N.Novgorod – Ufa 0:2 (kon.) | Soči – Barys 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 0:1 (kon.)
Spartak Moskva
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Ak Bars Kazaň
Úterý 16.11.2021, 17:30 • Dvorec Megasport, Moskva • KHL

Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (SPM) – 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě 18:36 (19:59:50)

Statistiky zápasu

Střely na branku 34-18
    Trestné minuty 8-12
    Hity 11-12
    Vhazování 35-29

Skončilo utkání mezi týmy Spartak Moskva a Ak Bars Kazaň. Celý zápas rozhodla branka z 15. minuty, kterou vstřelil hostující Nikita Dyňak. Oba celky měly velké množství přesilovek, ale žádná se neujala. Obecně zakončení obou týmů bylo dnes tristní, a tak není překvapením, že v zápase padla právě jen jedna branka. 0:1.

59:20
    Emil Pettersson byl nyní ve velké šance, když se k němu do mezikruží puk odrazil, ale domácí útočník nezakončil ideálně!

58:50
    Hosté vyhráli buly a zvládli ihned po něm kotouč odpálit do bezpečí.

58:38
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

58:14
    Domácí to zkoušejí s šesti hráči v poli!

58:14
    Oddechový čas pro domácí.

58:07
    Kotouč se po souboji ve středním pásmu dostal za plexisklo, a tak se po přerušení bude vhazovat právě ve středním pásmu.

57:25

57:04
    Emil Pettersson opět hledal Jakea Virtanena, ale pas na něj byl zblokován. Kotouč je ve střední třetině.

56:29
    Dělovku Jakea Virtanena dokázal Timur Biljalov vyrazit před sebe a poté jeden z hostů kotouč odpálil do bezpečí.

55:50
    Zakončení Alexandra Chochlačova z pravého kruhu skončilo jen u Timura Biljalova.

55:25
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., podrážení).

55:00
    Po chybě Danise Zaripova se domácí dostali do přečíslení čtyř proti dvěma, ale ani tohle hokejisté Spartaku nevyřešili vůbec dobře.

54:25
    Hosté opět jen přejeli červenou čáru a dostali kotouč za bránu Alexeje Krasikova.

53:37
    Hosté už se dostali do situace, že jen dostávají kotouče daleko od své brány. Do zakončení se v posledních minutách mockrát nedostali a ani se o to moc nepokoušeli.

52:47
    Alexandr Burmistrov vypálil z pravého kruhu, avšak jeho pokus mířil jen vedle brány.

52:19
    Domácím je odpískána přihrávka rukou, a tak je hra po delší době přerušena.

51:49
    Hosté si na chvíli vydechli, když dostali kotouč do svého útočného pásma, ale dlouho se v něm neohřáli.

50:59
    Zpoza pravého kruhu pálil příklepem Jake Virtanen, ale také jeho pokus skončil v lapačce Timura Biljalova. Tlak domácích však sílí.

50:08
    Alexandr Chochlačov byl sám před bránou, ale ani nadvakrát hostujícího brankáře nepřekonal!

49:25
    Nikolaj Čebykin se dostal u modré čáry ke kotouči, avšak jeho nahození skončilo jen na výstroji Timura Biljalova.

48:49
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil sám Jake Virtanen, ale kotouč těsně bližší tyč minul!

48:20
    Kotouč se dostal do mezikruží na hůl Dmitrije Voronkova, kterému do střely sáhl Alexandr Nikišin, který tak zamezil téměř jasnému gólu.

47:57
    Pokus Alexandra Nikišina zablokoval Adel Bulatov, který se vydává do útoku.

47:18
    Z levé strany vypálil ze zápěstí Oleg Jevenko, ale kotouč se otřel jen o vnější konstrukci brány.

46:30
    Zpoza obránce vypálil Nikolaj Čebykin, ale ani jeho střela nebyla přesná.

45:54
    Ani následný tlak domácích nic nebezpečného nepřinesl. Zatím se zdá, že hokejisté Spartaku zkrátka nemají recept na obranu Ak Barsu.

44:58
    Emil Pettersson si na pas najel z druhé vlny, ale jeho následná střela příklepem přesná nebyla.

44:11
    Hosté byli domácími hokejisty pozorně obsazeni, a tak pas Nikity Ljamkina skončil jen na icingu.

43:41

42:55
    Domácí se dostali ke kotouči a dokázali jej odpálit daleko od Alexeje Krasikova.

42:13
    Ani tato přesilovka zatím nepatří mezi povedené, jelikož hosté mají problém se založením akce.

41:41
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., podrážení).

41:23
    Danis Zaripov byl úplně sám před brankářem soupeře, ale kapitán hostí bránu přestřelil!

40:35
    Hosté se na začátku třetí třetiny dostali pod tlak, a tak Kristian Chenkel kotouč jen odpálil na icing.

40:01

Střely na branku 22-16

Skončila druhá třetina, ve které byli naopak aktivnější hosté, ale branka k vidění nebyla. Do třetí třetiny se tak půjde za stavu 0:1 i přes fakt, že oba týmy už měly dost přesilových her.

40:00

39:38
    Michail Mamkin u modré čáry neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak to vypadá, že se v prostřední části už nic nestane.

38:54
    Arťom Lukojanov jen jednoduše posunul kotouč do střední třetiny tak, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

38:11
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná. Rozehrávka Stevena Kampfera skončila jen na icingu, a tak se hra vrací před Timura Biljalova.

37:54
    Z levého kruhu pálil Adel Bulatov, ale jeho rána skončila pouze v náruči Alexeje Krasikova.

37:35
    Křižný pas na Dmitrije Kagarlického neprošel. Alexej Krasikov podržel kotouč ve své lapačce.

36:59
    Jordan Weal si se svými spoluhráči neporozuměl, a tak hosté o útočné pásmo přišli.

36:13
    Kotouč skončil po souboji dvou hráčů na střídačce, a tak je hra přerušena.

35:22
    Situaci dva na dva vyřešil bekhendovou střelou Igor Švyrjov, ale Timur Biljalov si svou bližší tyč pohlídal.

34:34
    Hosté si nevěděli rady s rozehrávkou, a tak kotouč skončil jen na icingu.

34:06

33:45
    Rána Jakuba Jeřábka nebyla nikterak nebezpečná, jelikož nebyla přesná.

33:15
    Hosté vyvezli kotouč až za bránu soupeře, kde se jim povedlo chvíli dokonce kombinovat.

32:37
    Přesilovky dnes nejdou oběma týmům. Ta současná v podání Spartaku je zatím velmi špatná.

32:06
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., vysoká hůl).

31:44

31:38
    Dmitrij Kagarlickij hledal v mezikruží Danise Zaripova, ale domácí si tento prostor pohlídali.

30:50
    Hosté sice mají optický tlak, ale nebezpeční zatím nejsou.

30:09
    Maxim Cyplakov ukořistil kotouč a dokázal jej dostat pro domácí do bezpečí.

29:44
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., hákování).

28:50
    Domácí se po delší době osmělili, ale střelu na branku si nepřipsali.

27:59

27:37
    Arťom Galimov našel v mezikruží Dmitrije Kagarlického, jehož rána z první byla nepřesná.

26:43
    Hostům se opět nepovedlo kotouč zavézt a udržet v útočném pásmu.

26:20
    Domácí vyhráli vhazování a nyní je kotouč za bránou hostujícího brankáře.

25:59
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., krosček).

25:38
    Hosté si nyní vytvořili optický tlak v útočné třetině, ale ke střele na branku se neprokombinovali.

25:00
    Dmitrij Voronkov se po opuštění trestné lavice dostal do zakončení, avšak jeho tvrdá střela skončila jen ve výstroji Alexeje Krasikova.

24:49

24:07
    Hosté dostávají kotouč až za bránu Alexeje Krasikova.

23:35
    Domácí to teď sehráli téměř dokonale, ale jeden z hostů finální křižný pas na Jakea Virtanena mírně tečoval, a tak domácí útočník kotouč netrefil.

22:49
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., vysoká hůl).

22:18
    Jordan Weal obdržel křižný pas, avšak jeho zakončení z první skončilo jen na vyrážečce Alexeje Krasikova!

21:50
    Střelu Nikity Ljamkina Alexej Krasikov viděl od začátku, a tak domácí gólman neměl problém se zákrokem.

21:27
    Hostům nevyšel přechod útočné modré čáry, a tak je pískán ofsajd.

20:55
    Dmitrij Kagarlickij našel na ose hřiště najetého Danise Zaripova, kterému však rána z první nesedla podle jeho představ.

20:01

Střely na branku 16-7

Skončila první třetina, ve které byli jednoznačně aktivnější domácí hokejisté. Do vedení se však dostali v 15. minutě zásluhou Nikity Dyňaka hosté a především díky Timura Biljalova je skóre zatím o branku příznivější pro hosty.

20:00

19:17
    Druhá útočná formace domácích je usazena v útočném pásmu a vodí si své soupeře.

18:30
    Emil Pettersson dostal od Jakea Virtanena kotouč do jízdy, avšak také střela prvního zmíněného skončila ve výstroji Timura Biljalova.

17:38
    Hosté si teď nedokáží nic vytvořit a nynější akce toho byla jen důkazem.

16:45
    Tak to je neuvěřitelné! Andrej Loktionov zmátl všechny, když zpoza brány přihrál před branku u bližší tyče, a i když byl Timur Biljalov chvíli zmatený, tak i přesto jej Alexandr Chochlačov nadvakrát nepřekonal!

16:10
    Zpoza obránce vypálil Alexandr Nikišin, avšak Timur Biljalov byl opět připraven.

15:21
    Domácí rozehráli nepřesně, a tak je hra vinou icingu opět přerušena.
    14:35 Nikita DYŇAK - 0:1

14:35
    Kazaň vstřelila branku!
    Do vedení jdou však hosté! NIKITA DYŇAK získal kotouč ve středním pásmu, nabral rychlost na levém křídle, poté se protáhl až na osu hřiště a zamířil přesně. Bez asistence.

14:10
    Dmitrij Kugryšev našel dobře najetého Andreje Loktionova, jehož bekhendové zakončení skončilo u Timura Biljalova.

13:19
    Domácí jsou teď aktivní. Zpoza obránce pálil z osy hřiště Alexandr Avcin, avšak mířil jen doprostřed brány.

12:25
    K další střele se dostal dnes hodně aktivní Alexandr Nikišin, ale také jeho Timur Biljalov vychytal.

11:38
    Po přiťuknutí Andreje Loktionova měl dobrou šanci Alexandr Chochlačov, ale ten nedokázal přestřelit beton hostujícího brankáře.

11:02
    Domácím nevyšel přechod útočné modré čáry, a tak je pískán ofsajd. Hra se teď hodně kouskuje.

10:42
    Alexandr Burmistrov vypálil zpoza levého kruhu, a i když Alexej Krasikov měl s ránou starosti, tak kotouč nadvakrát zkrotil.

10:11

09:43
    Z levého kruhu pálil ze zápěstí Jake Virtanen, avšak Timur Biljalov jeho pokus viděl, a tak neměl se zákrokem až tak velké starosti.

09:20
    Nyní se domácí dokonce provinili zakázaným uvolněním, a tak se hra vrátí před Alexeje Krasikova.

08:49
    Ani tato přesilová hra zatím není vůbec povedená. Domácí se ještě nedostali ke střele.

08:11

07:30
    Alexandr Nikišin udělal na útočné modré čáře povedený manévr, po kterém se dostal ke střele, avšak Timur Biljalov byl připraven.

06:53

06:30
    Ani přesilovka Kazaně nesnese přísnější parametry. Alexej Krasikov zatím zasahovat nemusel.

05:50
    Domácí opět získali kotouč a zvládli jej dostat do bezpečí.

05:21
    Danila Kvartalnov získal kotouč a vyvezl jej až za bránu hostujícího celku.

04:53

04:18

03:59
    Roman Rukavišnikov opět hosty osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.

03:34
    Další souhra Spartaku byla taktéž nepřesná, a tak musí domácí zakládat novou akci.

02:53
    Nahození Emila Petterssona bylo nepřesné a následně se hosté osvobodili.

02:18
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Burmistrov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

01:46
    Nikita Dyňak si vyměnil pozici s obráncem a právě hostující útočník se dostal ke střele, avšak Alexej Krasikov znovu všechny mezery ucpal úspěšně.

01:27
    Připomněli se také hosté. Daniil Tarasov dostal kotouč do jízdy, avšak jeho následný pokus mířil jen do hrudi Alexeje Krasikova.

00:33
    V úvodu utkání jsou aktivnější domácí hokejisté. Po levém křídle se prohnal Alexandr Nikišin, jehož následná střela byla však až příliš vysoká.

00:01

Spartak Moskva: Krasikov (Kanajev) – Nikišin, Heed, J. Jeřábek, D. Višněvskij (C), Mamkin, Ručkin, Jevenko, Savikov – Emil Pettersson, Lehterä (A), Jake Virtanen – Kugryšev, Loktionov (A), Chochlačov – M. Cyplakov, Drozdov, D. Kvartalnov – Čebykin, Avcin, Švyrjov.

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Chenkel, Kampfer, D. Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, N. Ljamkin, Adamčuk – Kagarlickij, Zaripov (C), Arťom Galimov – Weal, K. Petrov, Tarasov – D. Voronkov, Bulatov, Dyňak – M. Gluchov (A), A. Kvartalnov, Burmistrov – Lukojanov.

Rozhodčí: Gašilov, Romaško – Sivov, Goljak.

Jakub Jeřábek (SPM)

Vzájemná utkání

Oba celky se už v probíhající sezóně utkaly. Kazaň doma zvítězila 3:1. Domácí celek tak svému soupeři má co vracet.

Proti hráčům z Kazaně ale Spartak nečeká nic lehkého. Ak Bars se ve Východní konferenci nachází na čtvrtém místě a dosud zapsal šestatřicet bodů. Kazaňští po výhře 2:1 nad Omskem nestačili na Novosibirsk, který vyhrál 2:0. Naposledy se však Kazani dařilo, její hráči doma zvítězili nad Jekatěrinburgem těsně 5:4. Na tuto výhru by rádi dnes navázali a na ledě Moskvanů prahnou po vítězství. Uvidíme, za naplní roli favorita a zda Spartakovce o nějaké body oberou nebo zda naopak hráči Moskvy Kazaň porazí. Čeká nás napínavá bitva.

Nejproduktivnější hráči

Dmitrij Kagarlickij 9+7
    Jordan Weal 5+10
    Kirill Petrov 6+6

Hokejisté moskevského Spartaku se v tabulce v Západní konferenci nacházejí na osmém místě se ziskem třiceti bodů. Zatím tedy drží osmičku zaručující vyřazovací boje, o těch je ale ještě předčasné psát. Spartakovci nyní mají za sebou dvě prohry. Nejprve padli 3:4 po prodloužení s Dinamem Minsk, naposledy před reprezentační pauzou doma padli 0:3 s Novosibirskem. Dnes by rádi před svými diváky uspěli a chtějí si po dvou neúspěších spravit chuť a zvítězit.