis Jaks si u obranné modré čáry nechal spadnout vysoký puk za sebe, kde už byl najetý STĚPAN SANNIKOV a zblízka našel mezeru mezi Treťjakem a třemi tyčemi. Vracející se Miščenko dorazil moc pozdě. Asistence: Jevgenij Lisovec, Daniil Alalykin.

34:49
    Pjotr Chochrjakov nevyzrál na Treťjaka z levého kruhu. Gólman s dvacítkou na zádech dopředu pokrýval přední tyčku.

34:11
    Daniil Alalykin vedl kotouč v brejku dvou na jednoho. Příjemce finální přihrávky však nenechal zakončit Točickij.

33:23

33:12
    Manninenovi dobře sedl švih zpoza levého kruhu. Křižný projektil jen o kousek minul zadní tyč.

32:55
    Treťjak toho nemohl vidět. Život mu usnadnil nějaký odraz původního nahození Larsena.

32:28
    Manninen pokazil přihrávku přes šíř, ale Ufa tentokrát ztratila ofenzivní třetinu jen na pár jednotek vteřin.

32:10
    Během čtyřiceti vteřin dalšího oslabení zvládli hráči Soči dvakrát za sebou odpálit puk do bezpečí.

31:23
    Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2 min., sekání).

30:42
    Jedno z mála větších zaváhání hostující obrany. Přečíslení zakončoval Bakoš, ale Metsolův čistý štít zůstal neposkvrněn. Důvodem je obětavý blok.

29:49

29:35
    Salavat opět rozestavěl přesilovkový pětiúhelník. Vše se ale odehrává bez střelby na Treťjakovu klec.

28:55
    Soči vyhazuje a celé kvarteto prchá na vzdálenější střídačku.

28:22
    Ufa se zabydlela v ofenzivní zóně. Proti čtyřem měl šanci zblízka Teemu Hartikainen.

27:49
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).

27:49
    Sledování záznamu je po několika minutách u konce. Rozsudek je takový, že si Kadějkin nepočínal v rozporu s pravidly a gól platí.

27:49
    Zkoumá se možné nedovolené bránění. Treťjak zdaleka neměl klid na zákrok, protože do něj Kadějkin zahodil některého z obránců.

27:49
    Soči reklamuje nějaký přečin proti pravidlům. O platnosti gólu se bude rozhodovat až u videa.
    27:49 Michail NAUMENKOV - 0:1

27:49
    K radosti hostujícího kotle se poprvé posunuje skóre! Teemu Hartikainen se vysunul s pukem do útočného pásma, kde ho přenechal MICHAILU NAMENKOVOVI a ten z pravého kruhu napnul síťku za zády Maxima Treťjaka. Asistence: Teemu Hartikainen.

27:10
    Další dvě přerušení během nějakých deseti vteřin. Soči se provinilo icingem i ofsajdem.

26:51
    Sannikov aspoň trochu protáhl Treťjaka, kterému se podařilo vytěsnit letící puk směrem k zadnímu mantinelu.

25:52
    Po vzájemné šavlovačce už Ufa střídat může. Kotouč totiž vyletěl mimo ledovou plochu.

25:32
    Zakázané uvolnění Ufy. Šmeljov, Baškirov a další hráči v bílém si svůj pobyt na ledě prodlouží.

24:23
    Moc hezká akce Martina Bakoše! Slovenský útočník se kličkou zbavil soupeře v pravém kruhu a pak si dokonce troufl zakončit s hokejkou mezi nohama. Jedinou kaňkou byl zákrok Metsoly.

24:06
    Ani úvod druhé půle nezvedá diváky ze sedadel. Oproti první části je teď hra mnohem více rozkouskovaná.

23:36
    Hra je přerušena kvůli zraněnému hráči na straně Ufy. Vleže zůstává Vladislav Lukin, přes kterého spadl Igor Ruděnkov.

23:02
    Platt chtěl uplatnit důraz na brankovišti. Z minisouboje s Treťjakem ale odjíždí jako poražený.

22:25
    Hned po buly házel Lisovec puk na domácího gólmana. Výsledkem je zakázané uvolnění Soči.

22:05
    Vicharev posouval puk doprava k Ruděnkovovi, jenž promáchl ve snaze o střelu bez zpracování.

21:50
    Obrana Soči teď má navrch v porovnání s hostující ofenzivou, jejíž akce se rozbíjejí ještě před náznakem šance.

20:55
    Druhé dějství startuje zakázaným uvolněním Salavatu.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 5 – 8.

V Soči se dnes začalo vlažně. Stojaté vody se začaly vířit až s prvními menšími tresty. Nejprve disponovali početní výhodou domácí, kteří se zanedlouho ocitli v přesně opačné roli. Minutu dokonce byli ve třech, ale Treťjak přesto velkému počtu obrovských možnosí nečelil. Zůstáváme tedy na stavu 0:0.

20:00

19:50
    Ještě jeden tlak od Ufy. Většinu času ale zabralo hledání té ideální palebné pozice. První střela byla nepřesná a druhá zneškodněna gólmanem Treťjakem, jenž byl bez hokejky.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:42

18:20
    Metsola odjel snad patnáct metrů před brankoviště, aby zabránil úniku Lipona. Vzniklé zmatky neměly pro Salavat žádné fatální následky.

18:02
    Kadějkinovi se nepovedla střela bez přípravy. Handicapem byl samotný fakt, že stál v ostřejším úhlu.

17:34
    Soči je ve čtyřech. Na zámku v okolo Treťjakovy branky to ale moc nezměnilo.

17:20
    Rychlá souhra se střelou z vrcholku pravého kruhu. Treťjak měl problémy, ale Hartikainen čekal na dorážku marně.

17:02
    Teemu Hartikainen vykonstruoval pouze zablokovanou střelu. Kotouč k jeho smůle odletěl ven z útočného pásma.

16:42
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Kamalov – 2 min., vysoká hůl). Soči bude poměrně dlouhou dobu ve třech!

16:20
    Philip Larsen od modré podporuje finskou letku Ufy. Zatím to ale stačilo jen na dvě zablokované střely ze středu.

15:50
    Také domácí tým zahájil své premiérové oslabení bleskovým vyhozením. Pomohlo vyhrané buly.

15:34
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Zorkin – 2 min., držení).

15:16
    Šmeljov se zastavil na pravém kruhu. Dal tím domácí obraně čas k návratu a zablokování dlouho připravované střely.

14:32

14:20
    Baškirov vytvořil v početní nevýhodě asi nejlepší příležitost Ufy v dosavadním průběhu zápasu. Plattovu koncovku však znehodnotil Treťjak.

14:03
    Ufa nemá v oslabení žádné trable. Vyhozením donutila k zařazení zpátečky Rundblada.

13:28
    Vicharev vjel do postavení mimo hru. Soči se musí vracet do střední zóny.

13:03
    Chochrjakov a Sannikov odvedli velký kus práce. S pukem operovali na útočné polovině z oslabení ukrojili solidní množství času.

12:32
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Daniil Alalykin – 2 min., hákování).

12:20
    Alalykin se nedechl k velkému sólu. Projel skoro celou délkou hřiště, ale ve finále mu to uškodilo. Pomohl si totiž faulem.

11:03
    Točickij poměrně dlouho držel puk za Metsolou. Nakonec nepřihrával a sám si vyjel do palebného úhlu. Zleva bezbrankové skóre ale nezměnil.

10:48
    Zorkin to také zkoušel z delší vzdálenosti. Vzhledem k absenci teče neřešil Metsona nic těžkého.

10:21
    Metsola byl venku z branky. Kamalov si toho všiml, ale z modré čáry se do plánovaného cíle netrefil.

09:53
    Jednoduchá záležitost pro Treťjaka, v jehož výstroji se zastavilo Birjukovovo nahození po ose kluziště.

09:13
    Platt tahal kotouč po levém křídle. Do cesty se mu ale přimotal Miščenko, který jej čistě odzbrojil.

08:30
    První přerušení po šesti minutách způsobil Treťjak, na kterém ztroskotalo hostující přečíslení se zakončením Panina.

08:08
    Finský gólman Metsola nechytil vysoké nahození ze středního pásma. Puk mu zalétl až za branku.

07:32
    Stále je to stejná písnička. Soči nahazuje na krátký mantinel a tam probíhají velké boje. Většinou s lepším koncem pro hosty.

07:03
    Miščenkovo nahození nedoletělo až do míst, kde by se s ním musel popasovat brankář Juha Metsola.

06:20
    Nic moc na tom nezměnil ani Sannikov, jehož střela letěla vedle Treťjakovy pravé tyče.

05:35
    Panin si rozmyslel střelu od modré. Hraje se přes tři minuty bez přerušení, ale zároveň bez jediné koncovky.

04:50
    Jen co Ufa vydolovala puk u mantinelu, tak ho odevzdala nepřesnou rozehrávkou z obranného pásma.

04:25
    Žabrejev se pokoušel objet branku a zasunout puk kolem tyče. Jeden z obránců mu tento manévr zakázal.

03:45
    A zase sledujeme takřka nekonečnou pranici u mantinelů v útočném pásmu Salavatu.

03:12
    Jeden souboj střídá druhý. Střelba se zatím nekoná, především Maxim Treťjak ještě neměl žádnou pořádnou práci.

02:24
    Ofsajd Ufy. Vjel do něj s devatenáctkou hrající Danil Baškirov.

01:50
    Aktivním přístupem k napadání Soči ještě zadrželo soupeřovu rozehrávku. Puk v moci ale stále nemá.

00:39
    Jurij Alexandrov donutil Metsolu k prvnímu zákroku lapačkou svým švihem zpoza levého kruhu.

00:10
    Na úvodním vhazování uspěli hosté, kteří nastupují v bílých, kdežto domácí v modrých dresech.

00:01

HK Soči: Treťjak (Hellberg) – Miščenko, Jaks, J. Alexandrov, Rundblad, Kamalov, Valencov, Zorkin – Peťkov, Točickij (C), Bakoš – P. Šen, Vicharev (A), Ruděnkov – Žabrejev, Jakimov, Garajev – Feoktistov (A), Glotov, Lipon – Bakanov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Muchamadullin, P. Larsen, Koledov, Naumenkov, Zubarev, Panin (C), J. Birjukov, Lisovec – M. Granlund, S. Manninen, Hartikainen (A) – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Baškirov, Chochrjakov, Platt – V. Lukin, Alalykin, Sannikov.

Rozhodčí: Vasiljev, Gašilov – Ivanov, Černyšjov.

Útočník, 31 let, 13 zápasů, 5 bodů (2+3).

Vzájemné zápasy

19.10.2020 Soči – Ufa 0:2
    22.09.2020 Ufa – Soči 2:3
    17.02.2020 Ufa – Soči 2:0
    29.10.2019 Soči – Ufa 3:1
    11.01.2019 Ufa – Soči 5:4 pr.

Hosté s přechodem do měsíce října prohráli 1:3 s Novosibirskem a 0:2 s Kazaní. Přesto u nich může s dosavadními výkony může panovat spokojenost. Salavat je s bilancí deseti výher a tří porážek na třetím místě Východní konference, z něhož ztrácí dva body na druhý Čeljabinsk a čtyři body na vedoucí Magnitogorsk. Velkou předností Ufy je defenziva, která inkasovala pouze 21 branek. Žádný jiný tým nemá toto číslo nižší.

Nejproduktivnější hráči:
    • S. Manninen – 13 bodů (7+6)
    • M. Granlund – 13 bodů (2+11)
    • S. Šmeljov – 12 bodů (5+7).

HK Soči

Domácímu týmu se první čtrnáctka zápasů nepovedla. Na kontě má pouze tři výhry a dohromady osm bodů, což znamená poslední dvanácté místo v Západní konferenci a šestibodové manko na postupové osmé místo do play-off. Soči dvacátého září září porazilo 1:0 Nižněkamsk, jenže od té doby pětkrát za sebou prohrálo. Naposledy 3:7 s Dynamem Minsk.

• A. Nikolajev – 7 bodů (2+5)
    • A. Žabrejev – 7 bodů (2+5)
    • J. Jaks – 6 bodů (2+4).

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Soči a Ufou!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 28. Naumenkov (Hartikainen), 37. Sannikov (Lisovec, Alalykin), 54. Hartikainen (M. Granlund)

Rozhodčí: Vasiljev, Gašilov – Ivanov, Černyšjov

Diváci: 2 989