Olomouc – Slavia 4:2 (kon.) | Motor ČB – Zlín 2:4 (kon.) | Třinec – HC Litvínov 4:2 (kon.)
Havířov – Chomutov 7:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Kladno 7:0 (kon.)
Vítkovice – Jihlava 8:4 (kon.) | Salzburg – Kometa Brno 2:6 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:3 (kon.)
K. Vary – Sparta 2:3 (po pr.)
po s.n. (2:1)
BK Mladá Boleslav
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 23.10.2021, 13:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 13. kola Extraligy juniorů. Utkání začíná v 13:00.

Sobotní odpoledne přinese duel mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC Dynamo Pardubice. Domácí jsou po 12 odehraných zápasech na 5. místě, zatímco Dynamo je na 12. příčce.

Poslední vzájemné střetnutí se odehrálo 11. ledna roku 2020. V Pardubicích tehdy vyhrálo domácí Dynamo 4:2.

Bruslaři v pátek na svém ledě zvládli přestřelku s Hradcem Králové, kterou rozhodla druhá třetina. Domácí totiž v prostřední dvacetiminutovce vstřelili 4 branky a vykročili tak k vítězství. Třetí část nabídla po jednom gólu na každé straně a Bruslaři tak vyhráli 8:4.

Páteční utkání zamíchalo pořadím v kanadském bodování týmu. Staronovým lídrem produktivity je nyní kapitán Jan Závora, který v jedenácti zápasech nasbíral 15 bodů.

Zelenobílá družina na svém ledě neklopýtla ani v pátek, takže ve ŠKOENERGO Aréně drží stoprocentní úspěšnost. Udrží si Bruslaři domácí neporazitelnost nebo přijde první ztráta?

Východočeši v pátek nastoupili k utkání na ledě Liberce. První perioda se hostům příliš nepovedla, neboť si do kabin odnesli dvougólové manko. V prostředním dějství Pardubice dokázali vyrovnat, jenže Tygrům se podařilo odpovědět. Závěrečná třetina už branku nepřinesla, takže Dynamo prohrálo 3:4.

Nejprokutivnějším hráčem Pardubic je Robin Kaplan, jenž si ve dvanácti zápasech připsal 16 bodů.

Východočeši v posledních dvou utkáních padli po výsledku 3:4. Bude se historie opakovat nebo se Dynamo stane prvním týmem, který ve ŠKOENERGO Aréně obere Boleslav o body ?

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Krinwald) – Moravec, Hron, Němec, Vacík "A", Křepelka, Vochvest, Rajgl – Simon "A", Závora "C", Polák, Snášel, Brouček, Vlasák, Václavík, Hamršmíd, Hašlar, Plíšek

HC Dynamo Pardubice: Kadlc (Červinka) – Hebek, Kubíček "A", Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Lichtag "C", Costa, Herčík, Paleček, Novotný, Šťastný "A", Kaplan, Formánek

Rozhodčí: Šmika – Brož, Svoboda.

00:01

00:10
    Pardubičtí ihned po buly nahazovali kotouč na Stuchlíka a ten má první zákrok.

00:17
    Icing domácích.

00:58
    Hašlar v obranném pásmu zbrzdil útok Dynama.

01:27
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Nedelka – 2 min., krosček).

01:53
    Němec od modré minul.

02:02
    Křepelkův pokus chytá Kadlc.

02:08
    Východočeši vyhráli vhazování a vyhazují.

02:45
    Závorovu střelu vyráží Kadlc betonem.

03:17
    Kubíček vyhazuje.

03:27
    Hosté jsou v plném počtu a Bruslaři zahráli na zakázané uvolnění.

04:10
    Závora protečoval Křepelkovu přihrávku do útočného pásma.

04:47
    Pardubický útok zastavil dobrým obranným zákrokem Rajgl.

05:30
    Brouček zkusil střílet, ale Nedelka dokázal kotouč zablokovat.

05:56
    Ofsajd hostů.

06:13
    Puk se po nahození jednoho z domácích odrazil od mantinelu k brance Kadlce. Gólman Dynama raději přerušil hru.

06:22
    Pardubičtí nedokázali po vhazování přesně rozehrát a píská se icing.

06:35
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Václavík – 2 min., držení).

06:45
    Vochvest od pravého mantinelu vyhazuje.

07:10
    Po Chabadově pasu střílel od modré Kaplan a orazítkoval horní tyč branky Stuchlíka.

10:19
    Costa chtěl hledat některého ze svých spoluhráčů, ale byl sražen k zemi.

11:18
    Lichtaga u mantinelu dohrál Polák.

11:23
    Brouček mohl jít do úniku, jenže kotouč podle rozhodčích zpracoval v ofsajdovém postavení.

11:33
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Šťastný – 2 min., hákování).

11:46
    Vlasák chtěl přihrávat, ale kotouč mu sjel z čepele a hosté vyhodili.

12:17
    Závorovu střelu kryje Kadlc.

12:46
    Brouček se proháčkoval skrz obranu Pardubic, jenže v rozhodujícím momentu při blafáku ztratil kontrolu nad pukem.

13:33

13:35
    Stuchlík lapí pokus Pavlaty.

13:56
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Plíšek – 5 min. + osobní trest do konce utkání, napadení).

13:56
    Plíšek podle hlavního arbitra po ofsajdu hostů dohrál Herčíka a dnes už si nezahraje.

14:15
    Štetka dostává kotouč do útočného pásma.

14:42
    Stuchlík schoval v lapačce střelu Pavlaty.

14:57
    O puk se bojuje za domácí svatyní.

15:18
    Šťastný minul branku a Bruslaři vyhazují.

15:45
    Brouček ukořistil touš a vyvezl jej do útočné třetiny.

16:08
    Křepelka překonal obranu Pardubic, ale svůj bekhendový blafák nedotáhl.

16:35
    Štetka ztrácí kotouč po přechodu modré čáry a Závora osvobozuje domácí.

17:18
    Stuchlík si našel střelu Kaštánka a drží puk.

17:30
    Němec vyhazuje zpoza branky.

18:13
    Další vyhození zařídil Křepelka. Hostům už moc času nezbývá.

18:56

18:59
    Kaštánkův pokus vytáhl Stuchlík do ochranné sítě.

19:59
    Broučkův pokus v poslední sekundě zblokoval Šťastný.

20:00
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice. (Šťastný – 2 min., nesportovní chování).

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:47.

V první periodě jsme branku neviděli. Bruslaři měli lepší vstup do utkání, když si zahráli i svou první přesilovku, jenže ji nevyužili. Dynamo mohlo otevřít skóre v pětiminutové přesilovce po faulu Plíška, ale vedlo se jim podobně. Na začátku druhé periody si Boleslav zahraje přesilovku, neboť v poslední minutě putoval za katr Šťastný.

20:01

20:10
    Křepelka drží puk za brankou a snaží se vymyslet útočnou akci.

20:32
    Václavík z mezikruží přestřelil klec Dynama.

23:42
    Dynamo po několika ztrátách drží kotouč u vlastní branky a bude zakládat útok.

24:13
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení. Lichtag předložil puk na PAVOLA ŠTETKU, který od modré vystřelil a kotouč se ocitl v brance. Asistence: Lichtag.

24:54
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Koudelka – 2 min., nedovolené bránění).

25:07
    Křepelkovo nahození Kadlc sráží lapačkou.

25:48
    Závora nedokázal zachytit prudký pas Poláka a Bruslaři budou muset začít znovu.

26:36
    Kaštánek vyhazuje puk přes všechny čáry a Dynamo střídá.

26:54

27:46
    Kaplan si vzal puk a snažil se projet do útočného pásma, kde ho však odzbrojil Vacík.

28:44
    Pardubice mají kotouč a rozehrávají.

29:20
    Lichtag nahazoval puk do pásma před půlící čarou a píská se icing.

29:55
    Hron na útočné modré nepustil Pavlatu.

30:17
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hron – 2 min., držení).

30:30
    Herčíkův pokus Stuchlík za pomoci vyrážečky dostal do ochranné sítě.

31:04
    Němec zablokoval prudký pas jednoho z hostů a touš skončil mimo hřiště.

31:22
    Stuchlík vyráží pokus Formánka a následně i Pavlaty.

31:44
    Hlavní arbitr přerušil hru, protože u mantinelu za brankou Kadlce leží na zemi Kaštánek.

31:44
    Hostující bek se zvedl a odjíždí na střídačku.

32:05
    Costovu ránu Stuchlík vytěsnil.

32:17

32:40
    Bruslaři byli nějakou dobu pod tlakem a teď se už podruhé provinili icingem.

33:03
    Brouček dokázal dostat puk z vlastního pásma až ke Kadlcovi.

33:25
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Štetka – 2 min., sekání).

33:37
    Vacíkův přízemní pokus přizvedl do ochranné sítě Chabada.

34:03
    Vacík od modré sestřelil Kaplana a o několik sekund později také Hebka.

34:40
    Šťastný s Lichtagem dokázali dostat puk z obranného pásma a udržet jej před Stuchlíkem.

35:08
    Brouček z mezikruží Kadlce nepřekonal.

35:25

35:36
    Vaclavíkův pokus skončil na vyrážečce Kadlce.

36:02
    Costa z mezikruží trefil Stuchlíka do masky. Domácí brankář se musel přesouvat a měl štěstí, ale to přeje připraveným.

37:29
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři právě vyrovnali na 1:1. Domácí Václavík si najel na vrcholek kruhů a vystřeli. Před brankou stál připravený MICHAL SIMON, který puk přesně tečoval. Asistence: Václavík a Brouček..

38:15
    Stuchlík dokázal v krátkém časovém sledu chytit několik střel hostů a udržel tak vyrovnaný stav.

38:48
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Koudelka – 5 min. + osobní trest do konce utkání, napadení). Trest odpyká Paleček.

39:28
    Závora to z levého kruhu zkusil sám, jenže přestřelil a kotouč se po mantinelu svezl až do středního pásma.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:34.

Bruslařům se v prostředním dějství podařilo vyrovnat zásluhou Simona. Dynamo bude navíc muset bránit přesilovku domácích. Dokážou se hosté ubránit nebo se Boleslavi podaří urvat vedení na svou stranu ?

40:01

40:10
    Vacík se po buly zmocnil puku a připravuje útok domácího celku.

40:39
    Dynamo se osvobozuje.

41:05
    Východočeši vstoupili do třetího dějství skvěle. Vysoký oblouček po vyhození Kaštánka dostihl JAKUB LICHTAG, který své sólo proměnil bekhendovou střelou mezi betony Stuchlíka. Asistence: Kaštánek.

41:24
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vacík – 2 min., hákování).

41:45
    Hraje se 4 na 4, přičemž po vypršení Vacíkova trestu budou domácí ještě půl minuty v přesilovce.

42:07
    Kadlc musel zasahovat proti střele Poláka.

42:43

42:58
    Brouček se marně snažil udržet kotouč v útočné třetině. Píská se ofsajd.

43:22
    Hašlarovu střelu Kadlc vyráží do rohu.

43:24

43:48

44:55
    Rajgl dokázal čistým hitem zastavit Formánka.

45:15
    Ofsajd domácího mužstva.

45:29
    Touš se od mantinelu odrazil před branku Kadlce a Hašlar mohl střílet, jenže minul.

45:46
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Pavlata – 2 min., krosček).

45:59
    Závora mířil přesně k pravé tyči, ale Kadlc dokázal vyrážečkou zakročit.

46:30
    Pardubičtí vyhodili a Bruslaři zakládají další útok.

47:08
    Křepelkův pokus srazil Tvrdík.

47:46

47:51
    Polák zkoušel prostřelit Kadlce od pravého mantinelu, ale brankář Dynama si dokázal připsat další úspěšný zákrok.

48:01
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vochvest – 2 min., držení).

48:35
    Simon po pasu Němce ujel obraně hostí, ale svojí střelou minul branku Pardubic.

49:20
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vlasák – 2 min., krosček).

49:20
    Bruslaři se budou 41 sekund bránit ve třech.

49:24
    Hašlar po buly dostal puk z vlastní třetiny.

49:48
    Stuchlík vyrazil střelu Kaštánka.

50:01
    Po návratu Vochvesta minul branku Pavlata.

50:19
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Něměc – 2 min., nedovolené bránění).

50:19
    Další dvojnásobná přesilovka Pardubic. Tentokrát má Dynamo k dispozici přesně minutu.

50:38
    Chabada rozezněl mantinel za brankou.

51:07
    Kaštánkovu střelu vyblokoval Křepelka a další střelu Chabady lapí Stuchlík.

51:20
    Domácí jsou ve čtyřech po návratu Vlasáka.

51:58
    Rajgl vybojoval puk u mantinelu, takže Závora mohl vyhodit.

52:10
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Moravec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kaštánek – 2 min., hrubost).

52:19

53:15
    Nedelka střílel od modré a Stuchlík vyrazil puk do ochranné sítě.

53:46
    Icing Dynama. Hra se vrací před Kadlce.

53:48
    Hned po vhazování touš mířil na branku Pardubic, ale hostující gólman jej stihl přikrýt.

54:38
    Bruslaři se podruhé za sebou provinili zakázaným uvolněním a proto nemůžou střídat.

55:38
    Domácí se několik vteřin drželi před brankou Dynama a nyní se hosté už snažili osvobodit, jenže je to icing.

55:51
    Ofsajd Boleslavi.

56:35
    Václavík projel přes modrou čáru, napřáhl se a vystřelil na Kadlce. Gólman Pardubic zůstal klidný a lapačkou puk chytil.

57:58
    Brouček střílel z levé strany, jenže Kadlc dokázal hokejkou kotouč vytěsnit.

Oddechový čas pro domácí.

58:25
    Domácí hrají v šesti bez brankáře.

58:33
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Štetka – 2 min., krosček).

58:49
    Závorův pokus lapí Kadlc.

58:55
    Domácí vyrovnávají 1:1. Na modré se uvolnil JAN ZÁVORA, který vystřelil a puk se dostal do branky. Asistence: Vlasák, Snášel.

60:00

Oba celky dokázaly ve třetím dějství přidat jeden gól a míříme do prodloužení.

60:01

60:15
    Vacík z pravé strany prozkoušel Kadlce.

61:00
    Brouček obral Costu o puk a hrají Bruslaři.

61:07
    Křepelka se od pravého mantinelu tlačil do brankoviště, kde kotouč přikryl Kadlc.

62:16
    Šťastnému sjel puk z hokejky a na tahu jsou teď domácí.

63:00
    Brouček se dokázal protáhnout mezi obránci a při zakončení byl faulován. Následuje trestné střílení.

63:00
    Brouček zkoušel v poslední chvíli přehodit beton Kadlce, ale nepovedlo se mu to.

63:18
    Polák střílel z pravé strany a následně dorážel Simon, jenže obě šance dokázal hostující brankář zlikvidovat.

64:49
    Polákovu střelu ztečoval jeden z hostů a puk plachtil nad brankou Kadlce.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme branku neviděli, ačkoliv Brouček mohl rozhodnout při trestném střílení. Stejnou disciplínu budeme sledovat už za několik minut.