Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:1 (kon.) | Košice – Michalovce 5:3 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 3:2 (kon.)
Nitra – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | Prešov – Poprad 2:4 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 5:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 10.12.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

Vážení diváci, vitajte pri online textovom prenose zo zápasu 25. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HK Dukla Trenčín.

Stretnutie sa začne o 17:00

Posledný Liptovský Mikuláš hostí v piatok podvečer siedmy Trenčín.

Na Liptove boli veľmi blízko bodom v utorok, keď len o gól podľahli Novým Zámkom vonku 3:4. HK 32 tak zostalo na poslednej priečke s 21 bodmi pri negatívnom skóre 60:76. Predtým Liptáci vyhrali doma po samostatných nájazdoch nad Popradom a asi až príliš hladko 6:0 nad Prešovom.

Trenčania cestujú na ľad súpera v dobrej nálade. Na začiatku týždňa porazili doma tretie Michalovce 3:1 vďaka čomu poskočili z ôsmeho miesta o jedno vyššie. Dukla predtým nestačila na vlastnom štadióne proti Slovanu (1:4), pred týždňom ale porazila Nitru 2:1. Aj preto má na konte 29 bodov, hoci ani jej skóre nie je dvakrát oslnivé – 57:70.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Vošvrda) – Droppa, Ventelä, Varttinen, Ilenčík, Mezovský, Krempaský, Dunčko, Feherpataky – Kriška, Hovorka, Handlovský – Jurík, Walega, Uhrík – Paločko, Murček, Chuvilov – Nemec, Urban, Kalousek
    Trenér: Milan Jančuška

HK Dukla Trenčín: Valent (Bowns) – Kudla, Chovan, Crinon, Starosta, Nemčík, Lemcke, Stránský, E. Švec – Berisha, Mikyska, Honzek – Tybor, Valach, Bezúch – Krajč, Paukovček, Rehuš – Hudec, J. Švec, Beták
    Trenér: Viliam Čacho

Rozhodca: Goga, Korba – Crman, Šoltés – Kontšek.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:45
    Veľká diera v defenzíve Dukly, Walega sa dostal cez obrancov, avšak bol faulovaný! Máme tu trestné strieľanie.

00:45
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Michal Valent – trestné strieľanie, podrazenie).

00:45
    Chuvilov skúsil kľučku do forhendu, ale Valent ho prečítal ako knihu!
    00:45 Chuvilov (LMI), Valent (TRE)

00:53
    Okamžite po buly koncovka Mezovského, domáci na dorážku nedosiahli.

01:36
    Trenčania majú problémy s rozohrávkou, nevedia sa dostať do útočného pásma.

02:13
    Hovorka znepríjemnil život Lemckemu, napokon to ale hostia zvládli.

02:46
    Oba celky striedajú počas hry, naďalej čakáme na prvé ohrozenie Vošvrdu.

03:06
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Aktivita sa vypláca! Rýchly prechod do útočnej tretiny od druhej formácie HK 32. Walega z ľavého kruhu vystrelil, Valent iba vyrazil a po niekoľkých dorážkach dostal puk do siete Juraj Jurík! Tak napokon nie, oficiálny zápis priznáva otvárací zásah KAMILOVI WALEGOVI.

Asistencia: Michal Uhrík.
    03:06 Kamil WALEGA - 1:0

03:44
    Dukla sa veľmi, veľmi trápi. Niečo takéto sme neočakávali.

04:11
    Mikyska posunul na Berishu za bránou súpera, je to však bez zakončenia.

04:26
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., sekanie).

05:31
    Marek Hovorka sa chytá za hlavu. Po minúte presilovky, ktorá veľmi nezaujala, prišla dorážka z ľavej strany. Pred skúseným centrom už bola prázdna brána, druhý gól domácim skazil Kudla!
    05:31 Kudla (TRE), Hovorka (LMI)

05:52
    Walega z výhodnej pozície len do Valenta. Liptáci sa však osmeľujú, potrebujú viac strieľať.

06:16
    Veľké boje pri mantineli, Trenčín sa ubráni.

06:26
    Hostia v plnom počte.

07:30
    Stále čakáme na vážnejšie ohrozenie domácej brány. Neuvidíme ho ani teraz, Dukla nemôže hrať pre avizovaný ofsajd.

07:54
    Paukovček zdvojený v rohu ihriska, domáci zvládajú ataky súpera.

09:05
    Bezúch si nevšimol voľného Tybora medzi kruhmi.

09:32
    Betákova koncovka skončila na zadnom mantineli, dlho sa hrá bez prerušenia.

09:53
    Až s koncom úvodnej desaťminútovky sa Trenčania chytili. Bolo veru načase.

10:09
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Kamil Walega – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Denis Hudec – 2 min., hrubosť).

10:33
    Aj napriek tomu, že ide o súčasné vylúčenie, sledujeme hru štyroch na štyroch.

11:40
    Veľa sa toho pri zníženom počte hráčov na ľade nedeje. Sledujeme akurát množstvo nepresností.

12:09
    Oba celky hrajú v plnom počte.

12:44
    Berisha sa šikovne obtočil okolo súpera, lenže jeho koncovka už taká ideálna nebola.

13:06
    Po teči Paukovčeka musel zasiahnuť Tomáš Vošvrda. V akcii bol pravý betón domáceho gólmana!

14:33
    Vošvrda aj Valent musel teraz zasahovať. Hra sa nám vyrovnala.

15:01
    Liptáci potrebovali vystriedať a tak iba posunuli puk pozdĺž mantinelu na hokejky súpera.

15:36
    Teraz sú to domáci, ktorí sa nevedia predrať do útoku.

15:54
    Mezovský čisto narazil Lemckeho na mantinel.

16:02
    Vynikajúci zákrok Michala Valenta na bránkovej čiare pravým betónom proti Chuvilovi, predtým bolo avizované vylúčenie!

16:02
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., držanie).

16:18
    Kriškova delovka zrazená Valentom na ochrannú sieť.

16:57
    Hovorka zlomil hokejku pri pokuse o dorážku. Valent trafený do masky pri trme-vrme v bránkovisku.

17:25
    Trenčania posielajú puk cez všetky čiary.

17:46
    Teraz sa puk ocitol na striedačke, vhadzuje sa po ľavici Valenta.

18:02

18:10
    Dokonca v závere oslabenia mohli Trenčania skórovať, Berisha a Honzek však nemierili presne.

18:39
    Pripomenul sa aj tretí útočník z prvej formácie, Mikyskov pokus zrazený na ochrannú sieť.

19:18
    Bezúch to skúšal z ľavého krídla, dostal sa za bránu, no nevymyslel nič.

19:36
    Vošvrda úspešnejší v mikrosúboji s Valachom. Strela z otočky, puk skončil v lapačke českého gólmana.

19:47
    Dukla mala šťastie, že sa jej podarilo odraziť náznak úniku Paločka.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Lepší štart do zápasu znamenal predsa len otvárací zásah pre domáci tím. Liptovský Mikuláš sa presadil po dorážke Juríka, Trenčín nevie nájsť recept na Vošvrdu.

Druhá tretina sa začne približne o 17:54.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:20
    Handlovský zachránil puk v tretine, avšak jeho strela bola zrazená vysoko do vzduchu.

20:49
    Dvakrát sa domáci dostali počas prvej minúty do útoku, dvakrát sme videli nepresné prihrávky.

21:14
    Valach s Tyborom preverili pozornosť Vošvrdu, ktorý musel dva raz za päť sekúnd vážnejšie zasahovať!

21:38
    Honzek sa snažil o teč po nahodení Berishu, český gólman HK 32 si pripísal úspešný zákrok.

22:12
    Evidentný ofsajd Nemčíka.

22:33
    Dukla tlačí a tlačí na vyrovnanie. Jozef Švec narobil nepríjemnosti, skóre sa však nemení.

23:01
    Chovan na chvíľu bez hokejky, Liptáci to nevyužili.

23:55
    Nepresnosť pri rozohrávke z vlastného pásma, Berisha puk netečoval a tak tu máme icing.

24:04
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Martin Nemčík – 2 min., podrazenie).

24:14
    Dukla sa okamžite oslobodila vyhodením puku cez všetky čiary.

25:01
    Kriškove pokusy odrazené Valentovým betónom.

25:36
    Walega si nerozumel pri prechode do útoku s Urbanom, píska sa ofsajd.

25:59
    Walegova rana z prvej z vrcholu ľavého kruhu nepresná.

26:04

26:09
    Jurík sa dostal k zakončeniu aj k dorážke, Valent si postrážil obe koncovky.

26:45
    Viacero prerušení hry i reklamná prestávka. Hra sa kúskuje.

27:59
    Jurík mohol prekonať Valenta, ten však drží svoj tím nad vodou!

28:34
    Puk sa odráža do stredného pásma. Trenčania aktívnejší, dokážu sa nasťahovať do útoku, lenže to je málo.

28:53
    Starostova delovka od ľavého mantinelu, puk skončil v lapačke Vošvrdu.

29:31
    Handlovského nepresný pas na Hovorku, zakázané uvoľnenie.

29:42
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Marek Hovorka – 2 min., nedovolené bránenie).

30:08
    Berishova rana nepresná, Kriška Liptákov neoslobodil.

30:35
    Paukovček nedosiahol na dorážku po zrazenom pokuse Berishu, ktorý je mimoriadne aktívny! Vošvrda stopercentný aj pri veľkom tlaku súpera!

30:59
    Krajčova zadovka na Bezúcha, nebolo to ale na zakončenie.

31:14
    Dukla drží súpera v útočnom pásme.

31:21
    Valach netriafa prázdnu bránu! Hosťom akoby nie je dopriate skórovať!

31:36
    Mezovský vyhadzuje puk cez všetky čiary.

31:42
    Domáci v plnom počte.

32:15
    Valent po dlhšom čase v pohotovosti. Bola to jednoduchšia strela.

33:26
    Honzek sa snažil nakorčuľovať si podľa predstáv spoluhráča, dnes to je ale veľké trápenie hokejistov spod hradu Matúša Čáka.

33:45
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Tomáš Starosta – 2 min., podrazenie).

35:06
    Zaváňalo to gólom, až sa tak nakoniec stalo! LUKÁŠ HANDLOVSKÝ dostal puk na ľavý kruh, z prvej vypálil a aj vďaka teču od Chovana prekonal Valenta!

Asistencie: Martin Kriška, Sameli Ventelä.
    35:06 Lukáš HANDLOVSKÝ - 2:0

35:52
    Icing Liptákov.

36:39
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Kamil Walega – 2 min., hákovanie).

36:50
    Kriška vyhadzuje puk ďaleko preč.

37:11
    Veľmi rýchlo je ale Dukla späť v útočnom pásme.

37:40
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Lukáš Handlovský – 2 min., hákovanie).

38:01
    Vošvrdu nahradil Ventelä, obrovský tlak Dukly!

38:29
    Hrá sa prakticky iba na polovici útočnej tretiny, Vošvrdovi pomohla aj žŕdka!

38:40
    Walega je na ľade, Liptáci so štyrmi hráčmi.

39:03
    Trenčín dal gól!
    Aktívny AARON BERISHA si gól dnes pýtal! Síce už v hre 5 na 4, ale predsa to tam padlo. Krížne zakončenie z ľavého kruhu nad nad lapačku, Vošvrda ňou mával už márne.

Asistencia: Patrick Anthony Kudla.
    39:03 Aaron BERISHA - 2:1

39:36
    Chovanov pokus schovaný do korčúľ Betáka.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Aj po štyridsiatich minútach vedie Liptovský Mikuláš nad Trenčínom o gól. Na zásah Handlovského dokázal odpovedať Berisha, obe trefy prišli v početných výhodách.

Tretia tretina sa začne približne o 18:50.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:09
    Okamžitý icing od hostí.

41:15
    Walega sa v rýchlosti nepreštrikoval cez obrancov, aj preto prihral späť Varttinenovi, ktorý to poslal do Valenta.

41:21
    Zakázané uvoľnenie Trenčanov.

42:11
    Po strele Chovana a zákroku Vošvrdu zostal puk pred bránkoviskom. Nikto z Trenčanov nemohol dorážať.

42:56
    Icing tu máme aj od Liptákov.

43:44
    Tomáš Vošvrda sa hnevá na svojich spoluhráčov, ktorí nechávajú Duklu prechádzať do útoku až príliš ľahko.

43:59
    Ventelä zaváhal po nahodení Starostu, Vošvrda musel bleskovo zaklapnúť betóny.

44:36
    Jozef Švec vyhodil puk cez všetky čiary. To je už štvrté zakázané uvoľnenie v tretej tretine.

44:52
    Úmyselný ofsajd zo strany Walegu, presúvame sa pred Vošvrdu.

45:19
    Tvrdý súboj Juríka so Starostom, tentokrát kapitán Dukly na trestnú lavicu nepôjde.

45:42
    Bezúch vybojoval puk za bránou súpera, nenašiel ale ideálny uhol na prihrávku.

46:13
    Tomáš Vošvrda hrdinom svojho tímu! Český gólman tentokrát vychytal Tybora.

47:23
    Jurík predsa len v ofsajde. Liptáci v tretej tretine v ofenzívne takmer bezzubí.

47:36
    Dlho sme tu nemali zakázané uvoľnenie Trenčína.

47:49
    A ďalšie prerušenie hry, Jozef Švec natlačený do ofsajdového postavenia.

48:17
    Valach chcel hrať buly dopredu, čo sa mu príliš nepodarilo. Napriek tomu Dukla prešla útočnou modrou.

49:21
    Toľkokrát prerušená hra je vodou na mlyn pre Liptovský Mikuláš. Trenčania majú problém vytvoriť si dlhodobejší tlak.

49:46
    Hovorkov pokus zrazený na ochrannú sieť.

50:18
    V tretej dvadsaťminútovke pokračujeme v trende icingov. Niečo takéto som dávno nevidel.

51:41
    Dočkali sme sa súvislejšieho tempa, len aby Beták a spol. si na konto pripísali zakázané uvoľnenie... Neuveriteľné.

51:47
    Ofsajd Rehuša, hostia aspoň môžu prestriedať.

52:29
    Lapačka Vošvrdu si zgustla na strele Berishu, ktorý bol blízko druhému gólu. Predtým ešte sám prihrával na Lemckeho, ten nemieril presne.

52:46
    Akcia na jeden dotyk, Bezúch nespracoval finálnu prihrávku.

53:08
    Starostove nahodenia dva razy zablokované, Liptáci sa spod tlaku oslobodili len icingom.

53:22
    Murček na dvakrát vyhadzuje puk aspoň do strednej tretiny.

54:02
    Rýchly atak Liptákov zakončil Paločko, Valent bez problémov zasiahol.

54:20
    Jozef Švec s Honzekom pred Vošvrdom, ani z tohto nie je gól.

54:35
    Zakončenie do lapačky a Tomáš Vošvrda spokojný odchádza smerom k striedačke počas reklamnej prestávky.

55:41
    Prihrávka rukou. Vhadzuje sa pred modrou čiarou trenčianskych hokejistov.

56:07
    Aspoň do stredného pásma to posúvajú Liptáci. V ostatných minútach nesledujeme oku lahodiaci hokej...

56:56
    Takto to ale nepôjde. Ak sa aj hostia dostanú do útoku, pohybujú sa len pri mantineloch.

57:26
    Bezúchova zrazená strela, domáci s obetavým výkonom.

57:44
    Valent musel vytriasť puk z výstroja, aby nevzniklo buly pred jeho bránou.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

58:17
    Lemcke čaká na to, ako sa mu rozbehnú spoluhráči.

58:30
    Osamotený Kudla ľahko odzbrojený od puku.

58:54
    Hrá sa však ďaleko od Vošvrdu, Valent nemôže odkorčuľovať na striedačku.

59:17
    Murček v tandeme na Hovorku, útočník prvej formácie nedokázal ideálne zakončiť!

59:29
    Až polminútu pred koncom odchádza na striedačku Valent, Trenčania v šestici.

59:48
    Trenčania nedokázali získať ani buly pred Vošvrdom, prišiel trest. MARTIN KRIŠKA sa dostal k puku a z polovice hracej plochy zavŕšil triumf svojho tímu.

Asistencie: Marek Hovorka, Lukáš Handlovský.

33 striel vyslali hráči Trenčína na Vošvrdu, český brankár nechytil iba jednu. Liptovský Mikuláš skóroval trikrát, v každej tretine raz a dnes tak berie tri body v domácom dueli. (19:25:28)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 4. Walega (Uhrík), 36. Handlovský (Kriška, Ventelä), 60. Kriška (Hovorka, Handlovský) – 40. Berisha (Kudla)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Droppa, Ventelä, Varttinen, Ilenčík, Mezovský, Krempaský, Dunčko, Feherpataky – Kriška, Hovorka, Handlovský – Jurík, Walega, Uhrík – Paločko, Murček, Chuvilov – Nemec, Urban, Kalousek

HK DUKLA Trenčín: Valent (Bowns) – Kudla, Chovan, Crinon, Starosta, Nemčík, Lemcke, Stránský, E. Švec – Berisha, Mikyska, Honzek – Tybor, Valach, Bezúch – Krajč, Paukovček, Rehuš – Hudec, J. Švec, Beták

Rozhodčí: Goga, Korba – Crman, Šoltés – Kontšek