Chabarovsk – Jokerit 2:1 (3:2 po s.n.) | Vladivostok – Barys 1:4 (kon.) | Novosibirsk – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Viťaz 5:2 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Čerepovec – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 1:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Čtvrtek 28.10.2021, 18:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Česká stopa

Lukáš Klok (NIZ) – 1+0, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:54
    Ronald Knot (NIZ) – 0+1, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 22:47 (20:36:00)

Lukáš Klok přispěl gólem k výhře Nižněkamsku, ten udolal Jaroslavl v prodloužení

Zápas měla lépe rozehraný Jaroslavl. Favorita poslal rychle do vedení Pavel Kudrjavcev, který tak učinil po Iljenkově chytré zadovce. Náskok mohli domácí zvýšit v přesilové hře, ale Sudnicin byl proti. Nejdůležitější zákrok vytáhl nižněkamský gólman při nájezdu Bouchera, ten byl mimochodem se čtyřmi pokusy nejčastěji střílejícím hráčem první třetiny.

Ani přes mírné zlepšení ve druhé části Nižněkamsk s Jaroslavlí krok nesrovnal. Naopak zvýšit náskok domácích mohl Ivanov, který stál před Sunicinem zcela sám, přesto místo zakončení nepochopitelně hledal spoluhráče. Lokomotiv později přitlačil svého soka ke zdi, ale z náporu nic nevytěžil. Po dvou třetinách tak Jaroslavl stále vedla nejtěsnějším rozdílem.

Chvíle českého hokejisty přišla ve 45. minutě. Lukáš Klok nepohrdl nabídkou kapitána Chajrullina a v přesilovce srovnal krok. Gólově chudý zápas dospěl až do prodloužení, v němž rozhodl právě Marat Chajrullin. Nejproduktivnější hráč Nižněkamsku se trefil už potřinácté a v tabulce střelců poskočil na dělené druhé místo.
    Nižněkamsk slaví po obratu v prodloužení

60:20 Marat CHAJRULLIN - 1:2

60:20
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Jako správný kapitán rozhoduje MARAT CHAJRULLIN! Nejproduktivnější hráč Nižněkamsku pronikl na pravé straně před Marčenka a vypadalo to, že bekhendem hledá Vorobjova. Původně jsem se domníval, že puk za Pasqualeho doklepl on, ale oficiální zápis uvádí jméno Marat Chajrullin. Ten tak svým třináctým gólem v sezoně poskočil v tabulce střelců na dělené druhé místo. Asistence: Ronald Knot a Kirill Vorobjov.

60:01

Utkání přihlíží 1 344 diváků.

Střely na branku: 40:22 (14:5, 14:8, 12:9).

60:00

59:30
    Ale Edward Pasquale byl v brankovišti pozorný. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.

57:30
    To je pro Nižněkamsk velká šance rozhodnout ještě v základní hrací době.

57:30
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min., zdržování hry). Trest odpyká Arťom Anisimov.

56:58
    Jaroslavl v přečíslení tři na dva! Artur Kajumov situaci nevyřešil dobře, když přihrál Alexejevovi k bližší tyči na paty.

55:40
    Nepříjemnou střelu Maxima Šalunova vyrazil Sudnicin před sebe a pak po volném puku skočil jako jako kočka na myš.

54:17
    Alexandr Sudnicin pokryl Poluninův tvrdý bekhend a později si poradil i s nahozením od modré.

53:03
    Ofsajd Jaroslavle. Při přechodu přes modrou čáru byl netrpělivý Pavel Kraskovskij.

51:55
    Hra zastavena pro přihrávku rukou.

51:20
    Po střele Rušana Rafikova Sudnicin stopnul hru. Na programu je televizní reklama.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 3. P. Kudrjavcev (Arťom Iljenko) – 46. Klok (Chajrullin, Porjadin), 61. Chajrullin (Knot, K. Vorobjov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (J. Guskov) – Rafikov, A. Marčenko (C), Barancev, Jelesin, Čerepanov, M. Osipov, Misjul – Boucher, A. Anisimov (A), Maxim Šalunov – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Kajumov, Georgij Ivanov, Denis Alexejev – P. Kudrjavcev, Arťom Iljenko, Tesanov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Ozolin) – Knot, Berezin (A), Klok, M. Sidorov, K. Vorobjov, Petriščev, Puzanov – Porjadin, Miťakin, Chajrullin (C) – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin – D. Popov, Čiviljov, D. Sexton – Vladislav Šutov, Ansel Galimov, Barsukov.

Rozhodčí: Kočetov, Romasko – Osilov, Černyšjov

Diváci: 1 344