Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Toronto – Tampa 3:5 (kon.) | Columbus – Anaheim 1:2 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | St. Louis – Detroit 6:2 (kon.) | Calgary – Carolina 1:2 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Los Angeles – Dallas 4:0 (kon.)
San Jose – Minnesota 2:5 (kon.)
Montreal Canadiens
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 10.12.2021, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Pěkné video k Fleuryho pětisté výhře v soutěži.

1. Marc-Andre Fleury (CHI) 30 zákroků, 500. vítězství v NHL
    2. Jake Allen (MTL) 23 zákroků, 92,0 %
    3. Jonathan Toews (CHI) 1+0 (03:40:38)

Československá stopa:
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:31

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Allen (MTL) – 23 zák., 2 OG, úspěšnost 92,0 %, čas na ledě 57:14
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 30 zák., 0 OG, úspěšnost 100 %, čas na ledě 59:37

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:25 (12:13, 6:8, 12:4)
    Zblokované střely – 10:13
    Vyhraná vhazování – 23:20
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 23:24
    Velká radost hráčů Chicaga z pětisté výhry brankáře Fleuryho.

Chicago tedy v Montrealu vítězí 2:0, nutno říci, že asi zaslouženě. Hosté navíc měli v brance zmíněného Fleuryho, který podal bezchybný výkon, a když bylo třeba, podržel svůj tým výborným zákrokem. Na gól se čekalo do 34. minuty, kdy v přesilovce tečoval Jonesovu nabídku Jonathan Toews. Pro hostujícího kapitána se jednalo o první zásah v ročníku. V 52. minutě pak zpečetil skóre duelu Henrik Borgström, který potrestal hrubku obránce Romanova v rozehrávce.

Marc-Andre Fleury se ocitl v obležení svých spoluhráčů, kteří mu gratulují k pětisté výhře kariéry. Kanadský gólman je po Patrickovi Royovi a Martinovi Brodeurovi teprve třetím brankářem, který se dostal na tuto metu. Fleury je oslavován diváky a také hráči Montrealu uznale poklepávají holemi o led. Pětistovka výher je už velmi významný milník.

59:48
    Fanoušci Montrealu vyvolávají Marca-Andreho Fleuryho! Hostující brankář si připíše 500. vítězství v kariéře.

59:15
    Branka Habs je opět prázdná! Fleury nyní odolal tlaku hráčů Montrealu!

59:00
    Zakázané uvolnění Montrealu! To se teď domácím vůbec nehodí. Allen se musí vrátit do branky. Do konce třetí třetiny schází rovná minuta.

58:38
    Jake Evans vlétl na pravém křídle do útočného pásma a zkusil zakončit po chytré otočce. Fleury ale i nyní udržel nulu na kontě inkasovaných gólů. Allen zase pouští na led šestého domácího bruslaře...

58:12
    Po hostujícím ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu. Allen musí zpátky do branky.

58:02
    Zakázané uvolnění hostí poté, co Brandon Hagel těsně minul opuštěnou branku domácích!

57:55
    Z nulového úhlu to zkusil Cole Caufield. Fleury odrazil puk za svou klec.

57:21
    Allen odjel na střídačku. Branka Canadiens je prázdná!

56:58
    Puk skončil někde v prostoru střídaček. Poslední reklamní přestávka.

56:47
    Patrick Kane mohl definitivně rozhodnout. Najížděl sám na Allena, ovšem bekhendovým blafákem ho nepřekonal!

56:11
    Kale Clague to zkoušel z ostrého úhlu. Fleury vytěsnil puk do rohu a stále drží čisté konto.

54:20
    Na druhé straně to zkoušel Ryan Carpenter. Allen byl pozorný.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

53:56
    Nyní si Fleury připsal dobrý zákrok proti pohodové ráně Ryana Poehlinga z mezikruží!

53:37
    Fleury měl za svou brankou problémy s napadajícím Jessem Ylönenem. Pro hosty to nakonec dobře dopadlo.

52:40
    Chicago je tedy zase blíže k výhře. Montreal už to bude muset otevřít.
    52:00 Henrik BORGSTRÖM - 0:2

52:00
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Pasáž, kdy se toho na ledě mnoho nedělo, ukončil druhý gól Černých jestřábů! Žákovskou chybu udělal při rozehrávce obránce Romanov, který porušil hokejové zákony a přihrával puk před vlastní branku. Namazal ho forčekujícímu HENRIKOVI BORGSTRÖMOVI, jenž z mezikruží navyšuje hostující náskok – 0:2. Bez asistence.

50:03
    Překlopili jsme se do poslední desetiminutovky základní hrací doby. Domácí se zatím marně snaží alespoň vyrovnat.

49:33
    Nyní zaútočili také hosté. Zajímavá kombinace zatím skončila u Kubalíka, který na pravém kruhu nezasáhl skákavý puk.

48:40
    Domácí už otočili statistiku střel na branku na svou stranu. Vedou 23:21.

47:38
    Domácí zabojovali v rohu kluziště a vypracovali si jednu ze svých největších šanci v zápase! Davidovi Savardovi kotouč před brankou utekl, ale dostal se k Nickovi Suzukimu. Ten pálil z levého kruhu, ovšem Fleury stačil v pádu puk vyrazit!

47:08
    Z pravé strany to zkusil zápěstím Nic Suzuki. Marc-Andre Fleury zakročil lapačkou a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

46:40
    Riley Stillman za hostující brankou v klidu podržel puk a čekal, až mu vystřídají spoluhráči.

45:36
    Ani Cole Caufield z pohledu domácích s ničím převratným nepřišel. Na levém křídle přišel o puk.

45:02
    Alex DeBrincat vybojoval u pravého mantinelu puk a předal ho na osu Patrickovi Kaneovi. Tomu se do střely připletl jeden z hráčů Montrealu.

43:40
    Nick Suzuki vyhrál buly na Bena Chiarota, jehož ránu z první vyráží Fleury.

43:37
    Po vhazování přišlo bekhendové nahození Davida Savarda. Puk je v lapačce Fleuryho.

43:33
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za hostující brankou. Canadiens stále nemohou v útočném pásmu nic velkého vymyslet. Kreativita v ofenzivě chybí.

43:08
    Debutant v domácí sestavě Jesse Ylönen se z pravé strany dostal do střelecké pozice. Jeho pokus lapil Fleury.

42:29
    Dominik Kubalík s Philippem Kurashevem se do nějaké příležitosti neprokombinovali. Skončili u hrazení.

41:43
    Hosté zatím Montreal k ničemu nepustili a už vyvezli puk do bezpečí.

40:48
    Domácí teď pobývají ve svém útočném pásmu. Zatím bez šance či zakončení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01
    Jonathan Toews se v tomto ročníku konečně dočkal vstřeleného gólu.

Třetí třetina začne přibližně v 2:53.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku – 17:21 (12:13, 5:8)
    Zblokované střely – 8:9
    Vyhraná vhazování – 18:12
    Hity – 16:19

Ve druhé třetině bylo většinu času lepší Chicago. Obrovskou příležitost měl Alex DeBrincat, který po střele Kanea dorážel už do odkryté branky, ovšem Allen skvělým zákrokem Montreal zachránil. Ve 34. minutě už ale brankář Montrealu kapituloval. V přesilové hře tečoval nabídku Jonese kapitán Blackhawks Jonathan Toews, který si tak konečně otevřel střelecký účet v této sezóně. Canadiens tedy prohrávají 0:1.

40:00

39:38
    Po přihrávce Jakea McCabea střílel od modré čáry Patrick Kane. Branku netrefil.

39:00
    Poslední minuta druhé části. Hosté nahodili puk za branku soupeře, kde rozehrává Allen.

37:57
    Zdá se, že domácí donutil inkasovaný gól přeci jen zabrat a obrana Chicaga má stále více práce.

36:46
    Chris Wideman nahodil puk před hostující branku, kde byl Jonathan Drouin. Ten dokázal kotouč šikovně tečovat, ovšem Fleury včas vykopl pravý beton!

36:05
    Hostující brankář Fleury nyní vyjel až mezi kruhy a odehrál kotouč z pohledu Chicaga do bezpečí.

35:04
    Máme tu poslední reklamní přestávku v této části hry. Konečně jsme se dočkali gólu a snad se tak zápas ještě více rozproudí.
    33:48 Jonathan TOEWS - 0:1

33:48
    JONATHAN TOEWS se konečně dočkal svého prvního gólu v sezoně! Patrick Kane nahrál na osu Sethovi Jonesovi. Ten věděl o Toewsovi, který číhal u levé tyčky Allenovi svatyně a tak do tohoto místa kotouč nastřelil. Toews tuto nabídku dokázal tečovat a prolomil tak své střelecké mlčení. Asistence: Seth Jones a Patrick Kane.

33:11
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Kale Clague – 2 min., podrážení).

32:19
    Šance domácích! Laurent Dauphin se na pravém kruhu zbavil bránícího hráče a posunul puk na Michaela Pezzettu. Ten dobře mířil do bližšího horního růžku branky Chicaga, ovšem trefil jen rameno zkušeného Fleuryho, který zůstal stát. Pokud by šel gólman do rozkleku, zřejmě by útočník Habs vymetl horní růžek jeho svatyně.

31:30
    Ryan Poehling se vřítil s pukem do domácího útočného pásma. Na pravém křídle měl i spoluhráče, rozhodl se ale střílet sám a Fleury drží puk na hrudi. Reklamní přestávka.

30:34
    Rána Calvina de Haana z levé strany útočného pásma netrefila Allenovu branku.

29:58
    Domácí přestáli snahu soupeře v útočném pásmu. Nahození DeBrincata byla zablokované a pak už hráči Montrealu puk vyvezli.

29:01
    Čekání na gól nadále pokračuje. Celkově blíže k němu měli určitě hosté.

28:10

27:40
    Alex DeBrincat dostal přihrávku mezi kruhy. Měl dost času zamířit, branku Habs však minul!

27:17
    Snahu hostí nyní zastavilo postavení mimo hru.

27:00
    Puk nyní vylétl z hrací plochy. Vhazuje se v útočném pásmu Černých jestřábů.

26:36
    Jonathan Toews cpal puk do předbrankového prostoru, kde se nacházeli i jeho spoluhráči. Vše ale vyřešil skokem na kotouč Allen.

26:09
    Brett Kulak dostává dvě minuty za držení. Po reklamní přestávce si zahrají hosté přesilovku.

25:59
    Skvělý Jake Allen! Ten vyrazil puk po šanci Patricka Kanea k Alexovi DeBrincatovi, jenž dorážel z levého kruhu do poloodkryté klece. Allen se však k bližší tyčce dokázal natáhnout a vytěsnil kotouč mimo vyrážečkou!

25:00
    Jake Evans teď zkusil inspirovat své spoluhráče bodyčekem na Stillmana. I tohle je cesta, jak zvýšit tempo hry.

24:29
    Domácí jsou i v úvodu druhé třetiny lehce ospalejší. Chicago přeci jen působí trochu svižněji.

23:03
    Calvin de Haan to vyzkoušel od levého mantinelu. Allen má puk ve výstroji.

22:48
    Od modré čáry vystřelil Riley Stillman. Allen svým zákrokem přerušil hru.

21:23
    Ryan Poehling na druhé straně z úhlu mířil vedle bližší tyčky branky Blackhawks.

20:41
    Dobrá práce domácích při blokování střel. Allen nemusel zasahovat proti ráně Jonese ani dalšímu zakončení Borgströma.

Hity – 10:10

První třetina gól nepřinesla. Nenabídla ani atraktivní hokej. Hra zatím trochu postrádá tempo a také větší šance. Na tu největší se čekalo až téměř do závěru periody. Domácí brankář Allen nabídl chybou v rozehrávce tutovku Patrickovi Kaneovi, ale následně si napravil reputaci tygřím skokem a čepelí hole puk vytěsnil nad svou odkrytou klec.

20:00

19:55
    Ještě nahození Colea Caufielda od pravého mantinelu. Fleury byl připraven.

19:13
    Artturi Lehkonen se snažil natlačit za hostující obranu. Od úniku na Fleuryho ho však odclonil Connor Murphy.

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.
    18:16 Domácí brankář Allen namazal Kaneovi puk před prázdnou branku. Následně ale svou hrubku napravil a čepelí hole puk přizvedl do ochranné sítě.

18:16
    Neuvěřitelná situace, po které se hosté málem dostali do vedení! Jake Allen si dojel za branku pro puk, který ale nepochopitelně namazal na hůl Patricka Kanea. Ten už ho posílal do prázdné klece, ovšem Allen se do brankoviště vrátil tygřím skokem a dokázal kotouč přizvednout čepelí hokejky do ochranné sítě! Kane nevěřícně kroutí hlavou.

17:44
    Od levého mantinelu vypálil Calvin de Haan. Allen si připsal úspěšný zákrok.

17:10
    Přeci jen nápor Montrealu v útočném pásmu. Z pravé strany si sjel blíže k brance Chris Wideman. Přihrávka pak opravdu přišla, domácí obránce však střílel vedle vzdálenější tyčky.

16:16
    V této pasáži se na ledě zase mnoho neděje. Domácí se snaží přijít na to, jak rozehrát ze svého obranného pásma.

14:48
    Carpenter s Hardmanem dotáhli akci Blackhawks do rohu. Pak dokázali dostat puk na modrou, odkud ho nahodil na branku Seth Jones. Allen zahlédl kotouč na poslední chvíli a stačil ho vyrazit.

13:40
    Zatím to není nějaký nervydrásající hokej ve vysokém tempu. Oba celky se spíše snaží dostat do tempa.

12:46
    Od zadního mantinelu přihrával před branku Dominik Kubalík. Puk si našel mezi kruhy Philipp Kurashev, který však ranou po ledě nevyzrál na Jakea Allena!

12:34
    Z otočky to zkoušel Jake Evans. Connor Murphy však jeho střelu zablokoval.

12:27
    Beh Chiarot zavezl puk přes útočnou modrou a vyzkoušel pozornost Fleuryho. Ten jistým zákrokem přerušil hru.

11:46
    Do pokusu hostujícího Mikea Hardmana vložil hůl bránící hráč. Puk skončil v ochranné síti a tak je tu čas na další reklamní pauzu.

10:35
    Střely na branku – 8:5

09:47
    Kirby Dach nahazoval od pravého mantinelu puk na branku. Tečovat se ho snažil Dominik Kubalík, Allen však přerušuje hru svým zákrokem.

09:02
    Jonathan Drouin našel nalevo rozjetého Nicka Suzukiho. Ten střílel vedle bližší tyčky. Puk možná ještě škrtla Fleuryho vyrážečka.

08:47
    Nahození od modré čáry si pohlídal Fleury, který pak stačil přikrýt vyražený puk.

08:27
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:56
    Hosté jsou už v plném počtu.

07:37
    Cole Caufield střílel z levé strany na bližší tyčku. Fleury byl připraven.

07:15
    Hosté se osvobodili.

06:29
    Zatím dobrá přesilovka Habs. Fleury se má v brance co ohánět. Těžký zákrok si připsal zejména proti ráně Mikea Hoffmana.

05:55
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Kirby Dach – 2 min., podrážení).

05:55
    Z levého kruhu střílel Jonathan Drouin. Po zákroku Fleuryho je konečně přerušeno a tak může dojít na samotné vyloučení.

05:27
    Na straně hostí se bude vylučovat. Montreal má výhodu.

04:36
    Po další ráně Kuballíka si Allen sáhl pro puk lapačkou. Hra je přerušena.

04:27
    Domácí brankář Jake Allen si připsal své první dva zákroky. Stillman vyvezl puk do útočného pásma a nahrál ho doleva, odkud střílel Henrik Borgström. Poté pálil od modré čáry Dominik Kubalík a Allen vyrazil kotouč do rohu.

03:49
    Puk se zřejmě dotkl ochranné sítě za domácí brankou. Rozhodčí přerušili hru.

03:03
    Oba týmy své akce zatím končí v rozích za brankou soupeře. Tam o kotouč přijdou a to samé se opakuje na druhé straně.

01:47
    Zatím se hraje bez nějaké větší akce. Šanci jsme dosud neviděli.

00:16
    První zákrok Marca-Andreho Fleuryho hned v úvodu zápasu. Brankář hostí si sáhl lapačkou pro nahození Bena Chiarota.

00:01

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – D. Savard (A), Chiarot (A), Ch. Wideman, A. Romanov, Clague, Kulak – M. Hoffman, Suzuki (A), Drouin – Evans, Poehling, Lehkonen – Caufield, Dauphin, M. Perreault – J. Ylönen, C. Paquette, Pezzetta.
    Trenér: Ducharme

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, McCabe, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane (A), J. Toews (C), Hagel – Kurashev, Dach, DeBrincat (A) – Reese Johnson, Borgström, D. Kubalík – R. Carpenter, Jo. Slavin, Hardman.
    Trenér: King

Rozhodčí: Luxmore, Blandina – Deschamps, Tobias.

Dominik Kubalík (CHI) – 25 zápasů, 8 bodů (4+4)

Montreal Canadiens:
    Habs se loni velmi překvapivě probojovali až do finále Stanley Cupu, letošní ročník jim ale vůbec nevychází. Z 27 zápasů vybojovali jen 15 bodů a uzavírají tak tabulku Východní konference. Velkou ztrátou je samozřejmě absence brankářské hvězdy Careyho Price, které před startem ročníku vstoupil do léčebného programu NHL a později přiznal, že to bylo z důvodu užívání omamných látek. Do zápasového kolotoče se zkušený Kanaďan dosud nevrátil.

Hráči Montrealu vybojovali z posledních čtyř zápasů jediný bod, na ledě Nashvillu padli až v prodloužení. Naposledy doma podlehli 2:3 Tampě. Kromě Price schází Canadiens řada dalších hráčů. Kvůli zraněním či nemoci nemohou hrát Edmundson, Petry, Toffoli, Anderson, Byron nebo Gallagher, což jsou všechno hokejisté, kteří by v plánech kouče Ducharmeho jinak hráli důležitou roli.