Kypr – Malta 2:2 (kon.) | Bělorusko – Česko 0:2 (kon.) | Estonsko – Wales 0:1 (kon.)
Lotyšsko – Turecko 1:2 (kon.) | Nizozemsko – Gibraltar 6:0 (kon.) | Norsko – Černá Hora 2:0 (kon.)
Chorvatsko – Slovensko 2:2 (kon.) | Slovinsko – Rusko 1:2 (kon.) | Island – Lichtenštejnsko 4:0 (kon.)
S. Makedonie – Německo 0:4 (kon.) | Rumunsko – Arménie 1:0 (kon.)
Kypr
2:2 (1:0)
Malta
Pondělí 11.10.2021, 18:00Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina H

Dvakrát vedli domácí fotbalisté, ale nakonec berou jen bod za remízu. Plichtu dokázali stahovat hráči Malty až v samotném závěru zápasu, kde se trefil Jurgen Degabriele. Svou první seniorskou reprezentační trefu si bude pamatovat hodně dlouho. (20:02:12)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:13.

90+10

90+10
    Pieros Sotiriou se ještě dostal k zakončení, ale poslední ránu v zápase kryje hostující brankář.
    90+8. Jurgen DEGABRIELE - 2:2

90+8
    Malta právě vstřelila branku!
    Gól a obrovská radost na straně Malty. Míč se snesl před branku, kde se nejlépe zorientoval JURGEN DEGABRIELE. Jeho zakončení z bezprostřední blízkosti končí v brance. Krásná akce. Asistence: Teddy Teuma.

90+8
    Volný kop pro hosty.

90+7
    Žlutou kartu dostává Nicholas Ioannou (Kypr).

90+5
    Hosté se pokouší vyrovnat, další akci vedl Kurt Shaw. Jeho zakončení následně končí vedle.

90+3
    Teuma znovu centroval před branku, následně Steve Pisani minul branku. Jeho zakončení nenašlo cíl.

90+2
    Malta rozehrávala rohový kop. Teddy Teuma centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit jen za cenu dalšího rohu,

90+1
    Sedm minut uvidíme navíc.

90+1
    Žlutou kartu dostává Pieros Sotiriou (Kypr).

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Domácí hráči hrají takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky a už čekají na konec zápasu. Malta se nemůže stabilněji dostat k míči.

88
    Domácí Ioannis Pittas se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus zblokoval soupeř.

85
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Marios Dimitriou, přichází Paris Psaltis.
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Nikolas Panayiotou.

83
    Domácí fotbalisté se pokouší držet hru daleko od své branky a míří za výhrou v tomto zápase.

82
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Henry Bonello, přichází Jack Galea.

81
    Žlutou kartu dostává Teddy Teuma (Malta).
    80. Pieros SOTIRIOU - 2:1

80
    Kypr právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, brankář Malty si s první střelou poradil, míč vyrazil před sebe a zranil se. Akce pokračovala dál a v pohodě zakončoval PIEROS SOTIRIOU. Asistence: Ioannis Pittas.

79
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Chambos Kyriakou, přichází Alex Gogic.
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Giannis Andreou, přichází Ioannis Pittas.

77
    Grigoris Kastanos centroval před branku, následně hlavičkoval Pieros Sotiriou. Jeho zakončení v pohodě získal brankář.

77
    Constantinos Soteriou se propracoval do střelecké pozice, ale Henry Bonello vytáhl míč na roh.

75
    Kypr kombinuje na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí jsou sice aktivní, ale mají problémy se zakončení.

72
    Neofytos Michael nedokázal míč chytit, balon mi vypadl a zastavil se až o tyč. Obrovskou šanci Malta nevyužila. Z prvního rohu dala branku, teď trefila tyč.

71
    Steve Pisani rozehrával volný kop. Rozhodl se pro přímou střelu na branku, kterou Neofytos Michael vytáhl na rohový kop.

70
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Paul Mbong, přichází Shaun Dimech.
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Jake Grech, přichází Jurgen Degabriele.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu. Fotis Papoulis se dostal do zakončení, jeho pokus kryje Henry Bonello.

69
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není. Ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

67
    Paul Mbong byl na hrací ploše ošetřovaný lékaři, uvidíme, zda bude pokračovat, nebo střídat.

64
    Steve Pisani se dostal do zakončení, ale jeho pokus zblokoval Marios Antoniades.

63
    Ryan Camenzuli rozehrává na své polovině.

63
    Ryan Camenzuli tak tak dokázal zastavit zajímavě vypadající akci soupeře, nechybělo mnoho a domácí zakončovali.

61
    Domácí fotbalisté se pokouší hrát aktivně a získat zpět své vedení. Pieros Sotiriou hledal spoluhráče, ale neuspěl.

60
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Loizos Loizou, přichází Andronikos Kakoulis.

59
    Sledujeme klidnější pasáž hry, zdá se, že budou střídat i domácí.

58
    Žlutou kartu dostává Demetris Demetriou (Kypr).

57
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Steve Borg, přichází Kurt Shaw.
    53. Zach MUSCAT - 1:1

53
    Rohový kop dokázali hosté proměnit. Po centru se prosazuje hlavičkující ZACH MUSCAT. Asistence: Steve Pisani.

53
    Rohový kop pro hosty.

52
    Ryan Camenzuli to zkoušel individuálně, následně hledal spoluhráče, ale Jake Grech nedokázal vypálit.

51
    Marios Dimitriou centroval před branku, Loizos Loizou hlavičkoval následně nad branku.

50
    Fotis Papoulis byl faulovaný soupeřem při souboji o míč na polovině hrací plochy. Hrát tak mohou domácí.

48
    Pieros Sotiriou to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit. Jeho akci zastavila pozorná obrana.

47
    Henry Bonello rozehrává od své branky, zatím čekáme na nějakou výraznější šanci v poločase.

46
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Tristan Caruana, přichází Steve Pisani.

46

45+1

45+1
    V poklidném tempu se dohrává první poločas.

45+1
    Jednu minutu uvidíme navíc.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Jednu z mála hostujících akcí zkoušel Jake Grech, ale byl v ofsajdu.

43
    V modrém hrající Kypr pokračuje v územní aktivní hře a jejich soupeři se musí bránit.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí fotbalisté stále vedou o jednu branku a mají územní převahu. Nicholas Ioannou trefil v dobré pozici je brankáře.

40
    Fotbalisté Kypru kombinují na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet.

38
    Další zajímavá akce Kypru nyní končí, protože Pieros Sotiriou byl v ofsajdu.

38
    Luke Montebello se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu zblokoval Marios Antoniades.

36
    Giannis Andreou rozehrává od své branky, rychle se pokoušel přenést hru na útočnou polovinu, což se mu podařilo.

35
    Enrico Pepe v souboji se soupeřem fauloval, hrát tak budou hosté.

33
    Následně zakončoval Constantinos Soteriou, jehož pokus kryje brankář Malty.

32
    Pieros Sotiriou se propracoval k zakončení, jeho pokus v pohodě kryje brankář.

30
    Půlhodina hry je pryč, více ze hry mají momentálně domácí fotbalisté, kteří se dokázali prosadit jako první.

29
    Malta se pokouší zjednodušit hru, snaží se hrát aktivně, ale Kypr hraje zodpovědně v defenzivě.

27
    Loizos Loizou hrál rukou, hra je přerušená a rozehrávat budou hosté. Míč do hry uvede poblíž půlící čáry Enrico Pepe.

25
    Hraje se převážně na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není. Brankáři mnoho práce nemají a diváci sledují nepříliš atraktivní podívanou.

22
    Luke Montebello po individuální akci ztratil míč, obrana Kypru si v pohodě dokázala poradit.

21
    Malta nyní kombinuje na své polovině a pokouší se něco vymyslet na své polovině, zatím ale na přechod do útoku čeká.

19
    Pieros Sotiriou se dostával do dobré pozice po výborné přihrávce spoluhráče, ale u míče byl první brankář.

19
    Luke Montebello si nabíhal do dobré přihrávky před brankou, ale obrana si s jeho akcí dokázala poměrně snadno poradit.

15
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy.

13
    Velkou šanci nyní měli hosté, Jake Grech nedokázal přesněji zakončit. Jeho pokus kryje brankář.

12
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

11
    Brankář Kypru rozehrává od své branky, následně pokračují v akci jeho spoluhráči.

10
    Jake Grech to zkoušel individuálně, ale po přihrávce spoluhráče byl v ofsajdu. Akce Malty tak končí.

10
    Úvodních deset minut hry je pryč, domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře.
    7. Fotis PAPOULIS - 1:0

7
    Domácí celek se dostává do vedení, po pěkné akci se střelou do horní části branky z osy hrací plochy prosazuje FOTIS PAPOULIS.

6
    Kypr se pokoušel něco vymyslet. Giannis Andreou vedl zajímavou akci, která však končí nepřesnou přihrávkou u brankáře.

4
    Grigoris Kastanos pálil přímo, ale jeho rána končí nad brankou. Vykopávat tedy bude brankář. Balon přenechal obráncům.

3
    Enrico Pepe fauloval v souboji o míč soupeře. Hrát budou domácí.

3
    Grigoris Kastanos zkoušel vyslat přihrávkou do běhu spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.

2
    Kypr rozehrává od své branky, ale poblíž půlící čáry přišel o míč, hrát tak mohou hosté.

2
    První výraznější šanci měli hosté, ale Nicholas Ioannou si dokázal poradit s akcí souboje. Následně Ryan Camenzuli rozehrával autové vhazování.

1
    Domácí fotbalisté hrají v modrém, hosté oblékli bílé dresy.

1

Kypr: Michael – Andreou, Soteriou, Antoniades – Dimitriou, Kastanos, Ch. Kyriakou, N. Ioannou – Papoulis, Sotiriou, Loizou.
    Náhradníci: Demetriou, Keravnos – Elia, Panayiotou, Pittas, Psaltis, Tzionis, Gogic, Kakoulis, Mamas.

Malta: Bonello – S. Borg, Pepe, Z. Muscat, Attard – T. Caruana, Teuma, Camenzuli – Grech, P. Mbong – Montebello.
    Náhradníci: Grech, Galea – Degabriele, Dimech, Gambin, Overend, K. Micallef, S. Pisani, Shaw, D. Vella, Xuereb, N. Muscat..

Favoritem zápasu je domácí celek, který hraje v AEK Areně v Larnace.

Kypr odehrál ve skupině 7 zápasů a má bilanci 1-1-5 a získal 4 body. V tabulce je na posledním místě skupiny se skóre 1:11. Z posledních pěti zápasů vyhrál vyhrál nad Slovinskem 1:0, ale nestačil na Maltu 0:3, Rusko 0:2, Slovensko 0:2 a Chorvatsko 0:3.

Malta je v tabulce skupiny H na předposledním pátém místě. Po sedmi zápasech má bilanci 1-1-5 a získala čtyři body. Z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Porazila Maltu 3:0, ale nestačil na Chorvatsko 0:3, Slovinsko 0:1, Rusko 0:2 a Slovinsko 0:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase Kvalifikace MS proti sobě nastoupí Kypr a Malta.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Jan Prošek

Branky: 7. Papoulis, 80. Sotiriou (Pittas) – 53. Z. Muscat (S. Pisani), 90+8. Degabriele (Teuma)

Karty:   58. Demetriou (CYP), 90+1. Sotiriou (CYP), 90+7. N. Ioannou (CYP) – 81. Teuma (MAL)

Kypr: Michael – Andreou (79. Pittas), Soteriou, Antoniades – Dimitriou (85. Psaltis), Kastanos, Ch. Kyriakou (79. Gogic), N. Ioannou – Papoulis (85. Panayiotou), Sotiriou, Loizou (60. Kakoulis).

Malta: Bonello (82. Galea) – S. Borg (57. Shaw), Pepe, Z. Muscat, Attard – T. Caruana (46. S. Pisani), Teuma, Camenzuli – Grech (70. Degabriele), P. Mbong (70. Dimech) – Montebello.