New Jersey – Philadelphia 3:0 (kon.) | NY Rangers – Colorado 3:7 (kon.) | Vancouver – Boston 2:1 (2:0 po s.n.)
Vegas – Dallas 5:4 (kon.)
HC Olomouc
9:0 (3:0, 2:0, 4:0)
AZ Havířov
Čtvrtek 09.12.2021, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu - o účast v play-off • Skupina E

Děkuji vám za pozornost. (19:38:11)

Jednoznačný zápas, to byl ten dnešní v Olomouci. Domácí již po první třetině vedli nad hostujícím celkem z Havířova 3:0. Od první třetiny vedení pouze narůstalo. Po druhé třetině vedli Kohouti jíž 5:0. Hosté na tento výsledek nedokázali už nijak zareagovat, naopak domácí stále navyšovali. Ve třetí periodě přidali další čtyři góly, a konečný výsledek je tak vysoký 9:0. V poslední třetině si hosté dokázali vytvořit mnoho šanci, ale žádná z nich olomouckého Frgála nepřekonala. Olomouc tak navázala na vítězství z minulých zápasů.

59:58
    Více toho už v tomto zápase, ale neuvidíme.

59:08
    Domácí se stále snaží o zvýšení náskoku.

58:10
    Olomouc stále posílá množství střel na branku hostů.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Další střela další gól. VOJTĚCH NEORAL. Bez asistence.

55:37
    Hosté jsou uzavřeni v obranném pásmu.

54:57
    Olomouc už si hlídá každý Havířovský krok.

53:57
    Havířov zakládá nový útok.

52:30
    Přesné přihrávky Lukáše Boška využil DOMINIK JEŘÁBEK. Asistence: Lukáš Bošek.

51:15
    Po střetu u mantinelu zůstal ležet na ledě jeden z havířovských hráčů. Naštěstí to vypadá, že bude v pořádku.

49:30
    Vyrovnaný výkon na ledě již přešel. Olomouc ukazuje kdo má v tomto zápase navíc.

48:01
    Snahu bere velmi svědomitě.

48:00
    Olomouc se snaží Havířům ukázat kdo vede tento zápas.

47:49
    Domácí bleskově využívají početní výhodu o sedmý gól se postaral VOJTĚCH NEORAL. Asistence: Kalman, Bošek.

47:41
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Karas – 2 min., vysoká hůl).

46:32
    LUKÁŠ BOŠEK perfektně využil přihrávku Jeřábka , a poslal kotouč do pravého rohu havířovské branky. Asistence: Jeřábek.

45:26
    Na ledě je právě k vidění opravdu pěkný výkon na obou stranách.

44:35
    Havířov hraje velmi aktivně. Výsledek nebere jako konečný.

43:31
    Hra se teď opravdu přelévá ze strany na stranu.

42:32
    Domácí teď čelí tlaku hostujícího Havířova, ale stále odolává.

41:55
    Hosté se stále drží na kotouči, a snaží se něco vymyslet.

41:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.

40:50
    Havíři vlétli do útoku, ale Olomouc je okamžitě vyhodila.

40:06
    Oba týmy začínají třetí třetinu ve čtyřech.

40:01

Třetí třetina začne v 19:00.

Ve druhé periodě hosté nedokázali nijak gólově zareagovat na brankový náskok Olomouce, který během druhé třetiny narostl o dvě branky. O první se postaral Viktor Šulgan. Druhou branku ve druhé třetině přidal Jakub Belan, který neváhal využít obrovské šance před havířovskou brankou. Havíři se však stále nevzdávají a bojují o každý kotouč.

40:00

39:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Marek – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Zielinski – 2 min., hrubost).

39:00
    Běží poslední minuta druhé periody.

38:15
    Havířov nevyužil zmatku před olomouckou brankou.

37:29
    Domácí hrají v plném počtu.

37:18
    Domácí vyhazují kotouč pryč z obranného pásma.

36:10
    Hosté skládají svůj útok v útočném pásmu.

35:29
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Drábek – 2 min.).

34:30
    Domácí toho aktivně využívají a snaží se zvýšit svůj gólový náskok.

34:08
    Hostující celek se opět nachází v početní nevýhodě.

33:52
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Karas – 2 min., hákování).

33:19
    Hosté se zdržují v útočném pásmu.

32:20
    Loza tečoval střelu svého spoluhráče. Olomoucká gólman jí však ihned zlikvidoval.

31:25
    Havíři stále bojují o každý kousek hrací plochy.

30:55
    Hra se nachází ve středním pásmu.

30:00
    Celky mají odehranou polovinu dnešního utkání.

29:15

29:04
    Už jen pár vteřin zbývá z Jungova trestu.

28:34
    Olomouc se stále drží na puku.

27:44
    Havířov se právě nachází pod obrovským tlakem Olomouce.

27:15
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jung – 2 min.).

26:32
    Tento zápas zavání pro hostující debaklem.

26:06
    Havířovská obrana se rozpadla. Toho využil olomoucký JAKUB BELAN, který neváhal, a prostřelil Přecechtěla.

25:28
    Domácí stále zvedají svůj náskok. Hosté to budou mít už velmi těžké.

24:40
    Viktor Šulgan posílá svou trefou olomoucké do vedení již o čtyři branky.

23:49
    Belanovu střelu musel hostující Přecechtěl zastavit svoji lapačkou.

22:54
    Hosté se snaží střílet na Frgálovu branku jak to jen jde, ale zatím ji nijak výrazně neohrozili.

21:55
    Na ledové ploše je úplně jiný celek. Havíři jsou plní sil.

20:41
    Havíři do druhé periody vletěli v plné síle.

20:06
    Druhé úvodní vhazování vyhráli opět hosté.

20:01

Oba celky jsou připraveny na ledové ploše.

Druhá třetina začne v 18:15.

V první třetině se domácímu celku podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Poprvé se za domácí prosadil Tristan Konobejl, který jako první překonal havířovského Přecechtěla. Dalším kdo překonal brankáře hostujícího celku byl Tomáš Galvas svou střelou z mezikruží. O třetí branku svého celku se opět postaral Tristan Konobejl. Havíři se však rozhodně nevzdávají, a snaží si vytvořit gólové příležitosti. Uvidíme co nám přinese druhá perioda.

20:00

19:52
    Více toho v první periodě již neuvidíme.

19:15
    Kohouti vyhazují kotouč do bezpečí.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:28
    Olomouc má momentálně co dělat s útokem hostů.

17:45
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Marek – 2 min.).

17:45
    Domácí v plném počtu dlouho nezůstávají.

16:59
    Hostům se nedaří najít recept na olomouckého Frgála.

16:11
    Havíři se již formují ve své útočné polovině.

15:43
    První přesilovou hru si zahrají také hosté.

15:41
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Neoral – 2 min., nedovolené bránění).

14:59
    Tohle už je pro hosty opravdu nepříjemná situace.

13:57
    Olomouc díky druhé trefě Tristana Konobejla odskakuje na rozdíl tří branek.

13:37
    Celky teď opět bojují u mantinelu.

12:30
    Havířov se teď po chybě olomouckého útoku snaží přejít do útoku, bohužel marně.

11:24
    Zatím však je to stále Olomouc, která dokáže vytvořit nějaký větší tlak.

10:47
    Frgál si připisuje další zákrok.

10:21
    Havířům se podařilo uzavřít Olomouc ve svém obranném pásmu.

09:25
    Frgál musel zakročit proti nebezpečné střele havířovského Lozy.

08:30
    Hotovo však určitě není, protože Havíři nedají Olomouci rozhodně nic zadarmo.

08:17
    Domácí jsou teď na ledě velmi dominantní.

07:54
    Tomáš GALVAS překonává přerovské gólmana střelou z mezikruží. Asistence: Drábek, Belan.

06:43
    Olomouc tak otevírá skóre zápasu, a vytváří další útok.

05:16
    Domácí využívají první přesilovou! Po kombinaci v útočném pásmu hostů poslal kotouč mezi betony havířovského gólmana Tristan KONOBEJL. Asistence: Drábek, Galvas.

04:50
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

04:19
    Domácím se díky provinění Svozila naskytuje první přesilová hra.

04:16
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Svozil – 2 min., držení).

03:27
    Hra se teď zdržela u mantinelu, kde probíhala bitva o kotouč.

02:39
    Hra přešla na dlouhou polovinu hřiště, a jsou to naopak domácí, kdo musí bránit svou branku.

01:58
    Ofsajd teď hostům zničil naděje na střelu.

01:22
    Domácím se právě podařilo poprvé v utkání uzavřít hosty v obranném pásmu.

První olomoucký útok zmařil jeden z havířovských obránců, který se kotouči postavil do cesty.

00:03
    Na buly byli úspěšní hosté, a ihned přechází do útoku.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě.

HC Olomouc: Frgál (Čerbák) – Drábek (C), Marek, Němec, Šlahora (A), Vrána, Kalman, Galvas, -Šulgan, Miškovský (A), Kučera – Najman, Jeřábek, Pastrnek -Bošek, Konobejl – Neoral, Belan
    Trenér: Jan Křivohlávek

AZ Heimstaden Havířov: Přecechtěl (Maňásek) – Bortoli, Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Pilíšek, Vadovič – Karas, Kubečka, Middleton – Hansel, Jelének, Jung – Svozil, Loza, Toma
    Trenér: Tomáš Urbánek

Rozhodčí: Jan Grygera – Pavel Mikšík, Petr Přecechtěl.

AZ. Heimstaden Havířov: Havíři ve svém posledním venkovním utkání podlehli domácím Zubrům z Přerova 3:0. V domácím zápase si poté však spravili chuť. Na svém ledě přivítali dorostence ze Vsetína, které hravě zdolali 4:0, k vysoké výhře přispěli: Antonín Karas, Mario Bortoli, Adam Middleton a Nikolas Kubečka.

HC Olomouc: 3. kolo skupiny E odehrají Kohouti na svém ledě. V minulém domácím zápase slavili výhru nad hostujícím týmem z Poruby, který porazili 4:2. V tomto utkání se za domácí celek prosadili Lukáš Bošek, Viktor Šulgan, Štěpán Vrána a Dominik Jeřábek. V poslední zápase zůstali olomoučtí dorostenci stoprocentní. Na přerovském ledě udolali soupeře 5:6. Zda prodlouží svou vítěznou vlnu se dozvíme již zítra.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Škoda

Branky a nahrávky: 6. Konobejl, 8. Galvas (Drábek, Belan), 14. Konobejl, 25. Šulgan, 27. Belan, 47. Bošek (Jeřábek), 48. Neoral (Kalman, Bošek), 53. Jeřábek (Bošek), 57. Neoral

AZ Havířov: Přecechtěl (Maňásek) – Bortoli, Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Pilíšek, Vadovič – Karas, Kubečka, Middleton – Hansel, Jelének, Jung – Svozil, Loza, Toma

Rozhodčí: Jan Grygera – Pavel Mikšík, Petr Přecechtěl