Vítkovice – Havířov 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 7:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 5:2 (kon.)
Hvězda Praha – Kladno 4:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 0:5 (kon.) | Tábor – Kobra 4:0 (kon.)
Zlín – Olomouc 3:1 (kon.) | Třinec – Přerov 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:3 (po pr.)
Technika Brno – Slavia 1:9 (kon.) | Jihlava – Sparta 1:6 (kon.) | Poruba – HK MD Šumperk 2:7 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mountfield HK 1:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 18.11.2021, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké čtvrteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od pěti hodin se totiž v LOGSPEED CZ Aréně odehraje patnácté kolo Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým Bílí Tygři Liberec.

Škoda Plzeň je po čtrnácti odehraných kolech na prvním místě tabulky, na druhou Mladou Boleslav má parta okolo Petra Kořínka náskok dvou bodů. Třetí Liberec je zpět o tři body body, ale stejně jako Boleslav má jedno utkání, s Chomutovem, ještě k dobru. Před reprezentační přestávkou odehrála Škodovka těžká utkání. Nejprve v souboji o první místo uspěla Plzeň v Jičíně, kde se střetla s Mladou Boleslaví. Západočeši zvítězili těsně 2:1, vítěznou trefou se prezentoval tři minuty před koncem Denis Řehoř. O dva dny později hostila Plzeň Třemošnou a výsledek hovoří za vše, indiáni zvítězili 10:1. Následovalo derby s Energií, to dospělo až do nájezdu, tam se ale radovali hráči z lázeňského města. Zatím v posledním duelu uspěli indiáni v Kladně, kde o deset branek porazili místní Pracovní zálohy.

Bílí Tygři Liberec jak již byl řečeno mají odehráno a o jedno utkání méně a na svého dnešního soupeře ztrácí tři body. Z tohoto pohledu je dnešní utkání obzvlášť důležité, hraje se prakticky o šest bodů. První čtyři celky postupují rovnou do play off a čtyři kola před koncem první části má Liberec náskok na pátý Litvínov deset bodů, tudíž by jim s největší pravděpodobností postup uniknout neměl. A právě s Vervou také Tygři odehráli před pauzou poslední utkání a překvapivě na domácím ledě padli 4:7.

Obě mužstva už se v sezóně třikrát utkala. Nejprve v rámci letní přípravy se týmy utkaly v mezinárodním turnaji na západě Čech a Plzeň jako jistý vítěz podlehla Bílým Tygrům na nájezdy. Odveta ale již patřila indiánům a vyhrála 4:0. V extralize se úvodní duel hrál na severu Čech a Škodovka ho zvládla na jedničku, zvítězila 10:2. Paradoxem je, že v zápase padlo neuvěřitelných 219 trestných minut.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
    Sestřih vzájemného zápasu z léta, kdy Severočeši zvítězili v Plzni po nájezdech.

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mečl) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, JReiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Makovec.

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Ficenec – Maxin, Hrabčák, Pekař, Fiala (A), Hois (A), J. Pérez, Vološín, Jansa, Janata (C), Hájek.

Rozhodčí: Hacaperka – Kaiser, Hošťálek.

Jako první dnes na ledovou plochu nastupují hosté z Liberce.

Už i domácí Škodovka je na ledě, samotné utkání bude co nevidět zahájeno.

00:01

01:40
    Domácí zamkli svého soupeře uvnitř v pásmu, Hambálek ale zatím zasahovat nemusel.

02:15
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Makovec – 2 min., napadení).

02:53
    Plzeň se osvobozuje, Severočeši musí začít až od svého brankáře.

03:14
    Opět mají puk na hokejkách domácí indiáni, hosté se vůbec nemůžou dostat do útočné třetiny.

03:49
    Janata dostal trochu prostoru na pravém kruhu, hostující kapitán toho využil k okamžité střele, Jansa vyráží do rohu ledové plochy.

04:15

04:57
    Zakázané uvolnění Liberce, hra se vrátí opět před gólmana Hambálka.

05:15
    Fantastický Daniel Jansa, který nadvakrát vychytal výpad Liberce před branku.

Menší problém u pánů časoměřičů. Zdá se, že máme menší problém s kostkou nad ledem.

06:02
    Domácí se po delší době opět dostali do útočné třetiny, v zakončení to ale zatím není to pravé ořechové.

06:58
    Tomáš Pittr se nabruslil do útočné třetiny podél levého mantinelu, jeho následná střela ovšem byla sražená mimo tři tyče.

08:15
    Sledujeme zatím hodně opatrné utkání, ale i tak se hraje hodně nahoru dolů.

08:29
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Fiala – 2 min., vražení na mantinel).

09:25
    Denis Řehoř pálil nebezpečně z levého kruhu, Hambálek proti jeho ráně včas zakročil svou vyrážečkou.

10:00
    V polovině úvodní třetiny dokázali hosté vyhodit kotouč přes všechny čáry.

10:20
    Jan Kučera posílal puk zadovkou za sebe, tam na puk ovšem čekali pouze hráči Liberce.

10:29

10:56
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kaiser – 2 min., podrážení).

11:35
    Střela Hoise z pravého kruhu byla zablokovaná domácí obranou, hosté přesto zůstávají u kotouče.

11:53
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygří využívají početní výhodu v zápase jdou jako první do vedení. V útočné třetině se k puku mezi kruhy po přihrávce Pekaře dostal RADEK JANATA a přesnou střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Daniel Pekař, Vojtěch Hois.
    11:53 Radek JANATA - 0:1

12:20
    Další akci Liberce je zastavena čárovým rozhodčím – ofsajd.

13:13
    Jan Bílek dostal kotouč do útočné třetiny, tam se ovšem zašlápl v rohu, kde je o něj sváděn tuhý boj.

14:14
    Adam Benák si klepal mezi kruhy o přihrávku, té se dočkal, jenomže obrana Liberce ji dokázala včas zastavit.

14:36
    Jan Kučera měl na hokejce vyrovnání, na levé straně se ocitl na chvíli sám před brankářem, z ostrého úhlu Hambálka ovšem neprostřelil.

15:35
    Domácí nahodili kotouč za hostující branku a plzeňská pětka odešla střídat.

16:20
    Adam Benák se snažil překvapit gólmana Severočechů střelou z úhlu pod horní tyčku, Hambálek včas vytasil proti jeho střele své rameno.

17:02
    Přečíslení dvou na jednoho vzal na sebe Samuel Fiala, rychlou střelou nicméně Jansu nepřekonal.

18:16
    Agilní Benák se opět tlačil do šance, tentokrát místo střely přihrával, jenomže do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:14
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Eichler – 2 min., napadení).

19:38
    Jansa neudržel ránu z pravého kruhu, jenomže hlavní rozhodčí se následně upískl a hru přerušil.

19:53
    Od modré čáry dvakrát pálil obránce Průšek, ani jeden jeho pokus ovšem až na bránu nedoletěl.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut hry a zatím spokojenější jsou hosté, kteří v Plzni vedou o jednu branku. Tu vstřelil ve dvanácté minutě z přesilové hry kapitán Radek Janata. Utkání se zatím hraje nahoru dolů a diváci si jistě přijdou na své.

Druhá třetina začne přibližně v 17:44.

20:01

20:36
    Na ledě zůstal ležet Hois, hosté si toho nevšiml a pískán je ofsajd.

21:14

22:07
    Hosté zatím svědomitě brání a domácí cestu k Liberecké brance nemohou najít.

22:52
    Tentokrát už to ovšem před brankou Liberce smrdělo, jenomže puk skončil vedle levé tyče.

23:46
    Plzeň zachybovala uvnitř vlastní třetiny, jejich špatnou rozehrávku ovšem Tygři nepotrestali.

24:04
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Fiala – 2 min., krosček).

24:39
    Denis Řehoř před brankou tečoval pobídku Jiříčka, Hambálek si ovšem puk našel a schoval ho pod svou lapačku.

25:09
    Tygři zdvojnásobují své vedení při vlastním oslabení. Jansa neudržel ránu RADKA JANATY a hostující hráč střílí svou druhou branku v dnešním utkání. Bez asistence.

26:04

26:16
    S indiány začíná být zle. Hrabčák vysunul do samostatného nájezdu SAMUELA FIALU, který díky skvěle zvládnuté forhendové kličce překonává Jansu potřetí. Asistence: Damian Hrabčákm, Adam Král.
    26:16 FIALA - 0:3

27:34
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Várady – 2 min., faul loktem).

28:25
    Bílek se snažil dorážet kotouč na brankovišti, následně se strhla před Hambálkem menší mela, hlavní rozhodčí zatím nevylučují.

29:10
    Marek Hořejší měl na hokejce první branku indiánů, zcela sám před bránou nastavil cestě puku svou hokejku, branku ovšem minul.

29:34

30:32
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Reiser – 2 min., faul kolenem).

31:32
    Liberec má konečně puk pod kontrolou, nicméně Severočeši zatím nestřílejí.

32:21
    Puk létal z hokejky na hokejku, nakonec se odvážil vystřelit od modré čáry Průšek, trefil však jen lapačku Jansy.

32:32

34:18
    Hois zavezl kotouč přes celé hřiště až do pásma, ta o něj ale následně přišel.

34:55
    Nene, Plzeň zatím nemá svůj den, u všech kotoučů je skoro vždy až druhá,

35:24
    Hostující Jansa se snažil překonat jmenovce v domácí bráně, to se mu ovšem nepovedlo.

36:22
    Aleš Mazanec rozjel rychlou plzeňskou akci, střela ovšem mezi tři tyče nemířila.

36:29
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Řehoř – 2 min., faul loktem).

36:52
    Jaromír Pérez pálil bez přípravy z pravého kruhu, jeho svižnou ránu dokázal Jansa zkrotit.

37:28
    Opět se k puku dostal stejný hráč, tentokrát již dokázal rozvlnit síť, bohužel pro něj jenom tu boční.

38:29
    Jakubec taky střílel z první, jeho střela šla však příliš nad branku.

38:29

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:14
    Zakázané uvolnění Liberce, dokáže Škodovka ještě před odchodem do šaten zkorigovat skóre?

39:36
    Adam Buzek se o to pokoušel, plzeňský obránce střílel od modré čáry, Hambálek podržel své mužstvo.

39:45
    Ani Jan Kučera z osy hřiště neprostřelil hostujícího brankáře.

40:00

Čtyřicet minut hry a domácí fanoušci si nadále nemohli zařvat gól. Naopak hosté dokázali skórovat i ve druhé části a to rovnou dvakrát. Celkově tak Liberec vede na západě Čech již 3:0. Plzeň ale ještě neřekla poslední slovo a v posledním dějství určitě bude chtít se zápasem ještě něco udělat.

Třetí třetina začíná přibližně v 18:35.

40:01

40:19
    Uběhlo pouhých devatenáct vteřin a hosté střílí čtvrtou branku. Hois od zadního mantinelu našel mezi kruhy volného DANIELA PEKAŘE, který dostal kotouč po tvrdé ráně do sítě. Asistence: Vojtěch Hois.
    40:19 Daniel PEKAŘ - 0:4

41:48
    Hosté nadále při chuti, další výpad do třetiny tentokrát Jansa včas zastavil.

42:13
    Hromádkovu střelu od modré čáry v pohodě kryje Hambálek svou lapačkou.

42:48
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hois – 2 min., krosček).

43:06
    Krátce po buly dvakrát pálil Jan Kučera, Hambálek toho moc neviděl, nicméně se štěstím obě rány stačil včas lapit.

43:42
    Hosté vystihli domácí rozehrávku a potom bez většího ataku vyhodili kotouč přes všechny čáry.

44:16
    Antonín Lučan ostrou ranou jen trefil Hambálka do hrudi.

44:48

45:37
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Macháček – 2 min., faul kolenem).

46:24
    Hosté opět drží kotouč ve své moci, začátek početní výhody indiánů patří Liberci.

46:40
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jiříček – 2 min., nedovolené bránění).

47:25
    Sledujeme hru ve čtyřech, ta zatím více svědčí hostům, kteří drží puk v útočném pásmu.

47:37

48:40

49:35
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ficenec – 2 min., podrážení).

49:45
    Benákovi sjel puk z čepele hole a hosté vyhazují.

50:30
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Mazanec – 2 min., hrubost).

50:30
    Vypadá to, že v pěti na obou stranách už se dnes asi moc hrát nebude, vidíme jeden faul za druhým.

51:03
    Jan Kučera si snažil obhodit soupeře, což se mu povedlo, zakončit už ovšem nedokázal.

51:35

52:30

52:57
    Imrich Maxin nabral ve středním pásmu velkou rychlost, udělal dvě kličky a následně vyzkoušel pozornost Jansy, ten jeho střelu dokázal vykrýt.

53:41
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Skala – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hájek – 2 min., hrubost).

54:37
    Pátá branka v domácí síti a nyní už je jasné, že Liberec si domů odveze všechny tři body. MATOUŠ JAKUBEC si zpracoval puk u pravého kruhu a následným rychlým švihem ho poslal ke vzdálenější tyči, Jansa na jeho ránu nedosáhl. Asistence: Jaromír Pérez.
    54:37 Matouš JAKUBEC - 0:5

55:41
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

56:33
    Hambálek drží v rukavici střelu od levého mantinelu. Nyní už se hraje pouze o to, zda hostující brankář dokáže udržet v dnešním zápase nulu.

57:03
    Denis Řehoř mohl odšpuntovat kouzlo Hambálka, sám před brankářem nicméně neuspěl.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    Jiříček po vzor svého bratra podržel ja modré čáře kotouč, poté se snažil ještě přihrávat, to ale nebyla ta správná volba.

59:33
    Utkání pomalu míří do svého finále, Liberec už pomalu začíná slavit zisk velice cenných tří bodů.

Je dobojováno. Bílí Tygři slaví v Plzni vysoké vítězství o pět branek. Naopak Škodovka poprvé v sezóně vychází střelecky naprázdno a podruhé v sezóně nebere ani bod., Liberec o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, kdy domácím odskočili na rozdíl tří branek.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (19:01:45)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 12. Janata (Pekař, Hois), 26. Janata, 27. Fiala (Hrabčák, Král), 41. Pekař (Hois), 55. Jakubec (J. Pérez)

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mečl) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Makovec.

Rozhodčí: Hacaperka – Kaiser, Hošťálek