Havlíčkův Brod – Kobra 1:2 (kon.) | Poruba – Olomouc 2:3 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:5 (kon.)
Hvězda Praha – Liberec 3:5 (kon.) | Technika Brno – Sparta 1:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 3:4 (1:2 po s.n.)
Jihlava – Tábor 9:1 (kon.) | Třinec – Vsetín 7:0 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 13:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Třemošná 6:1 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 2:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 28.10.2021, 18:00 • enteria arena • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Díky brance Hory z 54. minuty odchází nakonec z derby vítězně Hradec Králové, pro který je to minimálně za herní převahu v druhé polovině zápasu zasloužená výhra. Dynamu k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Děkuji za pozornost! (19:55:44)

59:59
    Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma. Hradec vyhraje Derby!

59:45
    Pardubičtí si berou timeout. Díky vyloučení hradeckého obránce mají poslední šanci na vyrovnání.

59:45
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Žába – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

59:05
    Puk mají na hokejkách hráči Hradce. Pardubicím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

58:24
    Svoboda našel po obkouření branky pouze beton Kasala.

58:10
    Pardubice zkouší hru bez brankáře!

58:05
    Hradec teď pouze vyhazuje a Dynamo může založit jeden z posledních útoků.

55:42
    Kučerovu dobrou střelu z otočky dokázal zblokovat jeden z obránců Mountfieldu.

55:00
    Probíhá posledních pět minut třetí třetiny, Dynamu se zatím nedaří nadechnout se k závěrečnému tlaku a šanci na vyrovnání.

53:19
    Hradec právě vstřelil branku!
    Další krásná akce Mountfieldu znamená, že Hradec přetavuje herní převahu ve vedoucí gól. Lukáš Král našel krásnou přihrávkou TOMÁŠE HORU, který naznačil střelu a následným blafákem překonal Matěchu. Asistence: Lukáš Král, Adam Bezpalec.

51:55
    Další pokus o ohrožení pardubcké branky zastavuje ofsajd.

51:46
    Další závar před Matěchou. Pardubičtí obránci teď pomohli svému brankáři udržet puk před brankovou čárou.

51:00
    Na hattrick mohl útočit Lukáš Král, který neprostřelil Matěchu z dobré střelecké pozice mezi kruhy.

49:38
    Zakázané uvolnění Dynama, které se v posledních minutách spíše brání.

47:33
    Dvakrát byl teď v dobré pozici Tomáš Hora, kterého v obou případech vychytal Matěcha,

44:58
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Oba týmy teď několikrát zahrozily, žádná ze střel však neměla potřebnou razanci a přesnost.

43:28
    Na druhé straně chybovalo Dynamo v rozehrávce a dobré střelecké pozice se dostal Klíma, jehož střela však byla sražena do rohu.

Filip Matoušek

Branky a nahrávky: 16. Lejdar (Oliva, Kaštánek), 31. Oliva (Pražan) – 31. Král (Novotný), 36. Král (Vencl, Hora), 54. Hora (Král, Bezpalec)

HC Dynamo Pardubice: Matěcha (Červinka) – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Hemský, Kaštánek – Hiemer, Lejdar, Dostál, Pilař, Kalužík, Pražan, Turena, Vrba, Kučera, Svoboda.
    Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Fiala, Žába, Pavič, Černý, Burda, Bezpalec – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný.

Rozhodčí: Vepřovský – Bohuněk, Landsmann