Babelsberg – RB Lipsko 0:1 (kon.) | Hoffenheim – Kiel 5:1 (kon.) | Mnichov 1860 – Schalke 1:0 (kon.)
Münster – Hertha 1:3 (kon.) | Dortmund – Ingolstadt 2:0 (kon.) | Mohuč – Bielefeld 3:2 (po pr.)
Norimberk – Hamburg 1:1 (2:4 po pen.) | Osnabrück – Freiburg 2:2 (2:3 po pen.)
po penal. (2:3)
VfL Osnabrück
2:2 (0:1)
SC Freiburg
Úterý 26.10.2021, 20:45 • osnatel ARENA • Německý pohár • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

VfL Osnabrück: Kuhn – Kleinhansl, Trapp, Beermann, Traore – Köhler, Taffertshofer, Kunze – Higl, Heider, Opoku
    Náhradníci: Wiesner – Bapoh, Bertram, Gugganig, Itter, Klaas, Möller, Simakala, Wooten

SC Freiburg: Uphoff – Schlotterbeck K., Lienhart, Schlotterbeck N. – Kübler, Eggestein, Höfler, Günter – Demirovič, Holer, Grifo
    Náhradníci: Flekken – Burkart, Gulde, Haberer, Heintz, Jeong Woo-Yeong, Schade, Sildilia, Weishaupt

Rozhodčí: Schröder R..

1

2
    Kübler se pokusil přenést hru na druhou stranu, jenže nahrávku se mu vůbec nevyvedla. Hrát mohou domácí.

3
    Hlavní rozhodčí odpískal faul na Demiroviče. Freiburg měl štěstí, postupná kombinace jim totiž vůbec nevyšla a o míč by přišli.

5
    Higl nic nevymýšlel a vyslal dalekonosnou ránu. Ta sice před Uphoffem skočila, nicméně hostující brankář si s ní poradil.

6
    Obrana Osnabrücku zariskovala. Chvíli si přihrávala na úrovni vápna, čehož hosté využili a začali s agresivním napadáním. Nepříjemnou situaci vyřešil Kuhn odkopem do bezpečí.

8
    Na stadionu panuje skvělá atmosféra. Jde vidět, že pro fanoušky třetiligového celku se jedná o velký svátek.

10
    Kübler zajel nekompromisně do jednoho z fotbalistů ve fialových dresech. Domácí příznivci se zlobili, teda až do doby, než zjistili, že míč mají v držení jejich hráči.

11
    Osnabrück drží s favority krok. Na druhou stranu z toho nic není, na větší šanci stále čekáme.

13
    Míč za obranu hráčů v červených dresech neprošel. Je to právě Freiburg, který teď jde do rychlého kontru.

14
    Z něho vzešla střela, která ovšem větší nebezpečí pro Kuhna neznamenala.

16
    Opoku to neměl vůbec špatně nachystané. Hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, k tomu ovšem přihrávka nedoputovala.

17
    Beermann poslal dlouhý míč za obranu soupeře, který adresáta nenašel. Uphoff bude odkopávat od své brány.

18
    Nico Schlotterbeck dost nevybíravým způsobem zastavil kontr Osnabrücku. Tohle klidně mohlo být na žlutou kartu.

21
    Přihrávka skrz vápno hostujícímu hráči nevyšla. Smutnit nemusí, stále to jsou jeho spoluhráči, kteří drží míč na svých kopačkách.

23
    Holer měl na kopačce úvodní branku! Ve vápně zakončoval šajtlí, jenomže míč zablokoval obránce soupeře.
    23. Holer trefil ve vápně jen soupeře

24
    Lienhart zůstal po jednom ze soubojů ležet na hrací ploše. Nechal se ošetřit, naštěstí to vypadá, že bude schopen pokračovat.

26
    Kleinhansl našel se svým centrem z levé strany hlavu spoluhráče. Tomu zakončení nevyšlo, míč minul prostor mezi třemi tyčemi.

27
    Bohužel Lienhart půjde pryč ze hřiště. Vypadá v pořádku, souboj s ním ale nejspíš dost otřásl a hosté nebudou chtít nic riskovat.

27
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lienhart, přichází Gulde.

29
    Rychlý kontr Freiburgu zakončil Haberer střelou, která byla sražena na rohový kop.

31
    Pohledný obranný zákrok Kevena Schlotterbecka odstavil od míče Higla.

33
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Tak tohle si Kuhn za rámeček nedá. Po nepovedeném odkopu spoluhráče vyrazil ven z šestnáctky, čehož využil Vincenzo GRIFO a zpoza vápna napálil míč do prázdné brány.
    33. GRIFO - 0:1

34
    Žlutou kartu dostává Eggstein (SC Freiburg).

36
    Osnabrück rozhodně inkasovaná branka nepoložila, ba naopak! Krátce po výkopu mohl umístit balón do prázdné brány jeden Heider, jenže v jasné šanci selhal.
    36. Heider v jasné šanci selhal

37
    Po centru do vápna zakončoval Traore, v dobré příležitosti ovšem minul prostor mezi třemi tyčemi.

38
    Domácí jsou momentálně jednoznačně aktivnějším týmem. To vytušili i fanoušci, kteří své oblíbence hlasitě podporují.

40
    Po delší odmlce se dostávají k míči hosté. Avšak nemuselo to být na dlouho, Köhler totiž vystihl nahrávku soupeře a zablokoval ji. Jediná smůla pro Osnabrück, že se míč odrazil k brankáři Freiburgu.

42
    Tady se mohlo žlutit. Holer podkopl zezadu nohy Kleinhanslovi.

43
    Faulovanému hráči se centr do šestnáctky absolutně nevyvedl. Domácí se teď budou snažit rozjet další kombinaci z poloviny hrací plochy.

44
    Freiburg už se nemůže dočkat poločasové přestávky. Tempu jednoznačně nestíhá.

45
    Škoda pro domácí. Ze situace šlo vytěžit rozhodně více než dva přetažené centry.

45
    Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehrají dvě minuty.

45+1
    Holer vybojoval faul. Ze standardní situace nejspíše vzejde centr.

45+2
    Tohle mohla být studená sprcha pro Osnabrück. Kdyby hostující fotbalista poslal svou hlavičku o pár centimetrů níže, domácí by šli do kabin za stavu 0:2.

45+3

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

První půle je za námi a nabídla atraktivní fotbal. Gólových šancí tolik nebylo, sledujeme ovšem aktivní fotbal z obou stran. Třetiligový outsider rozhodně není horším celkem, místy favorita dokonce přehrává. Zápas není zdaleka rozhodnutý a myslím, že nás čeká pořádné drama.

46

47
    Keven Schlotterbeck si vymodlil faul, který mu i hlavní sudí odpískal. Kdyby ne, soupeř by se už hnal sám na bránu.

49
    Köhler tohle uspěchal. Jeho centr směřoval jen do míst, kde se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů. Hrát může Freiburg.

50
    Začátek druhého poločasu je z obou stran opatrný, nicméně je to hostující celek, který je častěji na balónu.

52
    Günter viděl, že si za obranu nabíhá jeden z jeho spoluhráčů. Tomu i míč následně poslal, jenže útočník Freiburgu se dostal do ostrého úhlu, odkud neměl šanci uspět.

53
    Žlutou kartu dostává Köhler (VfL Osnabrück).

55
    Kleinhansl vybojoval pro Osnabrück rohový kop. Ten pošle do šestnáctky Opoku.

56
    Míč letěl na přední tyč, kde ho jeden z hostujících fotbalistů odhlavičkoval do zámezí.

57
    Ani z druhého rohového kopu žádné nebezpečí nevzešlo, hrát může Freiburg.

59
    Narážečka fotbalistům v červených dresech nevyšla, odkopávat od brány bude Kuhn.

60
    Chaos ve vápně hostujícího celku. Skrz něj proletělo několik slibných nahrávek, ani jedna z nich ovšem neskončila střelou na bránu.

61
    Střídání v týmu VfL Osnabrück: ze hřiště odchází Kunze, přichází Klaas.

62
    Po delší době zahrozil i Freiburg. Střele z pravé strany šestnáctky se mezi tři tyče nevešla.

63
    Obránce Freiburgu mohl přetažený centr soupeře pustit do autu, místo toho míč odhlavičkoval na rohový kop.

64
    Opoku vyslal centr na přední tyč, balón jeden z jeho spoluhráčů prodloužil na tu zadní, kde si s míčem poradila hostující obrana.

65
    Ani rohový kop z opačné strany hrací plochy úspěch nepřinesl. Hrát mohou hosté.

66
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Demitrovič, přichází Schade.

68
    Freiburg momentálně kontroluje hru. Osnabrück má na vyrovnání dvacet minut, jenomže to vypadá, že domácím trochu docházejí síly.

70
    Domácí měli k dispozici standardní situaci. Hlavičkoval Schade, avšak vysoko nad břevno.

72
    Střídání v týmu VfL Osnabrück: ze hřiště odchází Traore, přichází Itter.
    Střídání v týmu VfL Osnabrück: ze hřiště odchází Higl, přichází Simakala.

75
    Kübler zastavil akci soupeře jen za cenu žluté karty, následuje přímý kop z nebezpečné pozice.

76
    Simakala to trefil parádně! Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno!
    76. Simakala jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi

78
    Heider se doslova probil do vápna, kde ho o míč připravil Keven Schlotterbeck. Domácí se dožadovali penalty, avšak bezvýsledně.

80
    Osnabrück otevírá obranu a sází vše na jednu kartu. Není se čemu divit, do konce zápasu zbývá zhruba deset minut.

82
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Haberer, přichází Jeong.

83
    Schade to udělal moc hezky. Procpal se do blízkosti malého vápna, nahrávka na spoluhráče však byla zablokována.

84
    Simakala a Keven Schlotterbeck zůstali po souboji ležet na hranici šestnáctky. Momentálně jsou oba ošetřováni.

85
    Simakala bude schopen zápas dohrát, s pokračováním Kevena Schlotterbecka to ovšem nevypadá nejlépe.

86
    Simakala zajel šlapákem do soupeře. Následovala kratší potyčka, kterou nakonec rozhodčí úspěch rozehnali.

86
    Žlutou kartu dostává Günter (SC Freiburg).

87
    Keven Schlotterbeck to evidentně rozchodil a vypomůže spoluhráčům ve zbývajících minutách.

88
    Střídání v týmu VfL Osnabrück: ze hřiště odchází Opoku, přichází Wooten.
    Střídání v týmu VfL Osnabrück: ze hřiště odchází Taffertshofer, přichází Gugganig.

89
    Rohový kop pro hostující Freiburg. Ten už nikam pochopitelně spěchat nebude.

90
    Uphoff byl donucen odkopnout míč do autu. Hrát mohou domácí.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehraje pět minut.

90+2
    Standardní situaci pro svůj tým vybojoval Heider. Osnabrück už dnes ukázal, že z podobné pozice dokáže ohrozit bránu.

90+3
    Heider rozvlnil síť, jenomže tu boční! Parádní střela, které chybělo opravdu málo.

90+4
    Kleinhansl pár centimetrů před vápnem fauloval soupeře. Troufám si říct, že dnes je rozhodnuto.

90+4
    Rozehráno na jistotu, Freiburg se bude snažit ušetřit cenné vteřinky.

90+5
    Grifo váhal s autovým vhazováním tak dlouho, až mu hlavní rozhodčí udělil žlutou kartu.

90+6
    Žlutou kartu dostává Schade (SC Freiburg).

90+7
    Osnabrück má k dispozici poslední rohový kop.

90+8
    Osnabrück právě vstřelil branku!
    Neskutečné! Z poslední možné akce domácí srovnávají! Lukas GUGGANIG si naskočil na centr z pravé strany a poslal dnešní utkání do prodloužení!
    90+8. GUGGANIG - 1:1

90+8
    Druhý poločas skončil.

Parádní zápas. Myslím si, že prodloužení dnešnímu duelu sluší a domácí si ho zaslouží. Favoritovi jsou rovnocenným soupeřem a ani bych se nedivil, kdyby tažení Osnabrück překvapivě pokračovalo i dál.

91
    Začal první poločas prodloužení.

93
    Osnabrück drží míč na svých kopačkách, psychologická výhoda je jednoznačně na jeho straně.

94
    Kleinhansl vypálil zpoza vápna a jen těsně netrefil levou tyč. Tlak domácích pokračuje.

96
    Rozhodčí dnes nastavil podobný metr, jakým se prezentovali arbitři na letošní mistrovství Evropy. A myslím si, že hře to vůbec neškodí, ba naopak.

98
    Rohový kop pro fotbalisty ve fialových dresech. Prodloužení toho zatím jinak moc nenabídlo.

99
    Centr na přední tyč skončil odkopem od brány, i když teda domácí hráči a fanoušci příliš nesouhlasí.

101
    Nákop za obranu Freiburgu zachytil Wooten, jehož ránu na zadní tyč Uphoff dokázal vyrazit.
    101. Wooten mířil na zadní tyč

103
    Kübler sám nemohl moc uvěřit tomu, že jeho práce rukama nebyla vyhodnocena jako faul. Akce pokračovala, nicméně se šťastnějším koncem pro domácí.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

První polovina prodloužení měla pomalejší rozjezd, přesto několik zajímavých šancí nabídla. Uvidíme, zda nastolený trend bude pokračovat i v té druhé.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Střela domácího hráče zpoza vápna byla zablokována, míč končí na kopačkách Freiburgu.

109
    Obrat dokonán! Sebastian KLASS se pohledně zbavil soupeře, navedl si míč na střelu a poslal ho do pravé šibenice!
    109. KLAAS - 2:1

111
    Osnabrück se zatáhl a nejspíše tuto taktiku měnit do konce zápasu nebude. Obranu domácího celku čekají krušné chvíle.

112
    Pokus Schadeho zpoza vápna zapadl pouze do náruče domácího gólmana.

114
    Gugganig odkopl míč po odpískání. Ale myslím si, že mu to domácí trenér dnes odpustí.

116
    Holer už utíkal sám na bránu, jenže mu byl odmáván ofsajd.

117
    Druhou žlutou kartu obdržel Simakala, a to znamená jediné – Osnabrück bude dohrávat v desíti!

120
    Famózní zápas. V samém závěru druhého poločasu usměrnil po centru z pravé strany hlavou míč do sítě Keven SCHLOTTERBECK, uvidíme penalty!
    120. Keven SCHLOTTERBECK - 2:2

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

Reklama na fotbal. Kdo by jen čekal, že zápas prvoligového a třetiligového celku by mohl nabídnout takové drama. Který z nich bude šťastnější? Dozvíme se po pokutových kopech, které začínají za malou chvíli.

Střílení penalt začíná.

1. série
    0:0
    Holer poslal míč k pravé tyči, jenže Kuhn vyrazil míč tak, že se odrazil od brankové konstrukce do bezpečí!

1. série
    0:0
    Kleinhansl mířil podobně, ani on ovšem skóre neotevřel!
    KLEINHANSL

2. série
    0:1
    Günter napálil míč proti pohybu brankáře soupeře.
    GÜNTER

2. série
    1:1
    Naprosto stejné provedení pokutového kopu zopakoval i Klaas.
    KLAAS

3. série
    1:2
    První penalta k levé tyči. A je z ní branka! Postaral se o ní Eggestein.
    EGGESTEIN

3. série
    2:2
    Gugganig s naprostým klidem srovnal stav.
    GUGGANIG

4. série
    2:3
    Nechytatelná penalta. Keven Schlotterbeck vymetl levý růžek brány.
    Keven SCHLOTTERBECK

4. série
    2:3
    Uphoff chytá penaltu Ittera. Složitá situace pro domácí výběr.
    ITTER

Žlutou kartu dostává Kuhn (VfL Osnabrück).

5. série
    2:3
    Jeong Woo-Yeong nepřekonal brankáře soupeře! Osnabrück je stále ve hře o postup!
    Jeong WOO-YEONG

5. série
    2:3
    Jenže neuspěl ani Wooten a je rozhodnuto!
    WOOTEN

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 19:22.

Je dobojováno! A že se dnes bylo na co dívat. Zápas, který snad fanoušci obou celků přežili ve zdraví, neboť infarktových momentů bylo požehnaně. Za zmínku stojí poslední akce druhého poločasu, kdy srovnal na 1:1 Gugganig. Podobně neuvěřitelný závěr si nachystali i fotbalisté Freiburgu, kteří zase vyrovnali v posledních minutách prodloužení. Rozhodly penalty, ve kterých měli o trochu více pověstného štěstíčka hosté.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (00:00:52)