Chabarovsk – Čeljabinsk 0:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 1:5 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 1:3 (kon.)
Nižněkamsk – Minsk 3:4 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:4 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
HC Dinamo Minsk
Čtvrtek 07.10.2021, 18:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:56:23)

Trestné minuty: 6:10

Utkání je u konce a hosté vítězí gólem těsně před koncem prodloužení. Minsk přečkal několik šancí soupeře, aby se pak po dlouhém pasu dostal do brejku Mario Kempe a nadvakrát jej zakončil. Minsk tak po výhře 4:3 bere dva body a s 19 body mu patří páté místo v Západní konferenci. Nižněkamsk má jeden a s 12 body je na šestém místě Východní konference.

63:57 Mario KEMPE - 3:4

63:57
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, hosté berou druhý bod! Gorbunov dlouhým pasem vysunul MARIA KEMPEHO, tomu se sice svezl puk z hole a nezakončil, dokonale tím ale zmátl dva obránce a dostal druhou šanci. Tu využil a bekhendem pověsil puk pod horní tyčku. Asistence: Roman Gorbunov.
    63:30 Vítězný gól měl na holi domácí Šafigullin

63:30
    Velká šance domácích. Po kombinaci s Bikmullinem zakončoval z pravé strany Šafigullin, Rybár ale vytáhl skvostný zákrok lapačkou a udržel remízový stav.

63:08
    Hostující Bengtsson dostal od domácích až moc prostoru pro průnik a zakončení, Tuohimaa ale jeho bekhend dokázal vytěsnit.

62:16
    Domácí jsou v prodloužení aktivní, nyní se ale sami připravili o možnost zaútočit, pískalo se postavení mimo hru.

61:09
    V lepší pozici byl Chajrullin, ten se probil k brankovišti, ležící Rybár mu ale puk vypíchl.

60:46
    První výpad si vzal na starost domácí Knot, s kličkami však na obránce nevyzrál a nezakončil.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 29:22
    Zásahy brankářů: 19:26
    Vyhraná vhazování: 28:16
    Hity: 14:13

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, byť zejména domácí neměli k výhře daleko. Hned ve 41. minutě srovnal Marat Chajrullin a Neftěchimik se i nadále tlačil do útoku. Další šance ale pochytal skvělý Rybár a jelikož Dinamu se nepovedlo žádnou ze svých akcí dotáhnout do konce, platí výsledek 3:3. Dáme si tak pětiminutový nášup a pak možná i samostatné nájezdy.

60:00

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. J. Popov, 34. Klok (Berezin, Bikmullin), 41. Chajrullin (Porjadin, Klok) – 3. Usov (Sapego, Děrjabin), 11. Šinkevič (Graovac, Tedenby), 40. Alistrov (M. Kempe), 64. M. Kempe (R. Gorbunov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa (Ivannikov) – Berezin (A), Knot, M. Sidorov, Klok, Glazkov, Petriščev – Chajrullin (C), L. Hudáček, Porjadin – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin (A) – D. Sexton, Miťakin, D. Popov – Ansel Galimov, Čiviljov, J. Popov – Vladislav Šutov, Šerstobitov.
    HC Dinamo Minsk: Rybár (S. Bolšakov) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), V. Jerjomenko, Almqvist, Šinkevič (A), A. Lindholm, Sapego, Děrjabin – Suvorov, M. Kempe, Alistrov – Tedenby, Graovac, T. Beck (A) – Mosaljov, R. Gorbunov, K. Voronin – Kogaljov, Usov, Bujnickij.

Rozhodčí: Kočetov, Prokuratov – Golovljov, Savenkov

Diváci: 1 975