Vladivostok – Viťaz 3:2 (kon.) | Novosibirsk – Riga 3:1 (kon.) | Barys – Omsk 1:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Jokerit 5:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Admiral Vladivostok
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Středa 06.10.2021, 11:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Československá stopa v utkání

Libor Šulák (Vladivostok) – 1+1; 9 střel na branku; 3 hity; celkový čas na ledě: 26:36.
    Vojtěch Mozík (Vladivostok) – 0+0; 2 střely na branku; 1 vyloučení za dvě minuty; 3 hity; celkový čas na ledě: 23:39.

Libor Šulák byl v dnešním zápase hodně vidět a díky velkému porci minut, dokázal celkem devětkrát vyslat puk na branku. Jednou se trefil a to při důležitém odskočení ve skóre na 3:1! (13:58:56)

Střely na branku ve třetí třetině: 3:13!
    Střely na branku celkem v zápase: 23:42!

Ihned na začátku třetí periody se po ubráněném oslabení dokázali domácí brankou Libora Šuláka dostat na dvou brankový rozdíl. Viťaz se následně po celou třetinu pokoušel o kontaktní branku, ale narážel na dobře bránícího soupeře. Ten sice nabídl dvě přesilovky, ale ani ty nepomohly soupeři k brance. Vladivostok až v závěru při hře v power play kapituloval a Niko Ojamäki vykřesal naději pro svůj tým. Nicméně následně se jejich soupeř dokázal již ubránit a slaví svou třetí domácí výhru za tři body!

59:50
    Nyní jeden z hráčů obětavě lehl do střely a následně se hra odvíjí ve středním pásmu. Tohle už domácí zvládnou.

59:39
    Sražená střela, hosté pokračují v obléhání branky soupeře!

59:27
    Domácím se podařilo hned po buly dostat hru do pásma Viťazu a ušetři další vteřiny. Nyní už se jejich soupeř dokázal dostat k puku a taky ke hře bez svého brankáře.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.
    58:52 Niko OJAMÄKI - 3:2

58:52
    Viťaz právě vstřelil branku!
    A přece se jen hosté dostávají ke kontaktní brance a vybojovali si jiskřičku naděje. Autorem branky je NIKO OJAMÄKI, který dostal přihrávku od spoluhráče a ten přesnou ranou pod horní tyč snížil stav utkání. Asistence: Kirill Ljamin a Daniel Audette.

58:37
    Admiral podruhé v krátko době vypálil puk ze své třetiny a pokaždé mimo prázdnou branku.

58:06
    Miro Aaltonen musí pro puk do svého pásma a zahajuje další přechod do útoku.

57:59
    Nikita Serebrjakov vykoukl ze svého postoje a do lapačky zachytil vysoký puk!

57:32
    Viťaz vyšperkoval svou přesilovku hrou bez svého brankáře!

57:14
    Admiral drží hru u mantinelu, kde bojuje o pukl a snaží se držet hru od své branky.

56:50
    Mozík se provinil podrážením a nabízí soupeři ještě určitou šanci v samotném závěru zápasu.

56:04
    Po delší době jde slyšet hvizd píšťalky a to poté, co Nikita Serebrjakov ukryl puk do své lapačky!

55:36
    Niko Ojamäki se elegantně zbavil dvou bránících hráčů a vybruslil si ke střele. Puk byl doražen k mantinelu.

54:34
    Sledujeme delší pasáž hry bez přerušení. Hosté neustávají ve své snaze o kontaktní branku.

53:49
    Leonid Metalnikov vybojoval puk za svou branku a rozehrávkou na spoluhráče se černá pryž ocitá ve středním pásmu.

53:18
    Viťaz má puk na svých hokejkách, ale jejich soupeř se vrátil ke své dobré obranné hře a nikam je nepouští.

51:29
    Admiral zvládl kritickou situaci a hraje v plném počtu.

51:03
    Po dlouhé době se domácím daří vyhodit puk až za branku hostů.

50:34
    Nyní mimo branku střílel Niko Ojamäki a Viťaz i v této přesilovce má velký tlak na branku soupeře.

50:03
    Miro Aaltonen se připravil o moment překvapení a díky špatnějšímu zpracování nedokázal vystřelit z pravé strany.

49:28
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Michail Patrikejev – 2 min., držení).

49:27
    Michail Patrikejev to nyní přehnal se svým bráněním a dopustil se faulu. Jedna z mála šancí pro hosty, jak se zápasem ještě něco udělat.

48:35
    Rihards Bukarts se pokoušel prosadit, ale byl sám proti třem hráčům a neuspěl se svým pokusem zakončit.

47:35
    Hráči Vladivostoku sympaticky nyní napadali kombinaci soupeře za jeho branou. Ovšem k puku se nakonec nedostali.

46:22
    Vitalij Popov se dostal do kleští dvou bránících hráčů, přesto ze středního pásma dokázal dostat puk na gólmana a ten v poklidu rozehrál na svého spoluhráče.

45:58
    Vladivostok nyní neútočí, ale jejich taktika bránění modré čáry, se jim zatím vyplácí.

45:03
    Leonid Metalnikov sebral nahození v rohu kluziště a hned odpálil puk ze svého pásma.

44:25
    Admiralu notně další branka pomohla, neboť se jim nyní daří držet soupeře na uzdě.

43:08
    Pro Šuláka jde o jeho druhou trefu v letošní sezóně. Ke svým sedmi asistencím a jedné brance, tak přidal další kanadský bod!
    41:44 Libor ŠULÁK - 3:1

41:44
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Tak tohle je rána pro hosty! Po skončení jejich přesilové hry udeřil český zástupce a to LIBOR ŠULÁK, který dostal dobře nabito a z první prostřelil Todykova. Asistence: Vladislav Ušenin a Vjačeslav Ušenin.

41:16
    Soupeř vyhodil puk až na branku Todykova a vypadá to, že úvodní tlak Viťazu se nekoná.

40:51
    Až půl minuty do konce oslabení se Viťaz usadil v pásmu, ale zatím bez nějaké šance.

40:23
    Ještě celou minutu mají hosté možnost přesilové hry. Ovšem nepodařilo se jim ihned usadit v pásmu.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 7:14!

V době, kdy se nám zápas překlopil do své druhé poloviny, se Admiralu podařilo podruhé prosadit a opět to bylo z přesilové hry, kdy se prosadil Vjačeslav Ušenin. Tentokrát však hrál proti třem hráčům soupeře. Viťaz následně zvýšil svou aktivitu a odměnou jim byla snižující branka, kdy obraně ujel Alexandr Jaremčuk. Admiral se následně dostal pod tlak a to vinou vyloučení Makarenka a v závěru třetiny pak Verby. Hosté budou v přesilové hře pokračovat i na začátku třetí třetiny.

40:00

39:50
    U modré čáry zastavil svým tělem puk jeden z hráčů a Vladivostok nejspíše dokáže ubránit tlak Viťazu v závěru druhé třetiny.

39:25
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Mark Verba – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

39:25
    Hráč Vladivostoku dokázal zastavit puk u mantinelu a následně jej zalehl a hra je přerušena. Tohle bude nejspíše trest za zdržování hry.

39:02
    Puky míří na Nikitu Serebrjakova, ale ten s vypětím všech sil zatím dokáže vyrážet puky!

38:22
    Viťaz se nyní nachází v podobné situaci jako jejich soupeř na konci první třetiny. Dokáže i on ze svého tlaku udeřit?

37:27
    Makarenko se při bránění provinil podražením a oslabuje svůj celek.

36:56
    Miska vah se nyní převážila na stranu hostujícího celku, který operuje v pásmu a snaží se o vyrovnání.
    36:09 Alexandr JAREMČUK - 2:1

36:09
    Obrana Admiralu nyní propadla a do úniku se dostal ALEXANDR JAREMČUK, který kličkou doprava nedal šanci brankáři domácích. Asistence: Niko Ojamäki a Miro Aaltonen.

35:55
    Nepříjemná situace na ledě. Fjodor Beljakov dostal pukem někam do bolestivých míst a je za pomocí spoluhráčů odváděn na střídačku.

35:23
    Hosté mají puk a pokouší se něco se zápasem udělat. Zatím se jejich snaha rozbíjí a dobře napadajícího soupeře.
    33:04 Vjačeslav UŠENIN - 2:0

33:04
    Viťaz nakonec neodolal a ve třech hráčích kapituluje. Todykov dokázal vyrazit střelu ze středu, ale puk se odrazil na levou stranu odkud zakončil VJAČESLAV UŠENIN. Asistence: Vladislav Ušenin a Libor Šulák.

32:58
    A další slibná střela, která je odražena. Velký tlak Admiralu v závěru přesilové hry.

32:38
    Nyní byl v dobré pozici Šulák, ale nedokázal umístit puk do branky!

32:16
    Admiral si proti třem hráčům Viťazu vytváří velký tlak. Todykov a defenzíva zatím odolová.

31:14
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., naražení zezadu).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

30:45
    Na druhé straně opět připravený brankář domácího celku, který si dnes rozhodně zachytá.

29:51
    Todykov nyní udělal velikou chybu. Měl poměrně dost času k rozehrávce, ale nakonec špatně trefil puk a soupeři moc nechybělo, aby puk dal do prázdné branky. Todykov však stihl zasáhnout!

29:10
    Arťom Borodkin nyní nerozehrál dobře za svou brankou a soupeř se mohl rázem dostat do šance. Nakonec Borodkin napravil svou chybu včas.

28:59
    Další skrumáž před brankou Admiralu a Viťaz postupně utahuje smyčku kolem Nikity Serebrjakova.

28:13
    Vladivostok zvládl své další oslabení a nyní se obrana i brankář rozhodně více zapotili.

27:26
    Domácí celek se na malou chvíli osvobodil, následně se jim podařilo opět vyhodit puk od své branky.

27:02
    Vzápětí přišly dvě střely, které byly sraženy mimo branku. Třetí situaci vyřešil Nikita Serebrjakov tygřím skokem a zakryl osamocený puk po skrumáží před svou brankou!

26:40
    Hosté okupují pásmo soupeře a hledají cestu ke své střele. Zatím jen víceméně kombinují.

25:55
    Ihned v úvodu přesilové hry se Viťaz dostal do slibné šance, ale Nikita Serebrjakov ustál i tuhle situaci.

25:50
    Jevgenij Arťuchin dnes podruhé usedá na trestnou lavici. Nyní se provinil sekáním.

25:09
    Po dobrém útoku mířil hráč Vladivostoku na zadní pravou tyč, tam nakonec puk nedoputoval.

24:37
    Nyní už ale musel Nikita Serebrjakov zasahovat, když si cestu ke střele našel Jegor Voronkov.

24:09
    Hosté mají puk na svých čepelích, ovšem nyní se jim nedaří vůbec ohrozit brankáře Admiralu.

23:01
    Průnik domácích po pravé straně. Puk směřoval následně zpoza branky před branku, kde si jej pohlídal jeden z hráčů Viťazu.

22:08
    Střela z první od modré čáry vystrašila Todykova v jeho brance, ale puk byl nakonec odražen mimo jeho tyče.

21:36
    Teď už se daří hostům uklidnit svou hru a zpoza branky se nadechují k útočné akci.

21:09
    Hráči domácího celku začali hodně aktivně úvodní minuty druhé části.

20:01

Střely na branku v první třetině: 12:15!

Viťaz měl po celou první třetinu více ze hry. Měl k dispozici i přesilovou hru, ve které si však nevypracoval gólovou situaci. V závěru první třetiny se však nechal dvakrát za sebou vyloučit a téměř čtyři minuty ve čtyřech se Viťaz jen bránil. I když měl dobrou šanci vstřelit branku v oslabení, jejich soupeř nakonec přetavil svůj souvislý tlak ve vedoucí branku a to v těsném závěru druhé přesilovky a taky konci první třetiny. O úvodní trefu se postaral Rihards Bukarts, který byl v dobré pozici na levé straně a trefil odkrytou branku Todykova.

20:00
    19:56 Rihards BUKARTS - 1:0

19:56
    Vladivostok se nakonec ze svého přesilového tlaku dokázal prosadit! Autorem branky je RIHARDS BUKARTS, který byl sám na levé straně a po přesné přihrávce už mu stačilo jen dobře trefit dokrytou branku. Asistence: Vjačeslav Ušenin a Dinar Chamidullin.

19:32
    Nyní byli hosté blízko k brance ve vlastním oslabení. Niko Ojamäki střílel a jeho pokus Nikita Serebrjakov vyrazil. Následovala dorážka dalšího hráče a ten z dobré pozice minul branku!

19:06
    Poslední minuta první třetiny a Admiral má díky dvěma vyloučením za sebou tlak.
    18:05 Todykov hokejkou odrazil puk nad branku

18:05
    Asi největší šance domácích! Ti hned po vyhraném vhazování dostali puk na branku a Todykov v pokleku dokázal puk svou hokejkou vyrazit nad svou branku!

17:57
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Borodkin – 2 min., vysoká hůl).

17:56
    Před Todykovem vehementně dorážel Bukarts a byl přitom faulován Borodkinem.

17:38
    Vojtěch Mozík se pokoušel nachytat Todykova z levého úhlu, ale ten si pohlídal svou tyčku!

17:18
    Ta po delší kombinaci přišla, ale puk byl sražen do rohu kluziště. Admiral drží stále puk.

16:55
    Domácí se usadili před Todykovem a čekáme na nějakou jejich první střelu.

16:14
    Naopak se provinil faulem, když ještě před modrou čarou Ivan Laričev podrazil najíždějícího soupeře.

16:11
    Svjatoslav Grebenščikov až na dvakrát dokázal zavézt puk do pásma, ale Viťaz nyní neudržel pásmo.

15:38
    Nyní se pokoušel přes dva hráčem proháčkovat Miks Indrašis, který se sice do zakončení nedostal, ale vybojoval vhazování v pásmu soupeře.

14:58
    Niko Ojamäki už neměl další síly, aby pokračoval v útočném pásmu a Vladivostok dostal hru od své branky.

14:07
    Admiral pokračoval v menším tlaku a byla z toho další střela, kdy Todykov dokázal zastavit puk, ač si chvíli nebyl jistý, zda ho má pod sebou.

13:53
    Libor Šulák zavezl puk až před branku a ještě jej dokázal prostrčit na najíždějícího spoluhráče a ten promáchl puk v době, kdy před ním byla polo odkrytá branka!

13:18
    Po delší době musel Todykov čelit dobré střele ze strany soupeře a ten dokázal puk vyrazit.

12:19
    Obrana domácích se nyní nemohla dostat k puku a po chybě přišla nebezpečnější střela, kterou nedokázal přejíždějící hráč Viťazu před brankou lépe tečovat.

11:27
    Zatím sledujeme svižnou hru nahoru a dolů. Mírně aktivnější je hostující celek, který má určitě více střel na branku.

10:27
    Ivan Zinčenko dojel nahozený puk za branku soupeře. Hosté se tedy opět mohli dostat do šance, Admiral se nyní dokázal ubránit.

09:46
    Admiral zvládl své první oslabení a to i díky několika zákrokům svého brankáře.

09:31
    Po střele se odrazil puk od brankáře na levou stranu a zde hráč hostí promarnil dobrou dorážku. Další střelu už brankář domácích dokázal udržet ve výstroji.

09:02
    Kirill Ljamin neudržel těžký puk na modré čáře a Viťazu se opětovně nedaří usadit před brankou Admiralu.

08:34
    Nyní už se domácím podařilo dvakrát za sebou dostat puk mimo své pásmo a ušetřil cenné vteřiny.

07:45
    Z kruhu pro vhazování přišla střela, ale tu zastavil bránící hráč! Viťaz se ihned od začátku dokázal usadit v pásmu Vladivostoku.

07:41
    Jevgenij Arťuchin si nyní počínal u hrazení nedovoleně a bude prvním potrestaným hráčem v tomto zápase.

07:26
    Nahození od modré čáry způsobilo menší skrumáž před Serebrjakovem a ten dokázal udržet puk před brankovou čarou!

07:07
    Dmitrij Sajustov si po přechodu modré čáry udělal prostor ke své střele, ale zamířil přesně do prostoru, kde byl dobře postavený Todykov.

06:34
    Následně už se to hostům podařilo a brankář domácího celku chytá puk do své lapačky. I přesto, že střela šla pravděpodobně mimo jeho branku.

06:09
    Domácí nyní dobře bránili modrou čáru a nepustili svého soka do vlastního pásma.

05:30
    Brankář domácího celku si pohlídal křižnou střelu z levé strany a po přerušení následuje první komerční pauza.

04:40
    Todykov byl nyní ve svém brankovišti trochu rozhozený. Nakonec soupeř nedokázal lépe reagovat a dostat puk znovu na jeho branku.

03:56
    Hostům se nyní nepodařilo projít skrze střední pásmo. Ani Vladivostok neuspěl. Následně se do úniku z pravé strany dostal Michail Smolin a ten nezamířil přesně.

03:10
    Nikita Serebrjakov čelil dvěma střelám v krátké době za sebou. Ta první na něj nedošla, druhý pokus z hole Jaremčuka už musel utlumit ve své výstroji.

02:43
    Nyní buly vyhráli domácí a ti se dostali k okamžité střele. Todykov si připsal další úspěšný zákrok.

02:38
    Viťaz vyhrál vhazování, ale přechod do útoku se jim nepodařil a vzápětí se provinili zakázaným uvolněním.

02:30
    Anton Todykov si připsal první zákrok, když si pokryl lehčí střelu.

02:06
    Domácí celek jen zavezl puk a ve své útoční akci nepokračoval. Viťaz se opět snaží zaútočit.

01:15
    Rychlý přechod do útoku po levé straně, opět se defenzívě Admiralu podařilo blokovat puk směrem na branku.

00:30
    Hosté se jako první dostali do pásma Vladivostoku. Podařilo se jim dostat i do střeleckých pozic, ale ani jedna rána neskončila mezi třemi tyčemi.

00:01

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Sinjagin) – Mozík, Šulák, Chamidullin, F. Beljakov, Patrikejev, Metalnikov, Palivko – Obidin, Lugin (C), A. Garejev – A. Ševčenko, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – A. Manukjan, Sajustov (A), Rihards Bukarts – Verba, Makarenko, Arťuchin (A).

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov, Kloberdanec) – Vi. Antipin, Borodkin, Jegor Voronkov, D. Musin, Steklov, K. Ljamin (A), Rydčenko – Ojamäki, M. Aaltonen (A), Jaremčuk – Audette, Indrašis, Smolin – Laričev, Grebenščikov, Malychin (C) – Ivaňuženkov, I. Zinčenko, V. Popov – Nesterov.

Rozhodčí: S. Beljajev, Y. Oskirko – A. Zacharenkov, A. Sadovnikov.

Admiral i v této sezóně okupuje poslední příčky v tabulce a momentálně zcela tu poslední. Na svém kontě má jen osm bodů a to za dvě výhry a čtyři body za uhranou remízu. Dvě vítězství se zrodila právě na domácím kluzišti a právě domácí prostředí může Vladivostoku pomoci k zisku dalších bodů. V minulém kole sehrál Admiral těsný zápas s Dinamem Riga, která nakonec zvítězila 2:1! Domácí celek už sahal po remíze, ale dvě a půl minuty před koncem inkasoval z hole Cibulskise.
    Nejproduktivnějším hráčem je Libor Šulák (1+6) a následně s pěti kanadskými body okupují první místa D. Sajustov (4+1) a Ri. Bukarts (3+2).

Viťazu se zatím poměrně daří a drží první osmičky ve své konferenci. Nachází se na desáté pozici, ale jen bod od osmého místa! Ovšem po sérii dobrých výsledků, nyní Viťaz prohrál tři zápasy za sebou. V tom posledním však bral alespoň bod za remízu s Chabarovskem, který nakonec zvítězil v samostatných nájezdech (2:1sn). Dnes Vitaz čeká další hratelný soupeř, proti kterému může získat další body do tabulky.
    Nejproduktivnějším hráčem je D. Audette (11+6) a stejný počet bodů má i jeho parťák M. Aaltonen (3+14).

Libor Šulák (Vladivostok) – 1+6
    Vojtěch Mozík (Vladivostok) – 0+2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 20. Rihards Bukarts (Vj. Ušenin, Chamidullin), 34. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, Šulák), 42. Šulák (Vl. Ušenin, Vj. Ušenin) – 37. Jaremčuk (Ojamäki, M. Aaltonen), 59. Ojamäki (K. Ljamin, Audette)

Rozhodčí: S. Beljajev, Y. Oskirko – A. Zacharenkov, A. Sadovnikov

Diváci: 1 752